School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
7
Page 2 of 7 (308 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
51
324
Jye ROWE
Jye ROWE #324
Male Y06
00:09:31.68
00:09:31.68
51
(51)
Y06
51
00:01:09.60
Male
51
Court Grammar School
132
2
4
3:48 min/km
00:06:15.64
4:10 min/km
51
00:03:16.03
3:16 min/km
46
52
2408
Andrew AUBREY
Andrew AUBREY #2408
Male Y06
00:09:32.42
00:09:32.42
52
(52)
Y06
52
00:01:10.33
Male
52
St Stephen's School Duncraig
2
3:48 min/km
00:06:20.95
4:13 min/km
68
00:03:11.46
3:11 min/km
35
53
2219
Alex BROWN
Alex BROWN #2219
Male Y06
00:09:35.34
00:09:35.34
53
(53)
Y06
53
00:01:13.26
Male
53
Whitford Catholic Primary School
303
9
2
3:50 min/km
00:06:18.71
4:12 min/km
60
00:03:16.62
3:16 min/km
50
54
2413
Dylan CHADWICK
Dylan CHADWICK #2413
Male Y06
00:09:35.41
00:09:35.41
54
(54)
Y06
54
00:01:13.32
Male
54
Williams Primary School
1
3:50 min/km
00:06:21.62
4:14 min/km
69
00:03:13.78
3:13 min/km
39
55
1240
Cameron WILLIAMSON
Cameron WILLIAMSON #1240
Male Y06
00:09:35.95
00:09:35.95
55
(55)
Y06
55
00:01:13.87
Male
55
Peter Moyes Anglican Community School
315
10
2
3:50 min/km
00:06:13.41
4:08 min/km
47
00:03:22.54
3:22 min/km
81
56
415
Joshua SCATENA
Joshua SCATENA #415
Male Y06
00:09:36.35
00:09:36.35
56
(56)
Y06
56
00:01:14.27
Male
56
Freshwater Bay Primary School
519
20
1
3:50 min/km
00:06:19.73
4:13 min/km
62
00:03:16.62
3:16 min/km
51
57
1596
Noah AUSTEN
Noah AUSTEN #1596
Male Y06
00:09:37.15
00:09:37.15
57
(57)
Y06
57
00:01:15.07
Male
57
South Perth Primary
678
31
1
3:50 min/km
00:06:20.55
4:13 min/km
66
00:03:16.59
3:16 min/km
49
58
277
Liam JOHNSON
Liam JOHNSON #277
Male Y06
00:09:37.90
00:09:37.90
58
(58)
Y06
58
00:01:15.82
Male
58
Connolly Primary School
599
23
1
3:51 min/km
00:06:16.08
4:10 min/km
52
00:03:21.81
3:21 min/km
76
59
2002
Jack NAGEON DE LESTANG
Jack NAGEON DE LESTANG #2002
Male Y06
00:09:38.65
00:09:38.65
59
(59)
Y06
59
00:01:16.57
Male
59
Swanbourne Primary School
212
3
2
3:51 min/km
00:06:20.74
4:13 min/km
67
00:03:17.91
3:17 min/km
58
60
25
Isaac BUURMAN
Isaac BUURMAN #25
Male Y06
00:09:38.78
00:09:38.78
60
(60)
Y06
60
00:01:16.70
Male
60
Applecross Primary School
229
4
2
3:51 min/km
00:06:20.55
4:13 min/km
65
00:03:18.23
3:18 min/km
59
61
2000
Jack COUANIS
Jack COUANIS #2000
Male Y06
00:09:39.00
00:09:39.00
61
(61)
Y06
61
00:01:16.92
Male
61
Swanbourne Primary School
212
3
3
3:51 min/km
00:06:18.13
4:12 min/km
57
00:03:20.87
3:20 min/km
73
62
2003
Oliver DAILLY
Oliver DAILLY #2003
Male Y06
00:09:39.15
00:09:39.15
62
(62)
Y06
62
00:01:17.07
Male
62
Swanbourne Primary School
212
3
4
3:51 min/km
00:06:22.59
4:15 min/km
71
00:03:16.56
3:16 min/km
48
63
1413
Jacob KEE
