Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
20 May 2021
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (411 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
251
99
Soham SAINI
Soham SAINI #99
Male Y10
00:23:03.87
00:23:03.87
22
(147)
Y10
22
00:10:29.38
U16
23
Male
147
GOLD
20
3.45
6:41 min/km
Year 10 Male
00:09:06.08
6:04 min/km
251
22
146
00:13:57.79
7:09 min/km
252
22
145
252
428
Indi-Allen PHELPS
Indi-Allen PHELPS #428
Female Y08
00:23:06.26
00:23:06.26
18
(105)
Y08
18
00:09:08.70
U14
19
Female
105
WILS
31
3.45
6:41 min/km
Year 08 Female
00:09:09.96
6:06 min/km
256
21
110
00:13:56.29
7:08 min/km
250
19
107
253
279
Annabelle PHILLIPS
Annabelle PHILLIPS #279
Female Y07
00:23:06.75
00:23:06.75
13
(106)
Y07
13
00:07:13.96
U13
12
Female
106
REDD
46
3.45
6:41 min/km
Year 07 Female
00:08:47.68
5:51 min/km
234
12
92
00:14:19.07
7:20 min/km
262
14
114
254
30
Sophie CORRIGAN
Sophie CORRIGAN #30
Female Y07
00:23:08.38
00:23:08.38
14
(107)
Y07
14
00:07:15.59
U13
13
Female
107
GOLD
43
3.45
6:42 min/km
Year 07 Female
00:08:59.68
5:59 min/km
246
14
102
00:14:08.70
7:15 min/km
256
13
110
255
299
Sophie SMITH
Sophie SMITH #299
Female Y08
00:23:13.58
00:23:13.58
19
(108)
Y08
19
00:09:16.02
U14
20
Female
108
REDD
26
3.45
6:43 min/km
Year 08 Female
00:09:43.15
6:28 min/km
277
25
125
00:13:30.42
6:55 min/km
233
18
95
256
313
Chloe MCLEAN
Chloe MCLEAN #313
Female Y09
00:23:15.81
00:23:15.81
23
(109)
Y09
23
00:08:05.01
U15
24
Female
109
REDD
14
3.45
6:44 min/km
Year 09 Female
00:09:21.45
6:14 min/km
267
24
119
00:13:54.36
7:07 min/km
246
22
103
257
425
Maya BRADDOCK
Maya BRADDOCK #425
Female Y08
00:23:20.07
00:23:20.07
20
(110)
Y08
20
00:09:22.52
U14
21
Female
110
WILS
24
3.45
6:45 min/km
Year 08 Female
00:09:10.16
6:06 min/km
257
22
111
00:14:09.91
7:15 min/km
258
20
112
258
282
Anton BARRECA
Anton BARRECA #282
Male Y07
00:23:26.41
00:23:26.41
25
(148)
Y07
25
00:09:49.93
U13
24
Male
148
REDD
12
3.45
6:47 min/km
Year 07 Male
00:09:12.49
6:08 min/km
262
25
148
00:14:13.92
7:17 min/km
260
25
148
259
496
Hannah HILL
Hannah HILL #496
Female Y12
00:23:27.41
00:23:27.41
18
(111)
Y12
18
00:07:55.15
Open
33
Female
111
WILS
32
3.45
6:47 min/km
Year 12 Female
00:09:18.99
6:12 min/km
263
18
115
00:14:08.41
7:15 min/km
255
19
109
260
242
Rachel RENNIE
Rachel RENNIE #242
Female Y12
00:23:27.51
00:23:27.51
19
(112)
Y12
19
00:07:55.25
Open
34
Female
112
KNIG
23
3.45
6:47 min/km
Year 12 Female
00:09:20.61
6:13 min/km
265
19
117
00:14:06.90
7:14 min/km
254
18
108
261
294
Lucy FORTUNE
Lucy FORTUNE #294
Female Y08
00:23:29.61
00:23:29.61
21
(113)
Y08
21
00:09:32.05
U14
22
Female
113
REDD
22
3.45
6:48 min/km
Year 08 Female
00:08:55.69
5:57 min/km
241
19
98
00:14:33.92
7:28 min/km
267
23
118
262
429
Ellie SIMMONDS
Ellie SIMMONDS #429
Female Y08
00:23:30.04
00:23:30.04
22
(114)
Y08
22
00:09:32.48
U14
23
Female
114
WILS
16
3.45
6:48 min/km
Year 08 Female
00:09:11.78
6:07 min/km
260
23
113
00:14:18.25
7:20 min/km
