School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (280 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
36
481
Cody LEWIS
Cody LEWIS #481
Male Y06
00:09:23.10
00:09:23.10
36
(36)
Y06
36
00:01:06.48
Male
36
Mandurah Baptist College
477
23
1
3:45 min/km
00:05:51.52
3:54 min/km
31
31
00:03:31.58
3:31 min/km
46
46
50
1456
Samuel THOMPSON
Samuel THOMPSON #1456
Male Y06
00:09:34.05
00:09:34.05
50
(50)
Y06
50
00:01:17.44
Male
50
Applecross Primary School
171
3
3
3:49 min/km
00:05:53.32
3:55 min/km
35
35
00:03:40.73
3:40 min/km
88
88
52
788
Rupert MILLER-MACDONALD
Rupert MILLER-MACDONALD #788
Male Y06
00:09:35.49
00:09:35.49
52
(52)
Y06
52
00:01:18.87
Male
52
Rosalie Primary School
234
6
2
3:50 min/km
00:05:52.76
3:55 min/km
34
34
00:03:42.72
3:42 min/km
96
96
69
718
Kyron ARTHY
Kyron ARTHY #718
Male Y06
00:09:43.17
00:09:43.17
69
(69)
Y06
69
00:01:26.55
Male
69
Peter Moyes Anglican Community School
400
14
1
3:53 min/km
00:05:54.33
3:56 min/km
36
36
00:03:48.83
3:48 min/km
131
131
62
1455
Oliver STEWART
Oliver STEWART #1455
Male Y06
00:09:39.11
00:09:39.11
62
(62)
Y06
62
00:01:22.49
Male
62
Amaroo Primary School
1
3:51 min/km
00:05:55.45
3:56 min/km
39
39
00:03:43.65
3:43 min/km
102
102
61
1436
Cody GILBERT
Cody GILBERT #1436
Male Y06
00:09:38.51
00:09:38.51
61
(61)
Y06
61
00:01:21.90
Male
61
Baldivis Primary School
424
17
1
3:51 min/km
00:05:55.04
3:56 min/km
37
37
00:03:43.47
3:43 min/km
101
101
46
345
Caolan PURCELL
Caolan PURCELL #345
Male Y06
00:09:30.10
00:09:30.10
46
(46)
Y06
46
00:01:13.48
Male
46
Hocking Primary School
461
21
1
3:48 min/km
00:05:55.04
3:56 min/km
38
38
00:03:35.06
3:35 min/km
60
60
54
374
Jack PHILLIPS
Jack PHILLIPS #374
Male Y06
00:09:36.29
00:09:36.29
54
(54)
Y06
54
00:01:19.67
Male
54
Holy Rosary Primary School
473
22
1
3:50 min/km
00:05:56.43
3:57 min/km
45
45
00:03:39.85
3:39 min/km
85
85
29
1428
Oliver CLARK
Oliver CLARK #1428
Male Y06
00:09:17.35
00:09:17.35
29
(29)
Y06
29
00:01:00.73
Male
29
Liwara Catholic Primary School
1
3:42 min/km
00:05:56.31
3:57 min/km
44
44
00:03:21.03
3:21 min/km
18
18
42
642
Flynn MCGUANE
Flynn MCGUANE #642
Male Y06
00:09:27.76
00:09:27.76
42
(42)
Y06
42
00:01:11.14
Male
42
Padbury Catholic Primary School
192
4
2
3:47 min/km
00:05:56.86
3:57 min/km
47
47
00:03:30.89
3:30 min/km
41
41
45
639
Kian CARTMELL
Kian CARTMELL #639
Male Y06
00:09:30.00
00:09:30.00
45
(45)
Y06
45
00:01:13.38
Male
45
Padbury Catholic Primary School
192
4
3
3:48 min/km
00:05:55.65
3:57 min/km
40
40
00:03:34.34
3:34 min/km
55
55
34
1485
Judson FORLIN
Judson FORLIN #1485
Male Y06
00:09:21.68
00:09:21.68
34
(34)
Y06
34
00:01:05.07
Male
34
Freshwater Bay Primary School
1
3:44 min/km
00:05:56.23
3:57 min/km
43
43
00:03:25.45
3:25 min/km
30
30
40
