School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (280 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
30
859
Lochlan NEILL
Lochlan NEILL #859
Male Y06
00:09:18.03
00:09:18.03
30
(30)
Y06
30
00:01:01.42
Male
30
South Bunbury Primary School
1
3:43 min/km
00:05:58.32
3:58 min/km
51
51
00:03:19.71
3:19 min/km
15
15
90
1462
Kade WARD
Kade WARD #1462
Male Y06
00:09:53.92
00:09:53.92
90
(90)
Y06
90
00:01:37.30
Male
90
Moora Primary School
1
3:57 min/km
00:05:58.68
3:59 min/km
52
52
00:03:55.24
3:55 min/km
158
158
78
1464
Jackson MULLINEUX
Jackson MULLINEUX #1464
Male Y06
00:09:47.60
00:09:47.60
78
(78)
Y06
78
00:01:30.98
Male
78
Baldivis Primary School
424
17
2
3:55 min/km
00:05:59.08
3:59 min/km
53
53
00:03:48.52
3:48 min/km
130
130
47
1144
Billy JAMIESON
Billy JAMIESON #1144
Male Y06
00:09:30.60
00:09:30.60
47
(47)
Y06
47
00:01:13.99
Male
47
Tapping Primary School
455
20
1
3:48 min/km
00:05:59.31
3:59 min/km
54
54
00:03:31.29
3:31 min/km
45
45
53
111
Cooper MATTABONI
Cooper MATTABONI #111
Male Y06
00:09:36.09
00:09:36.09
53
(53)
Y06
53
00:01:19.48
Male
53
Dalyellup Primary School
451
19
1
3:50 min/km
00:05:59.32
3:59 min/km
55
55
00:03:36.77
3:36 min/km
68
68
31
1452
Fúlix RANSOME MARIN
Fúlix RANSOME MARIN #1452
Male Y06
00:09:18.63
00:09:18.63
31
(31)
Y06
31
00:01:02.02
Male
31
Bunbury Primary School
1
3:43 min/km
00:05:59.57
3:59 min/km
56
56
00:03:19.06
3:19 min/km
13
13
48
1425
Kai CADWALLADER-BLYTH
Kai CADWALLADER-BLYTH #1425
Male Y06
00:09:31.61
00:09:31.61
48
(48)
Y06
48
00:01:15.00
Male
48
South Halls Head Primary School
1
3:48 min/km
00:06:00.55
4:00 min/km
57
57
00:03:31.06
3:31 min/km
43
43
41
307
Kieran SANTOS
Kieran SANTOS #307
Male Y06
00:09:27.36
00:09:27.36
41
(41)
Y06
41
00:01:10.74
Male
41
Helena College
368
11
1
3:46 min/km
00:06:00.56
4:00 min/km
58
58
00:03:26.79
3:26 min/km
34
34
37
1417
Andres AREVALO
Andres AREVALO #1417
Male Y06
00:09:24.62
00:09:24.62
37
(37)
Y06
37
00:01:08.00
Male
37
Applecross Primary School
171
3
2
3:45 min/km
00:06:01.31
4:00 min/km
59
59
00:03:23.30
3:23 min/km
22
22
68
1431
Adam DASHLOOTY
Adam DASHLOOTY #1431
Male Y06
00:09:42.56
00:09:42.56
68
(68)
Y06
68
00:01:25.94
Male
68
Applecross Primary School
171
3
4
3:53 min/km
00:06:01.77
4:01 min/km
60
60
00:03:40.79
3:40 min/km
89
89
58
1044
Harry ROSS
Harry ROSS #1044
Male Y06
00:09:38.11
00:09:38.11
58
(58)
Y06
58
00:01:21.49
Male
58
St Stephen's School Duncraig
332
10
2
3:51 min/km
00:06:02.16
4:01 min/km
61
61
00:03:35.94
3:35 min/km
63
63
64
60
Kane DARMODY
Kane DARMODY #60
Male Y06
00:09:41.10
00:09:41.10
64
(64)
Y06
64
00:01:24.48
Male
64
Collier Primary School
679
30
1
3:52 min/km
00:06:02.61
4:01 min/km
62
62
00:03:38.49
3:38 min/km
75
75
55
416
Mateo REA
