Margaret River Ultra Marathon
17 Oct 2020
Results
Details
 
Contact
Advanced
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (471 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Dist
Pace
Start
10.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
CP2Transition
O/Pos
C/Pos
46.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
66.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2
693
The Expert Taperers
The Expert Taperers #693
Male Team of 4 or 5 Male
07:11:13.68
07:11:13.68
2
(2)
Team of 4 or 5 Male
2
01:16:56.18
Male
2
Kyle Chrystie
Adam Rowe
Matt Coutts
80
5:23 min/km
07:03:29.92
00:56:06.88
5:20 min/km
7
3
7
01:31:58.00
5:06 min/km
22
6
14
00:02:35.89
4
1
01:48:30.11
6:01 min/km
18
2
6
01:37:49.33
4:53 min/km
16
3
3
01:14:13.45
5:29 min/km
21
8
10
171
319
The Spencers
The Spencers #319
Mixed Team of 2 or 3 Mixed
10:14:48.20
10:14:48.20
5
(79)
Team of 2 or 3 Mixed
5
01:10:10.64
Mixed
79
Yannick Spencer
Yannick Spencer
Caroline Spencer
Yannick Spencer
Yannick Spencer
80
7:41 min/km
07:03:34.16
01:05:00.69
6:11 min/km
43
1
7
01:39:45.01
5:32 min/km
51
2
17
00:04:32.95
172
8
02:41:46.22
8:59 min/km
223
11
108
02:32:11.60
7:36 min/km
153
4
80
02:11:31.72
9:44 min/km
319
15
111
23
312
Prc Duo
Prc Duo #312
Female Team of 2 or 3 Female
08:31:23.94
08:31:23.94
1
(1)
Team of 2 or 3 Female
1
Female
1
Mel Hanger
Sabina Spencer
Mel Hanger
Sabina Spencer
Mel Hanger
80
6:23 min/km
07:03:44.68
01:10:14.20
6:41 min/km
92
4
7
01:32:14.02
5:07 min/km
23
2
2
00:03:11.03
34
3
02:14:41.32
7:28 min/km
93
7
17
02:03:10.72
6:09 min/km
45
2
7
01:27:52.63
6:30 min/km
90
6
17
32
348
The Go! Team
The Go! Team #348
Female Team of 2 or 3 Female
08:40:54.35
08:40:54.35
2
(2)
Team of 2 or 3 Female
2
00:09:30.41
Female
2
Heather Longworth
Ashlee Ritson
Heather Longworth
Ashlee Ritson
Zara Palise
80
6:30 min/km
07:03:32.41
01:10:01.33
6:40 min/km
89
3
6
01:29:55.99
4:59 min/km
17
1
1
00:03:31.25
73
8
02:19:31.81
7:45 min/km
119
9
20
02:12:14.03
6:36 min/km
73
5
13
01:25:39.92
6:20 min/km
76
4
14
121
356
Tom And Chris
Tom And Chris #356
Male Team of 2 or 3 Male
09:39:40.61
09:39:40.61
9
(45)
Team of 2 or 3 Male
9
01:37:31.49
Male
45
Chris Punch
Chris Punch
Tom Brennan
Chris Punch
Tom Brennan
80
7:14 min/km
07:03:32.38
00:55:45.69
5:18 min/km
6
1
6
02:01:14.04
6:44 min/km
244
11
117
00:03:57.93
123
10
02:11:06.03
7:17 min/km
73
5
21
02:35:54.54
7:47 min/km
174
9
51
01:51:42.37
8:16 min/km
226
13
72
93
684
One Stride
One Stride #684
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
09:22:02.25
09:22:02.25
42
(43)
Team of 4 or 5 Mixed
42
02:04:50.75
Mixed
43
Raffaele Sellaro
Anya Nova
Maha Damouni
Noel Woollard
Hayley Surgeson
80
7:01 min/km
07:03:37.12
01:04:38.78
6:09 min/km
40
6
6
02:18:05.00
7:40 min/km
361
102
114
00:04:23.74
160
75
02:25:31.41
8:05 min/km
144
69
74
02:02:04.76
6:06 min/km
42
25
25
01:27:18.56
6:28 min/km
84
43
44
33
628
Silly Billies
Silly Billies #628
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
08:41:04.50