1197
Ben ROWE
Ben ROWE #1197
Male Y06
00:09:26.34
00:09:26.34
40
(40)
Y06
40
00:01:09.72
Male
40
Whitford Catholic Primary School
239
7
2
3:46 min/km
00:05:56.64
3:57 min/km
46
46
00:03:29.70
3:29 min/km
39
39
44
1100
Noah JACOB
Noah JACOB #1100
Male Y06
00:09:28.79
00:09:28.79
44
(44)
Y06
44
00:01:12.17
Male
44
Swanbourne Primary School
105
2
4
3:47 min/km
00:05:56.04
3:57 min/km
42
42
00:03:32.74
3:32 min/km
49
49
38
1098
George GALE
George GALE #1098
Male Y06
00:09:24.85
00:09:24.85
38
(38)
Y06
38
00:01:08.23
Male
38
Swanbourne Primary School
105
2
3
3:45 min/km
00:05:55.82
3:57 min/km
41
41
00:03:29.03
3:29 min/km
36
36
30
859
Lochlan NEILL
Lochlan NEILL #859
Male Y06
00:09:18.03
00:09:18.03
30
(30)
Y06
30
00:01:01.42
Male
30
South Bunbury Primary School
1
3:43 min/km
00:05:58.32
3:58 min/km
51
51
00:03:19.71
3:19 min/km
15
15
49
434
Sean DOYLE
Sean DOYLE #434
Male Y06
00:09:32.35
00:09:32.35
49
(49)
Y06
49
00:01:15.73
Male
49
Lake Joondalup Baptist College
64
1
4
3:48 min/km
00:05:57.45
3:58 min/km
50
50
00:03:34.90
3:34 min/km
57
57
105
1432
Tiago DAVISON
Tiago DAVISON #1432
Male Y06
00:10:02.43
00:10:02.43
105
(105)
Y06
105
00:01:45.81
Male
105
Hillarys Primary School
2
4:00 min/km
00:05:57.05
3:58 min/km
48
48
00:04:05.37
4:05 min/km
196
196
35
37
Lewis O'HARE
Lewis O'HARE #37
Male Y06
00:09:22.29
00:09:22.29
35
(35)
Y06
35
00:01:05.68
Male
35
Carramar Primary School
233
5
2
3:44 min/km
00:05:57.25
3:58 min/km
49
49
00:03:25.04
3:25 min/km
26
26
53
111
Cooper MATTABONI
Cooper MATTABONI #111
Male Y06
00:09:36.09
00:09:36.09
53
(53)
Y06
53
00:01:19.48
Male
53
Dalyellup Primary School
451
19
1
3:50 min/km
00:05:59.32
3:59 min/km
55
55
00:03:36.77
3:36 min/km
68
68
31
1452
Fúlix RANSOME MARIN
Fúlix RANSOME MARIN #1452
Male Y06
00:09:18.63
00:09:18.63
31
(31)
Y06
31
00:01:02.02
Male
31
Bunbury Primary School
1
3:43 min/km
00:05:59.57
3:59 min/km
56
56
00:03:19.06
3:19 min/km
13
13
78
1464
Jackson MULLINEUX
Jackson MULLINEUX #1464
Male Y06
00:09:47.60
00:09:47.60
78
(78)
Y06
78
00:01:30.98
Male
78
Baldivis Primary School
424
17
2
3:55 min/km
00:05:59.08
3:59 min/km
53
53
00:03:48.52
3:48 min/km
130
130
90
1462
Kade WARD
Kade WARD #1462
Male Y06
00:09:53.92
00:09:53.92
90
(90)
Y06
90
00:01:37.30
Male
90
Moora Primary School
1
3:57 min/km
00:05:58.68
3:59 min/km
52
52
00:03:55.24
3:55 min/km
158
158
47
1144
Billy JAMIESON
Billy JAMIESON #1144
Male Y06
00:09:30.60
00:09:30.60
47
(47)
Y06
47
00:01:13.99
Male
47
Tapping Primary School
455
20
1
3:48 min/km
00:05:59.31
3:59 min/km
54
54
00:03:31.29
3:31 min/km
45
45
48
1425
Kai CADWALLADER-BLYTH
Kai CADWALLADER-BLYTH #1425
Male Y06
00:09:31.61
00:09:31.61
48
(48)
Y06
48
00:01:15.00
Male
48
South Halls Head Primary School
1
3:48 min/km
