School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
110
362
Christian VILE
Christian VILE #362
Male Y04
00:09:05.28
00:09:05.28
110
(110)
Y04
110
00:01:27.50
Male
110
Holy Rosary Primary School
466
20
2
4:32 min/km
00:05:15.72
5:00 min/km
137
137
00:03:49.56
4:01 min/km
78
78
125
299
Brodee EDWARDS
Brodee EDWARDS #299
Male Y04
00:09:13.47
00:09:13.47
125
(125)
Y04
125
00:01:35.69
Male
125
Helena College
1
4:36 min/km
00:05:15.65
5:00 min/km
136
136
00:03:57.82
4:10 min/km
120
120
130
134
Maxime TOMPKIN
Maxime TOMPKIN #134
Male Y04
00:09:15.04
00:09:15.04
130
(130)
Y04
130
00:01:37.25
Male
130
East Fremantle Primary School
386
15
3
4:37 min/km
00:05:15.44
5:00 min/km
134
134
00:03:59.60
4:12 min/km
129
129
157
657
Adam BYRNE
Adam BYRNE #657
Male Y04
00:09:24.43
00:09:24.43
157
(157)
Y04
157
00:01:46.64
Male
157
Pearsall Primary School
664
32
2
4:42 min/km
00:05:15.44
5:00 min/km
135
135
00:04:08.99
4:22 min/km
174
174
154
856
Calum MORRIS
Calum MORRIS #856
Male Y04
00:09:22.38
00:09:22.38
154
(154)
Y04
154
00:01:44.60
Male
154
South Bunbury Primary School
2
4:41 min/km
00:05:15.85
5:00 min/km
138
138
00:04:06.53
4:19 min/km
162
162
140
855
Gabe GRIFFITHS
Gabe GRIFFITHS #855
Male Y04
00:09:17.30
00:09:17.30
140
(140)
Y04
140
00:01:39.52
Male
140
South Bunbury Primary School
1
4:38 min/km
00:05:16.05
5:01 min/km
139
139
00:04:01.25
4:13 min/km
139
139
162
668
Jack THOMAS
Jack THOMAS #668
Male Y04
00:09:27.46
00:09:27.46
162
(162)
Y04
162
00:01:49.67
Male
162
Pearsall Primary School
664
32
3
4:43 min/km
00:05:16.67
5:01 min/km
141
141
00:04:10.79
4:23 min/km
183
183
127
104
Cooper STONE
Cooper STONE #104
Male Y04
00:09:14.29
00:09:14.29
127
(127)
Y04
127
00:01:36.51
Male
127
Dalyellup Primary School
543
27
2
4:37 min/km
00:05:16.66
5:01 min/km
140
140
00:03:57.63
4:10 min/km
119
119
199
1336
Spencer KING
Spencer KING #1336
Male Y04
00:09:43.87
00:09:43.87
199
(199)
Y04
199
00:02:06.09
Male
199
Capel Primary School
520
23
4
4:51 min/km
00:05:16.68
5:01 min/km
142
142
00:04:27.19
4:41 min/km
235
235
143
382
Max BRINDAL
Max BRINDAL #382
Male Y04
00:09:18.13
00:09:18.13
143
(143)
Y04
143
00:01:40.34
Male
143
Kapinara Primary School
529
25
3
4:39 min/km
00:05:16.96
5:01 min/km
143
143
00:04:01.16
4:13 min/km
138
138
150
1316
James BOSHART
James BOSHART #1316
Male Y04
00:09:20.56
00:09:20.56
150
(150)
Y04
150
00:01:42.77
Male
150
Jolimont Primary School
1
4:40 min/km
00:05:17.48
5:02 min/km
146
146
00:04:03.07
4:15 min/km
149
149
145
363
Noah WOOLFREY
Noah WOOLFREY #363
Male Y04
00:09:19.54
00:09:19.54
145
(145)
Y04
145
00:01:41.75
Male
145
Holy Rosary Primary School
466
20
4
4:39 min/km
00:05:17.48
5:02 min/km
145
145
00:04:02.05
4:14 min/km
142
142
102
103
Beau PARKER
Beau PARKER #103
Male Y04
00:09:01.71
00:09:01.71
102
(102)
Y04
102
00:01:23.93
Male
102
Dalyellup Primary School
