Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
20 May 2021
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (411 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
90
414
Zara WARREN
Zara WARREN #414
Female Y07
00:16:52.34
00:16:52.34
4
(20)
Y07
4
00:00:59.55
U14
6
Female
20
WILS
75
3.45
4:53 min/km
Year 07 Female
00:06:58.91
4:39 min/km
111
4
22
00:09:53.42
5:04 min/km
83
4
16
108
196
Connor DAWSON
Connor DAWSON #196
Male Y09
00:17:20.44
00:17:20.44
13
(84)
Y09
13
00:03:51.20
U15
12
Male
84
KNIG
36
3.45
5:01 min/km
Year 09 Male
00:06:58.01
4:38 min/km
110
16
89
00:10:22.43
5:19 min/km
108
11
79
109
459
Sam WEDDERBURN
Sam WEDDERBURN #459
Male Y09
00:17:20.52
00:17:20.52
14
(85)
Y09
14
00:03:51.28
U15
13
Male
85
WILS
41
3.45
5:01 min/km
Year 09 Male
00:06:57.39
4:38 min/km
109
15
88
00:10:23.13
5:19 min/km
110
12
81
123
321
Callum HALL
Callum HALL #321
Male Y09
00:17:40.20
00:17:40.20
15
(91)
Y09
15
00:04:10.95
U15
14
Male
91
REDD
36
3.45
5:07 min/km
Year 09 Male
00:06:56.98
4:37 min/km
108
14
87
00:10:43.21
5:29 min/km
132
18
94
143
319
Kiedis BARRETT
Kiedis BARRETT #319
Male Y09
00:18:10.80
00:18:10.80
20
(102)
Y09
20
00:04:41.56
U15
19
Male
102
REDD
23
3.45
5:16 min/km
Year 09 Male
00:06:54.73
4:36 min/km
106
12
85
00:11:16.07
5:46 min/km
151
22
106
96
323
George LEU
George LEU #323
Male Y09
00:17:00.36
00:17:00.36
11
(75)
Y09
11
00:03:31.12
U15
10
Male
75
REDD
50
3.45
4:55 min/km
Year 09 Male
00:06:54.73
4:36 min/km
107
13
86
00:10:05.63
5:10 min/km
93
10
72
106
92
Joshua BEATON
Joshua BEATON #92
Male Y10
00:17:17.68
00:17:17.68
17
(83)
Y10
17
00:04:43.19
U16
17
Male
83
GOLD
29
3.45
5:00 min/km
Year 10 Male
00:06:52.53
4:35 min/km
105
16
84
00:10:25.15
5:20 min/km
116
18
84
85
410
Jocelyn HANDS
Jocelyn HANDS #410
Female Y07
00:16:45.04
00:16:45.04
3
(15)
Y07
3
00:00:52.25
U13
3
Female
15
WILS
78
3.45
4:51 min/km
Year 07 Female
00:06:51.33
4:34 min/km
104
3
21
00:09:53.71
5:04 min/km
85
5
18
126
185
Sienna CURRIE
Sienna CURRIE #185
Female Y09
00:17:41.48
00:17:41.48
6
(33)
Y09
6
00:02:30.68
U15
6
Female
33
KNIG
59
3.45
5:07 min/km
Year 09 Female
00:06:50.95
4:33 min/km
103
6
20
00:10:50.52
5:33 min/km
137
8
40
112
449
Arabella ROBERTS
Arabella ROBERTS #449
Female Y09
00:17:20.87
00:17:20.87
5
(26)
Y09
5
00:02:10.07
U15
5
Female
26
WILS
73
3.45
5:01 min/km
Year 09 Female
00:06:50.58
4:33 min/km
102
5
19
00:10:30.29
5:23 min/km
120
5
34
103
38
Miles BANCROFT
Miles BANCROFT #38
Male Y07
00:17:12.24
00:17:12.24
13
(80)
Y07
13
00:03:35.76
U13
13
Male
80
GOLD
44
3.45
4:59 min/km
Year 07 Male
00:06:49.67
4:33 min/km
101
11
83
00:10:22.57
5:19 min/km
109
14
80
101
220
Archer SOUTHWELL
Archer SOUTHWELL #220
Male Y10
00:17:05.38
00:17:05.38
15
(78)
Y10
15
00:04:30.89
U16
15
Male
78
KNIG
31
3.45
4:57 min/km
Year 10 Male
00:06:49.50