Jacob KEE #1413
Male Y06
00:09:39.62
00:09:39.62
63
(63)
Y06
63
00:01:17.53
Male
63
Rosalie Primary School
470
18
2
3:51 min/km
00:06:17.66
4:11 min/km
55
00:03:21.95
3:21 min/km
78
64
28
Shardul BHARATI
Shardul BHARATI #28
Male Y06
00:09:40.16
00:09:40.16
64
(64)
Y06
64
00:01:18.08
Male
64
Applecross Primary School
229
4
3
3:52 min/km
00:06:24.16
4:16 min/km
77
00:03:16.00
3:16 min/km
45
65
1147
Eamon STOTT
Eamon STOTT #1147
Male Y06
00:09:40.58
00:09:40.58
65
(65)
Y06
65
00:01:18.49
Male
65
Padbury Catholic Primary School
294
7
2
3:52 min/km
00:06:08.32
4:05 min/km
37
00:03:32.25
3:32 min/km
161
66
1959
Nate RICHARDSON
Nate RICHARDSON #1959
Male Y06
00:09:42.04
00:09:42.04
66
(66)
Y06
66
00:01:19.96
Male
66
St Stephen's School Carramar
400
15
2
3:52 min/km
00:06:16.89
4:11 min/km
54
00:03:25.15
3:25 min/km
105
67
1512
Kahn BROTHERTON
Kahn BROTHERTON #1512
Male Y06
00:09:43.08
00:09:43.08
67
(67)
Y06
67
00:01:21.00
Male
67
Serpentine Primary School
671
30
2
3:53 min/km
00:06:20.34
4:13 min/km
64
00:03:22.74
3:22 min/km
84
68
695
Edward MCLEAN
Edward MCLEAN #695
Male Y06
00:09:43.08
00:09:43.08
68
(68)
Y06
68
00:01:21.00
Male
68
Holy Rosary Primary School
252
5
2
3:53 min/km
00:06:23.43
4:15 min/km
75
00:03:19.65
3:19 min/km
65
69
1145
David YOUNG
David YOUNG #1145
Male Y06
00:09:43.28
00:09:43.28
69
(69)
Y06
69
00:01:21.19
Male
69
Padbury Catholic Primary School
294
7
3
3:53 min/km
00:06:27.29
4:18 min/km
90
00:03:15.98
3:15 min/km
44
70
2140
Lachy PATON
Lachy PATON #2140
Male Y06
00:09:43.65
00:09:43.65
70
(70)
Y06
70
00:01:21.57
Male
70
Wembley Primary School
343
14
2
3:53 min/km
00:06:15.24
4:10 min/km
49
00:03:28.41
3:28 min/km
139
71
190
Aiden TWIGDEN
Aiden TWIGDEN #190
Male Y06
00:09:43.66
00:09:43.66
71
(71)
Y06
71
00:01:21.58
Male
71
Carramar Primary School
326
11
2
3:53 min/km
00:06:23.83
4:15 min/km
76
00:03:19.83
3:19 min/km
67
72
325
Jed MARTIN
Jed MARTIN #325
Male Y06
00:09:44.89
00:09:44.89
72
(72)
Y06
72
00:01:22.81
Male
72
Court Grammar School
132
2
5
3:53 min/km
00:06:24.64
4:16 min/km
80
00:03:20.25
3:20 min/km
68
73
1876
Leo HARVEY
Leo HARVEY #1876
Male Y06
00:09:45.10
00:09:45.10
73
(73)
Y06
73
00:01:23.02
Male
73
St Mark's Anglican Community School
281
6
3
3:54 min/km
00:06:25.90
4:17 min/km
86
00:03:19.20
3:19 min/km
64
74
2427
Thomas LISHMAN
Thomas LISHMAN #2427
Male Y06
00:09:45.30
00:09:45.30
74
(74)
Y06
74
00:01:23.22
Male
74
Maylands Peninsula Primary School
1
3:54 min/km
00:06:21.77
4:14 min/km
70
00:03:23.53
3:23 min/km
90
75
351
Mats BELL
Mats BELL #351
Male Y06
00:09:45.65
00:09:45.65
75
(75)
Y06
75
00:01:23.57
Male
75
Dalkeith Primary School
1
3:54 min/km
00:06:25.14
4:16 min/km
83
