School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (308 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
24
2440
Levi STANCOMBE
Levi STANCOMBE #2440
Male Y06
00:09:06.91
00:09:06.91
24
(24)
Y06
24
00:00:44.83
Male
24
St Stephen's School Duncraig
1
3:38 min/km
00:06:00.36
4:00 min/km
28
00:03:06.55
3:06 min/km
20
26
2407
Toby ARNOLD
Toby ARNOLD #2407
Male Y06
00:09:08.34
00:09:08.34
26
(26)
Y06
26
00:00:46.25
Male
26
Comet Bay Primary School
1
3:39 min/km
00:06:00.37
4:00 min/km
29
00:03:07.97
3:07 min/km
23
45
918
Brett CARLTON
Brett CARLTON #918
Male Y06
00:09:28.23
00:09:28.23
45
(45)
Y06
45
00:01:06.15
Male
45
Leeming Primary School
1
3:47 min/km
00:06:00.77
4:00 min/km
30
00:03:27.46
3:27 min/km
128
28
753
Christopher DRURY
Christopher DRURY #753
Male Y06
00:09:10.87
00:09:10.87
28
(28)
Y06
28
00:00:48.78
Male
28
Kapinara Primary School
1
3:40 min/km
00:05:59.95
3:59 min/km
27
00:03:10.91
3:10 min/km
29
22
2218
Cian BRISCOE
Cian BRISCOE #2218
Male Y06
00:09:05.65
00:09:05.65
22
(22)
Y06
22
00:00:43.57
Male
22
Whitford Catholic Primary School
303
9
1
3:38 min/km
00:05:59.14
3:59 min/km
25
00:03:06.51
3:06 min/km
19
19
117
Liam COURTNEY
Liam COURTNEY #117
Male Y06
00:09:03.52
00:09:03.52
19
(19)
Y06
19
00:00:41.44
Male
19
Beaumaris Primary School
443
17
1
3:37 min/km
00:05:59.89
3:59 min/km
26
00:03:03.63
3:03 min/km
11
25
2417
Bennett GERSPACHER
Bennett GERSPACHER #2417
Male Y06
00:09:07.40
00:09:07.40
25
(25)
Y06
25
00:00:45.32
Male
25
International School of Western Australia
1
3:38 min/km
00:05:58.11
3:58 min/km
24
00:03:09.28
3:09 min/km
26
27
323
Seth DEL CARO
Seth DEL CARO #323
Male Y06
00:09:10.65
00:09:10.65
27
(27)
Y06
27
00:00:48.57
Male
27
Court Grammar School
132
2
2
3:40 min/km
00:05:57.30
3:58 min/km
22
00:03:13.34
3:13 min/km
38
35
2432
Johan OOSTHUIZEN
Johan OOSTHUIZEN #2432
Male Y06
00:09:19.91
00:09:19.91
35
(35)
Y06
35
00:00:57.83
Male
35
Quinns Baptist College
1
3:43 min/km
00:05:57.51
3:58 min/km
23
00:03:22.40
3:22 min/km
80
31
2434
Ethan POTTER
Ethan POTTER #2434
Male Y06
00:09:19.15
00:09:19.15
31
(31)
Y06
31
00:00:57.07
Male
31
Subiaco Primary School
2
3:43 min/km
00:05:54.45
3:56 min/km
21
00:03:24.70
3:24 min/km
99
14
23
Flynn NICHOLAS
Flynn NICHOLAS #23
Male Y06
00:08:54.65
00:08:54.65
14
(14)
Y06
14
00:00:32.57
Male
14
Applecross Primary School
229
4
1
3:33 min/km
00:05:53.02
3:55 min/km
19
00:03:01.63
3:01 min/km
6
23
2420
Fletcher HILDEBRANDT
Fletcher HILDEBRANDT #2420
Male Y06
00:09:06.30
00:09:06.30
23
(23)
Y06
23
00:00:44.22
Male
23
Meadow Springs Primary School
1
3:38 min/km
00:05:53.02
3:55 min/km
18
00:03:13.28
3:13 min/km
37
15
1371
Ben ROSS
Ben ROSS #1371
Male Y06
00:08:56.57
00:08:56.57
15
(15)
Y06
15
00:00:34.48
Male
15
Richmond Primary School
334
13
1
3:34 min/km
00:05:53.84
3:55 min/km
20
00:03:02.72
3:02 min/km
8
10
2421
Cooper HORNBLOW
Cooper HORNBLOW #2421
Male Y06