543
27
1
4:30 min/km
00:05:17.32
5:02 min/km
144
144
00:03:44.39
3:56 min/km
54
54
128
582
Jack JOHNSON
Jack JOHNSON #582
Male Y04
00:09:14.69
00:09:14.69
128
(128)
Y04
128
00:01:36.90
Male
128
North Perth Primary School
489
21
2
4:37 min/km
00:05:17.90
5:02 min/km
148
148
00:03:56.78
4:09 min/km
115
115
190
1327
Liam HARRIS
Liam HARRIS #1327
Male Y04
00:09:40.43
00:09:40.43
190
(190)
Y04
190
00:02:02.65
Male
190
St Joseph's Primary School
1
4:50 min/km
00:05:17.69
5:02 min/km
147
147
00:04:22.74
4:36 min/km
221
221
111
1006
Kane MARSHALL
Kane MARSHALL #1006
Male Y04
00:09:06.27
00:09:06.27
111
(111)
Y04
111
00:01:28.49
Male
111
St Stephen's School Carramar
262
9
4
4:33 min/km
00:05:17.91
5:02 min/km
149
149
00:03:48.36
4:00 min/km
69
69
169
959
William (Liam) NELSON
William (Liam) NELSON #959
Male Y04
00:09:31.30
00:09:31.30
169
(169)
Y04
169
00:01:53.52
Male
169
St Mark's Anglican Community School
238
7
5
4:45 min/km
00:05:19.15
5:03 min/km
160
160
00:04:12.15
4:25 min/km
187
187
148
1179
Xavier MORSE
Xavier MORSE #1179
Male Y04
00:09:19.76
00:09:19.76
148
(148)
Y04
148
00:01:41.98
Male
148
Whitford Catholic Primary School
185
2
8
4:39 min/km
00:05:18.75
5:03 min/km
157
157
00:04:01.01
4:13 min/km
137
137
138
584
Mitchell THOMPSON
Mitchell THOMPSON #584
Male Y04
00:09:16.51
00:09:16.51
138
(138)
Y04
138
00:01:38.72
Male
138
North Perth Primary School
489
21
4
4:38 min/km
00:05:18.46
5:03 min/km
152
152
00:03:58.04
4:10 min/km
124
124
116
1324
Fletcher GEORGESON
Fletcher GEORGESON #1324
Male Y04
00:09:07.99
00:09:07.99
116
(116)
Y04
116
00:01:30.21
Male
116
Capel Primary School
520
23
2
4:33 min/km
00:05:18.21
5:03 min/km
150
150
00:03:49.78
4:01 min/km
83
83
151
1364
Lachlan WILLIAMS
Lachlan WILLIAMS #1364
Male Y04
00:09:20.96
00:09:20.96
151
(151)
Y04
151
00:01:43.18
Male
151
Baldivis Primary School
388
16
4
4:40 min/km
00:05:18.48
5:03 min/km
154
154
00:04:02.48
4:15 min/km
147
147
155
131
Monty JACOBS
Monty JACOBS #131
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
155
(155)
Y04
155
00:01:46.45
Male
155
East Fremantle Primary School
386
15
4
4:42 min/km
00:05:18.47
5:03 min/km
153
153
00:04:05.76
4:18 min/km
158
158
153
364
James XANTHIS
James XANTHIS #364
Male Y04
00:09:21.77
00:09:21.77
153
(153)
Y04
153
00:01:43.98
Male
153
Holy Rosary Primary School
466
20
5
4:40 min/km
00:05:18.75
5:03 min/km
156
156
00:04:03.02
4:15 min/km
148
148
149
326
Oakley GOULD
Oakley GOULD #326
Male Y04
00:09:19.95
00:09:19.95
149
(149)
Y04
149
00:01:42.17
Male
149
Hocking Primary School
642
30
2
4:39 min/km
00:05:18.97
5:03 min/km
158
158
00:04:00.98
4:13 min/km
136
136
230
264
Ruben CLASSENS
Ruben CLASSENS #264
Male Y04
00:10:03.75
00:10:03.75
230
(230)
Y04
230
00:02:25.96
Male
230
Harmony Primary School
689
33
4
5:01 min/km
00:05:18.22
5:03 min/km
151
151
00:04:45.53
5:00 min/km