00:03:20.51
3:20 min/km
70
76
696
Oliver SUMMERS
Oliver SUMMERS #696
Male Y06
00:09:45.65
00:09:45.65
76
(76)
Y06
76
00:01:23.57
Male
76
Holy Rosary Primary School
252
5
3
3:54 min/km
00:06:28.10
4:18 min/km
94
00:03:17.55
3:17 min/km
56
77
2220
Jamie CORCORAN
Jamie CORCORAN #2220
Male Y06
00:09:45.91
00:09:45.91
77
(77)
Y06
77
00:01:23.82
Male
77
Whitford Catholic Primary School
303
9
3
3:54 min/km
00:06:23.00
4:15 min/km
73
00:03:22.91
3:22 min/km
86
78
1640
Benjamin COLEMAN
Benjamin COLEMAN #1640
Male Y06
00:09:46.30
00:09:46.30
78
(78)
Y06
78
00:01:24.22
Male
78
Spring Hill Primary School
328
12
2
3:54 min/km
00:06:19.73
4:13 min/km
61
00:03:26.57
3:26 min/km
122
79
985
Cooper JAMBU
Cooper JAMBU #985
Male Y06
00:09:46.51
00:09:46.51
79
(79)
Y06
79
00:01:24.43
Male
79
Marmion Primary School
96
1
5
3:54 min/km
00:06:24.63
4:16 min/km
79
00:03:21.88
3:21 min/km
77
80
1368
Matthew BOULTON
Matthew BOULTON #1368
Male Y06
00:09:46.66
00:09:46.66
80
(80)
Y06
80
00:01:24.58
Male
80
Richmond Primary School
334
13
2
3:54 min/km
00:06:25.14
4:16 min/km
82
00:03:21.51
3:21 min/km
75
81
836
Lachlan CARRICO
Lachlan CARRICO #836
Male Y06
00:09:47.11
00:09:47.11
81
(81)
Y06
81
00:01:25.03
Male
81
Lake Joondalup Baptist College
302
8
2
3:54 min/km
00:06:28.69
4:19 min/km
97
00:03:18.42
3:18 min/km
62
82
451
Will BEROS
Will BEROS #451
Male Y06
00:09:47.65
00:09:47.65
82
(82)
Y06
82
00:01:25.57
Male
82
Good Shepherd Catholic School
1
3:55 min/km
00:06:18.31
4:12 min/km
58
00:03:29.33
3:29 min/km
145
83
775
Ethan SMITH
Ethan SMITH #775
Male Y06
00:09:48.14
00:09:48.14
83
(83)
Y06
83
00:01:26.06
Male
83
Kensington Primary School
1
3:55 min/km
00:06:11.97
4:07 min/km
45
00:03:36.16
3:36 min/km
186
84
441
Izayah TAYLOR
Izayah TAYLOR #441
Male Y06
00:09:48.15
00:09:48.15
84
(84)
Y06
84
00:01:26.06
Male
84
Eden Hill Primary School
703
32
1
3:55 min/km
00:06:25.41
4:16 min/km
84
00:03:22.73
3:22 min/km
83
85
2418
Isaia HALALILO-MCLEAN
Isaia HALALILO-MCLEAN #2418
Male Y06
00:09:48.55
00:09:48.55
85
(85)
Y06
85
00:01:26.47
Male
85
Riverside Primary School
1
3:55 min/km
00:06:31.15
4:20 min/km
100
00:03:17.39
3:17 min/km
55
86
1639
Koby BERRY
Koby BERRY #1639
Male Y06
00:09:48.75
00:09:48.75
86
(86)
Y06
86
00:01:26.67
Male
86
Spring Hill Primary School
328
12
3
3:55 min/km
00:06:24.83
4:16 min/km
81
00:03:23.92
3:23 min/km
93
87
936
Peter MAISANO
Peter MAISANO #936
Male Y06
00:09:49.36
00:09:49.36
87
(87)
Y06
87
00:01:27.28
Male
87
Makybe Rise Primary School
645
28
1
3:55 min/km
00:06:23.20
4:15 min/km
74
00:03:26.16
3:26 min/km
116
88
1113
Anda SNEDDON
Anda SNEDDON #1113
Male Y06
00:09:50.58
00:09:50.58
88
(88)
Y06
88
00:01:28.50
Male
88
