Kennedy Baptist College Cross Country
5 May 2021
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
18
19
20
[21]
22
23
24
25
Page 21 of 25 (1203 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Dist
Pace
Wave
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
3km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
428
1002
Olivia WINGHAM
Olivia WINGHAM #1002
Female Y08
00:20:44.20
00:20:44.20
26
(133)
Y08
26
00:07:01.65
Female
133
Stirling
77
10
3
6:54 min/km
W1 Junior Girls
00:14:21.12
7:10 min/km
435
27
137
00:06:23.08
6:23 min/km
403
25
126
822
1003
Misty WRIGHT
Misty WRIGHT #1003
Female Y08
00:31:30.58
00:31:30.58
77
(348)
Y08
77
00:17:48.03
Female
348
Stirling
215
2
3
10:30 min/km
W1 Junior Girls
00:22:01.47
11:00 min/km
829
78
357
00:09:29.10
9:29 min/km
737
70
309
444
1004
Yutong YANG
Yutong YANG #1004
Female Y08
00:21:03.69
00:21:03.69
27
(141)
Y08
27
00:07:21.14
Female
141
Stirling
81
10
3
7:01 min/km
W1 Junior Girls
00:14:08.96
7:04 min/km
428
25
132
00:06:54.72
6:54 min/km
471
29
157
1005
Yann Yan CHAN
Yann Yan CHAN #1005
Female Y09
Not started
Not started
Y09
Female
Stirling
0
3
W1 Junior Girls
1006
James CHEESEMAN
James CHEESEMAN #1006
Male Y09
Not started
Not started
Y09
Male
Stirling
0
3
W2 Junior Boys
399
1007
Cameron CLARK
Cameron CLARK #1007
Male Y09
00:19:59.97
00:19:59.97
71
(284)
Y09
71
00:09:44.47
Male
284
Stirling
148
2
3
6:39 min/km
W2 Junior Boys
00:13:17.05
6:38 min/km
360
67
257
00:06:42.92
6:42 min/km
440
77
297
247
1008
Daniel EVE
Daniel EVE #1008
Male Y09
00:16:48.38
00:16:48.38
44
(196)
Y09
44
00:06:32.88
Male
196
Stirling
121
5
3
5:36 min/km
W2 Junior Boys
00:11:16.27
5:38 min/km
227
42
178
00:05:32.11
5:32 min/km
273
49
212
788
1009
Mia FLINTOFF
Mia FLINTOFF #1009
Female Y09
00:29:48.82
00:29:48.82
62
(322)
Y09
62
00:16:28.20
Female
322
Stirling
207
2
3
9:56 min/km
W1 Junior Girls
00:20:27.82
10:13 min/km
782
60
324
00:09:21.00
9:21 min/km
723
55
297
549
1010
Adam FOWLER
Adam FOWLER #1010
Male Y09
00:24:14.61
00:24:14.61
90
(345)
Y09
90
00:13:59.11
Male
345
Stirling
166
2
3
8:04 min/km
W2 Junior Boys
00:18:00.20
9:00 min/km
641
99
386
00:06:14.41
6:14 min/km
378
68
268
41
1011
Blake GARBIN
Blake GARBIN #1011
Male Y09
00:12:47.23
00:12:47.23
10
(41)
Y09
10
00:02:31.73
Male
41
Stirling
27
65
3
4:15 min/km
W2 Junior Boys
00:08:44.34
4:22 min/km
39
10
39
00:04:02.89
4:02 min/km
48
17
48
257
1012
Jayden HARVEY
Jayden HARVEY #1012
Male Y09
00:17:05.02
00:17:05.02
45
(202)
Y09
45
00:06:49.52
Male
202
Stirling
122
5
3
5:41 min/km
W2 Junior Boys
00:11:39.81
5:49 min/km
242
43
189
00:05:25.20
5:25 min/km
259
44
199
1013
Sophie HARVEY
Sophie HARVEY #1013
Female Y09
Not started
Not started
Y09
Female
Stirling
0
3
W1 Junior Girls
551
1014
Jesse HAWKE
Jesse HAWKE #1014
Male Y09
00:24:14.98