256
256
186
1356
Lucas STEVENS
Lucas STEVENS #1356
Male Y04
00:09:38.77
00:09:38.77
186
(186)
Y04
186
00:02:00.98
Male
186
Narrogin Primary School
1
4:49 min/km
00:05:18.52
5:03 min/km
155
155
00:04:20.24
4:33 min/km
216
216
166
499
Noli VAN DER WERF
Noli VAN DER WERF #499
Male Y04
00:09:29.28
00:09:29.28
166
(166)
Y04
166
00:01:51.49
Male
166
Marmion Primary School
191
3
7
4:44 min/km
00:05:19.15
5:03 min/km
159
159
00:04:10.13
4:23 min/km
181
181
146
498
Ollie TASKER
Ollie TASKER #498
Male Y04
00:09:19.75
00:09:19.75
146
(146)
Y04
146
00:01:41.97
Male
146
Marmion Primary School
191
3
6
4:39 min/km
00:05:19.96
5:04 min/km
166
166
00:03:59.79
4:12 min/km
130
130
126
384
Daniel PORTER
Daniel PORTER #384
Male Y04
00:09:13.67
00:09:13.67
126
(126)
Y04
126
00:01:35.88
Male
126
Kapinara Primary School
529
25
2
4:36 min/km
00:05:19.49
5:04 min/km
163
163
00:03:54.17
4:06 min/km
102
102
179
102
Cyress KILMURRAY
Cyress KILMURRAY #102
Male Y04
00:09:35.77
00:09:35.77
179
(179)
Y04
179
00:01:57.99
Male
179
Dalyellup Primary School
543
27
4
4:47 min/km
00:05:19.73
5:04 min/km
164
164
00:04:16.04
4:29 min/km
200
200
135
100
Caleb ASPINALL
Caleb ASPINALL #100
Male Y04
00:09:15.90
00:09:15.90
135
(135)
Y04
135
00:01:38.11
Male
135
Dalyellup Primary School
543
27
3
4:37 min/km
00:05:19.99
5:04 min/km
167
167
00:03:55.91
4:08 min/km
110
110
233
623
Daniel CAREY
Daniel CAREY #623
Male Y04
00:10:05.02
00:10:05.02
233
(233)
Y04
233
00:02:27.24
Male
233
Padbury Catholic Primary School
114
1
7
5:02 min/km
00:05:19.20
5:04 min/km
161
161
00:04:45.82
5:00 min/km
257
257
164
839
Brock FERGUSON
Brock FERGUSON #839
Male Y04
00:09:28.46
00:09:28.46
164
(164)
Y04
164
00:01:50.67
Male
164
Serpentine Primary School
276
11
5
4:44 min/km
00:05:19.48
5:04 min/km
162
162
00:04:08.97
4:22 min/km
173
173
163
981
Henry WEIR-SMITH
Henry WEIR-SMITH #981
Male Y04
00:09:28.26
00:09:28.26
163
(163)
Y04
163
00:01:50.47
Male
163
St Peter's Primary School
341
13
4
4:44 min/km
00:05:19.75
5:04 min/km
165
165
00:04:08.50
4:21 min/km
169
169
131
581
Soren EPSTEIN
Soren EPSTEIN #581
Male Y04
00:09:15.29
00:09:15.29
131
(131)
Y04
131
00:01:37.51
Male
131
North Perth Primary School
489
21
3
4:37 min/km
00:05:21.23
5:05 min/km
168
168
00:03:54.06
4:06 min/km
101
101
189
875
Krutarth DESHPANDE
Krutarth DESHPANDE #875
Male Y04
00:09:39.78
00:09:39.78
189
(189)
Y04
189
00:02:02.00
Male
189
South Perth Primary School
596
28
3
4:49 min/km
00:05:21.40
5:06 min/km
169
169
00:04:18.38
4:31 min/km
211
211
156
1124
Thomas OMODEI
Thomas OMODEI #1124
Male Y04
00:09:24.24
00:09:24.24
156
(156)
Y04
156
00:01:46.45
Male
156
Tapping Primary School
212
5
5
4:42 min/km
00:05:21.84
5:06 min/km
170
170
00:04:02.40
4:15 min/km
146
146
182
1355
Jake STEINKE
Jake STEINKE #1355
Male Y04
00:09:36.17
00:09:36.17
182
(182)
Y04
182
00:01:58.38
Male
182