261
21
113
263
188
Kallarni JONES
Kallarni JONES #188
Female Y09
00:23:30.30
00:23:30.30
24
(115)
Y09
24
00:08:19.50
U15
25
Female
115
KNIG
12
3.45
6:48 min/km
Year 09 Female
00:09:21.24
6:14 min/km
266
23
118
00:14:09.06
7:15 min/km
257
24
111
264
48
Emma BEATON
Emma BEATON #48
Female Y08
00:23:33.70
00:23:33.70
23
(116)
Y08
23
00:09:36.15
U14
24
Female
116
GOLD
17
3.45
6:49 min/km
Year 08 Female
00:09:09.47
6:06 min/km
255
20
109
00:14:24.23
7:23 min/km
263
22
115
265
458
Julian MOORE
Julian MOORE #458
Male Y09
00:23:38.55
00:23:38.55
28
(149)
Y09
28
00:10:09.31
U15
27
Male
149
WILS
5
3.45
6:51 min/km
Year 09 Male
00:09:41.51
6:27 min/km
276
29
152
00:13:57.04
7:09 min/km
251
28
144
266
434
Joshua JOYNSON
Joshua JOYNSON #434
Male Y08
00:23:44.37
00:23:44.37
28
(150)
Y08
28
00:10:28.82
U14
28
Male
150
WILS
6
3.45
6:52 min/km
Year 08 Male
00:09:31.52
6:21 min/km
273
29
150
00:14:12.84
7:17 min/km
259
27
147
267
330
Leila HOLBEN
Leila HOLBEN #330
Female Y10
00:23:48.68
00:23:48.68
22
(117)
Y10
22
00:07:42.81
U16
21
Female
117
REDD
17
3.45
6:54 min/km
Year 10 Female
00:09:19.21
6:12 min/km
264
24
116
00:14:29.46
7:25 min/km
265
22
117
268
84
Cooper REYNOLDS
Cooper REYNOLDS #84
Male Y09
00:24:03.12
00:24:03.12
29
(151)
Y09
29
00:10:33.88
U14
29
Male
151
GOLD
5
3.45
6:58 min/km
Year 09 Male
00:09:32.76
6:21 min/km
274
28
151
00:14:30.36
7:26 min/km
266
29
149
269
224
Baylee GIBSON
Baylee GIBSON #224
Female Y11
00:24:04.97
00:24:04.97
16
(118)
Y11
16
00:08:03.69
Open
35
Female
118
KNIG
30
3.45
6:58 min/km
Year 11 Female
00:09:23.52
6:15 min/km
268
16
120
00:14:41.45
7:32 min/km
271
16
121
270
479
Amali MAYBERRY
Amali MAYBERRY #479
Female Y11
00:24:05.20
00:24:05.20
17
(119)
Y11
17
00:08:03.92
Open
36
Female
119
WILS
35
3.45
6:58 min/km
Year 11 Female
00:09:23.52
6:15 min/km
269
17
121
00:14:41.68
7:32 min/km
272
17
122
271
71
Sofia PAPAGEORGE
Sofia PAPAGEORGE #71
Female Y09
00:24:36.44
00:24:36.44
25
(120)
Y09
25
00:09:25.64
U15
26
Female
120
GOLD
9
3.45
7:07 min/km
Year 09 Female
00:09:24.93
6:16 min/km
270
25
122
00:15:11.51
7:47 min/km
280
27
127
272
192
Chelsea RODDY
Chelsea RODDY #192
Female Y09
00:24:36.65
00:24:36.65
26
(121)
Y09
26
00:09:25.85
U15
27
Female
121
KNIG
7
3.45
7:08 min/km
Year 09 Female
00:09:26.70
6:17 min/km
271
26
123
00:15:09.94
7:46 min/km
279
26
126
273
312
Megan HOUSE
Megan HOUSE #312
Female Y09
00:24:37.54
00:24:37.54
27
(122)
Y09
27
00:09:26.74
U15
28
Female
122
REDD
8
3.45
7:08 min/km
Year 09 Female
00:09:44.45
6:29 min/km
278
27
126
00:14:53.09
7:37 min/km
274
25
124
274
159
Lacey SPANSWICK
Lacey SPANSWICK #159
Female Y07
00:24:38.23
00:24:38.23
15
(123)
Y07
15
00:08:45.44
U13
14
Female
123
KNIG
33
3.45
7:08 min/km
Year 07 Female
00:10:12.36
6:48 min/km
290
15
133
00:14:25.87
7:24 min/km
264
15
116
275
57
Liesl VENTER
Liesl VENTER #57
Female Y08
00:24:41.06
00:24:41.06
24
(124)
Y08
24
00:10:43.50
U14
25
Female
124
GOLD
14
3.45
7:09 min/km
Year 08 Female