00:06:00.55
4:00 min/km
57
57
00:03:31.06
3:31 min/km
43
43
41
307
Kieran SANTOS
Kieran SANTOS #307
Male Y06
00:09:27.36
00:09:27.36
41
(41)
Y06
41
00:01:10.74
Male
41
Helena College
368
11
1
3:46 min/km
00:06:00.56
4:00 min/km
58
58
00:03:26.79
3:26 min/km
34
34
37
1417
Andres AREVALO
Andres AREVALO #1417
Male Y06
00:09:24.62
00:09:24.62
37
(37)
Y06
37
00:01:08.00
Male
37
Applecross Primary School
171
3
2
3:45 min/km
00:06:01.31
4:00 min/km
59
59
00:03:23.30
3:23 min/km
22
22
68
1431
Adam DASHLOOTY
Adam DASHLOOTY #1431
Male Y06
00:09:42.56
00:09:42.56
68
(68)
Y06
68
00:01:25.94
Male
68
Applecross Primary School
171
3
4
3:53 min/km
00:06:01.77
4:01 min/km
60
60
00:03:40.79
3:40 min/km
89
89
64
60
Kane DARMODY
Kane DARMODY #60
Male Y06
00:09:41.10
00:09:41.10
64
(64)
Y06
64
00:01:24.48
Male
64
Collier Primary School
679
30
1
3:52 min/km
00:06:02.61
4:01 min/km
62
62
00:03:38.49
3:38 min/km
75
75
55
416
Mateo REA
Mateo REA #416
Male Y06
00:09:36.47
00:09:36.47
55
(55)
Y06
55
00:01:19.86
Male
55
Kyilla Primary School
536
26
2
3:50 min/km
00:06:02.62
4:01 min/km
63
63
00:03:33.85
3:33 min/km
52
52
57
1426
Matthew CHANG
Matthew CHANG #1426
Male Y06
00:09:36.88
00:09:36.88
57
(57)
Y06
57
00:01:20.27
Male
57
Morley Primary School
1
3:50 min/km
00:06:02.62
4:01 min/km
64
64
00:03:34.26
3:34 min/km
53
53
58
1044
Harry ROSS
Harry ROSS #1044
Male Y06
00:09:38.11
00:09:38.11
58
(58)
Y06
58
00:01:21.49
Male
58
St Stephen's School Duncraig
332
10
2
3:51 min/km
00:06:02.16
4:01 min/km
61
61
00:03:35.94
3:35 min/km
63
63
60
1018
Jamie HORAN
Jamie HORAN #1018
Male Y06
00:09:38.51
00:09:38.51
60
(60)
Y06
60
00:01:21.89
Male
60
St Stephen's School Carramar
405
15
1
3:51 min/km
00:06:03.58
4:02 min/km
67
67
00:03:34.92
3:34 min/km
58
58
70
1192
Shay BURKE
Shay BURKE #1192
Male Y06
00:09:43.98
00:09:43.98
70
(70)
Y06
70
00:01:27.36
Male
70
Whitford Catholic Primary School
239
7
3
3:53 min/km
00:06:03.32
4:02 min/km
65
65
00:03:40.65
3:40 min/km
87
87
66
641
Sam MARVELLI
Sam MARVELLI #641
Male Y06
00:09:41.95
00:09:41.95
66
(66)
Y06
66
00:01:25.33
Male
66
Padbury Catholic Primary School
192
4
4
3:52 min/km
00:06:04.31
4:02 min/km
69
69
00:03:37.63
3:37 min/km
70
70
79
595
Samuele WESTON
Samuele WESTON #595
Male Y06
00:09:48.03
00:09:48.03
79
(79)
Y06
79
00:01:31.42
Male
79
North Perth Primary School
386
12
2
3:55 min/km
00:06:04.06
4:02 min/km
68
68
00:03:43.97
3:43 min/km
106
106
106
394
Eita SAMUKAWA
Eita SAMUKAWA #394
Male Y06
00:10:03.24
00:10:03.24
106
(106)
Y06
106
00:01:46.63
Male
106
Kapinara Primary School
482
24
2
4:01 min/km
00:06:03.57
4:02 min/km
66
66
00:03:59.67
3:59 min/km
177
177
63
306
Samuel HAYWARD
Samuel HAYWARD #306
Male Y06
00:09:40.74
00:09:40.74
63
(63)
Y06
63
00:01:24.12
Male
63
