School Sport WA Triathlon Championship
4 Nov 2021
Results
Details
 
Contact
Senior
Intermediate
Junior
Novice
Teams
Primary
Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Member1
Member2
Member3
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
Run 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
Run
Pace
O/Pos
C/Pos
20
770
Kapinara 3
Kapinara 3 #770
Mixed Div A
00:27:28.02
00:27:28.02
17
(20)
Div A
17
00:04:04.78
Mixed
20
Kapinara Primary School
4
Cruz Rynhoud
Oliver Pigott
Owen Mollica
8.4
3:16 min/km
00:03:35.96
17:59 min/km
53
19
00:00:38.03
47
13
00:13:48.32
26.1 km/h
18
16
00:00:30.49
138
27
00:04:23.23
4:07 min/km
21
14
00:08:55.21
4:27 min/km
45
20
23
800
Sorrento A3
Sorrento A3 #800
Mixed Div A
00:27:50.50
00:27:50.50
18
(22)
Div A
18
00:04:27.26
Mixed
22
Sorrento Primary School
2
Madelyn Taylor
Ben Botha
Sam Smallwood
8.4
3:18 min/km
00:03:12.56
16:02 min/km
26
12
00:00:42.00
92
24
00:14:31.02
24.8 km/h
29
19
00:00:25.46
102
23
00:04:22.38
4:11 min/km
29
19
00:08:59.45
4:29 min/km
49
22
24
819
St Mark's Anglican Community School 2
St Mark's Anglican Community School.. #819
Mixed Div A
00:27:54.07
00:27:54.07
19
(23)
Div A
19
00:04:30.83
Mixed
23
St Mark's Anglican Community School
5
Luke Booth
Marcel Spallone
Isaac Kay
8.4
3:19 min/km
00:02:58.01
14:50 min/km
13
7
00:00:38.97
63
16
00:15:47.58
22.8 km/h
67
25
00:00:16.20
2
1
00:04:08.65
3:52 min/km
6
5
00:08:13.30
4:06 min/km
7
5
27
744
Hale School A3
Hale School A3 #744
Mixed Div A
00:28:04.99
00:28:04.99
20
(26)
Div A
20
00:04:41.75
Mixed
26
Hale School
4
Brodie Pye
Jack Wira
Levi Stubbs
8.4
3:20 min/km
00:03:22.00
16:50 min/km
38
16
00:00:40.02
72
19
00:14:33.90
24.7 km/h
32
22
00:00:21.56
46
11
00:04:34.68
4:32 min/km
75
27
00:09:07.49
4:33 min/km
57
25
28
735
Ggps 1
Ggps 1 #735
Mixed Div A
00:28:06.62
00:28:06.62
21
(27)
Div A
21
00:04:43.37
Mixed
27
Guildford Grammar Preparatory School
1
Mia Mcpherson
Andrew Moss
William Barnes
8.4
3:20 min/km
00:03:18.71
16:33 min/km
37
15
00:00:53.28
145
28
00:14:40.56
24.5 km/h
36
23
00:00:24.15
84
18
00:04:30.73
4:32 min/km
74
26
00:08:49.91
4:24 min/km
36
17
30
729
Fias 2
Fias 2 #729
Mixed Div A
00:28:12.72
00:28:12.72
22
(29)
Div A
22
00:04:49.48
Mixed
29
Frederick Irwin Anglican School
1
Brock Benjamins
Dylan Bailey
Rustin Rogers
8.4
3:21 min/km
00:03:01.77
15:08 min/km
17
8
00:00:40.40
78
22
00:15:03.42
23.9 km/h
47
24
00:00:23.67
72
16
00:04:42.38
4:31 min/km
72
24
00:09:03.45
4:31 min/km
53
23
33
795
Sacred Heart Ps 2
Sacred Heart Ps 2 #795
Mixed Div A
00:28:19.90
00:28:19.90
23
(31)
Div A
23
00:04:56.66
Mixed
31
Sacred Heart Primary School
2
Sean Welch
Amiel Pedro
Ben Ridolfo
