Kennedy Baptist College Cross Country
5 May 2021
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
8
[9]
10
11
...
23
24
25
Page 9 of 25 (1203 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Dist
Pace
Wave
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
407
286
Alexandria BOCCARDO
Alexandria BOCCARDO #286
Female Y12
00:20:03.85
00:20:03.85
10
(117)
Y12
10
00:06:14.60
Female
117
Eyre
36
65
3
6:41 min/km
W3 Senior Girls
00:13:47.93
6:53 min/km
401
10
120
00:06:15.91
6:15 min/km
381
10
113
429
1074
Shanaya ROOP
Shanaya ROOP #1074
Female Y10
00:20:48.30
00:20:48.30
25
(134)
Y10
25
00:06:48.08
Female
134
Stirling
78
10
3
6:56 min/km
W3 Senior Girls
00:13:48.14
6:54 min/km
402
23
121
00:07:00.16
7:00 min/km
483
30
166
425
178
Lilly COLLINS
Lilly COLLINS #178
Female Y10
00:20:35.31
00:20:35.31
23
(130)
Y10
23
00:06:35.09
Female
130
Eyre
83
10
3
6:51 min/km
W3 Senior Girls
00:13:48.34
6:54 min/km
403
24
122
00:06:46.97
6:46 min/km
452
27
148
434
152
Parker HULME
Parker HULME #152
Male Y09
00:20:56.38
00:20:56.38
79
(300)
Y09
79
00:10:40.88
Male
300
Eyre
171
2
3
6:58 min/km
W2 Junior Boys
00:13:49.48
6:54 min/km
404
74
282
00:07:06.90
7:06 min/km
494
87
323
419
560
Ella MENZIES
Ella MENZIES #560
Female Y12
00:20:26.85
00:20:26.85
11
(126)
Y12
11
00:06:37.60
Female
126
Forrest
21
60
3
6:48 min/km
W3 Senior Girls
00:13:51.47
6:55 min/km
405
11
123
00:06:35.37
6:35 min/km
426
14
140
420
858
Annika NOLAN
Annika NOLAN #858
Female Y12
00:20:27.09
00:20:27.09
12
(127)
Y12
12
00:06:37.84
Female
127
King
44
55
3
6:49 min/km
W3 Senior Girls
00:13:53.22
6:56 min/km
406
12
124
00:06:33.87
6:33 min/km
424
13
138
403
377
Chase SALAMONE
Chase SALAMONE #377
Male Y08
00:20:01.80
00:20:01.80
51
(288)
Y08
51
00:08:59.25
Male
288
Forrest
153
2
3
6:40 min/km
W2 Junior Boys
00:13:53.98
6:56 min/km
407
49
283
00:06:07.81
6:07 min/km
362
52
260
404
375
Riley MCDONNELL
Riley MCDONNELL #375
Male Y08
00:20:02.21
00:20:02.21
52
(289)
Y08
52
00:08:59.66
Male
289
Forrest
154
2
3
6:40 min/km
W2 Junior Boys
00:13:54.61
6:57 min/km
408
50
284
00:06:07.59
6:07 min/km
361
51
259
368
982
Riley LUMSDEN
Riley LUMSDEN #982
Male Y08
00:19:30.35
00:19:30.35
47
(268)
Y08
47
00:08:27.80
Male
268
Stirling
128
5
3
6:30 min/km
W2 Junior Boys
00:13:54.80
6:57 min/km
409
51
285
00:05:35.55
5:35 min/km
288
39
218
405
94
Michael CHRISTOFIDES
Michael CHRISTOFIDES #94
Male Y08
00:20:02.72
00:20:02.72
53
(290)
Y08
53
00:09:00.17
Male
290
Eyre
168
2
3
6:40 min/km
W2 Junior Boys
00:13:55.56
6:57 min/km
410
52
286
00:06:07.15
6:07 min/km
359
50
258
384
452
Darcy MOFFAT
Darcy MOFFAT #452
Male Y09
00:19:51.65
00:19:51.65
67
(275)
Y09
67
00:09:36.15
Male
275
Forrest
147
2
3
6:37 min/km
W2 Junior Boys
00:13:57.84
6:58 min/km
411
75
287
00:05:53.81
5:53 min/km
330
58
242
379
87
Zoe BLACK
Zoe BLACK #87
Female Y08
00:19:48.32
00:19:48.32
20
(108)
Y08
20
00:06:05.77
Female
108
Eyre
61
15
3
6:36 min/km
W1 Junior Girls
00:13:58.16
