South West Bunbury Interschool XC
3 Aug 2021
Results
Details
 
Contact
2.5km XC
5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (445 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
401
708
Sienna DAVEY-SMITHIN
Sienna DAVEY-SMITHIN #708
Female Y08
00:19:55.35
00:19:55.35
63
(193)
Y08
63
00:09:31.82
Female
193
Kearnan College
165
12
4
7:58 min/km
2500
Gemma BUCKLE
Gemma BUCKLE #2500
Female Y08
DNS
DNS
Y08
Female
Collie SHS
102
9
12
Tatiana COYLE-LOCKEY
Tatiana COYLE-LOCKEY #12
Female Y08
DNS
DNS
Y08
Female
Australind SHS
13
Ava DODDS
Ava DODDS #13
Female Y08
DNS
DNS
Y08
Female
Australind SHS
14
Yam NAKPOMCHIN
Yam NAKPOMCHIN #14
Female Y08
DNS
DNS
Y08
Female
Australind SHS
15
Remi PARKER
Remi PARKER #15
Female Y08
DNS
DNS
Y08
Female
Australind SHS
1013
Kayshia KLARIC
Kayshia KLARIC #1013
Female Y08
DNS
DNS
Y08
Female
Newton Moore SHS
130
11
2
1235
Barnaby LANCASTER-SIMPER
Barnaby LANCASTER-SIMPER #1235
Male Y08
00:09:30.17
00:09:30.17
1
(2)
Y08
1
Male
2
School Sport WA
8
1
1
3:48 min/km
3
220
Connor WRIGHT
Connor WRIGHT #220
Male Y08
00:09:34.70
00:09:34.70
2
(3)
Y08
2
00:00:04.53
Male
3
Bunbury SHS
18
2
1
3:49 min/km
4
1233
Callum ASLING
Callum ASLING #1233
Male Y08
00:09:39.57
00:09:39.57
3
(4)
Y08
3
00:00:09.40
Male
4
School Sport WA
8
1
2
3:51 min/km
6
1234
Ciaran DOYLE
Ciaran DOYLE #1234
Male Y08
00:09:42.62
00:09:42.62
4
(6)
Y08
4
00:00:12.45
Male
6
School Sport WA
8
1
3
3:53 min/km
7
117
Jackson NOVEL
Jackson NOVEL #117
Male Y08
00:09:44.03
00:09:44.03
5
(7)
Y08
5
00:00:13.86
Male
7
Bunbury Catholic College
32
3
1
3:53 min/km
15
1236
Noah John MCENTEE
Noah John MCENTEE #1236
Male Y08
00:09:59.64
00:09:59.64
6
(15)
Y08
6
00:00:29.47
Male
15
School Sport WA
8
1
4
3:59 min/km
16
229
Jedd HOGAN
Jedd HOGAN #229
Male Y08
00:10:00.65
00:10:00.65
7
(16)
Y08
7
00:00:30.48
Male
16
Bunbury SHS
18
2
2
4:00 min/km
19
918
Paul STEINBACHER
Paul STEINBACHER #918
Male Y08
00:10:04.91
00:10:04.91
8
(19)
Y08
8
00:00:34.74
Male
19
Margaret River SHS
70
6
1
4:01 min/km
23
218
Leo STEED
Leo STEED #218
Male Y08
00:10:07.34
00:10:07.34
9
(23)
Y08
9
00:00:37.17
Male
23
Bunbury SHS
18
2
3
4:02 min/km
26
318
Levi HUGHES
Levi HUGHES #318
Male Y08
00:10:09.98
00:10:09.98
10
(26)
Y08
10
00:00:39.81
Male
26
Cape Naturaliste College
74
7
1
4:03 min/km
29
1119
Harrison KRAWCZYK
Harrison KRAWCZYK #1119
Male Y08
00:10:11.16
00:10:11.16
11
(29)
Y08
11
00:00:40.99
Male
29
