School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
142
1209
Jacob MARGRAF
Jacob MARGRAF #1209
Male Y04
00:09:17.93
00:09:17.93
142
(142)
Y04
142
00:01:40.14
Male
142
Yale Primary School
717
35
1
4:38 min/km
00:05:11.14
4:56 min/km
113
113
00:04:06.78
4:19 min/km
163
163
178
1207
Aiden COLTMAN
Aiden COLTMAN #1207
Male Y04
00:09:35.16
00:09:35.16
178
(178)
Y04
178
00:01:57.37
Male
178
Yale Primary School
717
35
2
4:47 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
175
175
00:04:12.69
4:25 min/km
190
190
184
1210
Aathif RIHAN
Aathif RIHAN #1210
Male Y04
00:09:37.53
00:09:37.53
184
(184)
Y04
184
00:01:59.74
Male
184
Yale Primary School
717
35
3
4:48 min/km
00:05:25.28
5:09 min/km
178
178
00:04:12.25
4:25 min/km
188
188
213
1208
Maximus MAH
Maximus MAH #1208
Male Y04
00:09:52.77
00:09:52.77
213
(213)
Y04
213
00:02:14.99
Male
213
Yale Primary School
717
35
4
4:56 min/km
00:05:34.74
5:18 min/km
214
214
00:04:18.03
4:31 min/km
210
210
7
1174
Patrick CAMPBELL
Patrick CAMPBELL #1174
Male Y04
00:08:02.30
00:08:02.30
7
(7)
Y04
7
00:00:24.52
Male
7
Whitford Catholic Primary School
185
2
1
4:01 min/km
00:04:27.14
4:14 min/km
6
6
00:03:35.16
3:46 min/km
23
23
42
1177
Alexander FRY
Alexander FRY #1177
Male Y04
00:08:29.80
00:08:29.80
42
(42)
Y04
42
00:00:52.01
Male
42
Whitford Catholic Primary School
185
2
2
4:14 min/km
00:04:55.58
4:41 min/km
58
58
00:03:34.22
3:45 min/km
20
20
58
1173
Liam BARROWCLOUGH
Liam BARROWCLOUGH #1173
Male Y04
00:08:40.02
00:08:40.02
58
(58)
Y04
58
00:01:02.23
Male
58
Whitford Catholic Primary School
185
2
3
4:20 min/km
00:04:59.46
4:45 min/km
74
74
00:03:40.55
3:52 min/km
40
40
78
1181
Christian PETTINICCHIO
Christian PETTINICCHIO #1181
Male Y04
00:08:52.37
00:08:52.37
78
(78)
Y04
78
00:01:14.59
Male
78
Whitford Catholic Primary School
185
2
4
4:26 min/km
00:04:55.97
4:41 min/km
59
59
00:03:56.40
4:08 min/km
114
114
98
1178
Mitch HARRISON
Mitch HARRISON #1178
Male Y04
00:08:59.48
00:08:59.48
98
(98)
Y04
98
00:01:21.70
Male
98
Whitford Catholic Primary School
185
2
5
4:29 min/km
00:05:00.12
4:45 min/km
76
76
00:03:59.36
4:11 min/km
127
127
107
1175
Peter CROCK
Peter CROCK #1175
Male Y04
00:09:04.53
00:09:04.53
107
(107)
Y04
107
00:01:26.75
Male
107
Whitford Catholic Primary School
185
2
6
4:32 min/km
00:05:00.93
4:46 min/km
79
79
00:04:03.60
4:16 min/km
151
151
122
1180
Wil NICHOLLS
Wil NICHOLLS #1180
Male Y04
00:09:12.46
00:09:12.46
122
(122)
Y04
122
00:01:34.67
Male
122
Whitford Catholic Primary School
185
2
7
4:36 min/km
00:05:12.20
4:57 min/km
119
119
00:04:00.26
4:12 min/km
133
133
148
1179
Xavier MORSE
Xavier MORSE #1179
Male Y04
00:09:19.76
00:09:19.76
148
(148)
Y04
148
00:01:41.98
Male
148
Whitford Catholic Primary School
185
