Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
20 May 2021
Results
Details
 
Contact
Senior 3.45km Run
Junior 3.45km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (411 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Dist
Pace
Wave
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3.45km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
56
368
Kate PEACOCK
Kate PEACOCK #368
Female Y12
00:15:32.25
00:15:32.25
1
(5)
Y12
1
Open
1
Female
5
REDD
90
3.45
4:30 min/km
Year 12 Female
00:06:30.58
4:20 min/km
71
1
7
00:09:01.67
4:37 min/km
48
1
4
80
124
Michael KAVANAGH
Michael KAVANAGH #124
Male Y12
00:16:26.59
00:16:26.59
19
(67)
Y12
19
00:03:55.23
Open
28
Male
67
GOLD
23
3.45
4:45 min/km
Year 12 Male
00:06:29.35
4:19 min/km
69
17
63
00:09:57.24
5:06 min/km
86
19
68
76
298
Ella SMITH
Ella SMITH #298
Female Y08
00:16:21.18
00:16:21.18
4
(11)
Y08
4
00:02:23.63
U14
4
Female
11
REDD
79
3.45
4:44 min/km
Year 08 Female
00:06:27.68
4:18 min/km
67
4
6
00:09:53.50
5:04 min/km
84
4
17
50
522
Josh WILLIAMS
Josh WILLIAMS #522
Male Staff
00:15:19.01
00:15:19.01
2
(46)
Staff
2
00:00:26.95
Open
19
Male
46
3.45
4:26 min/km
Year 07 Male
00:06:27.87
4:18 min/km
68
2
62
00:08:51.14
4:32 min/km
43
1
41
58
246
Angus DAWSON
Angus DAWSON #246
Male Y12
00:15:38.16
00:15:38.16
14
(53)
Y12
14
00:03:06.80
Open
22
Male
53
KNIG
34
3.45
4:31 min/km
Year 12 Male
00:06:26.75
4:17 min/km
66
16
61
00:09:11.41
4:42 min/km
58
14
52
117
236
James WUTCHAK
James WUTCHAK #236
Male Y11
00:17:29.95
00:17:29.95
11
(89)
Y11
11
00:04:40.68
Open
34
Male
89
KNIG
43
3.45
5:04 min/km
Year 11 Male
00:06:25.98
4:17 min/km
65
8
60
00:11:03.96
5:40 min/km
148
11
103
73
289
James UNDERDOWN
James UNDERDOWN #289
Male Y07
00:16:12.73
00:16:12.73
10
(63)
Y07
10
00:02:36.24
U13
10
Male
63
REDD
52
3.45
4:41 min/km
Year 07 Male
00:06:25.01
4:16 min/km
63
8
58
00:09:47.71
5:01 min/km
78
11
65
59
440
Zac WHIRLEDGE
Zac WHIRLEDGE #440
Male Y08
00:15:39.00
00:15:39.00
7
(54)
Y08
7
00:02:23.45
U14
7
Male
54
WILS
68
3.45
4:32 min/km
Year 08 Male
00:06:25.01
4:16 min/km
64
9
59
00:09:13.98
4:44 min/km
61
7
54
47
251
Henry OPENSHAW
Henry OPENSHAW #251
Male Y12
00:15:10.83
00:15:10.83
12
(43)
Y12
12
00:02:39.47
Open
18
Male
43
KNIG
39
3.45
4:24 min/km
Year 12 Male
00:06:23.60
4:15 min/km
62
15
57
00:08:47.23
4:30 min/km
41
11
39
48
218
Travis MCNAUGHTON
Travis MCNAUGHTON #218
Male Y10
00:15:11.73
00:15:11.73
10
(44)
Y10
10
00:02:37.24
U16
11
Male
44
KNIG
46
3.45
4:24 min/km
Year 10 Male
00:06:23.17
4:15 min/km
61
11
56
00:08:48.56
4:31 min/km
42
9
40
111
252
Thomas SMITH
Thomas SMITH #252
Male Y12
00:17:20.55
00:17:20.55
20
(86)
Y12
20
00:04:49.19
Open
33
Male
86
KNIG
17
3.45
5:01 min/km
Year 12 Male
00:06:22.35
4:14 min/km
60
14
55
00:10:58.20
5:37 min/km
143
25
100
55
288
Toby POTTER
