School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
230
264
Ruben CLASSENS
Ruben CLASSENS #264
Male Y04
00:10:03.75
00:10:03.75
230
(230)
Y04
230
00:02:25.96
Male
230
Harmony Primary School
689
33
4
5:01 min/km
00:05:18.22
5:03 min/km
151
151
00:04:45.53
5:00 min/km
256
256
138
584
Mitchell THOMPSON
Mitchell THOMPSON #584
Male Y04
00:09:16.51
00:09:16.51
138
(138)
Y04
138
00:01:38.72
Male
138
North Perth Primary School
489
21
4
4:38 min/km
00:05:18.46
5:03 min/km
152
152
00:03:58.04
4:10 min/km
124
124
155
131
Monty JACOBS
Monty JACOBS #131
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
155
(155)
Y04
155
00:01:46.45
Male
155
East Fremantle Primary School
386
15
4
4:42 min/km
00:05:18.47
5:03 min/km
153
153
00:04:05.76
4:18 min/km
158
158
151
1364
Lachlan WILLIAMS
Lachlan WILLIAMS #1364
Male Y04
00:09:20.96
00:09:20.96
151
(151)
Y04
151
00:01:43.18
Male
151
Baldivis Primary School
388
16
4
4:40 min/km
00:05:18.48
5:03 min/km
154
154
00:04:02.48
4:15 min/km
147
147
186
1356
Lucas STEVENS
Lucas STEVENS #1356
Male Y04
00:09:38.77
00:09:38.77
186
(186)
Y04
186
00:02:00.98
Male
186
Narrogin Primary School
1
4:49 min/km
00:05:18.52
5:03 min/km
155
155
00:04:20.24
4:33 min/km
216
216
153
364
James XANTHIS
James XANTHIS #364
Male Y04
00:09:21.77
00:09:21.77
153
(153)
Y04
153
00:01:43.98
Male
153
Holy Rosary Primary School
466
20
5
4:40 min/km
00:05:18.75
5:03 min/km
156
156
00:04:03.02
4:15 min/km
148
148
148
1179
Xavier MORSE
Xavier MORSE #1179
Male Y04
00:09:19.76
00:09:19.76
148
(148)
Y04
148
00:01:41.98
Male
148
Whitford Catholic Primary School
185
2
8
4:39 min/km
00:05:18.75
5:03 min/km
157
157
00:04:01.01
4:13 min/km
137
137
149
326
Oakley GOULD
Oakley GOULD #326
Male Y04
00:09:19.95
00:09:19.95
149
(149)
Y04
149
00:01:42.17
Male
149
Hocking Primary School
642
30
2
4:39 min/km
00:05:18.97
5:03 min/km
158
158
00:04:00.98
4:13 min/km
136
136
166
499
Noli VAN DER WERF
Noli VAN DER WERF #499
Male Y04
00:09:29.28
00:09:29.28
166
(166)
Y04
166
00:01:51.49
Male
166
Marmion Primary School
191
3
7
4:44 min/km
00:05:19.15
5:03 min/km
159
159
00:04:10.13
4:23 min/km
181
181
169
959
William (Liam) NELSON
William (Liam) NELSON #959
Male Y04
00:09:31.30
00:09:31.30
169
(169)
Y04
169
00:01:53.52
Male
169
St Mark's Anglican Community School
238
7
5
4:45 min/km
00:05:19.15
5:03 min/km
160
160
00:04:12.15
4:25 min/km
187
187
233
623
Daniel CAREY
Daniel CAREY #623
Male Y04
00:10:05.02
00:10:05.02
233
(233)
Y04
233
00:02:27.24
Male
233
Padbury Catholic Primary School
114
1
7
5:02 min/km
00:05:19.20
5:04 min/km
161
161
00:04:45.82
5:00 min/km
257
257
164
839
Brock FERGUSON
Brock FERGUSON #839
Male Y04
00:09:28.46
00:09:28.46
164
(164)
Y04
164
00:01:50.67
Male
164
Serpentine Primary School
276
11
5
4:44 min/km
00:05:19.48
5:04 min/km
162
162
00:04:08.97
4:22 min/km
173
173
126
384
Daniel PORTER
Daniel PORTER #384
Male Y04
00:09:13.67