08:41:04.50
15
(15)
Team of 4 or 5 Mixed
15
01:23:53.00
Mixed
15
Susie Quinn
Russell Buchanan
Matthew Moroney
Hamish Wiltshire
Moz Quinn
80
6:30 min/km
07:03:31.99
01:02:50.60
5:59 min/km
28
5
5
01:44:13.12
5:47 min/km
73
24
27
00:04:28.16
169
81
01:50:47.10
6:09 min/km
21
11
12
02:19:50.81
6:59 min/km
104
56
58
01:38:54.69
7:19 min/km
156
73
78
57
584
Leave Pass
Leave Pass #584
Female Team of 4 or 5 Female
09:01:05.71
09:01:05.71
2
(7)
Team of 4 or 5 Female
2
00:04:14.32
Female
7
Christa Cowan
Dale Crow
Renae Snape
Christa Cowan
80
6:45 min/km
07:03:40.62
01:09:23.75
6:36 min/km
79
2
5
01:53:40.19
6:18 min/km
168
12
27
00:04:21.72
158
24
01:18:58.08
4:23 min/km
4
2
2
02:42:56.62
8:08 min/km
197
27
41
01:51:45.33
8:16 min/km
227
29
56
25
512
Powered By Pastry Stout
Powered By Pastry Stout #512
Male Team of 4 or 5 Male
08:33:26.67
08:33:26.67
8
(15)
Team of 4 or 5 Male
8
02:39:09.16
Male
15
Paul Tilbrook
Ben Woffenden
Rob Hepburn
Mike Yates
Paul Tilbrook
80
6:25 min/km
07:03:30.11
00:54:53.86
5:13 min/km
5
2
5
01:46:12.25
5:54 min/km
82
13
44
00:02:59.63
19
3
02:18:08.37
7:40 min/km
115
16
35
02:21:50.96
7:05 min/km
109
14
26
01:09:21.59
5:08 min/km
10
2
2
79
578
Inner City
Inner City #578
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
09:14:41.04
09:14:41.04
35
(36)
Team of 4 or 5 Mixed
35
01:57:29.54
Mixed
36
Nathan Timms
Peter Mazurenko
Lisa Chan
Charles Addison
Jaime Rust
80
6:56 min/km
07:03:50.65
01:02:29.76
5:57 min/km
27
4
4
01:30:40.00
5:02 min/km
19
5
6
00:04:17.75
153
71
02:34:51.42
8:36 min/km
184
82
90
02:33:25.54
7:40 min/km
162
78
83
01:28:56.54
6:35 min/km
98
47
49
8
11
Michael DIMUANTES
Michael DIMUANTES #11
Male Prime 20-39 Male
07:36:15.96
07:36:15.96
3
(6)
Prime 20-39 Male
3
00:19:20.37
Male
6
80
5:42 min/km
07:03:29.42
00:54:01.27
5:08 min/km
4
3
4
01:24:36.25
4:42 min/km
10
3
6
00:03:36.91
80
4
01:42:39.32
5:42 min/km
7
1
2
02:09:09.19
6:27 min/km
69
3
17
01:22:13.01
6:05 min/km
59
3
23
58
662
Udderly Classy
Udderly Classy #662
Female Team of 4 or 5 Female
09:01:17.87
09:01:17.87
3
(8)
Team of 4 or 5 Female
3
00:04:26.49
Female
8
Amy Smith
Jenni Boyle
Lisa Bell
Renee De voogd
Lisa Miller
80
6:45 min/km
07:03:37.95
01:09:15.23
6:35 min/km
78
1
4
01:46:15.81
5:54 min/km
86
2
8
00:03:43.22
95
11
02:21:25.02
7:51 min/km
128
10
22
02:25:25.24
7:16 min/km
124
20
28
01:15:13.35
5:34 min/km
23
2
2
60
553
Chafing The Dream
Chafing The Dream #553
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
09:01:57.27
09:01:57.27
26
(26)
Team of 4 or 5 Mixed
26
01:44:45.77
Mixed
26
Renny Carroll
Peter Baldwin
Kellie Baldwin
Astrid Peirce
Nathan Hayter
80
6:46 min/km
07:03:34.87
01:00:33.41
5:46 min/km
24
3
3
01:38:12.46
5:27 min/km
43
11
12
00:03:01.65
23
13
02:18:26.80
7:41 min/km
117
58
63
02:34:51.93
7:44 min/km
172
83
88
01:26:51.01
6:26 min/km
80
40
41
116
309
Limbar Loose Units
Limbar Loose Units #309
Female Team of 2 or 3 Female
09:37:13.78
09:37:13.78
8
(20)
Team of 2 or 3 Female
8
01:05:49.84
Female
20
Monique Poulsen
