2020 Euroz Hartleys North Cottesloe Cold Water Classic
18 Oct 2020
Results
Details
 
Contact
Euroz Hartleys 1600m Cold Water Swim
Euroz Hartleys 1600m Swim Assisted
3200m Arctic Blast Swim
400m Novice Swim
SLS 2.2km Malibu Board
Advanced
Advanced
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (214 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
Wave
64
33
Craig BUTTERWORTH
Craig BUTTERWORTH #33
Male Open
00:23:24.3
00:23:24.3
34
(43)
Open
34
00:07:12.4
Male
43
14:37 min/km
1.6k Wave 2
63
182
Harry MORGAN
Harry MORGAN #182
Male Cadet
00:23:23.5
00:23:23.5
8
(42)
Cadet
8
00:03:19.9
Male
42
14:37 min/km
1.6k Wave 3
62
274
Marcel WEIJERS
Marcel WEIJERS #274
Male Open
00:23:06.6
00:23:06.6
33
(41)
Open
33
00:06:54.7
Male
41
14:26 min/km
1.6k Wave 1
61
73
George ELLWOOD
George ELLWOOD #73
Male Open
00:23:02.6
00:23:02.6
32
(40)
Open
32
00:06:50.7
Male
40
14:24 min/km
1.6k Wave 2
60
180
Madison MOORE
Madison MOORE #180
Female Open
00:22:59.9
00:22:59.9
9
(21)
Open
9
00:05:24.9
Female
21
14:22 min/km
1.6k Wave 2
59
194
Samuel OKEEFE
Samuel OKEEFE #194
Male Open
00:22:56.1
00:22:56.1
31
(39)
Open
31
00:06:44.2
Male
39
14:20 min/km
1.6k Wave 4
58
80
Oliver EVERLEGH
Oliver EVERLEGH #80
Male Cadet
00:22:54.3
00:22:54.3
7
(38)
Cadet
7
00:02:50.7
Male
38
Hale Boys 1
317
2
3
14:18 min/km
1.6k Wave 2
57
151
Elen LYNCH
Elen LYNCH #151
Female Cadet
00:22:49.9
00:22:49.9
12
(20)
Cadet
12
00:04:49.3
Female
20
14:16 min/km
1.6k Wave 2
56
262
Rolf VON DER MEDEN
Rolf VON DER MEDEN #262
Male Open
00:22:48.3
00:22:48.3
30
(37)
Open
30
00:06:36.4
Male
37
14:15 min/km
1.6k Wave 2
55
246
Amelia TABONI
Amelia TABONI #246
Female Cadet
00:22:42.3
00:22:42.3
11
(19)
Cadet
11
00:04:41.7
Female
19
14:11 min/km
1.6k Wave 2
54
135
Sam KNOWLES
Sam KNOWLES #135
Male Open
00:22:40.3
00:22:40.3
29
(36)
Open
29
00:06:28.4
Male
36
14:10 min/km
1.6k Wave 2
53
210
Tom QUICK
Tom QUICK #210
Male Cadet
00:22:38.0
00:22:38.0
6
(35)
Cadet
6
00:02:34.4
Male
35
Hale Boys 2
371
3
3
14:08 min/km
1.6k Wave 2
52
154
David MAGGS
David MAGGS #154
Male Open
00:22:34.2
00:22:34.2
28
(34)
Open
28
00:06:22.3
Male
34
14:06 min/km
1.6k Wave 1
51
181
Rebecca MOORE
Rebecca MOORE #181
Female Open
00:22:33.0
00:22:33.0
8
(18)
Open
8
00:04:58.0
Female
18
14:05 min/km
1.6k Wave 2
50
239
George STEWART
George STEWART #239
Male Cadet
00:22:32.1
00:22:32.1
5
(33)
Cadet
5
00:02:28.5
Male
33
Hale Boys 2
371
3
2
14:05 min/km
1.6k Wave 2
49
4
Stuart ANDERSON