00:09:49.65
6:33 min/km
281
26
128
00:14:51.40
7:37 min/km
273
25
123
276
55
Seren O'HARE
Seren O'HARE #55
Female Y08
00:24:48.18
00:24:48.18
25
(125)
Y08
25
00:10:50.63
U14
26
Female
125
GOLD
10
3.45
7:11 min/km
Year 08 Female
00:08:49.18
5:52 min/km
235
16
93
00:15:59.00
8:11 min/km
288
27
133
277
54
Bonnie NORRISH
Bonnie NORRISH #54
Female Y08
00:24:49.60
00:24:49.60
26
(126)
Y08
26
00:10:52.04
U14
27
Female
126
GOLD
8
3.45
7:11 min/km
Year 08 Female
00:09:51.71
6:34 min/km
282
27
129
00:14:57.88
7:40 min/km
275
26
125
278
327
Ashlee BOARDMAN
Ashlee BOARDMAN #327
Female Y10
00:24:57.24
00:24:57.24
23
(127)
Y10
23
00:08:51.37
U16
22
Female
127
REDD
15
3.45
7:13 min/km
Year 10 Female
00:08:19.16
5:32 min/km
210
16
77
00:16:38.08
8:31 min/km
296
24
139
279
276
Danielle HAZELDEN
Danielle HAZELDEN #276
Female Y07
00:24:57.34
00:24:57.34
16
(128)
Y07
16
00:09:04.55
U13
15
Female
128
REDD
35
3.45
7:14 min/km
Year 07 Female
00:10:18.05
6:52 min/km
291
16
134
00:14:39.29
7:30 min/km
270
16
120
280
466
Ava SPROULE
Ava SPROULE #466
Female Y10
00:24:57.64
00:24:57.64
24
(129)
Y10
24
00:08:51.78
U16
23
Female
129
WILS
12
3.45
7:14 min/km
Year 10 Female
00:09:07.62
6:05 min/km
254
23
108
00:15:50.02
8:07 min/km
287
23
132
281
164
Henry MCGREGOR
Henry MCGREGOR #164
Male Y07
00:25:03.16
00:25:03.16
26
(152)
Y07
26
00:11:26.68
U13
25
Male
152
KNIG
8
3.45
7:15 min/km
Year 07 Male
00:10:04.23
6:42 min/km
286
26
156
00:14:58.93
7:40 min/km
276
26
151
282
317
Rosie WILDY
Rosie WILDY #317
Female Y09
00:25:05.91
00:25:05.91
28
(130)
Y09
28
00:09:55.11
U15
29
Female
130
REDD
6
3.45
7:16 min/km
Year 09 Female
00:09:48.42
6:32 min/km
280
28
127
00:15:17.49
7:50 min/km
281
28
128
283
326
Matthew ZHENG
Matthew ZHENG #326
Male Y09
00:25:32.56
00:25:32.56
30
(153)
Y09
30
00:12:03.32
U15
28
Male
153
REDD
2
3.45
7:24 min/km
Year 09 Male
00:10:04.75
6:43 min/km
287
32
157
00:15:27.81
7:55 min/km
284
30
154
284
202
Jaden VAN LOGGERENBERG
Jaden VAN LOGGERENBERG #202
Male Y09
00:25:33.38
00:25:33.38
31
(154)
Y09
31
00:12:04.14
U15
29
Male
154
KNIG
2
3.45
7:24 min/km
Year 09 Male
00:09:57.62
6:38 min/km
285
31
155
00:15:35.76
7:59 min/km
285
31
155
285
66
Jordan COTTON
Jordan COTTON #66
Female Y09
00:25:34.43
00:25:34.43
29
(131)
Y09
29
00:10:23.63
U15
30
Female
131
GOLD
6
3.45
7:24 min/km
Year 09 Female
00:09:55.97
6:37 min/km
284
29
130
00:15:38.46
8:01 min/km
286
29
131
286
297
Demi PERKINS
Demi PERKINS #297
Female Y08
00:25:34.97
00:25:34.97
27
(132)
Y08
27
00:11:37.41
U14
28
Female
132
REDD
9
3.45
7:24 min/km
Year 08 Female
00:10:59.89
7:19 min/km
303
28
141
00:14:35.08
7:28 min/km
268
24
119
287
34
Eedi HODGKIN
Eedi HODGKIN #34
Female Y07
00:25:49.47
00:25:49.47
17
(133)
Y07
17
00:09:56.68
U13
16
Female
133
GOLD
34
3.45
7:29 min/km
Year 07 Female
00:10:27.24
6:58 min/km
296
17
135
00:15:22.23
7:52 min/km
283
18
130
288
277
R¾isýn KIRKE
R¾isýn KIRKE #277
Female Y07
00:25:49.67
00:25:49.67
18
(134)
Y07
18
00:09:56.88
U13