Mateo REA #416
Male Y06
00:09:36.47
00:09:36.47
55
(55)
Y06
55
00:01:19.86
Male
55
Kyilla Primary School
536
26
2
3:50 min/km
00:06:02.62
4:01 min/km
63
63
00:03:33.85
3:33 min/km
52
52
57
1426
Matthew CHANG
Matthew CHANG #1426
Male Y06
00:09:36.88
00:09:36.88
57
(57)
Y06
57
00:01:20.27
Male
57
Morley Primary School
1
3:50 min/km
00:06:02.62
4:01 min/km
64
64
00:03:34.26
3:34 min/km
53
53
70
1192
Shay BURKE
Shay BURKE #1192
Male Y06
00:09:43.98
00:09:43.98
70
(70)
Y06
70
00:01:27.36
Male
70
Whitford Catholic Primary School
239
7
3
3:53 min/km
00:06:03.32
4:02 min/km
65
65
00:03:40.65
3:40 min/km
87
87
106
394
Eita SAMUKAWA
Eita SAMUKAWA #394
Male Y06
00:10:03.24
00:10:03.24
106
(106)
Y06
106
00:01:46.63
Male
106
Kapinara Primary School
482
24
2
4:01 min/km
00:06:03.57
4:02 min/km
66
66
00:03:59.67
3:59 min/km
177
177
60
1018
Jamie HORAN
Jamie HORAN #1018
Male Y06
00:09:38.51
00:09:38.51
60
(60)
Y06
60
00:01:21.89
Male
60
St Stephen's School Carramar
405
15
1
3:51 min/km
00:06:03.58
4:02 min/km
67
67
00:03:34.92
3:34 min/km
58
58
79
595
Samuele WESTON
Samuele WESTON #595
Male Y06
00:09:48.03
00:09:48.03
79
(79)
Y06
79
00:01:31.42
Male
79
North Perth Primary School
386
12
2
3:55 min/km
00:06:04.06
4:02 min/km
68
68
00:03:43.97
3:43 min/km
106
106
66
641
Sam MARVELLI
Sam MARVELLI #641
Male Y06
00:09:41.95
00:09:41.95
66
(66)
Y06
66
00:01:25.33
Male
66
Padbury Catholic Primary School
192
4
4
3:52 min/km
00:06:04.31
4:02 min/km
69
69
00:03:37.63
3:37 min/km
70
70
63
306
Samuel HAYWARD
Samuel HAYWARD #306
Male Y06
00:09:40.74
00:09:40.74
63
(63)
Y06
63
00:01:24.12
Male
63
Helena College
368
11
2
3:52 min/km
00:06:05.02
4:03 min/km
70
70
00:03:35.72
3:35 min/km
62
62
76
120
West ROGERS
West ROGERS #120
Male Y06
00:09:46.81
00:09:46.81
76
(76)
Y06
76
00:01:30.20
Male
76
Denmark Primary School
1
3:54 min/km
00:06:05.03
4:03 min/km
71
71
00:03:41.78
3:41 min/km
92
92
56
1042
Daniel LYNN
Daniel LYNN #1042
Male Y06
00:09:36.62
00:09:36.62
56
(56)
Y06
56
00:01:20.01
Male
56
St Stephen's School Duncraig
332
10
1
3:50 min/km
00:06:05.64
4:03 min/km
72
72
00:03:30.98
3:30 min/km
42
42
59
991
Reuben TRAN
Reuben TRAN #991
Male Y06
00:09:38.11
00:09:38.11
59
(59)
Y06
59
00:01:21.50
Male
59
St Peter's Primary School
413
16
1
3:51 min/km
00:06:06.08
4:04 min/km
73
73
00:03:32.03
3:32 min/km
47
47
73
1099
Alexander GARDNER
Alexander GARDNER #1099
Male Y06
00:09:44.78
00:09:44.78
73
(73)
Y06
73
00:01:28.16
Male
73
Swanbourne Primary School
105
2
5
3:53 min/km
00:06:06.08
4:04 min/km
74
74
00:03:38.70
3:38 min/km
78
78
65
507
Felix COLLIS
Felix COLLIS #507
Male Y06
00:09:41.75
00:09:41.75
65
(65)
Y06
65
00:01:25.13
Male
65
Marmion Primary School
426
18
1
3:52 min/km
00:06:06.82
4:04 min/km
75
75
00:03:34.92