Stuart ANDERSON #4
Male Open
00:22:30.8
00:22:30.8
27
(32)
Open
27
00:06:18.9
Male
32
14:04 min/km
1.6k Wave 2
48
146
Tom LINEHAN
Tom LINEHAN #146
Male Nipper
00:22:27.2
00:22:27.2
1
(31)
Nipper
1
Male
31
14:01 min/km
1.6k Wave 2
47
259
Harrison UGLOW
Harrison UGLOW #259
Male Open
00:22:21.1
00:22:21.1
26
(30)
Open
26
00:06:09.2
Male
30
13:58 min/km
1.6k Wave 1
46
249
Gabriel TEBAR
Gabriel TEBAR #249
Male Open
00:22:16.6
00:22:16.6
25
(29)
Open
25
00:06:04.7
Male
29
13:55 min/km
1.6k Wave 2
45
102
Alana HARPER
Alana HARPER #102
Female Open
00:22:02.8
00:22:02.8
7
(17)
Open
7
00:04:27.8
Female
17
13:46 min/km
1.6k Wave 2
44
28
Ciara BUCKINGHAM
Ciara BUCKINGHAM #28
Female Cadet
00:22:00.9
00:22:00.9
10
(16)
Cadet
10
00:04:00.3
Female
16
13:45 min/km
1.6k Wave 1
43
214
Josie ROBERTSON
Josie ROBERTSON #214
Female Open
00:21:48.7
00:21:48.7
6
(15)
Open
6
00:04:13.7
Female
15
13:37 min/km
1.6k Wave 2
42
278
Bellamy WILKINSON
Bellamy WILKINSON #278
Female Cadet
00:21:43.1
00:21:43.1
9
(14)
Cadet
9
00:03:42.5
Female
14
13:34 min/km
1.6k Wave 2
41
311
Justin O'KEEFE
Justin O'KEEFE #311
Male Open
00:21:37.1
00:21:37.1
24
(28)
Open
24
00:05:25.2
Male
28
13:30 min/km
1.6k Wave 2
40
174
Keira MLADINEO
Keira MLADINEO #174
Female Cadet
00:21:26.8
00:21:26.8
8
(13)
Cadet
8
00:03:26.2
Female
13
13:24 min/km
1.6k Wave 1
39
153
Rory DALTON
Rory DALTON #153
Male Cadet
00:21:24.7
00:21:24.7
4
(27)
Cadet
4
00:01:21.1
Male
27
Hale Boys 1
317
2
2
13:22 min/km
1.6k Wave 2
38
14
Tilly BANFIELD
Tilly BANFIELD #14
Female Cadet
00:21:21.6
00:21:21.6
7
(12)
Cadet
7
00:03:21.0
Female
12
13:20 min/km
1.6k Wave 4
37
321
Kara Alison BROADBRIDGE
Kara Alison BROADBRIDGE #321
Female Open
00:21:07.7
00:21:07.7
5
(11)
Open
5
00:03:32.7
Female
11
13:12 min/km
1.6k Wave 2
36
326
Duncan BUNNING
Duncan BUNNING #326
Male Open
00:21:01.8
00:21:01.8
23
(26)
Open
23
00:04:49.9
Male
26
13:08 min/km
1.6k Wave 2
35
82
Lawrence FELGATE
Lawrence FELGATE #82
Male Open
00:21:00.3
00:21:00.3
22
(25)
Open
22
00:04:48.4
Male
25
13:07 min/km
1.6k Wave 1
34
139
James LANTZKE
James LANTZKE #139
Male Cadet
00:20:54.0
00:20:54.0
3
(24)
Cadet
3
00:00:50.4
Male
24
Hale Boys 1
317
2
1
13:03 min/km
1.6k Wave 2
33
34
Fraser BYTHEWAY
Fraser BYTHEWAY #34
Male Cadet
00:20:52.6
00:20:52.6
2
(23)
Cadet
2
00:00:49.0
Male
23
Hale Boys 2
371
3
1
13:02 min/km
1.6k Wave 2
32
93
Andrew GRAHAM
Andrew GRAHAM #93
Male Open
00:20:51.3
00:20:51.3
21
(22)
Open
21
