School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
Page 5 of 7 (308 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
128
2406
Lucas ANDREWS
Lucas ANDREWS #2406
Male Y06
00:10:08.31
00:10:08.31
128
(128)
Y06
128
00:01:46.23
Male
128
Harrisdale Primary School
1
4:03 min/km
00:06:33.89
4:22 min/km
107
00:03:34.42
3:34 min/km
172
101
2424
Arthur KENNEDY
Arthur KENNEDY #2424
Male Y06
00:09:56.71
00:09:56.71
101
(101)
Y06
101
00:01:34.63
Male
101
Subiaco Primary School
3
3:58 min/km
00:06:33.60
4:22 min/km
105
00:03:23.11
3:23 min/km
88
109
987
Shore POVEY
Shore POVEY #987
Male Y06
00:10:00.15
00:10:00.15
109
(109)
Y06
109
00:01:38.07
Male
109
Marmion Primary School
96
1
7
4:00 min/km
00:06:33.60
4:22 min/km
106
00:03:26.55
3:26 min/km
120
105
986
Luke WILLIAMS
Luke WILLIAMS #986
Male Y06
00:09:58.13
00:09:58.13
105
(105)
Y06
105
00:01:36.05
Male
105
Marmion Primary School
96
1
6
3:59 min/km
00:06:33.14
4:22 min/km
104
00:03:24.99
3:24 min/km
103
118
1913
Hunter MCCOMBIE
Hunter MCCOMBIE #1913
Male Y06
00:10:04.65
00:10:04.65
118
(118)
Y06
118
00:01:42.57
Male
118
St Peter's Primary School
731
35
1
4:01 min/km
00:06:32.80
4:21 min/km
103
00:03:31.85
3:31 min/km
159
115
1318
Jayden JOHNSON
Jayden JOHNSON #1318
Male Y06
00:10:03.63
00:10:03.63
115
(115)
Y06
115
00:01:41.55
Male
115
Quinns Beach Primary School
726
33
1
4:01 min/km
00:06:32.60
4:21 min/km
102
00:03:31.03
3:31 min/km
154
102
2429
Jaiden MORRISON
Jaiden MORRISON #2429
Male Y06
00:09:57.12
00:09:57.12
102
(102)
Y06
102
00:01:35.04
Male
102
Meadow Springs Primary School
2
3:58 min/km
00:06:32.37
4:21 min/km
101
00:03:24.75
3:24 min/km
101
85
2418
Isaia HALALILO-MCLEAN
Isaia HALALILO-MCLEAN #2418
Male Y06
00:09:48.55
00:09:48.55
85
(85)
Y06
85
00:01:26.47
Male
85
Riverside Primary School
1
3:55 min/km
00:06:31.15
4:20 min/km
100
00:03:17.39
3:17 min/km
55
1112
Callum WALLACE
Callum WALLACE #1112
Male Y06
DNF
DNF
Y06
Male
North Perth Primary School
00:06:30.90
4:20 min/km
106
2177
Dylan CLARK
Dylan CLARK #2177
Male Y06
00:09:58.40
00:09:58.40
106
(106)
Y06
106
00:01:36.32
Male
106
West Leederville Primary
493
19
2
3:59 min/km
00:06:30.90
4:20 min/km
99
00:03:27.49
3:27 min/km
130
100
2176
Hudson DE VRIES
Hudson DE VRIES #2176
Male Y06
00:09:56.40
00:09:56.40
100
(100)
Y06
100
00:01:34.32
Male
100
West Leederville Primary
493
19
1
3:58 min/km
00:06:30.35
4:20 min/km
98
00:03:26.05
3:26 min/km
114
117
1148
Finn O'GRADY
Finn O'GRADY #1148
Male Y06
00:10:04.15
00:10:04.15
117
(117)
Y06
117
00:01:42.07
Male
117
Padbury Catholic Primary School
294
7
6
4:01 min/km
00:06:28.69
4:19 min/km
96
00:03:35.46
3:35 min/km
182
81
836
Lachlan CARRICO
Lachlan CARRICO #836
