School Sport WA Primary XC Championships
12 Aug 2021
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
Page 3 of 7 (310 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
2km
Pace
O/Pos
240
1868
Austin COURTNEY
Austin COURTNEY #1868
Male Y04
00:09:25.39
00:09:25.39
240
(240)
Y04
240
00:02:17.19
Male
240
St Mark's Anglican Community School
294
9
5
4:42 min/km
00:05:34.02
5:18 min/km
253
00:03:51.37
4:03 min/km
218
137
1867
Michael JOB
Michael JOB #1867
Male Y04
00:08:40.27
00:08:40.27
137
(137)
Y04
137
00:01:32.07
Male
137
St Mark's Anglican Community School
294
9
4
4:20 min/km
00:05:00.90
4:46 min/km
127
00:03:39.37
3:50 min/km
152
91
1866
Zac WILLSHER
Zac WILLSHER #1866
Male Y04
00:08:23.74
00:08:23.74
91
(91)
Y04
91
00:01:15.54
Male
91
St Mark's Anglican Community School
294
9
3
4:11 min/km
00:04:51.89
4:37 min/km
81
00:03:31.85
3:43 min/km
105
59
1865
Robert WHITTINGHAM
Robert WHITTINGHAM #1865
Male Y04
00:08:09.43
00:08:09.43
59
(59)
Y04
59
00:01:01.23
Male
59
St Mark's Anglican Community School
294
9
2
4:04 min/km
00:04:44.94
4:31 min/km
58
00:03:24.49
3:35 min/km
65
7
1864
Lucas BARON
Lucas BARON #1864
Male Y04
00:07:24.96
00:07:24.96
7
(7)
Y04
7
00:00:16.76
Male
7
St Mark's Anglican Community School
294
9
1
3:42 min/km
00:04:17.34
4:05 min/km
10
00:03:07.61
3:17 min/km
6
276
1795
Harrison RICHARDSON
Harrison RICHARDSON #1795
Male Y04
00:09:57.27
00:09:57.27
276
(276)
Y04
276
00:02:49.07
Male
276
St Luke's Catholic Primary School
714
28
7
4:58 min/km
00:05:43.89
5:27 min/km
273
00:04:13.37
4:26 min/km
276
251
1794
Leo DRODZ
Leo DRODZ #1794
Male Y04
00:09:32.09
00:09:32.09
251
(251)
Y04
251
00:02:23.89
Male
251
St Luke's Catholic Primary School
714
28
5
4:46 min/km
00:05:33.26
5:17 min/km
250
00:03:58.82
4:11 min/km
247
228
1793
Noah CHAU
Noah CHAU #1793
Male Y04
00:09:17.88
00:09:17.88
228
(228)
Y04
228
00:02:09.68
Male
228
St Luke's Catholic Primary School
714
28
3
4:38 min/km
00:05:33.77
5:17 min/km
251
00:03:44.10
3:55 min/km
181
263
1792
Jett HERBERT
Jett HERBERT #1792
Male Y04
00:09:43.05
00:09:43.05
263
(263)
Y04
263
00:02:34.85
Male
263
St Luke's Catholic Primary School
714
28
6
4:51 min/km
00:05:43.02
5:26 min/km
271
00:04:00.03
4:12 min/km
249
131
1791
Jake BRIGGS
Jake BRIGGS #1791
Male Y04
00:08:38.48
00:08:38.48
131
(131)
Y04
131
00:01:30.28
Male
131
St Luke's Catholic Primary School
714
28
2
4:19 min/km
00:05:08.04
4:53 min/km
158
00:03:30.44
3:41 min/km
98
106
1790
Nathan WILKIE
Nathan WILKIE #1790
Male Y04
00:08:29.02
00:08:29.02
106
(106)
Y04
106
00:01:20.82
Male
106
St Luke's Catholic Primary School
714
28
1
4:14 min/km
00:05:02.27
4:47 min/km
134
00:03:26.75
3:37 min/km
76
249
1789
Alex DALE
Alex DALE #1789
Male Y04
00:09:28.47
00:09:28.47
249
(249)
Y04
249
00:02:20.27
