School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
51
427
Tristan NAUDE
Tristan NAUDE #427
Male Y04
00:08:35.14
00:08:35.14
51
(51)
Y04
51
00:00:57.36
Male
51
Lake Joondalup Baptist College
2
4:17 min/km
00:04:49.46
4:35 min/km
46
46
00:03:45.68
3:57 min/km
64
64
52
500
Luca WALLACE
Luca WALLACE #500
Male Y04
00:08:36.54
00:08:36.54
52
(52)
Y04
52
00:00:58.75
Male
52
Marmion Primary School
191
3
2
4:18 min/km
00:04:51.96
4:38 min/km
53
53
00:03:44.57
3:56 min/km
58
58
53
1357
Lucas STEWART
Lucas STEWART #1357
Male Y04
00:08:36.56
00:08:36.56
53
(53)
Y04
53
00:00:58.77
Male
53
Amaroo Primary School
1
4:18 min/km
00:04:45.36
4:31 min/km
34
34
00:03:51.20
4:03 min/km
89
89
54
501
Hunter YOUNG
Hunter YOUNG #501
Male Y04
00:08:36.97
00:08:36.97
54
(54)
Y04
54
00:00:59.18
Male
54
Marmion Primary School
191
3
3
4:18 min/km
00:04:47.20
4:33 min/km
41
41
00:03:49.76
4:01 min/km
82
82
55
1087
William DRISCOLL
William DRISCOLL #1087
Male Y04
00:08:38.54
00:08:38.54
55
(55)
Y04
55
00:01:00.75
Male
55
Swanbourne Primary School
261
8
2
4:19 min/km
00:04:49.30
4:35 min/km
45
45
00:03:49.24
4:01 min/km
75
75
56
1360
Fin TWISSELL
Fin TWISSELL #1360
Male Y04
00:08:39.00
00:08:39.00
56
(56)
Y04
56
00:01:01.21
Male
56
Baldivis Primary School
388
16
1
4:19 min/km
00:04:56.42
4:42 min/km
60
60
00:03:42.57
3:54 min/km
48
48
57
1343
Riley MCDERMID
Riley MCDERMID #1343
Male Y04
00:08:39.20
00:08:39.20
57
(57)
Y04
57
00:01:01.42
Male
57
Freshwater Bay Primary School
272
10
2
4:19 min/km
00:04:57.97
4:43 min/km
67
67
00:03:41.23
3:52 min/km
44
44
58
1173
Liam BARROWCLOUGH
Liam BARROWCLOUGH #1173
Male Y04
00:08:40.02
00:08:40.02
58
(58)
Y04
58
00:01:02.23
Male
58
Whitford Catholic Primary School
185
2
3
4:20 min/km
00:04:59.46
4:45 min/km
74
74
00:03:40.55
3:52 min/km
40
40
59
497
Daniel STANKOV
Daniel STANKOV #497
Male Y04
00:08:42.85
00:08:42.85
59
(59)
Y04
59
00:01:05.06
Male
59
Marmion Primary School
191
3
4
4:21 min/km
00:05:01.72
4:47 min/km
83
83
00:03:41.13
3:52 min/km
43
43
60
960
Dylan PAAP
Dylan PAAP #960
Male Y04
00:08:43.04
00:08:43.04
60
(60)
Y04
60
00:01:05.26
Male
60
St Mark's Anglican Community School
238
7
3
4:21 min/km
00:05:06.84
4:52 min/km
101
101
00:03:36.20
3:47 min/km
26
26
61
172
Che VECCHIO
Che VECCHIO #172
Male Y04
00:08:43.46
00:08:43.46
61
(61)
Y04
61
00:01:05.67
Male
61
Good Shepherd Catholic School
435
18
2
4:21 min/km
00:04:59.11
4:44 min/km
72
72
00:03:44.35
3:56 min/km
53
53
62
1320
Archer DAY
Archer DAY #1320
Male Y04
00:08:43.47
00:08:43.47
62
(62)
Y04
62
00:01:05.68
Male
62
Freshwater Bay Primary School
272
10
3
4:21 min/km
00:04:58.97
4:44 min/km
71
71
00:03:44.49
3:56 min/km
56
56
63
53
Brodie MOIR
Brodie MOIR #53
Male Y04
00:08:45.27
00:08:45.27
63
(63)
Y04
63
00:01:07.49
Male
63
Collier Primary School
513
22
1
4:22 min/km
00:05:04.39
4:49 min/km
91
91
00:03:40.88
3:52 min/km
41
41
64
630