00:08:51.08
00:08:51.08
10
(10)
Y06
10
00:00:29.00
Male
10
Huntingdale Primary School
1
3:32 min/km
00:05:51.90
3:54 min/km
17
00:02:59.18
2:59 min/km
4
16
694
Keagan DOS SANTOS
Keagan DOS SANTOS #694
Male Y06
00:08:56.90
00:08:56.90
16
(16)
Y06
16
00:00:34.82
Male
16
Holy Rosary Primary School
252
5
1
3:34 min/km
00:05:51.17
3:54 min/km
16
00:03:05.73
3:05 min/km
16
9
890
Leon ATKIN
Leon ATKIN #890
Male Y06
00:08:50.29
00:08:50.29
9
(9)
Y06
9
00:00:28.21
Male
9
Landsdale Primary School
769
38
1
3:32 min/km
00:05:48.91
3:52 min/km
14
00:03:01.38
3:01 min/km
5
13
321
Xavier ALLEN
Xavier ALLEN #321
Male Y06
00:08:54.54
00:08:54.54
13
(13)
Y06
13
00:00:32.46
Male
13
Court Grammar School
132
2
1
3:33 min/km
00:05:48.56
3:52 min/km
12
00:03:05.98
3:05 min/km
17
12
2414
Thomas DAVEY
Thomas DAVEY #2414
Male Y06
00:08:53.32
00:08:53.32
12
(12)
Y06
12
00:00:31.24
Male
12
Kalamunda Primary School
1
3:33 min/km
00:05:48.65
3:52 min/km
13
00:03:04.67
3:04 min/km
13
18
2412
Grayson BRYDON
Grayson BRYDON #2412
Male Y06
00:09:02.85
00:09:02.85
18
(18)
Y06
18
00:00:40.77
Male
18
Two Rocks Primary School
1
3:37 min/km
00:05:48.34
3:52 min/km
11
00:03:14.51
3:14 min/km
41
17
1641
Teddie CURRAN
Teddie CURRAN #1641
Male Y06
00:09:00.61
00:09:00.61
17
(17)
Y06
17
00:00:38.53
Male
17
Spring Hill Primary School
328
12
1
3:36 min/km
00:05:49.15
3:52 min/km
15
00:03:11.45
3:11 min/km
34
20
2419
Jay HAYES
Jay HAYES #2419
Male Y06
00:09:03.65
00:09:03.65
20
(20)
Y06
20
00:00:41.57
Male
20
Narrogin Primary School
1
3:37 min/km
00:05:46.66
3:51 min/km
9
00:03:16.99
3:16 min/km
53
11
982
Khye REID
Khye REID #982
Male Y06
00:08:52.55
00:08:52.55
11
(11)
Y06
11
00:00:30.46
Male
11
Marmion Primary School
96
1
2
3:33 min/km
00:05:47.39
3:51 min/km
10
00:03:05.15
3:05 min/km
14
7
981
Bo WATTERS
Bo WATTERS #981
Male Y06
00:08:46.62
00:08:46.62
7
(7)
Y06
7
00:00:24.53
Male
7
Marmion Primary School
96
1
1
3:30 min/km
00:05:43.86
3:49 min/km
8
00:03:02.75
3:02 min/km
9
8
2422
Archer JOUANA
Archer JOUANA #2422
Male Y06
00:08:50.07
00:08:50.07
8
(8)
Y06
8
00:00:27.98
Male
8
Sorrento Primary School
1
3:32 min/km
00:05:43.64
3:49 min/km
7
00:03:06.42
3:06 min/km
18
6
636
Samuel SISSAY
Samuel SISSAY #636
Male Y06
00:08:45.61
00:08:45.61
6
(6)
Y06
6
00:00:23.53
Male
6
Hocking Primary School
540
22
1
3:30 min/km
00:05:41.90
3:47 min/km
6
00:03:03.71
3:03 min/km
12
4
835
Zac SCRIVENS
Zac SCRIVENS #835
Male Y06
00:08:42.15
00:08:42.15
4
(4)
Y06
4
00:00:20.07
Male
4
Lake Joondalup Baptist College
302
8
1
3:28 min/km
00:05:38.90
3:45 min/km
5
00:03:03.25
3:03 min/km
10
3
512
Kai Á CONNOLLY
Kai Á CONNOLLY #512
Male Y06
00:08:30.19
00:08:30.19
3
(3)
Y06
3
00:00:08.11
Male
3
Halidon Primary School
535
21
1
3:24 min/km
00:05:33.87
3:42 min/km
4
00:02:56.32
2:56 min/km
3
1
237
Finn GUNTON
Finn GUNTON #237
Male Y06
00:08:22.08
00:08:22.08
1
(1)
Y06
1
Male
1
Collier Primary School
431
16
1