6:59 min/km
412
24
125
00:05:50.15
5:50 min/km
318
13
81
479
1181
Alec FOWLER
Alec FOWLER #1181
Male Y12
00:22:12.51
00:22:12.51
24
(321)
Y12
24
00:12:13.02
Male
321
Stirling
82
10
3
7:24 min/km
W4 Senior Boys
00:13:59.37
6:59 min/km
413
16
288
00:08:13.13
8:13 min/km
613
22
362
370
838
Elijah NELSON
Elijah NELSON #838
Male Y11
00:19:31.56
00:19:31.56
23
(269)
Y11
23
00:08:40.71
Male
269
King
82
10
3
6:30 min/km
W4 Senior Boys
00:13:59.93
6:59 min/km
414
23
289
00:05:31.62
5:31 min/km
272
21
211
432
1048
George SAYER
George SAYER #1048
Male Y09
00:20:53.47
00:20:53.47
77
(298)
Y09
77
00:10:37.97
Male
298
Stirling
152
2
3
6:57 min/km
W2 Junior Boys
00:14:00.71
7:00 min/km
415
76
290
00:06:52.76
6:52 min/km
462
81
310
431
1043
Jekayinoluwa OLADIPO
Jekayinoluwa OLADIPO #1043
Male Y09
00:20:53.47
00:20:53.47
76
(297)
Y09
76
00:10:37.97
Male
297
Stirling
151
2
3
6:57 min/km
W2 Junior Boys
00:14:00.91
7:00 min/km
416
77
291
00:06:52.56
6:52 min/km
460
80
308
433
1050
Goon Shaun SUMLUT
Goon Shaun SUMLUT #1050
Male Y09
00:20:54.15
00:20:54.15
78
(299)
Y09
78
00:10:38.65
Male
299
Stirling
153
2
3
6:58 min/km
W2 Junior Boys
00:14:01.12
7:00 min/km
417
78
292
00:06:53.02
6:53 min/km
463
82
311
484
1154
Cheuk Hin Jaco YU
Cheuk Hin Jaco YU #1154
Male Y11
00:22:26.69
00:22:26.69
24
(325)
Y11
24
00:11:35.84
Male
325
Stirling
83
10
3
7:28 min/km
W4 Senior Boys
00:14:02.18
7:01 min/km
418
24
293
00:08:24.51
8:24 min/km
628
27
369
440
439
Nathan CHEONG
Nathan CHEONG #439
Male Y09
00:21:00.22
00:21:00.22
80
(302)
Y09
80
00:10:44.72
Male
302
Forrest
157
2
3
7:00 min/km
W2 Junior Boys
00:14:02.30
7:01 min/km
419
79
294
00:06:57.91
6:57 min/km
477
83
315
408
376
Isheanesu SABAU
Isheanesu SABAU #376
Male Y08
00:20:04.97
00:20:04.97
54
(291)
Y08
54
00:09:02.42
Male
291
Forrest
155
2
3
6:41 min/km
W2 Junior Boys
00:14:03.30
7:01 min/km
420
53
295
00:06:01.67
6:01 min/km
348
49
250
387
998
Shannan WEBSTER
Shannan WEBSTER #998
Male Y08
00:19:55.10
00:19:55.10
49
(277)
Y08
49
00:08:52.55
Male
277
Stirling
129
5
3
6:38 min/km
W2 Junior Boys
00:14:03.31
7:01 min/km
421
54
296
00:05:51.79
5:51 min/km
324
46
240
375
21
Ruby CAIULO
Ruby CAIULO #21
Female Y07
00:19:38.63
00:19:38.63
26
(105)
Y07
26
00:05:47.82
Female
105
Eyre
78
10
3
6:32 min/km
W1 Junior Girls
00:14:03.87
7:01 min/km
422
32
126
00:05:34.76
5:34 min/km
286
18
69
417
913
Hannah RANKINE
Hannah RANKINE #913
Female Y07
00:20:18.20
00:20:18.20
35
(124)
Y07
35
00:06:27.38
Female
124
Stirling
100
7
3
6:46 min/km
W1 Junior Girls
00:14:06.10
7:03 min/km
423
33
127
00:06:12.09
6:12 min/km
370
31
106
410
632
Nia MITCHELL
Nia MITCHELL #632
Female Y07
00:20:08.06
00:20:08.06
33
(119)
Y07
33
00:06:17.25
Female
119
King
110
7
3
6:42 min/km
W1 Junior Girls
00:14:06.52
7:03 min/km
424
34
128
00:06:01.54
6:01 min/km
347
26
98
418
902
Lucy CLARK
Lucy CLARK #902
Female Y07
00:20:18.82
00:20:18.82
36
(125)
Y07
36
00:06:28.00
Female
125
Stirling
101
7
3