Toby POTTER #288
Male Y07
00:15:30.00
00:15:30.00
5
(51)
Y07
5
00:01:53.52
U13
5
Male
51
REDD
75
3.45
4:29 min/km
Year 07 Male
00:06:22.16
4:14 min/km
59
7
54
00:09:07.84
4:40 min/km
53
6
48
92
177
Jack BUTCHER
Jack BUTCHER #177
Male Y08
00:16:57.79
00:16:57.79
8
(71)
Y08
8
00:03:42.24
U14
8
Male
71
KNIG
53
3.45
4:55 min/km
Year 08 Male
00:06:21.74
4:14 min/km
57
8
52
00:10:36.04
5:26 min/km
126
8
90
62
45
Leeuwin PROWSE
Leeuwin PROWSE #45
Male Y07
00:15:53.27
00:15:53.27
6
(55)
Y07
6
00:02:16.79
U13
6
Male
55
GOLD
57
3.45
4:36 min/km
Year 07 Male
00:06:21.96
4:14 min/km
58
6
53
00:09:31.31
4:52 min/km
70
9
61
65
483
Angeline WRIGHT
Angeline WRIGHT #483
Female Y11
00:16:01.28
00:16:01.28
1
(8)
Y11
1
Open
3
Female
8
WILS
82
3.45
4:38 min/km
Year 11 Female
00:06:20.13
4:13 min/km
56
1
5
00:09:41.14
4:58 min/km
74
1
12
44
217
Luke LEA
Luke LEA #217
Male Y10
00:15:04.60
00:15:04.60
9
(41)
Y10
9
00:02:30.11
U16
10
Male
41
KNIG
50
3.45
4:22 min/km
Year 10 Male
00:06:18.92
4:12 min/km
55
10
51
00:08:45.68
4:29 min/km
39
8
37
72
233
Kade PROWSE
Kade PROWSE #233
Male Y11
00:16:10.93
00:16:10.93
7
(62)
Y11
7
00:03:21.66
Open
26
Male
62
KNIG
56
3.45
4:41 min/km
Year 11 Male
00:06:18.84
4:12 min/km
54
7
50
00:09:52.09
5:03 min/km
82
7
67
43
128
Zac REID
Zac REID #128
Male Y12
00:15:03.10
00:15:03.10
11
(40)
Y12
11
00:02:31.74
Open
17
Male
40
GOLD
48
3.45
4:21 min/km
Year 12 Male
00:06:16.57
4:11 min/km
53
13
49
00:08:46.53
4:30 min/km
40
10
38
64
126
Cosmo PEARCE
Cosmo PEARCE #126
Male Y12
00:16:00.16
00:16:00.16
16
(57)
Y12
16
00:03:28.80
Open
24
Male
57
GOLD
36
3.45
4:38 min/km
Year 12 Male
00:06:16.57
4:11 min/km
52
12
48
00:09:43.59
4:59 min/km
75
18
63
38
101
Hugh TELFER
Hugh TELFER #101
Male Y10
00:14:51.39
00:14:51.39
7
(36)
Y10
7
00:02:16.90
U16
8
Male
36
GOLD
53
3.45
4:18 min/km
Year 10 Male
00:06:12.59
4:08 min/km
50
9
46
00:08:38.80
4:26 min/km
38
7
36
36
360
Charlie YOUNGSON
Charlie YOUNGSON #360
Male Y11
00:14:46.45
00:14:46.45
4
(34)
Y11
4
00:01:57.18
Open
13
Male
34
REDD
78
3.45
4:16 min/km
Year 11 Male
00:06:12.70
4:08 min/km
51
6
47
00:08:33.75
4:23 min/km
33
4
31
37
358
Angus WILDY
Angus WILDY #358
Male Y11
00:14:48.24
00:14:48.24
5
(35)
Y11
5
00:01:58.97
Open
14
Male
35
REDD
74
3.45
4:17 min/km
Year 11 Male
00:06:11.19
4:07 min/km
48
5
44
00:08:37.05
4:25 min/km
37
5
35
32
129
Bradley SANDER
Bradley SANDER #129
Male Y12
00:14:25.29
00:14:25.29
9
(31)
Y12
9
00:01:53.93
Open
12
Male
31
GOLD
50
3.45
4:10 min/km
Year 12 Male
00:06:10.60
4:07 min/km
46
11
42
00:08:14.69
4:13 min/km
21
7
20
52
455
James GORDON
James GORDON #455
Male Y09
00:15:22.35
00:15:22.35
8
(48)
Y09
8
00:01:53.11
U15
7
Male
48
WILS
63
3.45
4:27 min/km
Year 09 Male
00:06:10.94
4:07 min/km
47
8
43
00:09:11.40
4:42 min/km
57
8
51
93
436
Lachy SCOTT
Lachy SCOTT #436