4:33 min/km
100
15
82
00:10:15.87
5:15 min/km
101
15
75
100
338
Henry FORREST
Henry FORREST #338
Male Y10
00:17:05.28
00:17:05.28
14
(77)
Y10
14
00:04:30.79
U16
14
Male
77
REDD
39
3.45
4:57 min/km
Year 10 Male
00:06:48.88
4:32 min/km
99
14
81
00:10:16.39
5:16 min/km
104
16
76
89
350
Jenna MOON
Jenna MOON #350
Female Y11
00:16:52.25
00:16:52.25
3
(19)
Y11
3
00:00:50.97
Open
6
Female
19
REDD
85
3.45
4:53 min/km
Year 11 Female
00:06:47.39
4:31 min/km
98
3
18
00:10:04.86
5:10 min/km
91
3
21
74
131
Callum WATTS
Callum WATTS #131
Male Y12
00:16:15.88
00:16:15.88
18
(64)
Y12
18
00:03:44.52
Open
27
Male
64
GOLD
26
3.45
4:42 min/km
Year 12 Male
00:06:47.13
4:31 min/km
97
21
80
00:09:28.74
4:51 min/km
66
17
59
121
507
Callum WOOD
Callum WOOD #507
Male Y12
00:17:37.40
00:17:37.40
21
(90)
Y12
21
00:05:06.04
Open
35
Male
90
WILS
17
3.45
5:06 min/km
Year 12 Male
00:06:47.10
4:31 min/km
96
20
79
00:10:50.30
5:33 min/km
136
24
97
113
215
Cooper COMMISSO
Cooper COMMISSO #215
Male Y10
00:17:22.99
00:17:22.99
18
(87)
Y10
18
00:04:48.50
U16
18
Male
87
KNIG
24
3.45
5:02 min/km
Year 10 Male
00:06:46.82
4:31 min/km
95
13
78
00:10:36.17
5:26 min/km
127
19
91
63
123
Jack JOHNS
Jack JOHNS #123
Male Y12
00:15:53.28
00:15:53.28
15
(56)
Y12
15
00:03:21.92
Open
23
Male
56
GOLD
39
3.45
4:36 min/km
Year 12 Male
00:06:46.54
4:31 min/km
94
19
77
00:09:06.74
4:40 min/km
51
13
47
70
127
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #127
Male Y12
00:16:08.32
00:16:08.32
17
(60)
Y12
17
00:03:36.96
Open
25
Male
60
GOLD
28
3.45
4:40 min/km
Year 12 Male
00:06:46.35
4:30 min/km
93
18
76
00:09:21.97
4:48 min/km
63
15
56
145
484
Darcy EAGLES
Darcy EAGLES #484
Male Y11
00:18:16.65
00:18:16.65
12
(103)
Y11
12
00:05:27.38
Open
40
Male
103
WILS
49
3.45
5:17 min/km
Year 11 Male
00:06:45.93
4:30 min/km
92
14
75
00:11:30.72
5:54 min/km
157
12
108
81
475
Joshua PETHER
Joshua PETHER #475
Male Y10
00:16:29.20
00:16:29.20
12
(68)
Y10
12
00:03:54.71
U16
13
Male
68
WILS
48
3.45
4:46 min/km
Year 10 Male
00:06:44.92
4:29 min/km
91
12
74
00:09:44.28
4:59 min/km
76
12
64
61
157
Sarah OFFER
Sarah OFFER #157
Female Y07
00:15:52.79
00:15:52.79
1
(7)
Y07
1
U13
1
Female
7
KNIG
72
3.45
4:36 min/km
Year 07 Female
00:06:44.46
4:29 min/km
90
2
17
00:09:08.32
4:41 min/km
54
1
6
75
422
Kade MARTIN
Kade MARTIN #422
Male Y07
00:16:20.44
00:16:20.44
11
(65)
Y07
11
00:02:43.95
U13
11
Male
65
WILS
52
3.45
4:44 min/km
Year 07 Male
00:06:43.96
4:29 min/km
89
10
73
00:09:36.47
4:55 min/km
72
10
62
102
322
Rory HAMERSLEY
Rory HAMERSLEY #322
Male Y09
00:17:11.18
00:17:11.18
12
(79)
Y09
12
00:03:41.94
U15
11
Male
79
REDD
47
3.45
4:58 min/km
Year 09 Male
00:06:41.70
4:27 min/km
88
11
72
00:10:29.48
5:22 min/km
118
14
86
78
316
Scarlett RIDDLE
Scarlett RIDDLE #316
Female Y09
00:16:22.38
00:16:22.38
2
(12)
Y09
2
00:01:11.58