Helena College
368
11
2
3:52 min/km
00:06:05.02
4:03 min/km
70
70
00:03:35.72
3:35 min/km
62
62
76
120
West ROGERS
West ROGERS #120
Male Y06
00:09:46.81
00:09:46.81
76
(76)
Y06
76
00:01:30.20
Male
76
Denmark Primary School
1
3:54 min/km
00:06:05.03
4:03 min/km
71
71
00:03:41.78
3:41 min/km
92
92
56
1042
Daniel LYNN
Daniel LYNN #1042
Male Y06
00:09:36.62
00:09:36.62
56
(56)
Y06
56
00:01:20.01
Male
56
St Stephen's School Duncraig
332
10
1
3:50 min/km
00:06:05.64
4:03 min/km
72
72
00:03:30.98
3:30 min/km
42
42
59
991
Reuben TRAN
Reuben TRAN #991
Male Y06
00:09:38.11
00:09:38.11
59
(59)
Y06
59
00:01:21.50
Male
59
St Peter's Primary School
413
16
1
3:51 min/km
00:06:06.08
4:04 min/km
73
73
00:03:32.03
3:32 min/km
47
47
73
1099
Alexander GARDNER
Alexander GARDNER #1099
Male Y06
00:09:44.78
00:09:44.78
73
(73)
Y06
73
00:01:28.16
Male
73
Swanbourne Primary School
105
2
5
3:53 min/km
00:06:06.08
4:04 min/km
74
74
00:03:38.70
3:38 min/km
78
78
65
507
Felix COLLIS
Felix COLLIS #507
Male Y06
00:09:41.75
00:09:41.75
65
(65)
Y06
65
00:01:25.13
Male
65
Marmion Primary School
426
18
1
3:52 min/km
00:06:06.82
4:04 min/km
75
75
00:03:34.92
3:34 min/km
59
59
77
1444
Lucas MCNALLY
Lucas MCNALLY #1444
Male Y06
00:09:47.42
00:09:47.42
77
(77)
Y06
77
00:01:30.80
Male
77
Hillarys Primary School
1
3:54 min/km
00:06:08.34
4:05 min/km
76
76
00:03:39.07
3:39 min/km
81
81
75
392
Xavier PERRY
Xavier PERRY #392
Male Y06
00:09:46.35
00:09:46.35
75
(75)
Y06
75
00:01:29.73
Male
75
Kapinara Primary School
482
24
1
3:54 min/km
00:06:10.14
4:06 min/km
79
79
00:03:36.20
3:36 min/km
65
65
74
38
Eden PYLE
Eden PYLE #38
Male Y06
00:09:45.59
00:09:45.59
74
(74)
Y06
74
00:01:28.98
Male
74
Carramar Primary School
233
5
3
3:54 min/km
00:06:09.07
4:06 min/km
77
77
00:03:36.52
3:36 min/km
66
66
51
1480
Esra GREIVE
Esra GREIVE #1480
Male Y06
00:09:34.48
00:09:34.48
51
(51)
Y06
51
00:01:17.86
Male
51
St Mark's Anglican Community School
277
8
2
3:49 min/km
00:06:09.31
4:06 min/km
78
78
00:03:25.16
3:25 min/km
28
28
82
782
Rob FORMAN
Rob FORMAN #782
Male Y06
00:09:49.64
00:09:49.64
82
(82)
Y06
82
00:01:33.03
Male
82
Rosalie Primary School
234
6
4
3:55 min/km
00:06:11.32
4:07 min/km
83
83
00:03:38.32
3:38 min/km
74
74
113
722
Marley MCDOUGALL
Marley MCDOUGALL #722
Male Y06
00:10:07.49
00:10:07.49
113
(113)
Y06
113
00:01:50.88
Male
113
Peter Moyes Anglican Community School
400
14
4
4:02 min/km
00:06:10.55
4:07 min/km
80
80
00:03:56.94
3:56 min/km
167
167
72
787
Oliie MATZELLE
Oliie MATZELLE #787
Male Y06
00:09:44.78
00:09:44.78
72
(72)
Y06
72
00:01:28.16
Male
72
Rosalie Primary School
234
6
3
3:53 min/km
00:06:11.06
4:07 min/km
81
81
00:03:33.71
3:33 min/km
51
51
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (280 items)
© 2023