00:09:13.67
126
(126)
Y04
126
00:01:35.88
Male
126
Kapinara Primary School
529
25
2
4:36 min/km
00:05:19.49
5:04 min/km
163
163
00:03:54.17
4:06 min/km
102
102
179
102
Cyress KILMURRAY
Cyress KILMURRAY #102
Male Y04
00:09:35.77
00:09:35.77
179
(179)
Y04
179
00:01:57.99
Male
179
Dalyellup Primary School
543
27
4
4:47 min/km
00:05:19.73
5:04 min/km
164
164
00:04:16.04
4:29 min/km
200
200
163
981
Henry WEIR-SMITH
Henry WEIR-SMITH #981
Male Y04
00:09:28.26
00:09:28.26
163
(163)
Y04
163
00:01:50.47
Male
163
St Peter's Primary School
341
13
4
4:44 min/km
00:05:19.75
5:04 min/km
165
165
00:04:08.50
4:21 min/km
169
169
146
498
Ollie TASKER
Ollie TASKER #498
Male Y04
00:09:19.75
00:09:19.75
146
(146)
Y04
146
00:01:41.97
Male
146
Marmion Primary School
191
3
6
4:39 min/km
00:05:19.96
5:04 min/km
166
166
00:03:59.79
4:12 min/km
130
130
135
100
Caleb ASPINALL
Caleb ASPINALL #100
Male Y04
00:09:15.90
00:09:15.90
135
(135)
Y04
135
00:01:38.11
Male
135
Dalyellup Primary School
543
27
3
4:37 min/km
00:05:19.99
5:04 min/km
167
167
00:03:55.91
4:08 min/km
110
110
131
581
Soren EPSTEIN
Soren EPSTEIN #581
Male Y04
00:09:15.29
00:09:15.29
131
(131)
Y04
131
00:01:37.51
Male
131
North Perth Primary School
489
21
3
4:37 min/km
00:05:21.23
5:05 min/km
168
168
00:03:54.06
4:06 min/km
101
101
189
875
Krutarth DESHPANDE
Krutarth DESHPANDE #875
Male Y04
00:09:39.78
00:09:39.78
189
(189)
Y04
189
00:02:02.00
Male
189
South Perth Primary School
596
28
3
4:49 min/km
00:05:21.40
5:06 min/km
169
169
00:04:18.38
4:31 min/km
211
211
156
1124
Thomas OMODEI
Thomas OMODEI #1124
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
156
(156)
Y04
156
00:01:46.45
Male
156
Tapping Primary School
212
5
5
4:42 min/km
00:05:21.84
5:06 min/km
170
170
00:04:02.40
4:15 min/km
146
146
203
528
Alexander WOOD
Alexander WOOD #528
Male Y04
00:09:46.92
00:09:46.92
203
(203)
Y04
203
00:02:09.13
Male
203
Mercy College
334
12
6
4:53 min/km
00:05:21.97
5:06 min/km
171
171
00:04:24.94
4:38 min/km
225
225
134
361
Matthew LINDSAY
Matthew LINDSAY #361
Male Y04
00:09:15.71
00:09:15.71
134
(134)
Y04
134
00:01:37.92
Male
134
Holy Rosary Primary School
466
20
3
4:37 min/km
00:05:22.27
5:06 min/km
172
172
00:03:53.43
4:05 min/km
97
97
182
1355
Jake STEINKE
Jake STEINKE #1355
Male Y04
00:09:36.17
00:09:36.17
182
(182)
Y04
182
00:01:58.38
Male
182
Jandakot Primary School
3
4:48 min/km
00:05:22.27
5:06 min/km
173
173
00:04:13.90
4:27 min/km
194
194
174
523
Dylan GALLOWAY
Dylan GALLOWAY #523
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
174
(174)
Y04
174
00:01:55.75
Male
174
Mercy College
334
12
4
4:46 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
174
174
00:04:11.07
4:24 min/km
184
184
178
1207
Aiden COLTMAN
Aiden COLTMAN #1207
Male Y04
00:09:35.16
00:09:35.16
178
(178)
Y04
178
00:01:57.37
Male
178
Yale Primary School
717
35
2
4:47 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