North Perth Primary School
1
3:56 min/km
00:06:27.69
4:18 min/km
91
00:03:22.88
3:22 min/km
85
89
238
Zane PETTIT
Zane PETTIT #238
Male Y06
00:09:51.62
00:09:51.62
89
(89)
Y06
89
00:01:29.53
Male
89
Collier Primary School
431
16
2
3:56 min/km
00:06:35.71
4:23 min/km
112
00:03:15.90
3:15 min/km
43
90
186
Rhys TYLER
Rhys TYLER #186
Male Y06
00:09:51.82
00:09:51.82
90
(90)
Y06
90
00:01:29.74
Male
90
Carramar Primary School
326
11
3
3:56 min/km
00:06:25.88
4:17 min/km
85
00:03:25.94
3:25 min/km
111
91
29
Eduardo SIQUERIA-BORRHER
Eduardo SIQUERIA-BORRHER #29
Male Y06
00:09:52.16
00:09:52.16
91
(91)
Y06
91
00:01:30.08
Male
91
Applecross Primary School
229
4
4
3:56 min/km
00:06:24.39
4:16 min/km
78
00:03:27.76
3:27 min/km
132
92
697
Patrick BORGAS
Patrick BORGAS #697
Male Y06
00:09:52.40
00:09:52.40
92
(92)
Y06
92
00:01:30.32
Male
92
Holy Rosary Primary School
252
5
4
3:56 min/km
00:06:28.14
4:18 min/km
95
00:03:24.25
3:24 min/km
95
93
2416
Jordan FAYERS
Jordan FAYERS #2416
Male Y06
00:09:52.43
00:09:52.43
93
(93)
Y06
93
00:01:30.35
Male
93
St Vincent's School
1
3:56 min/km
00:06:34.63
4:23 min/km
109
00:03:17.79
3:17 min/km
57
94
1372
Cruz SOWDEN
Cruz SOWDEN #1372
Male Y06
00:09:52.85
00:09:52.85
94
(94)
Y06
94
00:01:30.77
Male
94
Richmond Primary School
334
13
3
3:57 min/km
00:06:26.43
4:17 min/km
88
00:03:26.42
3:26 min/km
119
95
2050
Ethan MURRAY
Ethan MURRAY #2050
Male Y06
00:09:53.85
00:09:53.85
95
(95)
Y06
95
00:01:31.77
Male
95
Tapping Primary School
639
26
1
3:57 min/km
00:06:26.86
4:17 min/km
89
00:03:26.99
3:26 min/km
125
96
2410
Keaton BAILEY
Keaton BAILEY #2410
Male Y06
00:09:53.86
00:09:53.86
96
(96)
Y06
96
00:01:31.77
Male
96
Woodvale Primary School
1
3:57 min/km
00:06:22.82
4:15 min/km
72
00:03:31.04
3:31 min/km
155
97
1244
Nicholas BLIZARD
Nicholas BLIZARD #1244
Male Y06
00:09:53.99
00:09:53.99
97
(97)
Y06
97
00:01:31.91
Male
97
Peter Moyes Anglican Community School
315
10
3
3:57 min/km
00:06:27.91
4:18 min/km
93
00:03:26.07
3:26 min/km
115
98
84
Aidan EDMONDSTONE
Aidan EDMONDSTONE #84
Male Y06
00:09:54.47
00:09:54.47
98
(98)
Y06
98
00:01:32.39
Male
98
Baldivis Primary School
728
34
1
3:57 min/km
00:06:27.91
4:18 min/km
92
00:03:26.56
3:26 min/km
121
99
1662
Connor CAREY
Connor CAREY #1662
Male Y06
00:09:55.40
00:09:55.40
99
(99)
Y06
99
00:01:33.32
Male
99
St Damiens Catholic Primary School
1
3:58 min/km
00:06:37.07
4:24 min/km
118
00:03:18.33
3:18 min/km
61
100
2176
Hudson DE VRIES
Hudson DE VRIES #2176
Male Y06
00:09:56.40
00:09:56.40
100
(100)
Y06
100
00:01:34.32
Male
100
West Leederville Primary
493
19
1
3:58 min/km
00:06:30.35
4:20 min/km
98
00:03:26.05
3:26 min/km
114
1
[2]
3
4
5
6
7
Page 2 of 7 (308 items)
© 2023