Male
249
St Luke's Catholic Primary School
714
28
4
4:44 min/km
00:05:31.81
5:16 min/km
248
00:03:56.66
4:09 min/km
240
144
1768
Krhaige NINYETTE
Krhaige NINYETTE #1768
Male Y04
00:08:43.93
00:08:43.93
144
(144)
Y04
144
00:01:35.73
Male
144
St Joseph's Catholic Primary School
1
4:21 min/km
00:04:46.80
4:33 min/km
63
00:03:57.13
4:09 min/km
242
250
1760
Ciaran HARNEY
Ciaran HARNEY #1760
Male Y04
00:09:28.83
00:09:28.83
250
(250)
Y04
250
00:02:20.63
Male
250
St John's Primary School
1
4:44 min/km
00:05:36.32
5:20 min/km
261
00:03:52.51
4:04 min/km
226
271
1759
Oscur TEMPLETON
Oscur TEMPLETON #1759
Male Y04
00:09:50.96
00:09:50.96
271
(271)
Y04
271
00:02:42.76
Male
271
St John's Primary School
2
4:55 min/km
00:05:46.12
5:29 min/km
278
00:04:04.84
4:17 min/km
260
139
1748
Ryder DAWSON
Ryder DAWSON #1748
Male Y04
00:08:40.90
00:08:40.90
139
(139)
Y04
139
00:01:32.70
Male
139
St James' Anglican School
2
4:20 min/km
00:04:59.86
4:45 min/km
122
00:03:41.03
3:52 min/km
162
44
1747
Alex KUIPER
Alex KUIPER #1747
Male Y04
00:08:01.69
00:08:01.69
44
(44)
Y04
44
00:00:53.49
Male
44
St James' Anglican School
1
4:00 min/km
00:04:40.19
4:26 min/km
40
00:03:21.50
3:32 min/km
52
68
1660
Alex MERKS
Alex MERKS #1660
Male Y04
00:08:17.02
00:08:17.02
68
(68)
Y04
68
00:01:08.82
Male
68
St Damiens Catholic Primary School
2
4:08 min/km
00:04:48.78
4:35 min/km
70
00:03:28.24
3:39 min/km
83
51
1659
Charlie ELLIS
Charlie ELLIS #1659
Male Y04
00:08:05.57
00:08:05.57
51
(51)
Y04
51
00:00:57.37
Male
51
St Damiens Catholic Primary School
1
4:02 min/km
00:04:35.97
4:22 min/km
33
00:03:29.60
3:40 min/km
93
143
1634
Hamish SHAND
Hamish SHAND #1634
Male Y04
00:08:43.78
00:08:43.78
143
(143)
Y04
143
00:01:35.58
Male
143
Spring Hill Primary School
369
12
4
4:21 min/km
00:04:58.77
4:44 min/km
113
00:03:45.00
3:56 min/km
185
15
1633
Ryder BOLLAND
Ryder BOLLAND #1633
Male Y04
00:07:35.28
00:07:35.28
15
(15)
Y04
15
00:00:27.08
Male
15
Spring Hill Primary School
369
12
1
3:47 min/km
00:04:25.72
4:13 min/km
18
00:03:09.56
3:19 min/km
8
141
1632
Jayden BERRY
Jayden BERRY #1632
Male Y04
00:08:42.73
00:08:42.73
141
(141)
Y04
141
00:01:34.53
Male
141
Spring Hill Primary School
369
12
3
4:21 min/km
00:05:00.49
4:46 min/km
125
00:03:42.23
3:53 min/km
168
70
1631
Nate MELVIN
Nate MELVIN #1631
Male Y04
00:08:18.02
00:08:18.02
70
(70)
Y04
70
00:01:09.82
Male
70
Spring Hill Primary School
369
12
2
4:09 min/km
00:04:56.60
4:42 min/km
99
00:03:21.42
3:32 min/km
51
187
1630
Jude ALLCOCK
Jude ALLCOCK #1630
Male Y04
00:09:02.65
00:09:02.65
187
(187)
Y04
187
00:01:54.45
Male
187
Spring Hill Primary School
369
12
5
4:31 min/km
00:05:12.78
4:57 min/km
174
00:03:49.86
4:01 min/km
211
198
1588
Jeremi FREDERICKS
Jeremi FREDERICKS #1588
Male Y04
00:09:04.91
00:09:04.91