6:46 min/km
W1 Junior Girls
00:14:06.91
7:03 min/km
425
35
129
00:06:11.90
6:11 min/km
369
30
105
436
192
Ashton COOPER
Ashton COOPER #192
Female Y10
00:20:57.85
00:20:57.85
26
(135)
Y10
26
00:06:57.63
Female
135
Eyre
85
10
3
6:59 min/km
W3 Senior Girls
00:14:07.70
7:03 min/km
426
25
130
00:06:50.15
6:50 min/km
458
28
151
385
322
Sahara HATELIE
Sahara HATELIE #322
Female Y07
00:19:51.81
00:19:51.81
28
(110)
Y07
28
00:06:01.00
Female
110
Forrest
58
10
3
6:37 min/km
W1 Junior Girls
00:14:07.73
7:03 min/km
427
36
131
00:05:44.08
5:44 min/km
307
20
75
444
1004
Yutong YANG
Yutong YANG #1004
Female Y08
00:21:03.69
00:21:03.69
27
(141)
Y08
27
00:07:21.14
Female
141
Stirling
81
10
3
7:01 min/km
W1 Junior Girls
00:14:08.96
7:04 min/km
428
25
132
00:06:54.72
6:54 min/km
471
29
157
427
471
Yuqi HUANG
Yuqi HUANG #471
Female Y10
00:20:42.35
00:20:42.35
24
(132)
Y10
24
00:06:42.13
Female
132
Forrest
59
10
3
6:54 min/km
W3 Senior Girls
00:14:12.78
7:06 min/km
429
26
133
00:06:29.56
6:29 min/km
413
24
132
424
1023
Hanna MCKECHNIE
Hanna MCKECHNIE #1023
Female Y09
00:20:33.56
00:20:33.56
20
(129)
Y09
20
00:07:12.94
Female
129
Stirling
61
15
3
6:51 min/km
W1 Junior Girls
00:14:13.84
7:06 min/km
430
20
134
00:06:19.72
6:19 min/km
395
20
122
435
584
James LATTO
James LATTO #584
Male Y12
00:20:57.01
00:20:57.01
23
(301)
Y12
23
00:10:57.53
Male
301
Forrest
60
10
3
6:59 min/km
W4 Senior Boys
00:14:15.19
7:07 min/km
431
17
297
00:06:41.82
6:41 min/km
438
17
295
473
117
James CLOUGH
James CLOUGH #117
Male Y09
00:22:03.15
00:22:03.15
83
(317)
Y09
83
00:11:47.65
Male
317
Eyre
174
2
3
7:21 min/km
W2 Junior Boys
00:14:18.79
7:09 min/km
432
80
298
00:07:44.35
7:44 min/km
563
91
351
426
103
Sienna LAMB
Sienna LAMB #103
Female Y08
00:20:37.07
00:20:37.07
25
(131)
Y08
25
00:06:54.52
Female
131
Eyre
84
10
3
6:52 min/km
W1 Junior Girls
00:14:18.91
7:09 min/km
433
26
135
00:06:18.15
6:18 min/km
389
24
119
487
140
Hannah BRADLEY
Hannah BRADLEY #140
Female Y09
00:22:31.12
00:22:31.12
25
(161)
Y09
25
00:09:10.49
Female
161
Eyre
91
10
3
7:30 min/km
W1 Junior Girls
00:14:20.76
7:10 min/km
434
21
136
00:08:10.36
8:10 min/km
608
40
248
428
1002
Olivia WINGHAM
Olivia WINGHAM #1002
Female Y08
00:20:44.20
00:20:44.20
26
(133)
Y08
26
00:07:01.65
Female
133
Stirling
77
10
3
6:54 min/km
W1 Junior Girls
00:14:21.12
7:10 min/km
435
27
137
00:06:23.08
6:23 min/km
403
25
126
457
425
Callum MILNES
Callum MILNES #425
Male Y09
00:21:27.43
00:21:27.43
82
(307)
Y09
82
00:11:11.93
Male
307
Forrest
159
2
3
7:09 min/km
W2 Junior Boys
00:14:21.49
7:10 min/km
436
81
299
00:07:05.93
7:05 min/km
490
86
320
456
159
Benjamin TAGGART
Benjamin TAGGART #159
Male Y09
00:21:25.00
00:21:25.00
81
(306)
Y09
81
00:11:09.50
Male
306
Eyre
172
2
3
7:08 min/km
W2 Junior Boys
00:14:22.30
7:11 min/km
437
82
300
00:07:02.70
7:02 min/km
487
85
319
438
1017
Aysha HINTON
Aysha HINTON #1017
Female Y09
00:20:58.81
00:20:58.81
22
(137)
Y09
22
00:07:38.19
Female