00:24:14.98
91
(347)
Y09
91
00:13:59.48
Male
347
Stirling
167
2
3
8:04 min/km
W2 Junior Boys
00:17:55.02
8:57 min/km
627
94
375
00:06:19.96
6:19 min/km
396
69
274
485
1015
Aiden HENDER
Aiden HENDER #1015
Male Y09
00:22:26.97
00:22:26.97
86
(326)
Y09
86
00:12:11.47
Male
326
Stirling
160
2
3
7:28 min/km
W2 Junior Boys
00:16:20.28
8:10 min/km
515
88
330
00:06:06.69
6:06 min/km
357
63
256
480
1016
Kian HERBERT
Kian HERBERT #1016
Male Y09
00:22:17.47
00:22:17.47
85
(322)
Y09
85
00:12:01.97
Male
322
Stirling
157
2
3
7:25 min/km
W2 Junior Boys
00:15:14.79
7:37 min/km
474
84
314
00:07:02.67
7:02 min/km
486
84
318
438
1017
Aysha HINTON
Aysha HINTON #1017
Female Y09
00:20:58.81
00:20:58.81
22
(137)
Y09
22
00:07:38.19
Female
137
Stirling
80
10
3
6:59 min/km
W1 Junior Girls
00:14:24.02
7:12 min/km
438
22
138
00:06:34.79
6:34 min/km
425
23
139
650
1018
Tia HOLMES
Tia HOLMES #1018
Female Y09
00:26:55.54
00:26:55.54
44
(258)
Y09
44
00:13:34.92
Female
258
Stirling
137
5
3
8:58 min/km
W1 Junior Girls
00:19:04.68
9:32 min/km
711
51
288
00:07:50.86
7:50 min/km
572
30
218
581
1019
Amy HOWARD
Amy HOWARD #1019
Female Y09
00:24:42.04
00:24:42.04
32
(219)
Y09
32
00:11:21.42
Female
219
Stirling
109
7
3
8:14 min/km
W1 Junior Girls
00:16:28.56
8:14 min/km
535
31
196
00:08:13.48
8:13 min/km
614
41
252
815
1020
Charlotte HYWOOD
Charlotte HYWOOD #1020
Female Y09
00:31:01.68
00:31:01.68
72
(344)
Y09
72
00:17:41.06
Female
344
Stirling
213
2
3
10:20 min/km
W1 Junior Girls
00:20:54.32
10:27 min/km
804
68
340
00:10:07.36
10:07 min/km
795
72
346
313
1021
Mitchell IVESON
Mitchell IVESON #1021
Male Y09
00:18:25.81
00:18:25.81
56
(235)
Y09
56
00:08:10.31
Male
235
Stirling
140
2
3
6:08 min/km
W2 Junior Boys
00:12:24.37
6:12 min/km
292
52
213
00:06:01.43
6:01 min/km
346
60
249
1022
Naomi KOELEN
Naomi KOELEN #1022
Female Y09
Not started
Not started
Y09
Female
Stirling
0
3
W1 Junior Girls
424
1023
Hanna MCKECHNIE
Hanna MCKECHNIE #1023
Female Y09
00:20:33.56
00:20:33.56
20
(129)
Y09
20
00:07:12.94
Female
129
Stirling
61
15
3
6:51 min/km
W1 Junior Girls
00:14:13.84
7:06 min/km
430
20
134
00:06:19.72
6:19 min/km
395
20
122
743
1024
Brayden RICE
Brayden RICE #1024
Male Y09
00:28:59.38
00:28:59.38
102
(438)
Y09
102
00:18:43.88
Male
438
Stirling
196
2
3
9:39 min/km
W2 Junior Boys
00:17:58.52
8:59 min/km
636
97
381
00:11:00.86
11:00 min/km
873
104
470
76
1025
Ethan RICHARDSON
Ethan RICHARDSON #1025
Male Y09
00:13:53.60
00:13:53.60
18
(68)
Y09
18
00:03:38.10
Male
68
Stirling
52
25
3
4:37 min/km
W2 Junior Boys
00:09:53.87
4:56 min/km
102
19
87
00:03:59.73
3:59 min/km
46
15
46
749
1026
Lucas SHEPHERD
Lucas SHEPHERD #1026
Male Y09
00:29:02.72
00:29:02.72
105
(444)
Y09
105
00:18:47.22
Male
444
Stirling
198
2
3
9:40 min/km
W2 Junior Boys
00:18:00.52
9:00 min/km
643