Male Y06
00:09:47.11
00:09:47.11
81
(81)
Y06
81
00:01:25.03
Male
81
Lake Joondalup Baptist College
302
8
2
3:54 min/km
00:06:28.69
4:19 min/km
97
00:03:18.42
3:18 min/km
62
92
697
Patrick BORGAS
Patrick BORGAS #697
Male Y06
00:09:52.40
00:09:52.40
92
(92)
Y06
92
00:01:30.32
Male
92
Holy Rosary Primary School
252
5
4
3:56 min/km
00:06:28.14
4:18 min/km
95
00:03:24.25
3:24 min/km
95
76
696
Oliver SUMMERS
Oliver SUMMERS #696
Male Y06
00:09:45.65
00:09:45.65
76
(76)
Y06
76
00:01:23.57
Male
76
Holy Rosary Primary School
252
5
3
3:54 min/km
00:06:28.10
4:18 min/km
94
00:03:17.55
3:17 min/km
56
98
84
Aidan EDMONDSTONE
Aidan EDMONDSTONE #84
Male Y06
00:09:54.47
00:09:54.47
98
(98)
Y06
98
00:01:32.39
Male
98
Baldivis Primary School
728
34
1
3:57 min/km
00:06:27.91
4:18 min/km
92
00:03:26.56
3:26 min/km
121
97
1244
Nicholas BLIZARD
Nicholas BLIZARD #1244
Male Y06
00:09:53.99
00:09:53.99
97
(97)
Y06
97
00:01:31.91
Male
97
Peter Moyes Anglican Community School
315
10
3
3:57 min/km
00:06:27.91
4:18 min/km
93
00:03:26.07
3:26 min/km
115
88
1113
Anda SNEDDON
Anda SNEDDON #1113
Male Y06
00:09:50.58
00:09:50.58
88
(88)
Y06
88
00:01:28.50
Male
88
North Perth Primary School
1
3:56 min/km
00:06:27.69
4:18 min/km
91
00:03:22.88
3:22 min/km
85
69
1145
David YOUNG
David YOUNG #1145
Male Y06
00:09:43.28
00:09:43.28
69
(69)
Y06
69
00:01:21.19
Male
69
Padbury Catholic Primary School
294
7
3
3:53 min/km
00:06:27.29
4:18 min/km
90
00:03:15.98
3:15 min/km
44
95
2050
Ethan MURRAY
Ethan MURRAY #2050
Male Y06
00:09:53.85
00:09:53.85
95
(95)
Y06
95
00:01:31.77
Male
95
Tapping Primary School
639
26
1
3:57 min/km
00:06:26.86
4:17 min/km
89
00:03:26.99
3:26 min/km
125
94
1372
Cruz SOWDEN
Cruz SOWDEN #1372
Male Y06
00:09:52.85
00:09:52.85
94
(94)
Y06
94
00:01:30.77
Male
94
Richmond Primary School
334
13
3
3:57 min/km
00:06:26.43
4:17 min/km
88
00:03:26.42
3:26 min/km
119
107
151
Myles HUTTON
Myles HUTTON #151
Male Y06
00:09:58.95
00:09:58.95
107
(107)
Y06
107
00:01:36.86
Male
107
Capel Primary School
663
29
1
3:59 min/km
00:06:26.04
4:17 min/km
87
00:03:32.90
3:32 min/km
164
73
1876
Leo HARVEY
Leo HARVEY #1876
Male Y06
00:09:45.10
00:09:45.10
73
(73)
Y06
73
00:01:23.02
Male
73
St Mark's Anglican Community School
281
6
3
3:54 min/km
00:06:25.90
4:17 min/km
86
00:03:19.20
3:19 min/km
64
90
186
Rhys TYLER
Rhys TYLER #186
Male Y06
00:09:51.82
00:09:51.82
90
(90)
Y06
90
00:01:29.74
Male
90
Carramar Primary School
326
11
3
3:56 min/km
00:06:25.88
4:17 min/km
85
00:03:25.94
3:25 min/km
111
84
441
Izayah TAYLOR
Izayah TAYLOR #441
Male Y06
00:09:48.15
00:09:48.15
84
(84)
Y06
84
00:01:26.06
Male
84
Eden Hill Primary School
703
32
1
3:55 min/km
00:06:25.41
4:16 min/km