Asher RADICI
Asher RADICI #630
Male Y04
00:08:46.29
00:08:46.29
64
(64)
Y04
64
00:01:08.50
Male
64
Padbury Catholic Primary School
114
1
4
4:23 min/km
00:04:57.45
4:43 min/km
65
65
00:03:48.84
4:00 min/km
71
71
65
132
Benny MANN
Benny MANN #132
Male Y04
00:08:46.90
00:08:46.90
65
(65)
Y04
65
00:01:09.11
Male
65
East Fremantle Primary School
386
15
2
4:23 min/km
00:05:01.15
4:46 min/km
80
80
00:03:45.74
3:57 min/km
65
65
66
840
Lachlan HEAD
Lachlan HEAD #840
Male Y04
00:08:48.29
00:08:48.29
66
(66)
Y04
66
00:01:10.50
Male
66
Serpentine Primary School
276
11
2
4:24 min/km
00:04:58.21
4:44 min/km
68
68
00:03:50.07
4:02 min/km
86
86
68
1031
Harry CAPORN
Harry CAPORN #1031
Male Y04
00:08:48.73
00:08:48.73
68
(68)
Y04
68
00:01:10.94
Male
68
St Stephen's School Duncraig
522
24
1
4:24 min/km
00:04:56.96
4:42 min/km
63
63
00:03:51.76
4:03 min/km
92
92
67
463
Peter DAVID-MOSS
Peter DAVID-MOSS #463
Male Y04
00:08:48.73
00:08:48.73
67
(67)
Y04
67
00:01:10.94
Male
67
Landsdale Primary School
613
29
1
4:24 min/km
00:04:54.36
4:40 min/km
56
56
00:03:54.37
4:06 min/km
103
103
69
21
Aaron COCKBURN
Aaron COCKBURN #21
Male Y04
00:08:48.93
00:08:48.93
69
(69)
Y04
69
00:01:11.15
Male
69
Carramar Primary School
428
17
1
4:24 min/km
00:04:59.21
4:44 min/km
73
73
00:03:49.72
4:01 min/km
81
81
70
194
James COLLEY
James COLLEY #194
Male Y04
00:08:49.34
00:08:49.34
70
(70)
Y04
70
00:01:11.55
Male
70
Gooseberry Hill Primary School
213
6
3
4:24 min/km
00:05:05.62
4:51 min/km
94
94
00:03:43.71
3:55 min/km
51
51
71
773
Max PINEAR
Max PINEAR #773
Male Y04
00:08:49.54
00:08:49.54
71
(71)
Y04
71
00:01:11.76
Male
71
Rosalie Primary School
377
14
2
4:24 min/km
00:05:08.27
4:53 min/km
107
107
00:03:41.27
3:52 min/km
45
45
72
1363
Julian WATT-PRINGLE
Julian WATT-PRINGLE #1363
Male Y04
00:08:50.15
00:08:50.15
72
(72)
Y04
72
00:01:12.37
Male
72
Parkwood Primary School
1
4:25 min/km
00:05:00.46
4:46 min/km
78
78
00:03:49.69
4:01 min/km
80
80
73
1345
Ardenne MURDOCH
Ardenne MURDOCH #1345
Male Y04
00:08:50.97
00:08:50.97
73
(73)
Y04
73
00:01:13.18
Male
73
Moora Primary School
1
4:25 min/km
00:04:59.48
4:45 min/km
75
75
00:03:51.49
4:03 min/km
91
91
74
428
Lee VON BARGEN
Lee VON BARGEN #428
Male Y04
00:08:51.17
00:08:51.17
74
(74)
Y04
74
00:01:13.39
Male
74
Lake Joondalup Baptist College
3
4:25 min/km
00:04:56.71
4:42 min/km
61
61
00:03:54.46
4:06 min/km
104
104
75
24
Matteus FERNANDEZ
Matteus FERNANDEZ #24
Male Y04
00:08:51.36
00:08:51.36
75
(75)
Y04
75
00:01:13.58
Male
75
Carramar Primary School
428
17
2
4:25 min/km
00:05:01.34
4:46 min/km
81
81
00:03:50.02
4:02 min/km
85
85
76
1090
Louis GALE
Louis GALE #1090
Male Y04
00:08:51.77
00:08:51.77
76
(76)
Y04
76
00:01:13.98
Male
76
Swanbourne Primary School
261
8
3
4:25 min/km
00:05:02.18
4:47 min/km
85
85
00:03:49.59
4:01 min/km
79
79
77
360
Sam GARDNER
Sam GARDNER #360
Male Y04
00:08:52.18
00:08:52.18
77