Our Lady of Mercy
50
4
1
4:04 min/km
32
1237
Harrison WARRICK
Harrison WARRICK #1237
Male Y08
00:10:15.84
00:10:15.84
12
(32)
Y08
12
00:00:45.67
Male
32
School Sport WA
8
1
5
4:06 min/km
35
119
Levi STANDLEY
Levi STANDLEY #119
Male Y08
00:10:21.32
00:10:21.32
13
(35)
Y08
13
00:00:51.15
Male
35
Bunbury Catholic College
32
3
2
4:08 min/km
39
120
Oliver TILLEY
Oliver TILLEY #120
Male Y08
00:10:23.55
00:10:23.55
14
(38)
Y08
14
00:00:53.38
Male
38
Bunbury Catholic College
32
3
3
4:09 min/km
43
512
Alex BROOK
Alex BROOK #512
Male Y08
00:10:25.91
00:10:25.91
15
(41)
Y08
15
00:00:55.74
Male
41
Dalyellup College
74
8
1
4:10 min/km
50
1117
Caelan HEHIR
Caelan HEHIR #1117
Male Y08
00:10:32.32
00:10:32.32
16
(47)
Y08
16
00:01:02.15
Male
47
Our Lady of Mercy
50
4
2
4:12 min/km
54
616
Hudson AVERY
Hudson AVERY #616
Male Y08
00:10:35.11
00:10:35.11
17
(49)
Y08
17
00:01:04.94
Male
49
Georgiana Molloy AS
69
5
1
4:14 min/km
64
514
Saffin FITZ-GERALD
Saffin FITZ-GERALD #514
Male Y08
00:10:44.41
00:10:44.41
18
(57)
Y08
18
00:01:14.24
Male
57
Dalyellup College
74
8
2
4:17 min/km
67
118
Thomas OLIVER
Thomas OLIVER #118
Male Y08
00:10:45.45
00:10:45.45
19
(59)
Y08
19
00:01:15.28
Male
59
Bunbury Catholic College
32
3
4
4:18 min/km
69
916
Isaac NETTELBECK
Isaac NETTELBECK #916
Male Y08
00:10:46.41
00:10:46.41
20
(61)
Y08
20
00:01:16.24
Male
61
Margaret River SHS
70
6
2
4:18 min/km
73
217
Izaac SLATER
Izaac SLATER #217
Male Y08
00:10:49.90
00:10:49.90
21
(65)
Y08
21
00:01:19.73
Male
65
Bunbury SHS
18
2
4
4:19 min/km
76
619
Blake TAYLOR
Blake TAYLOR #619
Male Y08
00:10:51.33
00:10:51.33
22
(68)
Y08
22
00:01:21.16
Male
68
Georgiana Molloy AS
69
5
2
4:20 min/km
85
1116
Kenzie FONTANILLE
Kenzie FONTANILLE #1116
Male Y08
00:11:00.87
00:11:00.87
23
(75)
Y08
23
00:01:30.70
Male
75
Our Lady of Mercy
50
4
3
4:24 min/km
88
116
Lewis BRACE
Lewis BRACE #116
Male Y08
00:11:01.67
00:11:01.67
24
(78)
Y08
24
00:01:31.50
Male
78
Bunbury Catholic College
32
3
5
4:24 min/km
93
20
Jesse WALKER
Jesse WALKER #20
Male Y08
00:11:03.66
00:11:03.66
25
(83)
Y08
25
00:01:33.49
Male
83
Australind SHS
88
10
1
4:25 min/km
101
19
Aidan PICKSTON
Aidan PICKSTON #19
Male Y08
00:11:11.01
00:11:11.01
26
(89)
Y08
26
00:01:40.84
Male
89
Australind SHS
88
10
2
4:28 min/km
102
816
Owen AVINS
Owen AVINS #816
Male Y08
00:11:11.15
00:11:11.15
27
(90)
Y08
27
00:01:40.98
Male
90
Manjimup SHS
88
9
1
4:28 min/km
108
820
Ashton SHIELDS