84
00:03:22.73
3:22 min/km
83
80
1368
Matthew BOULTON
Matthew BOULTON #1368
Male Y06
00:09:46.66
00:09:46.66
80
(80)
Y06
80
00:01:24.58
Male
80
Richmond Primary School
334
13
2
3:54 min/km
00:06:25.14
4:16 min/km
82
00:03:21.51
3:21 min/km
75
75
351
Mats BELL
Mats BELL #351
Male Y06
00:09:45.65
00:09:45.65
75
(75)
Y06
75
00:01:23.57
Male
75
Dalkeith Primary School
1
3:54 min/km
00:06:25.14
4:16 min/km
83
00:03:20.51
3:20 min/km
70
86
1639
Koby BERRY
Koby BERRY #1639
Male Y06
00:09:48.75
00:09:48.75
86
(86)
Y06
86
00:01:26.67
Male
86
Spring Hill Primary School
328
12
3
3:55 min/km
00:06:24.83
4:16 min/km
81
00:03:23.92
3:23 min/km
93
72
325
Jed MARTIN
Jed MARTIN #325
Male Y06
00:09:44.89
00:09:44.89
72
(72)
Y06
72
00:01:22.81
Male
72
Court Grammar School
132
2
5
3:53 min/km
00:06:24.64
4:16 min/km
80
00:03:20.25
3:20 min/km
68
79
985
Cooper JAMBU
Cooper JAMBU #985
Male Y06
00:09:46.51
00:09:46.51
79
(79)
Y06
79
00:01:24.43
Male
79
Marmion Primary School
96
1
5
3:54 min/km
00:06:24.63
4:16 min/km
79
00:03:21.88
3:21 min/km
77
91
29
Eduardo SIQUERIA-BORRHER
Eduardo SIQUERIA-BORRHER #29
Male Y06
00:09:52.16
00:09:52.16
91
(91)
Y06
91
00:01:30.08
Male
91
Applecross Primary School
229
4
4
3:56 min/km
00:06:24.39
4:16 min/km
78
00:03:27.76
3:27 min/km
132
64
28
Shardul BHARATI
Shardul BHARATI #28
Male Y06
00:09:40.16
00:09:40.16
64
(64)
Y06
64
00:01:18.08
Male
64
Applecross Primary School
229
4
3
3:52 min/km
00:06:24.16
4:16 min/km
77
00:03:16.00
3:16 min/km
45
71
190
Aiden TWIGDEN
Aiden TWIGDEN #190
Male Y06
00:09:43.66
00:09:43.66
71
(71)
Y06
71
00:01:21.58
Male
71
Carramar Primary School
326
11
2
3:53 min/km
00:06:23.83
4:15 min/km
76
00:03:19.83
3:19 min/km
67
68
695
Edward MCLEAN
Edward MCLEAN #695
Male Y06
00:09:43.08
00:09:43.08
68
(68)
Y06
68
00:01:21.00
Male
68
Holy Rosary Primary School
252
5
2
3:53 min/km
00:06:23.43
4:15 min/km
75
00:03:19.65
3:19 min/km
65
87
936
Peter MAISANO
Peter MAISANO #936
Male Y06
00:09:49.36
00:09:49.36
87
(87)
Y06
87
00:01:27.28
Male
87
Makybe Rise Primary School
645
28
1
3:55 min/km
00:06:23.20
4:15 min/km
74
00:03:26.16
3:26 min/km
116
77
2220
Jamie CORCORAN
Jamie CORCORAN #2220
Male Y06
00:09:45.91
00:09:45.91
77
(77)
Y06
77
00:01:23.82
Male
77
Whitford Catholic Primary School
303
9
3
3:54 min/km
00:06:23.00
4:15 min/km
73
00:03:22.91
3:22 min/km
86
96
2410
Keaton BAILEY
Keaton BAILEY #2410
Male Y06
00:09:53.86
00:09:53.86
96
(96)
Y06
96
00:01:31.77
Male
96
Woodvale Primary School
1
3:57 min/km
00:06:22.82
4:15 min/km
72
00:03:31.04
3:31 min/km
155
62
2003
Oliver DAILLY
Oliver DAILLY #2003
Male Y06
00:09:39.15
00:09:39.15
62
(62)
Y06
62
00:01:17.07
Male
62
Swanbourne Primary School