Jandakot Primary School
3
4:48 min/km
00:05:22.27
5:06 min/km
173
173
00:04:13.90
4:27 min/km
194
194
203
528
Alexander WOOD
Alexander WOOD #528
Male Y04
00:09:46.92
00:09:46.92
203
(203)
Y04
203
00:02:09.13
Male
203
Mercy College
334
12
6
4:53 min/km
00:05:21.97
5:06 min/km
171
171
00:04:24.94
4:38 min/km
225
225
134
361
Matthew LINDSAY
Matthew LINDSAY #361
Male Y04
00:09:15.71
00:09:15.71
134
(134)
Y04
134
00:01:37.92
Male
134
Holy Rosary Primary School
466
20
3
4:37 min/km
00:05:22.27
5:06 min/km
172
172
00:03:53.43
4:05 min/km
97
97
174
523
Dylan GALLOWAY
Dylan GALLOWAY #523
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
174
(174)
Y04
174
00:01:55.75
Male
174
Mercy College
334
12
4
4:46 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
174
174
00:04:11.07
4:24 min/km
184
184
178
1207
Aiden COLTMAN
Aiden COLTMAN #1207
Male Y04
00:09:35.16
00:09:35.16
178
(178)
Y04
178
00:01:57.37
Male
178
Yale Primary School
717
35
2
4:47 min/km
00:05:22.46
5:07 min/km
175
175
00:04:12.69
4:25 min/km
190
190
175
526
Giordano PAOLINO
Giordano PAOLINO #526
Male Y04
00:09:33.54
00:09:33.54
175
(175)
Y04
175
00:01:55.75
Male
175
Mercy College
334
12
5
4:46 min/km
00:05:23.85
5:08 min/km
176
176
00:04:09.69
4:22 min/km
178
178
172
19
Lewis BEAUMONT
Lewis BEAUMONT #19
Male Y04
00:09:33.03
00:09:33.03
172
(172)
Y04
172
00:01:55.24
Male
172
Carramar Primary School
428
17
4
4:46 min/km
00:05:25.07
5:09 min/km
177
177
00:04:07.95
4:21 min/km
167
167
184
1210
Aathif RIHAN
Aathif RIHAN #1210
Male Y04
00:09:37.53
00:09:37.53
184
(184)
Y04
184
00:01:59.74
Male
184
Yale Primary School
717
35
3
4:48 min/km
00:05:25.28
5:09 min/km
178
178
00:04:12.25
4:25 min/km
188
188
167
900
Declan MCGILLIVRAY
Declan MCGILLIVRAY #900
Male Y04
00:09:29.78
00:09:29.78
167
(167)
Y04
167
00:01:51.99
Male
167
St Brigid's College
746
37
2
4:44 min/km
00:05:25.40
5:09 min/km
179
179
00:04:04.38
4:17 min/km
154
154
202
842
Jack SCOTT
Jack SCOTT #842
Male Y04
00:09:46.31
00:09:46.31
202
(202)
Y04
202
00:02:08.52
Male
202
Serpentine Primary School
276
11
6
4:53 min/km
00:05:26.30
5:10 min/km
182
182
00:04:20.00
4:33 min/km
214
214
197
77
Bailey PICKARD
Bailey PICKARD #77
Male Y04
00:09:43.27
00:09:43.27
197
(197)
Y04
197
00:02:05.48
Male
197
Court Grammar School
643
31
3
4:51 min/km
00:05:25.71
5:10 min/km
181
181
00:04:17.56
4:31 min/km
209
209
165
234
Jake Á CAMERON
Jake Á CAMERON #234
Male Y04
00:09:29.04
00:09:29.04
165
(165)
Y04
165
00:01:51.25
Male
165
Halidon Primary School
541
26
4
4:44 min/km
00:05:25.69
5:10 min/km
180
180
00:04:03.34
4:16 min/km
150
150
160
385
Arata SAMUKAWA
Arata SAMUKAWA #385
Male Y04
00:09:25.78
00:09:25.78
160
(160)
Y04
160
00:01:48.00
Male
160
Kapinara Primary School
529
25
4
4:42 min/km
00:05:26.73
5:11 min/km
184
184
00:03:59.05
4:11 min/km
125
125
1
2
3
[4]
5
6
Page 4 of 6 (281 items)
© 2023