School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
All genders
Male
All categories
Y05
All teams
Applecross Primary School
Baldivis Primary School
Capel Primary School
Carramar Primary School
Churchlands Primary School
Clifton Hills Primary School
Collier Primary School
Cottesloe Primary School
Court Grammar School
Dalyellup Primary School
Denmark Primary School
East Fremantle Primary School
Eden Hill Primary School
Freshwater Bay Primary School
Gascoyne Junction Remote Community School
Georgiana Molloy Anglican School
Good Shepherd Catholic School
Gooseberry Hill Primary School
Gwynne Park Primary School
Halidon Primary School
Halls Head Primary School
Harmony Primary School
Helena College
Hillarys Primary School
Hocking Primary School
Hollywood Primary School
Holy Rosary Primary School
Huntingdale Primary School
International School of WA
Jandakot Primary School
Jolimont Primary School
Kapinara Primary School
Kingston Primary School
Kyilla Primary School
Lake Joondalup Baptist College
Lake Monger Primary School
Landsdale Primary School
Mandurah Catholic College
Manjimup Primary School
Marmion Primary School
Meadow Springs Primary School
Mercy College
Mingenew Primary School
Mullaloo Beach Primary School
Narrogin Primary School
Noranda Primary School
North Perth Primary School
North Woodvale Primary School
Northshore Christian Grammar School
Padbury Catholic Primary School
Parkwood Primary School
Pearsall Primary School
Peter Moyes Anglican Community School
Quinns Baptist College
Riverside Primary School
Rockingham Lakes Primary School
Rosalie Primary School
Serpentine Primary School
Sorrento Primary School
South Bunbury Primary School
South Coast Baptist College
South Perth Primary School
St Benedict's School
St Brigid's College
St Mark's Anglican Community School
St Peter's Primary School
St Stephen's School Carramar
St Stephen's School Duncraig
Subiaco Primary School
Success Primary School
Sutherland Dianella Primary School
Swanbourne Primary School
Tapping Primary School
West Leederville Primary School
West Leeming Primary School
Westminster Primary School
Whitford Catholic Primary School
Yale Primary School
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
1
2
3
4
5
[6]
Page 6 of 6 (274 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
251
105
Jack ALDRIDGE
Jack ALDRIDGE #105
Male Y05
00:12:12.85
00:12:12.85
251
(251)
Y05
251
00:03:41.42
Male
251
Dalyellup Primary School
833
34
5
4:53 min/km
00:07:43.51
5:09 min/km
256
256
00:04:29.34
4:29 min/km
241
241
252
271
Alex BLOODWORTH
Alex BLOODWORTH #271
Male Y05
00:12:14.88
00:12:14.88
252
(252)
Y05
252
00:03:43.45
Male
252
Harmony Primary School
452
16
11
4:53 min/km
00:07:31.19
5:00 min/km
246
246
00:04:43.69
4:43 min/km
253
253
253
29
Seb THOMAS
Seb THOMAS #29
Male Y05
00:12:15.64
00:12:15.64
253
(253)
Y05
253
00:03:44.21
Male
253
Carramar Primary School
493
19
7
4:54 min/km
00:07:28.56
4:59 min/km
243
243
00:04:47.07
4:47 min/km
258
258
254
1040
Stephen TERLECKI
Stephen TERLECKI #1040
Male Y05
00:12:17.69
00:12:17.69
254
(254)
Y05
254
00:03:46.26
Male
254
St Stephen's School Duncraig
221
4
6
4:55 min/km
00:07:45.68
5:10 min/km
257
257
00:04:32.01
4:32 min/km
244
244
255
903
Tom MYCOE
Tom MYCOE #903
Male Y05
00:12:18.11
00:12:18.11
255
(255)
Y05
255
00:03:46.68
Male
255
St Brigid's College
719
29
4
4:55 min/km
00:07:41.50
5:07 min/km
255
255
00:04:36.60
4:36 min/km
249
249
256
677
Bodie WILSON
Bodie WILSON #677