17
Female
134
REDD
30
3.45
7:29 min/km
Year 07 Female
00:10:27.44
6:58 min/km
297
18
136
00:15:22.22
7:52 min/km
282
17
129
289
168
Mihika AGRAWAL
Mihika AGRAWAL #168
Female Y08
00:25:51.88
00:25:51.88
28
(135)
Y08
28
00:11:54.33
U14
29
Female
135
KNIG
5
3.45
7:29 min/km
Year 08 Female
00:09:33.21
6:22 min/km
275
24
124
00:16:18.67
8:21 min/km
293
28
136
290
81
Robert MILLER
Robert MILLER #81
Male Y09
00:25:55.85
00:25:55.85
32
(155)
Y09
32
00:12:26.61
U15
30
Male
155
GOLD
3
3.45
7:30 min/km
Year 09 Male
00:09:52.80
6:35 min/km
283
30
154
00:16:03.05
8:13 min/km
289
32
156
291
41
Cale HAMMOND
Cale HAMMOND #41
Male Y07
00:26:16.65
00:26:16.65
27
(156)
Y07
27
00:12:40.17
U13
26
Male
156
GOLD
7
3.45
7:37 min/km
Year 07 Male
00:11:09.18
7:26 min/km
305
28
164
00:15:07.47
7:45 min/km
278
27
153
292
480
Nicola NADIN
Nicola NADIN #480
Female Y11
00:26:19.35
00:26:19.35
18
(136)
Y11
18
00:10:18.07
Open
37
Female
136
WILS
33
3.45
7:37 min/km
Year 11 Female
00:10:12.09
6:48 min/km
289
19
132
00:16:07.26
8:16 min/km
290
18
134
293
345
Tayla BOARDMAN
Tayla BOARDMAN #345
Female Y11
00:26:19.43
00:26:19.43
19
(137)
Y11
19
00:10:18.15
Open
38
Female
137
REDD
27
3.45
7:37 min/km
Year 11 Female
00:10:10.83
6:47 min/km
288
18
131
00:16:08.59
8:16 min/km
291
19
135
294
178
Connor KNIGHT
Connor KNIGHT #178
Male Y08
00:26:42.51
00:26:42.51
29
(157)
Y08
29
00:13:26.96
U14
30
Male
157
KNIG
4
3.45
7:44 min/km
Year 08 Male
00:09:31.06
6:20 min/km
272
28
149
00:17:11.44
8:48 min/km
301
29
161
296
158
Lila PITTICK
Lila PITTICK #158
Female Y07
00:26:54.69
00:26:54.69
20
(139)
Y07
20
00:11:01.90
U13
19
Female
139
KNIG
20
3.45
7:48 min/km
Year 07 Female
00:10:32.55
7:01 min/km
301
21
139
00:16:22.14
8:23 min/km
294
19
137
295
413
Violet NGUYEN
Violet NGUYEN #413
Female Y07
00:26:54.69
00:26:54.69
19
(138)
Y07
19
00:11:01.90
U13
18
Female
138
WILS
28
3.45
7:48 min/km
Year 07 Female
00:10:28.46
6:58 min/km
298
19
137
00:16:26.23
8:25 min/km
295
20
138
297
411
Kumali JAYASINGHE
Kumali JAYASINGHE #411
Female Y07
00:27:08.14
00:27:08.14
21
(140)
Y07
21
00:11:15.35
U13
20
Female
140
WILS
21
3.45
7:51 min/km
Year 07 Female
00:10:29.48
6:59 min/km
299
20
138
00:16:38.66
8:32 min/km
297
21
140
298
167
Mitchell WOOD
Mitchell WOOD #167
Male Y07
00:27:17.84
00:27:17.84
28
(158)
Y07
28
00:13:41.36
U13
27
Male
158
KNIG
6
3.45
7:54 min/km
Year 07 Male
00:11:05.71
7:23 min/km
304
27
163
00:16:12.13
8:18 min/km
292
28
157
299
111
Eli PAPAGEORGE
Eli PAPAGEORGE #111
Male Y11
00:27:37.07
00:27:37.07
17
(159)
Y11
17
00:14:47.80
Open
49
Male
159
GOLD
35
3.45
8:00 min/km
Year 11 Male
00:10:27.08
6:58 min/km
295
20
161
00:17:09.98
8:48 min/km
300
18
160
300
487
Zeke HULYER
Zeke HULYER #487
Male Y11
00:27:37.27
00:27:37.27
18
(160)
Y11
18
00:14:48.00
Open
50
Male
160
WILS
34
3.45
8:00 min/km
Year 11 Male
00:10:24.41
6:56 min/km
293
18
159
00:17:12.86
8:49 min/km
303
20
163
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (411 items)
© 2023