198
(198)
Y04
198
00:01:56.71
Male
198
South Perth Primary
585
22
4
4:32 min/km
00:05:19.52
5:04 min/km
203
00:03:45.39
3:57 min/km
187
213
1587
Lachlan MCCARTHY
Lachlan MCCARTHY #1587
Male Y04
00:09:09.76
00:09:09.76
213
(213)
Y04
213
00:02:01.56
Male
213
South Perth Primary
585
22
5
4:34 min/km
00:05:29.20
5:13 min/km
240
00:03:40.56
3:52 min/km
159
164
1586
Harrison FAULKNER
Harrison FAULKNER #1586
Male Y04
00:08:51.68
00:08:51.68
164
(164)
Y04
164
00:01:43.48
Male
164
South Perth Primary
585
22
2
4:25 min/km
00:05:09.73
4:54 min/km
165
00:03:41.95
3:53 min/km
166
287
1585
Thomas RICHARDSON
Thomas RICHARDSON #1585
Male Y04
00:10:29.21
00:10:29.21
287
(287)
Y04
287
00:03:21.01
Male
287
South Perth Primary
585
22
6
5:14 min/km
00:05:21.21
5:05 min/km
210
00:05:08.00
5:24 min/km
292
167
1584
Dylan CLOSE
Dylan CLOSE #1584
Male Y04
00:08:52.27
00:08:52.27
167
(167)
Y04
167
00:01:44.07
Male
167
South Perth Primary
585
22
3
4:26 min/km
00:05:14.21
4:59 min/km
181
00:03:38.06
3:49 min/km
149
56
1583
Carter BARNES
Carter BARNES #1583
Male Y04
00:08:07.20
00:08:07.20
56
(56)
Y04
56
00:00:59.00
Male
56
South Perth Primary
585
22
1
4:03 min/km
00:04:40.78
4:27 min/km
42
00:03:26.42
3:37 min/km
70
158
1563
Max RASULOV
Max RASULOV #1563
Male Y04
00:08:49.02
00:08:49.02
158
(158)
Y04
158
00:01:40.82
Male
158
Sheoak Grove Primary School
858
34
1
4:24 min/km
00:05:09.52
4:54 min/km
163
00:03:39.50
3:51 min/km
153
186
1562
Justin RANDALL
Justin RANDALL #1562
Male Y04
00:09:02.44
00:09:02.44
186
(186)
Y04
186
00:01:54.24
Male
186
Sheoak Grove Primary School
858
34
2
4:31 min/km
00:05:16.49
5:01 min/km
195
00:03:45.95
3:57 min/km
189
256
1561
Jaryn HOBBS
Jaryn HOBBS #1561
Male Y04
00:09:34.67
00:09:34.67
256
(256)
Y04
256
00:02:26.47
Male
256
Sheoak Grove Primary School
858
34
3
4:47 min/km
00:05:34.70
5:18 min/km
256
00:03:59.97
4:12 min/km
248
258
1560
Ezra BURKALA
Ezra BURKALA #1560
Male Y04
00:09:35.77
00:09:35.77
258
(258)
Y04
258
00:02:27.57
Male
258
Sheoak Grove Primary School
858
34
4
4:47 min/km
00:05:35.09
5:19 min/km
258
00:04:00.68
4:13 min/km
250
201
1544
Ethan KOK
Ethan KOK #1544
Male Y04
00:09:06.27
00:09:06.27
201
(201)
Y04
201
00:01:58.07
Male
201
Settlers Primary
2
4:33 min/km
00:05:20.98
5:05 min/km
208
00:03:45.29
3:57 min/km
186
94
1543
Callum VAN HOUWELINGEN
Callum VAN HOUWELINGEN #1543
Male Y04
00:08:24.77
00:08:24.77
94
(94)
Y04
94
00:01:16.57
Male
94
Settlers Primary
1
4:12 min/km
00:04:59.31
4:45 min/km
118
00:03:25.45
3:36 min/km
67
277
1505
Dexter BARRETT
Dexter BARRETT #1505
Male Y04
00:09:58.27
00:09:58.27
277
(277)
Y04
277
00:02:50.07
Male
277
Serpentine Primary School
812
31
4
4:59 min/km
00:05:45.27
5:28 min/km
276
00:04:13.00
4:26 min/km
275
128
1504
Zayne WHITTLE
Zayne WHITTLE #1504