137
Stirling
80
10
3
6:59 min/km
W1 Junior Girls
00:14:24.02
7:12 min/km
438
22
138
00:06:34.79
6:34 min/km
425
23
139
449
242
Jaide CHARLES
Jaide CHARLES #242
Female Y11
00:21:12.68
00:21:12.68
17
(146)
Y11
17
00:08:00.58
Female
146
Eyre
54
30
3
7:04 min/km
W3 Senior Girls
00:14:24.46
7:12 min/km
439
16
139
00:06:48.21
6:48 min/km
454
20
149
454
618
Isobel MARILLIER
Isobel MARILLIER #618
Female Y07
00:21:20.56
00:21:20.56
38
(149)
Y07
38
00:07:29.75
Female
149
King
112
7
3
7:06 min/km
W1 Junior Girls
00:14:26.62
7:13 min/km
440
37
140
00:06:53.94
6:53 min/km
466
41
153
450
1130
Jasmine THOMAS
Jasmine THOMAS #1130
Female Y11
00:21:12.86
00:21:12.86
18
(147)
Y11
18
00:08:00.77
Female
147
Stirling
56
25
3
7:04 min/km
W3 Senior Girls
00:14:27.64
7:13 min/km
441
17
141
00:06:45.21
6:45 min/km
447
19
145
439
11
Nieve BEAUCHAMP
Nieve BEAUCHAMP #11
Female Y07
00:20:59.02
00:20:59.02
37
(138)
Y07
37
00:07:08.20
Female
138
Eyre
116
7
3
6:59 min/km
W1 Junior Girls
00:14:27.87
7:13 min/km
442
38
142
00:06:31.14
6:31 min/km
420
36
135
488
153
Ally KERRISK
Ally KERRISK #153
Female Y09
00:22:35.79
00:22:35.79
26
(162)
Y09
26
00:09:15.16
Female
162
Eyre
92
10
3
7:31 min/km
W1 Junior Girls
00:14:28.69
7:14 min/km
443
23
143
00:08:07.10
8:07 min/km
597
39
238
486
130
Ella MACDONALD
Ella MACDONALD #130
Female Y09
00:22:27.27
00:22:27.27
24
(160)
Y09
24
00:09:06.64
Female
160
Eyre
90
10
3
7:29 min/km
W1 Junior Girls
00:14:29.32
7:14 min/km
444
24
144
00:07:57.95
7:57 min/km
587
35
229
437
1052
Chloe THOMPSON
Chloe THOMPSON #1052
Female Y09
00:20:58.41
00:20:58.41
21
(136)
Y09
21
00:07:37.79
Female
136
Stirling
79
10
3
6:59 min/km
W1 Junior Girls
00:14:30.54
7:15 min/km
445
25
145
00:06:27.87
6:27 min/km
409
21
130
443
720
Senomee NANAYAKKARA
Senomee NANAYAKKARA #720
Female Y09
00:21:02.07
00:21:02.07
23
(140)
Y09
23
00:07:41.44
Female
140
King
86
10
3
7:00 min/km
W1 Junior Girls
00:14:31.86
7:15 min/km
446
26
146
00:06:30.20
6:30 min/km
417
22
134
441
475
Kaitlyn MARCIANO
Kaitlyn MARCIANO #475
Female Y10
00:21:01.29
00:21:01.29
27
(139)
Y10
27
00:07:01.07
Female
139
Forrest
61
10
3
7:00 min/km
W3 Senior Girls
00:14:34.17
7:17 min/km
447
27
147
00:06:27.11
6:27 min/km
407
22
128
453
680
Remy SOLJAN
Remy SOLJAN #680
Male Y08
00:21:15.22
00:21:15.22
57
(305)
Y08
57
00:10:12.67
Male
305
King
164
2
3
7:05 min/km
W2 Junior Boys
00:14:35.54
7:17 min/km
448
55
301
00:06:39.67
6:39 min/km
436
57
293
452
699
Jezreel NGA
Jezreel NGA #699
Male Y08
00:21:15.05
00:21:15.05
56
(304)
Y08
56
00:10:12.50
Male
304
King
163
2
3
7:05 min/km
W2 Junior Boys
00:14:37.20
7:18 min/km
449
56
302
00:06:37.85
6:37 min/km
432
56
291
446
189
Emma BARKER
Emma BARKER #189
Female Y10
00:21:07.58
00:21:07.58
28
(143)
Y10
28
00:07:07.36
Female
143
Eyre
86
10
3
7:02 min/km
W3 Senior Girls
00:14:39.46
7:19 min/km
450
28
148
00:06:28.12
6:28 min/km
410
23
131
1
2
3
...
8
[9]
10
11
...
23
24
25
Page 9 of 25 (1203 items)
© 2023