100
388
00:11:02.20
11:02 min/km
875
106
472
588
1027
Shannon SMITH
Shannon SMITH #1027
Female Y09
00:24:57.27
00:24:57.27
34
(222)
Y09
34
00:11:36.64
Female
222
Stirling
110
7
3
8:19 min/km
W1 Junior Girls
00:17:05.85
8:32 min/km
580
36
229
00:07:51.41
7:51 min/km
574
31
220
323
1028
Thomas STEAD
Thomas STEAD #1028
Male Y09
00:18:35.55
00:18:35.55
60
(240)
Y09
60
00:08:20.05
Male
240
Stirling
141
2
3
6:11 min/km
W2 Junior Boys
00:12:27.24
6:13 min/km
296
54
217
00:06:08.30
6:08 min/km
365
67
263
785
1029
Imogen TAIT
Imogen TAIT #1029
Female Y09
00:29:48.32
00:29:48.32
59
(319)
Y09
59
00:16:27.70
Female
319
Stirling
206
2
3
9:56 min/km
W1 Junior Girls
00:20:29.30
10:14 min/km
784
61
326
00:09:19.02
9:19 min/km
722
54
296
718
1030
Elizabeth TISSON
Elizabeth TISSON #1030
Female Y09
00:28:29.70
00:28:29.70
53
(293)
Y09
53
00:15:09.08
Female
293
Stirling
192
2
3
9:29 min/km
W1 Junior Girls
00:19:06.51
9:33 min/km
715
54
292
00:09:23.19
9:23 min/km
727
57
301
677
1031
Louis WEIGHTMAN
Louis WEIGHTMAN #1031
Male Y09
00:27:31.86
00:27:31.86
97
(401)
Y09
97
00:17:16.36
Male
401
Stirling
188
2
3
9:10 min/km
W2 Junior Boys
00:18:29.37
9:14 min/km
674
103
410
00:09:02.48
9:02 min/km
678
98
398
23
1032
Sammuel CHANSONGO
Sammuel CHANSONGO #1032
Male Y09
00:12:09.46
00:12:09.46
6
(23)
Y09
6
00:01:53.96
Male
23
Stirling
12
90
3
4:03 min/km
W2 Junior Boys
00:08:19.09
4:09 min/km
25
7
25
00:03:50.36
3:50 min/km
26
7
26
127
1033
Kieron CHAPMAN
Kieron CHAPMAN #1033
Male Y09
00:14:39.96
00:14:39.96
22
(107)
Y09
22
00:04:24.46
Male
107
Stirling
65
10
3
4:53 min/km
W2 Junior Boys
00:10:17.09
5:08 min/km
136
22
113
00:04:22.87
4:22 min/km
99
23
89
809
1034
Janelle JUBLEE
Janelle JUBLEE #1034
Female Y09
00:30:53.16
00:30:53.16
69
(338)
Y09
69
00:17:32.54
Female
338
Stirling
212
2
3
10:17 min/km
W1 Junior Girls
00:20:49.09
10:24 min/km
799
63
335
00:10:04.07
10:04 min/km
783
69
340
740
1035
Joleen JUBLEE
Joleen JUBLEE #1035
Female Y09
00:28:56.49
00:28:56.49
58
(303)
Y09
58
00:15:35.86
Female
303
Stirling
195
2
3
9:38 min/km
W1 Junior Girls
00:19:07.08
9:33 min/km
716
55
293
00:09:49.41
9:49 min/km
768
65
330
69
1036
Harper MAGGS
Harper MAGGS #1036
Male Y09
00:13:45.27
00:13:45.27
17
(64)
Y09
17
00:03:29.77
Male
64
Stirling
49
30
3
4:35 min/km
W2 Junior Boys
00:09:21.02
4:40 min/km
58
16
56
00:04:24.25
4:24 min/km
105
24
93
332
1037
Mark MCCORMICK
Mark MCCORMICK #1037
Male Y09
00:18:53.96
00:18:53.96
62
(244)
Y09
62
00:08:38.46
Male
244
Stirling
142
2
3
6:17 min/km
W2 Junior Boys
00:12:58.45
6:29 min/km
332
63
242
00:05:55.51
5:55 min/km
334
59
245
402
1038
Lucas MEADE
Lucas MEADE #1038
Male Y09
00:20:01.19
00:20:01.19
74
(287)
Y09
74
00:09:45.69
Male
287
Stirling
149
2
3
6:40 min/km
W2 Junior Boys
00:13:25.31
6:42 min/km
370
73
264
00:06:35.88