Male Y04
00:08:37.21
00:08:37.21
128
(128)
Y04
128
00:01:29.01
Male
128
Serpentine Primary School
812
31
1
4:18 min/km
00:05:06.42
4:51 min/km
150
00:03:30.78
3:41 min/km
100
246
1503
Callum TILBURN
Callum TILBURN #1503
Male Y04
00:09:27.55
00:09:27.55
246
(246)
Y04
246
00:02:19.35
Male
246
Serpentine Primary School
812
31
3
4:43 min/km
00:05:29.00
5:13 min/km
239
00:03:58.55
4:11 min/km
246
161
1502
Ryley BALDACCHINO
Ryley BALDACCHINO #1502
Male Y04
00:08:49.52
00:08:49.52
161
(161)
Y04
161
00:01:41.32
Male
161
Serpentine Primary School
812
31
2
4:24 min/km
00:05:16.96
5:01 min/km
197
00:03:32.56
3:43 min/km
112
291
1491
Jason SOE
Jason SOE #1491
Male Y04
00:11:12.51
00:11:12.51
291
(291)
Y04
291
00:04:04.31
Male
291
Serpentine Primary School
812
31
6
5:36 min/km
00:06:13.84
5:56 min/km
290
00:04:58.67
5:14 min/km
290
290
1490
Cooper IMHOF
Cooper IMHOF #1490
Male Y04
00:11:08.45
00:11:08.45
290
(290)
Y04
290
00:04:00.25
Male
290
Serpentine Primary School
812
31
5
5:34 min/km
00:06:15.48
5:57 min/km
291
00:04:52.96
5:08 min/km
289
200
1403
Benji TRAN
Benji TRAN #1403
Male Y04
00:09:05.68
00:09:05.68
200
(200)
Y04
200
00:01:57.48
Male
200
Rosalie Primary School
225
6
6
4:32 min/km
00:05:20.77
5:05 min/km
206
00:03:44.91
3:56 min/km
183
169
1402
Bailey SMITH
Bailey SMITH #1402
Male Y04
00:08:52.90
00:08:52.90
169
(169)
Y04
169
00:01:44.70
Male
169
Rosalie Primary School
225
6
5
4:26 min/km
00:05:19.27
5:04 min/km
202
00:03:33.63
3:44 min/km
121
47
1401
Hugo CHARPENTIER
Hugo CHARPENTIER #1401
Male Y04
00:08:03.02
00:08:03.02
47
(47)
Y04
47
00:00:54.82
Male
47
Rosalie Primary School
225
6
2
4:01 min/km
00:04:43.50
4:30 min/km
53
00:03:19.52
3:30 min/km
40
53
1400
Max MURCHISON
Max MURCHISON #1400
Male Y04
00:08:06.98
00:08:06.98
53
(53)
Y04
53
00:00:58.78
Male
53
Rosalie Primary School
225
6
3
4:03 min/km
00:04:50.03
4:36 min/km
75
00:03:16.95
3:27 min/km
30
20
1399
Max WIJNS
Max WIJNS #1399
Male Y04
00:07:43.01
00:07:43.01
20
(20)
Y04
20
00:00:34.81
Male
20
Rosalie Primary School
225
6
1
3:51 min/km
00:04:28.97
4:16 min/km
22
00:03:14.03
3:24 min/km
22
138
1364
Darcy WEALL
Darcy WEALL #1364
Male Y04
00:08:40.69
00:08:40.69
138
(138)
Y04
138
00:01:32.49
Male
138
Richmond Primary School
3
4:20 min/km
00:05:02.02
4:47 min/km
133
00:03:38.67
3:50 min/km
151
92
1363
William PIX
William PIX #1363
Male Y04
00:08:24.02
00:08:24.02
92
(92)
Y04
92
00:01:15.82
Male
92
Richmond Primary School
2
4:12 min/km
00:04:57.20
4:43 min/km
102
00:03:26.82
3:37 min/km
77
75
1362
Cillian LEONARD
Cillian LEONARD #1362
Male Y04
00:08:19.27
00:08:19.27
75
(75)
Y04
75
00:01:11.07
Male
75
Richmond Primary School
1
4:09 min/km
00:04:57.00
4:42 min/km
101
00:03:22.27
3:32 min/km
55
1
2
[3]
4
5
6
7
Page 3 of 7 (310 items)
© 2023