U15
2
Female
12
REDD
88
3.45
4:44 min/km
Year 09 Female
00:06:41.39
4:27 min/km
87
4
16
00:09:40.99
4:57 min/km
73
2
11
71
287
Chase LARDNER
Chase LARDNER #287
Male Y07
00:16:10.50
00:16:10.50
9
(61)
Y07
9
00:02:34.02
U13
9
Male
61
REDD
57
3.45
4:41 min/km
Year 07 Male
00:06:39.94
4:26 min/km
86
9
71
00:09:30.56
4:52 min/km
68
8
60
88
52
Pearl GEE
Pearl GEE #52
Female Y08
00:16:48.43
00:16:48.43
5
(18)
Y08
5
00:02:50.87
U14
5
Female
18
GOLD
61
3.45
4:52 min/km
Year 08 Female
00:06:39.49
4:26 min/km
85
5
15
00:10:08.94
5:12 min/km
96
5
24
99
187
Harriet GINBEY
Harriet GINBEY #187
Female Y09
00:17:02.87
00:17:02.87
4
(23)
Y09
4
00:01:52.07
U15
4
Female
23
KNIG
62
3.45
4:56 min/km
Year 09 Female
00:06:39.14
4:26 min/km
83
2
13
00:10:23.73
5:19 min/km
113
4
31
91
311
Hannah FORBES
Hannah FORBES #311
Female Y09
00:16:54.12
00:16:54.12
3
(21)
Y09
3
00:01:43.32
U15
3
Female
21
REDD
86
3.45
4:53 min/km
Year 09 Female
00:06:39.14
4:26 min/km
84
3
14
00:10:14.98
5:15 min/km
100
3
26
167
485
Noah HALES
Noah HALES #485
Male Y11
00:19:17.74
00:19:17.74
14
(113)
Y11
14
00:06:28.47
Open
42
Male
113
WILS
42
3.45
5:35 min/km
Year 11 Male
00:06:38.87
4:25 min/km
82
13
70
00:12:38.87
6:29 min/km
200
14
125
95
456
Fletcher HANDS
Fletcher HANDS #456
Male Y09
00:17:00.17
00:17:00.17
10
(74)
Y09
10
00:03:30.93
U15
9
Male
74
WILS
57
3.45
4:55 min/km
Year 09 Male
00:06:36.00
4:24 min/km
81
10
69
00:10:24.17
5:20 min/km
114
13
83
68
90
Indi PERRY-VAUGHAN
Indi PERRY-VAUGHAN #90
Female Y10
00:16:05.86
00:16:05.86
1
(10)
Y10
1
U16
1
Female
10
GOLD
76
3.45
4:39 min/km
Year 10 Female
00:06:34.67
4:23 min/km
80
2
12
00:09:31.19
4:52 min/km
69
2
9
146
491
Tom MASKEW
Tom MASKEW #491
Male Y11
00:18:16.79
00:18:16.79
13
(104)
Y11
13
00:05:27.52
Open
41
Male
104
WILS
45
3.45
5:17 min/km
Year 11 Male
00:06:34.43
4:22 min/km
79
12
68
00:11:42.36
6:00 min/km
167
13
111
79
210
Avalon MUIR
Avalon MUIR #210
Female Y10
00:16:22.96
00:16:22.96
2
(13)
Y10
2
00:00:17.09
U16
2
Female
13
KNIG
67
3.45
4:44 min/km
Year 10 Female
00:06:34.25
4:22 min/km
78
1
11
00:09:48.70
5:01 min/km
79
3
14
84
225
Tessa KONGRAS
Tessa KONGRAS #225
Female Y11
00:16:33.40
00:16:33.40
2
(14)
Y11
2
00:00:32.12
Open
4
Female
14
KNIG
68
3.45
4:47 min/km
Year 11 Female
00:06:33.58
4:22 min/km
77
2
10
00:09:59.81
5:07 min/km
89
2
19
60
493
Tara ANDERSON
Tara ANDERSON #493
Female Y12
00:15:44.30
00:15:44.30
2
(6)
Y12
2
00:00:12.04
Open
2
Female
6
WILS
80
3.45
4:33 min/km
Year 12 Female
00:06:32.79
4:21 min/km
76
2
9
00:09:11.50
4:42 min/km
59
2
7
67
33
Tana HATHWAY
Tana HATHWAY #33
Female Y07
00:16:03.55
00:16:03.55
2
(9)
Y07
2
00:00:10.76
U13
2
Female
9
GOLD
72
3.45
4:39 min/km
Year 07 Female
00:06:32.09
4:21 min/km
75
1
8
00:09:31.45
4:53 min/km
71
2
10
82
108
Shvetanshu DAV
Shvetanshu DAV #108
Male Y11
00:16:29.45