6:35 min/km
427
71
287
188
1039
Caitlin MINORGAN
Caitlin MINORGAN #1039
Female Y09
00:15:38.78
00:15:38.78
8
(32)
Y09
8
00:02:18.15
Female
32
Stirling
23
75
3
5:12 min/km
W1 Junior Girls
00:11:03.32
5:31 min/km
208
9
42
00:04:35.46
4:35 min/km
143
6
24
808
1040
Elish MURRAY
Elish MURRAY #1040
Female Y09
00:30:52.97
00:30:52.97
68
(337)
Y09
68
00:17:32.35
Female
337
Stirling
211
2
3
10:17 min/km
W1 Junior Girls
00:20:53.57
10:26 min/km
803
67
339
00:09:59.40
9:59 min/km
778
67
337
552
1041
Angus NELEMAN
Angus NELEMAN #1041
Male Y09
00:24:16.03
00:24:16.03
92
(348)
Y09
92
00:14:00.53
Male
348
Stirling
168
2
3
8:05 min/km
W2 Junior Boys
00:16:23.77
8:11 min/km
522
91
335
00:07:52.25
7:52 min/km
576
92
356
738
1042
Seungyu OH
Seungyu OH #1042
Female Y09
00:28:55.57
00:28:55.57
56
(301)
Y09
56
00:15:34.95
Female
301
Stirling
194
2
3
9:38 min/km
W1 Junior Girls
00:19:07.94
9:33 min/km
717
56
294
00:09:47.63
9:47 min/km
767
64
329
431
1043
Jekayinoluwa OLADIPO
Jekayinoluwa OLADIPO #1043
Male Y09
00:20:53.47
00:20:53.47
76
(297)
Y09
76
00:10:37.97
Male
297
Stirling
151
2
3
6:57 min/km
W2 Junior Boys
00:14:00.91
7:00 min/km
416
77
291
00:06:52.56
6:52 min/km
460
80
308
1044
Madhumitha RAVIKUMAR
Madhumitha RAVIKUMAR #1044
Female Y09
Not started
Not started
Y09
Female
Stirling
0
3
W1 Junior Girls
816
1045
Hayley REGAN
Hayley REGAN #1045
Female Y09
00:31:20.33
00:31:20.33
73
(345)
Y09
73
00:17:59.70
Female
345
Stirling
214
2
3
10:26 min/km
W1 Junior Girls
00:21:12.31
10:36 min/km
810
72
344
00:10:08.02
10:08 min/km
798
73
348
1046
Zak RYCROFT
Zak RYCROFT #1046
Male Y09
Not started
Not started
Y09
Male
Stirling
0
3
W2 Junior Boys
754
1047
Alejandro SAMMONS
Alejandro SAMMONS #1047
Male Y09
00:29:04.87
00:29:04.87
109
(449)
Y09
109
00:18:49.37
Male
449
Stirling
199
2
3
9:41 min/km
W2 Junior Boys
00:17:57.52
8:58 min/km
633
95
378
00:11:07.35
11:07 min/km
879
109
475
432
1048
George SAYER
George SAYER #1048
Male Y09
00:20:53.47
00:20:53.47
77
(298)
Y09
77
00:10:37.97
Male
298
Stirling
152
2
3
6:57 min/km
W2 Junior Boys
00:14:00.71
7:00 min/km
415
76
290
00:06:52.76
6:52 min/km
462
81
310
531
1049
Lawson SULLIVAN
Lawson SULLIVAN #1049
Male Y09
00:23:52.97
00:23:52.97
89
(338)
Y09
89
00:13:37.47
Male
338
Stirling
163
2
3
7:57 min/km
W2 Junior Boys
00:16:23.98
8:11 min/km
525
92
336
00:07:28.99
7:28 min/km
534
89
336
433
1050
Goon Shaun SUMLUT
Goon Shaun SUMLUT #1050
Male Y09
00:20:54.15
00:20:54.15
78
(299)
Y09
78
00:10:38.65
Male
299
Stirling
153
2
3
6:58 min/km
W2 Junior Boys
00:14:01.12
7:00 min/km
417
78
292
00:06:53.02
6:53 min/km
463
82
311
1051
Sharon SUSETYA
Sharon SUSETYA #1051
Female Y09
Not started
Not started
Y09
Female
Stirling
0
3
W1 Junior Girls
1
2
3
...
18
19
20
[21]
22
23
24
25
Page 21 of 25 (1203 items)
© 2023