212
3
4
3:51 min/km
00:06:22.59
4:15 min/km
71
00:03:16.56
3:16 min/km
48
74
2427
Thomas LISHMAN
Thomas LISHMAN #2427
Male Y06
00:09:45.30
00:09:45.30
74
(74)
Y06
74
00:01:23.22
Male
74
Maylands Peninsula Primary School
1
3:54 min/km
00:06:21.77
4:14 min/km
70
00:03:23.53
3:23 min/km
90
54
2413
Dylan CHADWICK
Dylan CHADWICK #2413
Male Y06
00:09:35.41
00:09:35.41
54
(54)
Y06
54
00:01:13.32
Male
54
Williams Primary School
1
3:50 min/km
00:06:21.62
4:14 min/km
69
00:03:13.78
3:13 min/km
39
52
2408
Andrew AUBREY
Andrew AUBREY #2408
Male Y06
00:09:32.42
00:09:32.42
52
(52)
Y06
52
00:01:10.33
Male
52
St Stephen's School Duncraig
2
3:48 min/km
00:06:20.95
4:13 min/km
68
00:03:11.46
3:11 min/km
35
59
2002
Jack NAGEON DE LESTANG
Jack NAGEON DE LESTANG #2002
Male Y06
00:09:38.65
00:09:38.65
59
(59)
Y06
59
00:01:16.57
Male
59
Swanbourne Primary School
212
3
2
3:51 min/km
00:06:20.74
4:13 min/km
67
00:03:17.91
3:17 min/km
58
57
1596
Noah AUSTEN
Noah AUSTEN #1596
Male Y06
00:09:37.15
00:09:37.15
57
(57)
Y06
57
00:01:15.07
Male
57
South Perth Primary
678
31
1
3:50 min/km
00:06:20.55
4:13 min/km
66
00:03:16.59
3:16 min/km
49
60
25
Isaac BUURMAN
Isaac BUURMAN #25
Male Y06
00:09:38.78
00:09:38.78
60
(60)
Y06
60
00:01:16.70
Male
60
Applecross Primary School
229
4
2
3:51 min/km
00:06:20.55
4:13 min/km
65
00:03:18.23
3:18 min/km
59
67
1512
Kahn BROTHERTON
Kahn BROTHERTON #1512
Male Y06
00:09:43.08
00:09:43.08
67
(67)
Y06
67
00:01:21.00
Male
67
Serpentine Primary School
671
30
2
3:53 min/km
00:06:20.34
4:13 min/km
64
00:03:22.74
3:22 min/km
84
46
2428
Blake MACPHERSON
Blake MACPHERSON #2428
Male Y06
00:09:28.83
00:09:28.83
46
(46)
Y06
46
00:01:06.75
Male
46
Georgiana Molloy Anglican School
1
3:47 min/km
00:06:20.15
4:13 min/km
63
00:03:08.68
3:08 min/km
25
56
415
Joshua SCATENA
Joshua SCATENA #415
Male Y06
00:09:36.35
00:09:36.35
56
(56)
Y06
56
00:01:14.27
Male
56
Freshwater Bay Primary School
519
20
1
3:50 min/km
00:06:19.73
4:13 min/km
62
00:03:16.62
3:16 min/km
51
78
1640
Benjamin COLEMAN
Benjamin COLEMAN #1640
Male Y06
00:09:46.30
00:09:46.30
78
(78)
Y06
78
00:01:24.22
Male
78
Spring Hill Primary School
328
12
2
3:54 min/km
00:06:19.73
4:13 min/km
61
00:03:26.57
3:26 min/km
122
53
2219
Alex BROWN
Alex BROWN #2219
Male Y06
00:09:35.34
00:09:35.34
53
(53)
Y06
53
00:01:13.26
Male
53
Whitford Catholic Primary School
303
9
2
3:50 min/km
00:06:18.71
4:12 min/km
60
00:03:16.62
3:16 min/km
50
42
63
Jesiah BRESANELLO
Jesiah BRESANELLO #63
Male Y06
00:09:26.62
00:09:26.62
42
(42)
Y06
42
00:01:04.53
Male
42
Australian Christian College
1
3:46 min/km
00:06:18.51
4:12 min/km
59
00:03:08.10
3:08 min/km
24
1
2
3
4
[5]
6
7
Page 5 of 7 (308 items)
© 2023