2
8
4:39 min/km
00:05:18.75
5:03 min/km
157
157
00:04:01.01
4:13 min/km
137
137
210
1176
Xavier DAFF
Xavier DAFF #1176
Male Y04
00:09:51.54
00:09:51.54
210
(210)
Y04
210
00:02:13.75
Male
210
Whitford Catholic Primary School
185
2
9
4:55 min/km
00:05:36.37
5:20 min/km
226
226
00:04:15.16
4:28 min/km
197
197
4
1151
Spencer HATHRILL
Spencer HATHRILL #1151
Male Y04
00:07:53.28
00:07:53.28
4
(4)
Y04
4
00:00:15.50
Male
4
West Leederville Primary School
1
3:56 min/km
00:04:24.29
4:11 min/km
4
4
00:03:28.99
3:39 min/km
8
8
1359
Noah TOME
Noah TOME #1359
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Wembley Primary School
10
1315
Kai BENNETT
Kai BENNETT #1315
Male Y04
00:08:06.77
00:08:06.77
10
(10)
Y04
10
00:00:28.98
Male
10
Wembley Downs Primary School
1
4:03 min/km
00:04:33.35
4:20 min/km
10
10
00:03:33.41
3:44 min/km
16
16
25
1123
Ethan JACK
Ethan JACK #1123
Male Y04
00:08:19.05
00:08:19.05
25
(25)
Y04
25
00:00:41.26
Male
25
Tapping Primary School
212
5
1
4:09 min/km
00:04:45.15
4:31 min/km
33
33
00:03:33.89
3:45 min/km
17
17
39
1122
Louie DREW
Louie DREW #1122
Male Y04
00:08:28.65
00:08:28.65
39
(39)
Y04
39
00:00:50.87
Male
39
Tapping Primary School
212
5
2
4:14 min/km
00:04:43.12
4:29 min/km
28
28
00:03:45.53
3:57 min/km
63
63
43
1119
Ashton BAKER
Ashton BAKER #1119
Male Y04
00:08:30.30
00:08:30.30
43
(43)
Y04
43
00:00:52.51
Male
43
Tapping Primary School
212
5
3
4:15 min/km
00:04:40.22
4:26 min/km
20
20
00:03:50.07
4:02 min/km
87
87
105
1121
Max BROOKES
Max BROOKES #1121
Male Y04
00:09:03.33
00:09:03.33
105
(105)
Y04
105
00:01:25.54
Male
105
Tapping Primary School
212
5
4
4:31 min/km
00:05:03.18
4:48 min/km
89
89
00:04:00.14
4:12 min/km
132
132
156
1124
Thomas OMODEI
Thomas OMODEI #1124
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
156
(156)
Y04
156
00:01:46.45
Male
156
Tapping Primary School
212
5
5
4:42 min/km
00:05:21.84
5:06 min/km
170
170
00:04:02.40
4:15 min/km
146
146
194
1127
Max SAINT
Max SAINT #1127
Male Y04
00:09:41.46
00:09:41.46
194
(194)
Y04
194
00:02:03.67
Male
194
Tapping Primary School
212
5
6
4:50 min/km
00:05:30.81
5:15 min/km
197
197
00:04:10.64
4:23 min/km
182
182
235
1126
Patrick REDMOND
Patrick REDMOND #1126
Male Y04
00:10:05.17
00:10:05.17
235
(235)
Y04
235
00:02:27.38
Male
235
Tapping Primary School
212
5
7
5:02 min/km
00:05:48.99
5:32 min/km
248
248
00:04:16.18
4:29 min/km
204
204
236
1125
Kohen PROSPER
Kohen PROSPER #1125
Male Y04
00:10:05.52
00:10:05.52
236
(236)
Y04
236
00:02:27.74
Male
236
Tapping Primary School
212
5
8
5:02 min/km
00:05:48.85
5:32 min/km
247
247
00:04:16.67
4:30 min/km
206
206
245
1120
Oliver BARBER
Oliver BARBER #1120
Male Y04
00:10:20.76
00:10:20.76
245
(245)
Y04
245
00:02:42.98
Male
245
Tapping Primary School