175
175
00:04:12.69
4:25 min/km
190
190
175
526
Giordano PAOLINO
Giordano PAOLINO #526
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
175
(175)
Y04
175
00:01:55.75
Male
175
Mercy College
334
12
5
4:46 min/km
00:05:23.85
5:08 min/km
176
176
00:04:09.69
4:22 min/km
178
178
172
19
Lewis BEAUMONT
Lewis BEAUMONT #19
Male Y04
00:09:33.03
00:09:33.03
172
(172)
Y04
172
00:01:55.24
Male
172
Carramar Primary School
428
17
4
4:46 min/km
00:05:25.07
5:09 min/km
177
177
00:04:07.95
4:21 min/km
167
167
184
1210
Aathif RIHAN
Aathif RIHAN #1210
Male Y04
00:09:37.53
00:09:37.53
184
(184)
Y04
184
00:01:59.74
Male
184
Yale Primary School
717
35
3
4:48 min/km
00:05:25.28
5:09 min/km
178
178
00:04:12.25
4:25 min/km
188
188
167
900
Declan MCGILLIVRAY
Declan MCGILLIVRAY #900
Male Y04
00:09:29.78
00:09:29.78
167
(167)
Y04
167
00:01:51.99
Male
167
St Brigid's College
746
37
2
4:44 min/km
00:05:25.40
5:09 min/km
179
179
00:04:04.38
4:17 min/km
154
154
165
234
Jake Á CAMERON
Jake Á CAMERON #234
Male Y04
00:09:29.04
00:09:29.04
165
(165)
Y04
165
00:01:51.25
Male
165
Halidon Primary School
541
26
4
4:44 min/km
00:05:25.69
5:10 min/km
180
180
00:04:03.34
4:16 min/km
150
150
197
77
Bailey PICKARD
Bailey PICKARD #77
Male Y04
00:09:43.27
00:09:43.27
197
(197)
Y04
197
00:02:05.48
Male
197
Court Grammar School
643
31
3
4:51 min/km
00:05:25.71
5:10 min/km
181
181
00:04:17.56
4:31 min/km
209
209
202
842
Jack SCOTT
Jack SCOTT #842
Male Y04
00:09:46.31
00:09:46.31
202
(202)
Y04
202
00:02:08.52
Male
202
Serpentine Primary School
276
11
6
4:53 min/km
00:05:26.30
5:10 min/km
182
182
00:04:20.00
4:33 min/km
214
214
158
196
Lachlan FLUX
Lachlan FLUX #196
Male Y04
00:09:24.63
00:09:24.63
158
(158)
Y04
158
00:01:46.84
Male
158
Gooseberry Hill Primary School
213
6
5
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
183
183
00:03:57.90
4:10 min/km
123
123
160
385
Arata SAMUKAWA
Arata SAMUKAWA #385
Male Y04
00:09:25.78
00:09:25.78
160
(160)
Y04
160
00:01:48.00
Male
160
Kapinara Primary School
529
25
4
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
184
184
00:03:59.05
4:11 min/km
125
125
185
462
Ethan CARROLL
Ethan CARROLL #462
Male Y04
00:09:38.20
00:09:38.20
185
(185)
Y04
185
00:02:00.42
Male
185
Landsdale Primary School
613
29
3
4:49 min/km
00:05:26.96
5:11 min/km
185
185
00:04:11.24
4:24 min/km
185
185
237
442
Ahmed JANJUA
Ahmed JANJUA #442
Male Y04
00:10:05.76
00:10:05.76
237
(237)
Y04
237
00:02:27.98
Male
237
Lake Monger Primary School
1
5:02 min/km
00:05:27.14
5:11 min/km
186
186
00:04:38.62
4:53 min/km
249
249
171
408
Walter TASSONE
Walter TASSONE #408
Male Y04
00:09:32.32
00:09:32.32
171
(171)
Y04
171
00:01:54.54
Male
171
Kyilla Primary School
698
34
2
4:46 min/km
00:05:27.72
5:12 min/km
187
187
00:04:04.60
4:17 min/km
155
155
181
1005
Ezekiel JONES
Ezekiel JONES #1005
Male Y04
00:09:35.97
00:09:35.97
181
(181)
Y04
181
00:01:58.18