Courtney Thomas
Monique Poulsen
Courtney Thomas
Monique Poulsen
80
7:12 min/km
07:04:05.87
01:07:54.00
6:28 min/km
66
2
3
01:53:40.71
6:18 min/km
169
11
28
00:03:28.41
70
7
02:15:10.46
7:30 min/km
96
8
18
02:48:17.97
8:24 min/km
225
14
51
01:28:42.23
6:34 min/km
96
8
20
6
273
Joshua CHUGG
Joshua CHUGG #273
Male Prime 20-39 Male
07:32:03.47
07:32:03.47
2
(5)
Prime 20-39 Male
2
00:15:07.88
Male
5
80
5:39 min/km
07:03:29.41
00:52:47.31
5:01 min/km
3
2
3
01:23:57.15
4:39 min/km
7
1
4
00:03:42.46
91
6
01:47:37.74
5:58 min/km
15
3
5
02:08:26.89
6:25 min/km
65
2
15
01:15:31.92
5:35 min/km
24
2
11
44
305
Got The Runs
Got The Runs #305
Female Team of 2 or 3 Female
08:49:50.03
08:49:50.03
5
(5)
Team of 2 or 3 Female
5
00:18:26.09
Female
5
Meg Howard
Phip Hughes
Meg Howard
Phip Hughes
Phip Hughes
80
6:37 min/km
07:08:39.17
01:06:29.45
6:19 min/km
51
1
2
01:35:17.73
5:17 min/km
35
3
3
00:03:04.99
27
2
02:13:29.49
7:24 min/km
88
5
15
02:11:19.51
6:33 min/km
72
4
12
01:40:08.84
7:25 min/km
162
12
39
3
1
Justin SCARVACI
Justin SCARVACI #1
Male Prime 20-39 Male
07:16:55.59
07:16:55.59
1
(3)
Prime 20-39 Male
1
Male
3
80
5:27 min/km
07:03:29.16
00:52:35.75
5:00 min/km
2
1
2
01:24:00.40
4:40 min/km
8
2
5
00:02:48.81
11
1
01:43:31.30
5:45 min/km
11
2
4
01:59:55.91
5:59 min/km
37
1
12
01:14:03.40
5:29 min/km
19
1
9
31
641
Team Evil
Team Evil #641
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
08:39:21.65
08:39:21.65
14
(14)
Team of 4 or 5 Mixed
14
01:22:10.15
Mixed
14
Shaun Samuelson
Luke Hanley
Bob De La Motte
Kathleen Mc Quaide
Tony Grist
80
6:29 min/km
07:07:27.43
00:58:24.59
5:33 min/km
14
2
2
01:38:40.81
5:28 min/km
47
14
15
00:04:10.85
143
66
01:55:46.26
6:25 min/km
30
18
19
01:49:05.14
5:27 min/km
25
15
15
02:13:13.97
9:52 min/km
327
97
112
7
649
The Runbelievable
The Runbelievable #649
Mixed Team of 4 or 5 Mixed
07:34:35.32
07:34:35.32
2
(2)
Team of 4 or 5 Mixed
2
00:17:23.82
Mixed
2
Mo Ashton-Dean
Andrew Foulsham
Juan Moreno
Katie Lovis
Joe Barker
80
5:40 min/km
07:03:31.41
00:57:50.76
5:30 min/km
11
1
1
01:33:15.39
5:10 min/km
26
8
9
00:02:40.58
7
6
01:49:38.82
6:05 min/km
20
10
11
02:03:38.74
6:10 min/km
49
28
28
01:07:31.03
5:00 min/km
7
5
5
1
696
Ogging Squad
Ogging Squad #696
Male Team of 4 or 5 Male
05:54:17.50
05:54:17.50
1
(1)
Team of 4 or 5 Male
1
Male
1
Declan Tingay
Jonathan Sammut
Nick Thompson
Justin Ghosh
Leighton Cook
80
4:25 min/km
07:03:29.66
00:48:58.89
4:39 min/km
1
1
1
01:08:59.37
3:49 min/km
1
1
1
00:03:11.75
36
8
01:20:10.94
4:27 min/km
5
1
1
01:31:07.70
4:33 min/km
12
2
2
01:01:48.84
4:34 min/km
2
1
1
78
105
Claire O'BRIEN-SMITH
Claire O'BRIEN-SMITH #105
Female Prime 20-39 Female
09:14:38.49
09:14:38.49
1
(11)
Prime 20-39 Female
1
Female
11
80
6:55 min/km
07:03:30.42
01:06:04.97
6:17 min/km
49
1
1
01:50:54.70
6:09 min/km
136
2
20
00:05:27.97
201
4
02:12:14.83
7:20 min/km
83
1
13
02:24:56.03
7:14 min/km
121
1
27
01:34:59.97
7:02 min/km
132
2
27
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (471 items)