3:20 min/km
00:05:33.06
3:42 min/km
3
00:02:49.02
2:49 min/km
1
5
1958
Connor HOGGART
Connor HOGGART #1958
Male Y06
00:08:43.57
00:08:43.57
5
(5)
Y06
5
00:00:21.49
Male
5
St Stephen's School Carramar
400
15
1
3:29 min/km
00:05:32.40
3:41 min/km
2
00:03:11.17
3:11 min/km
33
2
2443
Benjamin WALLBANK
Benjamin WALLBANK #2443
Male Y06
00:08:23.50
00:08:23.50
2
(2)
Y06
2
00:00:01.42
Male
2
Subiaco Primary School
1
3:21 min/km
00:05:29.59
3:39 min/km
1
00:02:53.91
2:53 min/km
2
2444
Fletcher WHITING
Fletcher WHITING #2444
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Manning Primary School
2438
Jacob SEYMOUR
Jacob SEYMOUR #2438
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Miling Primary School
2439
Kieran SMITH
Kieran SMITH #2439
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Woodvale Primary School
299
Mikah MARGRAF
Mikah MARGRAF #299
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Cooinda Primary School
300
Dylan MOORE
Dylan MOORE #300
Male Y06
Started
Started
Y06
Male
Cooinda Primary School
304
Rayan EL MOSTAKIM
Rayan EL MOSTAKIM #304
Male Y06
Started
Started
Y06
Male
Cooinda Primary School
2405
Max ANDREWS
Max ANDREWS #2405
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Comet Bay Primary School
2223
Charlie LIHOU
Charlie LIHOU #2223
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Whitford Catholic Primary School
303
9
2423
Taksheel KADRI
Taksheel KADRI #2423
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Churchlands Primary School
2426
Oliver LIDDLE
Oliver LIDDLE #2426
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Hillarys Primary School
365
Ben JUDD
Ben JUDD #365
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Denmark Primary School
383
Michael MAKINA
Michael MAKINA #383
Male Y06
DNF
DNF
Y06
Male
Eden Hill Primary School
703
32
452
Hayden LEWIS
Hayden LEWIS #452
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Good Shepherd Catholic School
453
Rohan LUSK
Rohan LUSK #453
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Good Shepherd Catholic School
806
Leon JAMES
Leon JAMES #806
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Kyilla Primary School
741
36
644
Chase DONNELLY
Chase DONNELLY #644
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Hocking Primary School
540
22
698
Thomas BARNARD
Thomas BARNARD #698
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Holy Rosary Primary School
252
5
1598
Nicholas MARRON
Nicholas MARRON #1598
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
South Perth Primary
678
31
1838
Joshua PROUD
Joshua PROUD #1838
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
St Luke's Catholic Primary School
744
37
2221
Rufus MACFARLAND-BREWER
Rufus MACFARLAND-BREWER #2221
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
Whitford Catholic Primary School
303
9
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (308 items)
© 2023