00:04:39.4
Male
22
13:02 min/km
1.6k Wave 2
31
96
Clint GREENER
Clint GREENER #96
Male Open
00:20:43.4
00:20:43.4
20
(21)
Open
20
00:04:31.5
Male
21
12:57 min/km
1.6k Wave 2
30
166
Caitlin MCILVEEN
Caitlin MCILVEEN #166
Female Cadet
00:20:29.1
00:20:29.1
6
(10)
Cadet
6
00:02:28.5
Female
10
12:48 min/km
1.6k Wave 1
29
223
Tom SANGSTER
Tom SANGSTER #223
Male Open
00:20:28.5
00:20:28.5
19
(20)
Open
19
00:04:16.6
Male
20
Hub Residential Swim Champs
104
1
5
12:47 min/km
1.6k Wave 2
28
111
Nic HUGHES
Nic HUGHES #111
Male Open
00:20:21.5
00:20:21.5
18
(19)
Open
18
00:04:09.6
Male
19
Hub Residential Swim Champs
104
1
4
12:43 min/km
1.6k Wave 2
27
282
Mark WILLIAMSON
Mark WILLIAMSON #282
Male Open
00:20:18.7
00:20:18.7
17
(18)
Open
17
00:04:06.8
Male
18
12:41 min/km
1.6k Wave 2
26
252
Peter THOMPSON
Peter THOMPSON #252
Male Open
00:20:15.3
00:20:15.3
16
(17)
Open
16
00:04:03.4
Male
17
12:39 min/km
1.6k Wave 1
25
330
Rhys BRADLEY
Rhys BRADLEY #330
Male Open
00:20:14.6
00:20:14.6
15
(16)
Open
15
00:04:02.7
Male
16
12:39 min/km
1.6k Wave 2
24
157
Craig MARTIN
Craig MARTIN #157
Male Open
00:20:10.4
00:20:10.4
14
(15)
Open
14
00:03:58.5
Male
15
12:36 min/km
1.6k Wave 1
23
149
Abbie LORAINE
Abbie LORAINE #149
Female Cadet
00:20:05.2
00:20:05.2
5
(9)
Cadet
5
00:02:04.6
Female
9
12:33 min/km
1.6k Wave 1
22
256
Rubie TURNER
Rubie TURNER #256
Female Cadet
00:20:04.5
00:20:04.5
4
(8)
Cadet
4
00:02:03.9
Female
8
12:32 min/km
1.6k Wave 1
21
48
Tex CROSS
Tex CROSS #48
Male Cadet
00:20:03.6
00:20:03.6
1
(14)
Cadet
1
Male
14
12:32 min/km
1.6k Wave 1
20
83
Sarah FELTON
Sarah FELTON #83
Female Cadet
00:20:01.8
00:20:01.8
3
(7)
Cadet
3
00:02:01.2
Female
7
12:31 min/km
1.6k Wave 1
19
261
Frank VAN ROOYEN
Frank VAN ROOYEN #261
Male Open
00:19:52.9
00:19:52.9
13
(13)
Open
13
00:03:41.0
Male
13
12:25 min/km
1.6k Wave 1
18
220
Phil SALTER
Phil SALTER #220
Male Open
00:19:52.2
00:19:52.2
12
(12)
Open
12
00:03:40.3
Male
12
Hub Residential Swim Champs
104
1
3
12:25 min/km
1.6k Wave 2
17
307
Julia SCOTT
Julia SCOTT #307
Female Open
00:19:21.1
00:19:21.1
4
(6)
Open
4
00:01:46.1
Female
6
12:05 min/km
1.6k Wave 4
16
209
Lewis PUTT
Lewis PUTT #209
Male Open
00:19:19.1
00:19:19.1
11
(11)
Open
11
00:03:07.2
Male
11
Hub Residential Swim Champs
104
1
2
12:04 min/km
1.6k Wave 2
15
127
Richard KERR
Richard KERR #127
Male Open
00:19:17.5
00:19:17.5
10
(10)
Open
10
00:03:05.6
Male
10
12:03 min/km
1.6k Wave 1
1
2
3
[4]
5
Page 4 of 5 (214 items)