212
5
9
5:10 min/km
00:05:47.20
5:30 min/km
245
245
00:04:33.56
4:47 min/km
243
243
248
1128
Jason WILLIAMS
Jason WILLIAMS #1128
Male Y04
00:10:24.42
00:10:24.42
248
(248)
Y04
248
00:02:46.63
Male
248
Tapping Primary School
212
5
10
5:12 min/km
00:05:57.22
5:40 min/km
257
257
00:04:27.20
4:41 min/km
236
236
1086
Henry DOVE
Henry DOVE #1086
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Swanbourne Primary School
261
8
48
1088
Lux EMBLEY
Lux EMBLEY #1088
Male Y04
00:08:32.73
00:08:32.73
48
(48)
Y04
48
00:00:54.95
Male
48
Swanbourne Primary School
261
8
1
4:16 min/km
00:04:46.59
4:32 min/km
38
38
00:03:46.14
3:58 min/km
66
66
55
1087
William DRISCOLL
William DRISCOLL #1087
Male Y04
00:08:38.54
00:08:38.54
55
(55)
Y04
55
00:01:00.75
Male
55
Swanbourne Primary School
261
8
2
4:19 min/km
00:04:49.30
4:35 min/km
45
45
00:03:49.24
4:01 min/km
75
75
76
1090
Louis GALE
Louis GALE #1090
Male Y04
00:08:51.77
00:08:51.77
76
(76)
Y04
76
00:01:13.98
Male
76
Swanbourne Primary School
261
8
3
4:25 min/km
00:05:02.18
4:47 min/km
85
85
00:03:49.59
4:01 min/km
79
79
82
1091
Maxwell JENKINSON
Maxwell JENKINSON #1091
Male Y04
00:08:53.29
00:08:53.29
82
(82)
Y04
82
00:01:15.51
Male
82
Swanbourne Primary School
261
8
4
4:26 min/km
00:05:05.41
4:50 min/km
93
93
00:03:47.88
3:59 min/km
68
68
89
1089
Hudson FISHER
Hudson FISHER #1089
Male Y04
00:08:56.01
00:08:56.01
89
(89)
Y04
89
00:01:18.22
Male
89
Swanbourne Primary School
261
8
5
4:28 min/km
00:05:06.70
4:52 min/km
100
100
00:03:49.31
4:01 min/km
76
76
109
1350
Jai PLUMMER
Jai PLUMMER #1350
Male Y04
00:09:04.94
00:09:04.94
109
(109)
Y04
109
00:01:27.16
Male
109
Success Primary School
732
36
1
4:32 min/km
00:05:11.96
4:57 min/km
117
117
00:03:52.98
4:05 min/km
94
94
133
1347
Keoni NORTH
Keoni NORTH #1347
Male Y04
00:09:15.52
00:09:15.52
133
(133)
Y04
133
00:01:37.74
Male
133
Success Primary School
732
36
2
4:37 min/km
00:05:11.46
4:56 min/km
116
116
00:04:04.06
4:16 min/km
153
153
234
1349
Ivan PISKUNOV
Ivan PISKUNOV #1349
Male Y04
00:10:05.16
00:10:05.16
234
(234)
Y04
234
00:02:27.37
Male
234
Success Primary School
732
36
3
5:02 min/km
00:05:35.96
5:19 min/km
225
225
00:04:29.20
4:43 min/km
239
239
256
1328
Jaxon HEIFNER
Jaxon HEIFNER #1328
Male Y04
00:10:33.96
00:10:33.96
256
(256)
Y04
256
00:02:56.17
Male
256
Success Primary School
732
36
4
5:16 min/km
00:05:51.89
5:35 min/km
251
251
00:04:42.07
4:56 min/km
254
254
259
1339
Owen MAGERL
Owen MAGERL #1339
Male Y04
00:10:42.47
00:10:42.47
259
(259)
Y04
259
00:03:04.68
Male
259
Success Primary School
732
36
5
5:21 min/km
00:05:52.91
5:36 min/km
252
252
00:04:49.55
5:04 min/km
260
260
1062
Edward PERKS
Edward PERKS #1062
Male Y04
DNS
DNS
Y04
Male
Subiaco Primary School