Male
181
St Stephen's School Carramar
262
9
5
4:47 min/km
00:05:27.72
5:12 min/km
188
188
00:04:08.24
4:21 min/km
168
168
216
218
Jacob HUTT
Jacob HUTT #218
Male Y04
00:09:54.53
00:09:54.53
216
(216)
Y04
216
00:02:16.74
Male
216
Gwynne Park Primary School
2
4:57 min/km
00:05:28.36
5:12 min/km
189
189
00:04:26.16
4:40 min/km
233
233
180
1337
Oliver LEFROY
Oliver LEFROY #1337
Male Y04
00:09:35.97
00:09:35.97
180
(180)
Y04
180
00:01:58.18
Male
180
Saint Joseph's Primary School
1
4:47 min/km
00:05:28.56
5:12 min/km
190
190
00:04:07.40
4:20 min/km
166
166
217
872
Aniket AH FONG
Aniket AH FONG #872
Male Y04
00:09:54.53
00:09:54.53
217
(217)
Y04
217
00:02:16.74
Male
217
South Perth Primary School
596
28
5
4:57 min/km
00:05:28.98
5:13 min/km
191
191
00:04:25.54
4:39 min/km
230
230
215
873
Isaac BLAKE
Isaac BLAKE #873
Male Y04
00:09:54.22
00:09:54.22
215
(215)
Y04
215
00:02:16.43
Male
215
South Perth Primary School
596
28
4
4:57 min/km
00:05:29.36
5:13 min/km
192
192
00:04:24.86
4:38 min/km
224
224
221
663
Nicolas HUMBLE
Nicolas HUMBLE #663
Male Y04
00:09:57.66
00:09:57.66
221
(221)
Y04
221
00:02:19.87
Male
221
Pearsall Primary School
664
32
8
4:58 min/km
00:05:29.75
5:14 min/km
193
193
00:04:27.90
4:42 min/km
237
237
207
659
Bastian CULLEN
Bastian CULLEN #659
Male Y04
00:09:49.75
00:09:49.75
207
(207)
Y04
207
00:02:11.97
Male
207
Pearsall Primary School
664
32
5
4:54 min/km
00:05:29.97
5:14 min/km
194
194
00:04:19.78
4:33 min/km
213
213
188
332
James TRIM
James TRIM #332
Male Y04
00:09:39.27
00:09:39.27
188
(188)
Y04
188
00:02:01.48
Male
188
Hocking Primary School
642
30
3
4:49 min/km
00:05:30.38
5:14 min/km
195
195
00:04:08.88
4:21 min/km
172
172
208
667
Harvey SWIFT
Harvey SWIFT #667
Male Y04
00:09:49.96
00:09:49.96
208
(208)
Y04
208
00:02:12.17
Male
208
Pearsall Primary School
664
32
6
4:54 min/km
00:05:30.81
5:15 min/km
196
196
00:04:19.14
4:32 min/km
212
212
194
1127
Max SAINT
Max SAINT #1127
Male Y04
00:09:41.46
00:09:41.46
194
(194)
Y04
194
00:02:03.67
Male
194
Tapping Primary School
212
5
6
4:50 min/km
00:05:30.81
5:15 min/km
197
197
00:04:10.64
4:23 min/km
182
182
192
700
Ash LANGLANDS
Ash LANGLANDS #700
Male Y04
00:09:40.64
00:09:40.64
192
(192)
Y04
192
00:02:02.85
Male
192
Peter Moyes Anglican Community School
439
19
5
4:50 min/km
00:05:31.24
5:15 min/km
198
198
00:04:09.40
4:22 min/km
177
177
193
658
Harrison COLDRICK-JONES
Harrison COLDRICK-JONES #658
Male Y04
00:09:40.78
00:09:40.78
193
(193)
Y04
193
00:02:03.00
Male
193
Pearsall Primary School
664
32
4
4:50 min/km
00:05:31.62
5:15 min/km
199
199
00:04:09.16
4:22 min/km
175
175
206
1362
Finn VAN DUREN
Finn VAN DUREN #1362
Male Y04
00:09:49.14
00:09:49.14
206
(206)
Y04
206
00:02:11.35
Male
206
Halls Head Primary School
3
4:54 min/km
00:05:31.97
5:16 min/km
200
200
00:04:17.17
4:30 min/km
207
207
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (281 items)
© 2023