00:16:29.45
8
(69)
Y11
8
00:03:40.18
Open
29
Male
69
GOLD
51
3.45
4:46 min/km
Year 11 Male
00:06:31.88
4:21 min/km
74
11
67
00:09:57.57
5:06 min/km
87
8
69
83
230
Murphy BYRNE
Murphy BYRNE #230
Male Y11
00:16:29.64
00:16:29.64
9
(70)
Y11
9
00:03:40.37
Open
30
Male
70
KNIG
52
3.45
4:46 min/km
Year 11 Male
00:06:31.18
4:20 min/km
73
10
66
00:09:58.46
5:06 min/km
88
9
70
97
355
Ryan MAREE
Ryan MAREE #355
Male Y11
00:17:02.16
00:17:02.16
10
(76)
Y11
10
00:04:12.89
Open
32
Male
76
REDD
53
3.45
4:56 min/km
Year 11 Male
00:06:31.06
4:20 min/km
72
9
65
00:10:31.10
5:23 min/km
123
10
88
56
368
Kate PEACOCK
Kate PEACOCK #368
Female Y12
00:15:32.25
00:15:32.25
1
(5)
Y12
1
Open
1
Female
5
REDD
90
3.45
4:30 min/km
Year 12 Female
00:06:30.58
4:20 min/km
71
1
7
00:09:01.67
4:37 min/km
48
1
4
53
201
Luke OFFER
Luke OFFER #201
Male Y09
00:15:24.60
00:15:24.60
9
(49)
Y09
9
00:01:55.36
U15
8
Male
49
KNIG
51
3.45
4:28 min/km
Year 09 Male
00:06:30.53
4:20 min/km
70
9
64
00:08:54.07
4:33 min/km
45
7
42
80
124
Michael KAVANAGH
Michael KAVANAGH #124
Male Y12
00:16:26.59
00:16:26.59
19
(67)
Y12
19
00:03:55.23
Open
28
Male
67
GOLD
23
3.45
4:45 min/km
Year 12 Male
00:06:29.35
4:19 min/km
69
17
63
00:09:57.24
5:06 min/km
86
19
68
50
522
Josh WILLIAMS
Josh WILLIAMS #522
Male Staff
00:15:19.01
00:15:19.01
2
(46)
Staff
2
00:00:26.95
Open
19
Male
46
3.45
4:26 min/km
Year 07 Male
00:06:27.87
4:18 min/km
68
2
62
00:08:51.14
4:32 min/km
43
1
41
76
298
Ella SMITH
Ella SMITH #298
Female Y08
00:16:21.18
00:16:21.18
4
(11)
Y08
4
00:02:23.63
U14
4
Female
11
REDD
79
3.45
4:44 min/km
Year 08 Female
00:06:27.68
4:18 min/km
67
4
6
00:09:53.50
5:04 min/km
84
4
17
58
246
Angus DAWSON
Angus DAWSON #246
Male Y12
00:15:38.16
00:15:38.16
14
(53)
Y12
14
00:03:06.80
Open
22
Male
53
KNIG
34
3.45
4:31 min/km
Year 12 Male
00:06:26.75
4:17 min/km
66
16
61
00:09:11.41
4:42 min/km
58
14
52
117
236
James WUTCHAK
James WUTCHAK #236
Male Y11
00:17:29.95
00:17:29.95
11
(89)
Y11
11
00:04:40.68
Open
34
Male
89
KNIG
43
3.45
5:04 min/km
Year 11 Male
00:06:25.98
4:17 min/km
65
8
60
00:11:03.96
5:40 min/km
148
11
103
73
289
James UNDERDOWN
James UNDERDOWN #289
Male Y07
00:16:12.73
00:16:12.73
10
(63)
Y07
10
00:02:36.24
U13
10
Male
63
REDD
52
3.45
4:41 min/km
Year 07 Male
00:06:25.01
4:16 min/km
63
8
58
00:09:47.71
5:01 min/km
78
11
65
59
440
Zac WHIRLEDGE
Zac WHIRLEDGE #440
Male Y08
00:15:39.00
00:15:39.00
7
(54)
Y08
7
00:02:23.45
U14
7
Male
54
WILS
68
3.45
4:32 min/km
Year 08 Male
00:06:25.01
4:16 min/km
64
9
59
00:09:13.98
4:44 min/km
61
7
54
47
251
Henry OPENSHAW
Henry OPENSHAW #251
Male Y12
00:15:10.83
00:15:10.83
12
(43)
Y12
12
00:02:39.47
Open
18
Male
43
KNIG
39
3.45
4:24 min/km
Year 12 Male
00:06:23.60
4:15 min/km
62
15
57
00:08:47.23
4:30 min/km
41
11
39
1
2
3
4
5
6
[7]
8
9
Page 7 of 9 (411 items)
© 2023