200
4
5
1060
Fernando ELLIS
Fernando ELLIS #1060
Male Y04
00:07:54.54
00:07:54.54
5
(5)
Y04
5
00:00:16.76
Male
5
Subiaco Primary School
200
4
1
3:57 min/km
00:04:27.14
4:14 min/km
5
5
00:03:27.40
3:38 min/km
6
6
17
1058
Fraser ALLEN
Fraser ALLEN #1058
Male Y04
00:08:14.27
00:08:14.27
17
(17)
Y04
17
00:00:36.48
Male
17
Subiaco Primary School
200
4
2
4:07 min/km
00:04:38.19
4:24 min/km
13
13
00:03:36.07
3:47 min/km
24
24
87
1063
Anthony ROEBUCK
Anthony ROEBUCK #1063
Male Y04
00:08:55.28
00:08:55.28
87
(87)
Y04
87
00:01:17.49
Male
87
Subiaco Primary School
200
4
3
4:27 min/km
00:05:05.82
4:51 min/km
95
95
00:03:49.46
4:01 min/km
77
77
91
1059
Alexander BELL
Alexander BELL #1059
Male Y04
00:08:56.05
00:08:56.05
91
(91)
Y04
91
00:01:18.26
Male
91
Subiaco Primary School
200
4
4
4:28 min/km
00:05:06.85
4:52 min/km
102
102
00:03:49.20
4:01 min/km
74
74
147
1061
Griffin MURRAY
Griffin MURRAY #1061
Male Y04
00:09:19.76
00:09:19.76
147
(147)
Y04
147
00:01:41.98
Male
147
Subiaco Primary School
200
4
5
4:39 min/km
00:05:13.71
4:58 min/km
128
128
00:04:06.05
4:19 min/km
159
159
68
1031
Harry CAPORN
Harry CAPORN #1031
Male Y04
00:08:48.73
00:08:48.73
68
(68)
Y04
68
00:01:10.94
Male
68
St Stephen's School Duncraig
522
24
1
4:24 min/km
00:04:56.96
4:42 min/km
63
63
00:03:51.76
4:03 min/km
92
92
117
1033
Charlie JACOB
Charlie JACOB #1033
Male Y04
00:09:08.00
00:09:08.00
117
(117)
Y04
117
00:01:30.22
Male
117
St Stephen's School Duncraig
522
24
2
4:34 min/km
00:05:11.97
4:57 min/km
118
118
00:03:56.03
4:08 min/km
112
112
123
1034
Matthew YOUNG
Matthew YOUNG #1034
Male Y04
00:09:12.54
00:09:12.54
123
(123)
Y04
123
00:01:34.75
Male
123
St Stephen's School Duncraig
522
24
3
4:36 min/km
00:05:12.73
4:57 min/km
122
122
00:03:59.81
4:12 min/km
131
131
214
1032
Eddie DELLA-POSTA
Eddie DELLA-POSTA #1032
Male Y04
00:09:53.20
00:09:53.20
214
(214)
Y04
214
00:02:15.41
Male
214
St Stephen's School Duncraig
522
24
4
4:56 min/km
00:05:43.12
5:26 min/km
237
237
00:04:10.07
4:23 min/km
180
180
28
1008
Lucas UNITT
Lucas UNITT #1008
Male Y04
00:08:21.77
00:08:21.77
28
(28)
Y04
28
00:00:43.98
Male
28
St Stephen's School Carramar
262
9
1
4:10 min/km
00:04:47.72
4:34 min/km
42
42
00:03:34.04
3:45 min/km
18
18
44
1007
Logan MENNIE
Logan MENNIE #1007
Male Y04
00:08:30.48
00:08:30.48
44
(44)
Y04
44
00:00:52.70
Male
44
St Stephen's School Carramar
262
9
2
4:15 min/km
00:04:51.46
4:37 min/km
52
52
00:03:39.02
3:50 min/km
34
34
79
1004
Kayne HORAN
Kayne HORAN #1004
Male Y04
00:08:52.38
00:08:52.38
79
(79)
Y04
79
00:01:14.59
Male
79
St Stephen's School Carramar
262
9
3
4:26 min/km
00:04:58.97
4:44 min/km
70
70
00:03:53.41
4:05 min/km
96
96
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (281 items)
© 2023