Male Y08
00:16:57.79
00:16:57.79
9
(72)
Y08
9
00:03:42.24
U14
9
Male
72
WILS
59
3.45
4:55 min/km
Year 08 Male
00:06:11.35
4:07 min/km
49
7
45
00:10:46.44
5:31 min/km
135
9
96
57
373
Constantin ECKLER
Constantin ECKLER #373
Male Y12
00:15:35.41
00:15:35.41
13
(52)
Y12
13
00:03:04.05
Open
21
Male
52
REDD
44
3.45
4:31 min/km
Year 12 Male
00:06:09.60
4:06 min/km
44
10
40
00:09:25.81
4:50 min/km
65
16
58
51
232
Angus DICKIE
Angus DICKIE #232
Male Y11
00:15:19.55
00:15:19.55
6
(47)
Y11
6
00:02:30.28
Open
20
Male
47
KNIG
58
3.45
4:26 min/km
Year 11 Male
00:06:10.44
4:06 min/km
45
4
41
00:09:09.10
4:41 min/km
55
6
49
35
170
Ariane DIGGINS
Ariane DIGGINS #170
Female Y08
00:14:38.95
00:14:38.95
2
(2)
Y08
2
00:00:41.39
U14
2
Female
2
KNIG
66
3.45
4:14 min/km
Year 08 Female
00:06:06.49
4:04 min/km
42
3
4
00:08:32.45
4:22 min/km
32
2
2
54
474
Eamon NOONAN
Eamon NOONAN #474
Male Y10
00:15:29.43
00:15:29.43
11
(50)
Y10
11
00:02:54.94
U16
12
Male
50
WILS
51
3.45
4:29 min/km
Year 10 Male
00:06:07.29
4:04 min/km
43
8
39
00:09:22.13
4:48 min/km
64
11
57
40
53
Molly LINCOLN
Molly LINCOLN #53
Female Y08
00:14:58.69
00:14:58.69
3
(3)
Y08
3
00:01:01.14
U14
3
Female
3
GOLD
67
3.45
4:20 min/km
Year 08 Female
00:06:05.48
4:03 min/km
41
2
3
00:08:53.21
4:33 min/km
44
3
3
46
72
Santina PILLONEL
Santina PILLONEL #72
Female Y09
00:15:10.80
00:15:10.80
1
(4)
Y09
1
U15
1
Female
4
GOLD
75
3.45
4:24 min/km
Year 09 Female
00:06:03.55
4:02 min/km
40
1
2
00:09:07.24
4:40 min/km
52
1
5
45
65
Ben STONE
Ben STONE #65
Male Y08
00:15:04.61
00:15:04.61
6
(42)
Y08
6
00:01:49.06
U14
6
Male
42
GOLD
56
3.45
4:22 min/km
Year 08 Male
00:06:03.01
4:02 min/km
39
6
38
00:09:01.60
4:37 min/km
47
6
44
20
79
Andrew JOHNS
Andrew JOHNS #79
Male Y09
00:14:03.23
00:14:03.23
4
(19)
Y09
4
00:00:33.99
U16
5
Male
19
GOLD
64
3.45
4:04 min/km
Year 09 Male
00:06:01.79
4:01 min/km
38
7
37
00:08:01.44
4:06 min/km
15
3
15
69
424
Jack WEBSTER
Jack WEBSTER #424
Male Y07
00:16:07.00
00:16:07.00
8
(59)
Y07
8
00:02:30.52
U13
8
Male
59
WILS
64
3.45
4:40 min/km
Year 07 Male
00:06:01.76
4:01 min/km
37
5
36
00:10:05.24
5:10 min/km
92
12
71
49
82
Luke MURRAY
Luke MURRAY #82
Male Y09
00:15:13.21
00:15:13.21
7
(45)
Y09
7
00:01:43.96
U15
6
Male
45
GOLD
54
3.45
4:24 min/km
Year 09 Male
00:06:00.16
4:00 min/km
36
6
35
00:09:13.05
4:43 min/km
60
9
53
42
506
Benjamin WEDDERBURN
Benjamin WEDDERBURN #506
Male Y12
00:15:01.03
00:15:01.03
10
(39)
Y12
10
00:02:29.67
Open
16
Male
39
WILS
56
3.45
4:21 min/km
Year 12 Male
00:05:59.24
3:59 min/km
35
9
34
00:09:01.78
4:37 min/km
49
12
45
23
253
Luca ZDRAVEVSKI
Luca ZDRAVEVSKI #253
Male Y12
00:14:10.27
00:14:10.27
6
(22)
Y12
6
00:01:38.91
Open
9
Male
22
KNIG
57
3.45
4:06 min/km
Year 12 Male
00:05:57.45
3:58 min/km
34
8
33
00:08:12.81
4:12 min/km
20
6
19
31
285
Luka GOOD
Luka GOOD #285