8.4
3:22 min/km
00:03:49.65
19:08 min/km
78
25
00:00:31.93
5
3
00:14:05.62
25.5 km/h
23
18
00:00:24.04
82
17
00:04:38.22
4:32 min/km
73
25
00:09:28.65
4:44 min/km
70
27
50
833
Gooseberry Hill Primary School 3
Gooseberry Hill Primary School 3 #833
Mixed Div A
00:29:15.31
00:29:15.31
24
(46)
Div A
24
00:05:52.07
Mixed
46
Gooseberry Hill Primary School
3
Dylan Harrison
Oliver Bennett
Nathan Scott
8.4
3:28 min/km
00:05:51.43
29:17 min/km
151
29
00:00:35.92
26
8
00:12:55.71
27.8 km/h
7
6
00:00:27.29
117
25
00:04:44.22
4:29 min/km
69
23
00:09:24.94
4:42 min/km
67
26
52
1163
All Saints' College 1
All Saints' College 1 #1163
Mixed Div A
00:29:22.78
00:29:22.78
25
(48)
Div A
25
00:05:59.53
Mixed
48
All Saints' College
1
Mini Li
Zac Dallimore
Chloe Roos
8.4
3:29 min/km
00:03:42.35
18:31 min/km
62
23
00:00:36.15
29
10
00:14:32.05
24.8 km/h
30
20
00:00:25.43
101
22
00:04:54.34
4:51 min/km
106
28
00:10:06.79
5:03 min/km
100
28
53
799
Sorrento A2
Sorrento A2 #799
Mixed Div A
00:29:26.30
00:29:26.30
26
(49)
Div A
26
00:06:03.06
Mixed
49
Sorrento Primary School
4
Macey Johansson
James Van Anen
Jaxen Booth
8.4
3:30 min/km
00:03:38.74
18:13 min/km
57
22
00:00:40.45
79
23
00:15:51.56
22.7 km/h
69
26
00:00:24.33
87
19
00:04:28.15
4:19 min/km
46
22
00:08:51.21
4:25 min/km
41
18
54
742
Hale School A1
Hale School A1 #742
Mixed Div A
00:29:28.60
00:29:28.60
27
(50)
Div A
27
00:06:05.35
Mixed
50
Hale School
8
Alex Zheng
Lewis Triplett
Ben Pidgeon
8.4
3:30 min/km
00:03:25.95
17:09 min/km
42
17
00:00:37.44
45
12
00:17:09.14
21.0 km/h
100
27
00:00:24.52
89
20
00:03:55.02
3:41 min/km
2
2
00:07:51.54
3:55 min/km
3
3
114
1165
All Saints' College 2
All Saints' College 2 #1165
Mixed Div A
00:33:28.98
00:33:28.98
28
(97)
Div A
28
00:10:05.73
Mixed
97
All Saints' College
2
Siri Ravn
Riyani Outschoorn
Nate Pauline
8.4
3:59 min/km
00:04:09.30
20:46 min/km
98
26
00:00:45.49
124
27
00:18:56.12
19.0 km/h
141
28
00:00:34.45
149
29
00:04:24.99
4:09 min/km
25
17
00:09:03.61
4:31 min/km
54
24
151
1166
All Saints' College 3
All Saints' College 3 #1166
Mixed Div A
00:37:49.96
00:37:49.96
29
(118)
Div A
29
00:14:26.72
Mixed
118
All Saints' College
4
Luis Naylor Zambrano
Nyah Quin
Austin Saratsis
8.4
4:30 min/km
00:03:37.28
18:06 min/km
55
21
00:00:40.15
75
20
00:21:04.78
17.1 km/h
152
29
00:00:18.99
11
4
00:05:42.69
5:51 min/km
152
29
00:12:08.76
6:04 min/km
152
29
786
Rosalie Ps 2
Rosalie Ps 2 #786
Mixed Div A
DNS
DNS
Div A
Mixed
Rosalie Primary School
Max Purvey
Seb Wright
Finlay Carter
8.4
00:18:14.86
31:14 min/km
00:11:33.92
00:14:52.20
24.2 km/h
00:00:25.12
00:04:58.54
4:15 min/km
00:09:26.93
4:43 min/km
1
2
3
[4]
Page 4 of 4 (164 items)
© 2023