3:34 min/km
59
59
77
1444
Lucas MCNALLY
Lucas MCNALLY #1444
Male Y06
00:09:47.42
00:09:47.42
77
(77)
Y06
77
00:01:30.80
Male
77
Hillarys Primary School
1
3:54 min/km
00:06:08.34
4:05 min/km
76
76
00:03:39.07
3:39 min/km
81
81
74
38
Eden PYLE
Eden PYLE #38
Male Y06
00:09:45.59
00:09:45.59
74
(74)
Y06
74
00:01:28.98
Male
74
Carramar Primary School
233
5
3
3:54 min/km
00:06:09.07
4:06 min/km
77
77
00:03:36.52
3:36 min/km
66
66
51
1480
Esra GREIVE
Esra GREIVE #1480
Male Y06
00:09:34.48
00:09:34.48
51
(51)
Y06
51
00:01:17.86
Male
51
St Mark's Anglican Community School
277
8
2
3:49 min/km
00:06:09.31
4:06 min/km
78
78
00:03:25.16
3:25 min/km
28
28
75
392
Xavier PERRY
Xavier PERRY #392
Male Y06
00:09:46.35
00:09:46.35
75
(75)
Y06
75
00:01:29.73
Male
75
Kapinara Primary School
482
24
1
3:54 min/km
00:06:10.14
4:06 min/km
79
79
00:03:36.20
3:36 min/km
65
65
113
722
Marley MCDOUGALL
Marley MCDOUGALL #722
Male Y06
00:10:07.49
00:10:07.49
113
(113)
Y06
113
00:01:50.88
Male
113
Peter Moyes Anglican Community School
400
14
4
4:02 min/km
00:06:10.55
4:07 min/km
80
80
00:03:56.94
3:56 min/km
167
167
72
787
Oliie MATZELLE
Oliie MATZELLE #787
Male Y06
00:09:44.78
00:09:44.78
72
(72)
Y06
72
00:01:28.16
Male
72
Rosalie Primary School
234
6
3
3:53 min/km
00:06:11.06
4:07 min/km
81
81
00:03:33.71
3:33 min/km
51
51
103
35
Johanathon HOGG
Johanathon HOGG #35
Male Y06
00:10:01.83
00:10:01.83
103
(103)
Y06
103
00:01:45.22
Male
103
Carramar Primary School
233
5
4
4:00 min/km
00:06:11.07
4:07 min/km
82
82
00:03:50.76
3:50 min/km
138
138
82
782
Rob FORMAN
Rob FORMAN #782
Male Y06
00:09:49.64
00:09:49.64
82
(82)
Y06
82
00:01:33.03
Male
82
Rosalie Primary School
234
6
4
3:55 min/km
00:06:11.32
4:07 min/km
83
83
00:03:38.32
3:38 min/km
74
74
92
1434
Edward DODD
Edward DODD #1434
Male Y06
00:09:55.33
00:09:55.33
92
(92)
Y06
92
00:01:38.72
Male
92
St Joseph's Primary School
1
3:58 min/km
00:06:12.08
4:08 min/km
84
84
00:03:43.25
3:43 min/km
100
100
84
1490
Cooper DUNLOP
Cooper DUNLOP #1490
Male Y06
00:09:51.06
00:09:51.06
84
(84)
Y06
84
00:01:34.45
Male
84
Lakelands Primary School
1
3:56 min/km
00:06:12.79
4:08 min/km
85
85
00:03:38.27
3:38 min/km
73
73
87
1015
Riley BIRKETT
Riley BIRKETT #1015
Male Y06
00:09:52.73
00:09:52.73
87
(87)
Y06
87
00:01:36.12
Male
87
St Stephen's School Carramar
405
15
2
3:57 min/km
00:06:13.00
4:08 min/km
87
87
00:03:39.73
3:39 min/km
84
84
86
786
Digby LEFROY
Digby LEFROY #786
Male Y06
00:09:52.50
00:09:52.50
86
(86)
Y06
86
00:01:35.88
Male
86
Rosalie Primary School
234
6
6
3:57 min/km
00:06:13.00
4:08 min/km
86
86
00:03:39.50
3:39 min/km
82
82
85
89
Zac WORKMAN
Zac WORKMAN #89
Male Y06
00:09:51.26
00:09:51.26
85
(85)
Y06
85
00:01:34.65
Male
85
Court Grammar School
387
13
2
3:56 min/km