Male Y07
00:14:25.18
00:14:25.18
3
(30)
Y07
3
00:00:48.69
U13
3
Male
30
REDD
84
3.45
4:10 min/km
Year 07 Male
00:05:54.46
3:56 min/km
31
3
30
00:08:30.71
4:21 min/km
31
3
30
34
161
Nick BOUZADA OLGIATI
Nick BOUZADA OLGIATI #161
Male Y07
00:14:31.46
00:14:31.46
4
(33)
Y07
4
00:00:54.97
U13
4
Male
33
KNIG
61
3.45
4:12 min/km
Year 07 Male
00:05:55.26
3:56 min/km
32
4
31
00:08:36.19
4:24 min/km
36
4
34
39
521
Andrew LINCOLN
Andrew LINCOLN #521
Male Staff
00:14:52.05
00:14:52.05
1
(37)
Staff
1
Open
15
Male
37
3.45
4:18 min/km
Year 10 Male
00:05:55.42
3:56 min/km
33
1
32
00:08:56.63
4:35 min/km
46
2
43
27
61
Campbell LEESON
Campbell LEESON #61
Male Y08
00:14:17.81
00:14:17.81
4
(26)
Y08
4
00:01:02.26
U14
4
Male
26
GOLD
65
3.45
4:08 min/km
Year 08 Male
00:05:52.82
3:55 min/km
29
4
28
00:08:24.99
4:18 min/km
26
4
25
33
302
Carter GIACCI
Carter GIACCI #302
Male Y08
00:14:29.18
00:14:29.18
5
(32)
Y08
5
00:01:13.63
U14
5
Male
32
REDD
73
3.45
4:11 min/km
Year 08 Male
00:05:53.83
3:55 min/km
30
5
29
00:08:35.34
4:24 min/km
34
5
32
29
342
Alan MCGREGOR
Alan MCGREGOR #342
Male Y10
00:14:18.82
00:14:18.82
6
(28)
Y10
6
00:01:44.33
U16
7
Male
28
REDD
68
3.45
4:08 min/km
Year 10 Male
00:05:52.18
3:54 min/km
28
7
27
00:08:26.64
4:19 min/km
27
5
26
28
95
William DARLOW
William DARLOW #95
Male Y10
00:14:18.78
00:14:18.78
5
(27)
Y10
5
00:01:44.29
U16
6
Male
27
GOLD
60
3.45
4:08 min/km
Year 10 Male
00:05:51.37
3:54 min/km
27
6
26
00:08:27.41
4:20 min/km
30
6
29
21
83
Luke PARTRIDGE
Luke PARTRIDGE #83
Male Y09
00:14:03.91
00:14:03.91
5
(20)
Y09
5
00:00:34.66
U15
4
Male
20
GOLD
59
3.45
4:04 min/km
Year 09 Male
00:05:48.80
3:52 min/km
24
5
23
00:08:15.11
4:13 min/km
22
4
21
24
59
Harry BURNS
Harry BURNS #59
Male Y08
00:14:12.17
00:14:12.17
3
(23)
Y08
3
00:00:56.62
U14
3
Male
23
GOLD
66
3.45
4:07 min/km
Year 08 Male
00:05:48.55
3:52 min/km
23
3
22
00:08:23.61
4:18 min/km
25
3
24
18
49
Isabella BIDESI
Isabella BIDESI #49
Female Y08
00:13:57.55
00:13:57.55
1
(1)
Y08
1
U14
1
Female
1
GOLD
74
3.45
4:02 min/km
Year 08 Female
00:05:48.49
3:52 min/km
22
1
1
00:08:09.05
4:10 min/km
16
1
1
41
341
Jack HUXTABLE
Jack HUXTABLE #341
Male Y10
00:14:58.92
00:14:58.92
8
(38)
Y10
8
00:02:24.43
U16
9
Male
38
REDD
62
3.45
4:20 min/km
Year 10 Male
00:05:49.13
3:52 min/km
25
5
24
00:09:09.78
4:41 min/km
56
10
50
26
378
Riley MASON
Riley MASON #378
Male Y12
00:14:16.49
00:14:16.49
7
(25)
Y12
7
00:01:45.13
Open
10
Male
25
REDD
64
3.45
4:08 min/km
Year 12 Male
00:05:49.35
3:52 min/km
26
7
25
00:08:27.13
4:20 min/km
29
8
28
25
453
Floyd DONNAN
Floyd DONNAN #453
Male Y09
00:14:13.84
00:14:13.84
6
(24)
Y09
6
00:00:44.60
U15
5
Male
24
WILS
71
3.45
4:07 min/km
Year 09 Male
00:05:46.79
3:51 min/km
20
3
20
00:08:27.04
4:20 min/km
28
6
27
1
2
3
4
5
[6]
7
8
9
Page 6 of 9 (411 items)
© 2023