Male Y05
00:12:18.30
00:12:18.30
256
(256)
Y05
256
00:03:46.87
Male
256
Pearsall Primary School
676
27
7
4:55 min/km
00:07:21.81
4:54 min/km
231
231
00:04:56.49
4:56 min/km
260
260
257
532
Henry KALOMBO
Henry KALOMBO #532
Male Y05
00:12:25.60
00:12:25.60
257
(257)
Y05
257
00:03:54.17
Male
257
Mercy College
753
31
5
4:58 min/km
00:07:52.50
5:15 min/km
259
259
00:04:33.09
4:33 min/km
246
246
258
303
Timothy STOCKENSTROOM
Timothy STOCKENSTROOM #303
Male Y05
00:12:35.53
00:12:35.53
258
(258)
Y05
258
00:04:04.10
Male
258
Helena College
810
33
5
5:02 min/km
00:07:35.27
5:03 min/km
251
251
00:05:00.26
5:00 min/km
262
262
259
530
Ethan CLEARY
Ethan CLEARY #530
Male Y05
00:12:42.02
00:12:42.02
259
(259)
Y05
259
00:04:10.59
Male
259
Mercy College
753
31
6
5:04 min/km
00:07:56.75
5:17 min/km
260
260
00:04:45.26
4:45 min/km
256
256
260
219
Jonno CANNON
Jonno CANNON #219
Male Y05
00:12:47.63
00:12:47.63
260
(260)
Y05
260
00:04:16.20
Male
260
Gwynne Park Primary School
843
35
4
5:07 min/km
00:07:50.19
5:13 min/km
258
258
00:04:57.44
4:57 min/km
261
261
261
158
Henry TREVOR
Henry TREVOR #158
Male Y05
00:12:49.31
00:12:49.31
261
(261)
Y05
261
00:04:17.88
Male
261
Eden Hill Primary School
856
36
5
5:07 min/km
00:08:07.29
5:24 min/km
264
264
00:04:42.02
4:42 min/km
252
252
262
1465
Anton BOKSICH-NICHOLLS
Anton BOKSICH-NICHOLLS #1465
Male Y05
00:12:52.35
00:12:52.35
262
(262)
Y05
262
00:04:20.92
Male
262
Good Shepherd Catholic School
2
5:08 min/km
00:08:02.76
5:21 min/km
262
262
00:04:49.59
4:49 min/km
259
259
263
670
Luca BREWSTER-WEBB
Luca BREWSTER-WEBB #670
Male Y05
00:13:02.90
00:13:02.90
263
(263)
Y05
263
00:04:31.47
Male
263
Pearsall Primary School
676
27
8
5:13 min/km
00:08:00.16
5:20 min/km
261
261
00:05:02.74
5:02 min/km
263
263
264
1212
Rehan HOLKOREE
Rehan HOLKOREE #1212
Male Y05
00:13:27.62
00:13:27.62
264
(264)
Y05
264
00:04:56.19
Male
264
Yale Primary School
667
26
5
5:23 min/km
00:08:06.48
5:24 min/km
263
263
00:05:21.14
5:21 min/km
264
264
265
175
Nicholas LOMBARDI
Nicholas LOMBARDI #175
Male Y05
00:14:34.87
00:14:34.87
265
(265)
Y05
265
00:06:03.44
Male
265
Good Shepherd Catholic School
3
5:49 min/km
00:08:59.21
5:59 min/km
265
265
00:05:35.65
5:35 min/km
265
265
266
220
Matthew CRACK
Matthew CRACK #220
Male Y05
00:15:13.86
00:15:13.86
266
(266)
Y05
266
00:06:42.43
Male
266
Gwynne Park Primary School
843
35
5
6:05 min/km
00:09:10.44
6:06 min/km
266
266
00:06:03.42
6:03 min/km
266
266
1389
Flynn KAVANAGH
Flynn KAVANAGH #1389
Male Y05
DNF
DNF
Y05
Male
Cottesloe Primary School
00:09:47.00
6:31 min/km
201
Callum NEWTON
Callum NEWTON #201
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
Gooseberry Hill Primary School
743
30
240
Alex KROGER
Alex KROGER #240
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
Halidon Primary School
964
Noah IOANNOU
Noah IOANNOU #964
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
St Mark's Anglican Community School
223
5
1014
William SHORTHOUSE
William SHORTHOUSE #1014
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
St Stephen's School Carramar
413
13
1216
Henry ZAW
Henry ZAW #1216
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
Yale Primary School
667
26
1375
Ryan FUNAZZI
Ryan FUNAZZI #1375
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
Halls Head Primary School
1403
Harrison PARNABY
Harrison PARNABY #1403
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
Hillarys Primary School
1
2
3
4
5
[6]
Page 6 of 6 (274 items)
© 2023