00:06:13.42
4:08 min/km
88
88
00:03:37.84
3:37 min/km
72
72
96
644
Tom SANDERS
Tom SANDERS #644
Male Y06
00:09:57.76
00:09:57.76
96
(96)
Y06
96
00:01:41.15
Male
96
Padbury Catholic Primary School
192
4
5
3:59 min/km
00:06:13.81
4:09 min/km
89
89
00:03:43.95
3:43 min/km
105
105
67
1071
Jacob HELLER
Jacob HELLER #1071
Male Y06
00:09:42.35
00:09:42.35
67
(67)
Y06
67
00:01:25.73
Male
67
Subiaco Primary School
318
9
2
3:52 min/km
00:06:14.22
4:09 min/km
90
90
00:03:28.13
3:28 min/km
35
35
94
1453
Zac SANDERS
Zac SANDERS #1453
Male Y06
00:09:57.10
00:09:57.10
94
(94)
Y06
94
00:01:40.49
Male
94
Yangebup Primary School
2
3:58 min/km
00:06:14.22
4:09 min/km
91
91
00:03:42.88
3:42 min/km
97
97
81
989
Aiden PALMER
Aiden PALMER #989
Male Y06
00:09:48.84
00:09:48.84
81
(81)
Y06
81
00:01:32.23
Male
81
St Peter's Primary School
413
16
2
3:55 min/km
00:06:14.57
4:09 min/km
92
92
00:03:34.27
3:34 min/km
54
54
179
444
David STEFKOVSKI
David STEFKOVSKI #444
Male Y06
00:10:39.73
00:10:39.73
179
(179)
Y06
179
00:02:23.11
Male
179
Lake Monger Primary School
2
4:15 min/km
00:06:14.84
4:09 min/km
93
93
00:04:24.89
4:24 min/km
236
236
80
1494
Malikye HOWLETT
Malikye HOWLETT #1494
Male Y06
00:09:48.34
00:09:48.34
80
(80)
Y06
80
00:01:31.73
Male
80
Capel Primary School
1
3:55 min/km
00:06:14.85
4:09 min/km
94
94
00:03:33.49
3:33 min/km
50
50
83
789
Daire O'LOUGHLIN
Daire O'LOUGHLIN #789
Male Y06
00:09:50.05
00:09:50.05
83
(83)
Y06
83
00:01:33.44
Male
83
Rosalie Primary School
234
6
5
3:56 min/km
00:06:15.45
4:10 min/km
95
95
00:03:34.60
3:34 min/km
56
56
98
114
Kyle WILSON
Kyle WILSON #114
Male Y06
00:09:58.58
00:09:58.58
98
(98)
Y06
98
00:01:41.96
Male
98
Dalyellup Primary School
451
19
2
3:59 min/km
00:06:15.46
4:10 min/km
96
96
00:03:43.11
3:43 min/km
98
98
101
1477
Chad JARVIS
Chad JARVIS #1477
Male Y06
00:09:59.78
00:09:59.78
101
(101)
Y06
101
00:01:43.17
Male
101
St Mark's Anglican Community School
277
8
3
3:59 min/km
00:06:15.65
4:10 min/km
97
97
00:03:44.13
3:44 min/km
107
107
116
1073
Hugh PICKFORD
Hugh PICKFORD #1073
Male Y06
00:10:08.91
00:10:08.91
116
(116)
Y06
116
00:01:52.29
Male
116
Subiaco Primary School
318
9
3
4:03 min/km
00:06:15.65
4:10 min/km
98
98
00:03:53.25
3:53 min/km
150
150
91
990
Riley TODD
Riley TODD #990
Male Y06
00:09:54.73
00:09:54.73
91
(91)
Y06
91
00:01:38.11
Male
91
St Peter's Primary School
413
16
3
3:57 min/km
00:06:15.66
4:10 min/km
99
99
00:03:39.07
3:39 min/km
80
80
122
1460
Ryley WALKER
Ryley WALKER #1460
Male Y06
00:10:12.35
00:10:12.35
122
(122)
Y06
122
00:01:55.73
Male
122
St Simon Peter Catholic Primary School
1
4:04 min/km
00:06:15.85
4:10 min/km
100
100
00:03:56.50
3:56 min/km
164
164
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (280 items)
© 2023