Ashton SHIELDS #820
Male Y08
00:11:14.41
00:11:14.41
28
(94)
Y08
28
00:01:44.24
Male
94
Manjimup SHS
88
9
2
4:29 min/km
115
317
Isaac HOPKINS
Isaac HOPKINS #317
Male Y08
00:11:17.89
00:11:17.89
29
(97)
Y08
29
00:01:47.72
Male
97
Cape Naturaliste College
74
7
2
4:31 min/km
116
618
Russel GLASGOW
Russel GLASGOW #618
Male Y08
00:11:18.50
00:11:18.50
30
(98)
Y08
30
00:01:48.33
Male
98
Georgiana Molloy AS
69
5
3
4:31 min/km
117
620
Mitchell TUCKEY
Mitchell TUCKEY #620
Male Y08
00:11:18.66
00:11:18.66
31
(99)
Y08
31
00:01:48.49
Male
99
Georgiana Molloy AS
69
5
4
4:31 min/km
118
617
Cale DONALDSON
Cale DONALDSON #617
Male Y08
00:11:18.69
00:11:18.69
32
(100)
Y08
32
00:01:48.52
Male
100
Georgiana Molloy AS
69
5
5
4:31 min/km
120
819
Cooper ROWE
Cooper ROWE #819
Male Y08
00:11:19.50
00:11:19.50
33
(102)
Y08
33
00:01:49.33
Male
102
Manjimup SHS
88
9
3
4:31 min/km
125
672
Sam STRAUCH
Sam STRAUCH #672
Male Y08
00:11:20.90
00:11:20.90
34
(105)
Y08
34
00:01:50.73
Male
105
Hope Christian College
1
4:32 min/km
130
319
Stewie PEARCE
Stewie PEARCE #319
Male Y08
00:11:22.91
00:11:22.91
35
(110)
Y08
35
00:01:52.74
Male
110
Cape Naturaliste College
74
7
3
4:33 min/km
138
216
Wes HIGGINS
Wes HIGGINS #216
Male Y08
00:11:29.45
00:11:29.45
36
(117)
Y08
36
00:01:59.28
Male
117
Bunbury SHS
18
2
5
4:35 min/km
147
18
Rowan JAMIESON
Rowan JAMIESON #18
Male Y08
00:11:35.72
00:11:35.72
37
(125)
Y08
37
00:02:05.55
Male
125
Australind SHS
88
10
3
4:38 min/km
152
17
Lewis FAIRWEATHER
Lewis FAIRWEATHER #17
Male Y08
00:11:41.90
00:11:41.90
38
(129)
Y08
38
00:02:11.73
Male
129
Australind SHS
88
10
4
4:40 min/km
153
1118
Gabriel KALLE
Gabriel KALLE #1118
Male Y08
00:11:42.62
00:11:42.62
39
(130)
Y08
39
00:02:12.45
Male
130
Our Lady of Mercy
50
4
4
4:41 min/km
164
16
Elai BENNETTS
Elai BENNETTS #16
Male Y08
00:11:47.65
00:11:47.65
40
(139)
Y08
40
00:02:17.48
Male
139
Australind SHS
88
10
5
4:43 min/km
170
513
Drew COLEMAN
Drew COLEMAN #513
Male Y08
00:11:51.34
00:11:51.34
41
(142)
Y08
41
00:02:21.17
Male
142
Dalyellup College
74
8
3
4:44 min/km
183
919
Jack ZAN
Jack ZAN #919
Male Y08
00:12:01.07
00:12:01.07
42
(152)
Y08
42
00:02:30.90
Male
152
Margaret River SHS
70
6
3
4:48 min/km
187
70
Max WEBB
Max WEBB #70
Male Y08
00:12:07.55
00:12:07.55
43
(155)
Y08
43
00:02:37.38
Male
155
Bunbury Baptist College
148
11
1
4:51 min/km
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (445 items)
© 2023