(77)
Y04
77
00:01:14.40
Male
77
Holy Rosary Primary School
466
20
1
4:26 min/km
00:05:12.37
4:57 min/km
120
120
00:03:39.81
3:51 min/km
36
36
78
1181
Christian PETTINICCHIO
Christian PETTINICCHIO #1181
Male Y04
00:08:52.37
00:08:52.37
78
(78)
Y04
78
00:01:14.59
Male
78
Whitford Catholic Primary School
185
2
4
4:26 min/km
00:04:55.97
4:41 min/km
59
59
00:03:56.40
4:08 min/km
114
114
79
1004
Kayne HORAN
Kayne HORAN #1004
Male Y04
00:08:52.38
00:08:52.38
79
(79)
Y04
79
00:01:14.59
Male
79
St Stephen's School Carramar
262
9
3
4:26 min/km
00:04:58.97
4:44 min/km
70
70
00:03:53.41
4:05 min/km
96
96
80
525
Nixon HOWARD
Nixon HOWARD #525
Male Y04
00:08:52.78
00:08:52.78
80
(80)
Y04
80
00:01:14.99
Male
80
Mercy College
334
12
3
4:26 min/km
00:05:01.48
4:47 min/km
82
82
00:03:51.30
4:03 min/km
90
90
81
977
Dion ALEKSOSKI
Dion ALEKSOSKI #977
Male Y04
00:08:53.29
00:08:53.29
81
(81)
Y04
81
00:01:15.51
Male
81
St Peter's Primary School
341
13
3
4:26 min/km
00:04:57.22
4:43 min/km
64
64
00:03:56.07
4:08 min/km
113
113
82
1091
Maxwell JENKINSON
Maxwell JENKINSON #1091
Male Y04
00:08:53.29
00:08:53.29
82
(82)
Y04
82
00:01:15.51
Male
82
Swanbourne Primary School
261
8
4
4:26 min/km
00:05:05.41
4:50 min/km
93
93
00:03:47.88
3:59 min/km
68
68
83
703
Spencer NORRIS
Spencer NORRIS #703
Male Y04
00:08:53.50
00:08:53.50
83
(83)
Y04
83
00:01:15.71
Male
83
Peter Moyes Anglican Community School
439
19
1
4:26 min/km
00:04:58.47
4:44 min/km
69
69
00:03:55.03
4:07 min/km
106
106
84
876
Lincoln LAU
Lincoln LAU #876
Male Y04
00:08:54.00
00:08:54.00
84
(84)
Y04
84
00:01:16.22
Male
84
South Perth Primary School
596
28
1
4:27 min/km
00:04:56.72
4:42 min/km
62
62
00:03:57.28
4:09 min/km
116
116
85
1361
Longoatu Jr VAKA
Longoatu Jr VAKA #1361
Male Y04
00:08:54.01
00:08:54.01
85
(85)
Y04
85
00:01:16.23
Male
85
Baldivis Primary School
388
16
2
4:27 min/km
00:05:00.33
4:46 min/km
77
77
00:03:53.68
4:05 min/km
98
98
86
1338
Josh MAASIKAS
Josh MAASIKAS #1338
Male Y04
00:08:55.02
00:08:55.02
86
(86)
Y04
86
00:01:17.23
Male
86
Capel Primary School
520
23
1
4:27 min/km
00:05:02.18
4:47 min/km
84
84
00:03:52.84
4:05 min/km
93
93
87
1063
Anthony ROEBUCK
Anthony ROEBUCK #1063
Male Y04
00:08:55.28
00:08:55.28
87
(87)
Y04
87
00:01:17.49
Male
87
Subiaco Primary School
200
4
3
4:27 min/km
00:05:05.82
4:51 min/km
95
95
00:03:49.46
4:01 min/km
77
77
88
901
Kobi PAULL
Kobi PAULL #901
Male Y04
00:08:55.41
00:08:55.41
88
(88)
Y04
88
00:01:17.63
Male
88
St Brigid's College
746
37
1
4:27 min/km
00:05:06.43
4:51 min/km
98
98
00:03:48.98
4:01 min/km
72
72
89
1089
Hudson FISHER
Hudson FISHER #1089
Male Y04
00:08:56.01
00:08:56.01
89
(89)
Y04
89
00:01:18.22
Male
89
Swanbourne Primary School
261
8
5
4:28 min/km
00:05:06.70
4:52 min/km
100
100
00:03:49.31
4:01 min/km
76
76
91
1059
Alexander BELL
Alexander BELL #1059
Male Y04
00:08:56.05
00:08:56.05
91
(91)
Y04
91
00:01:18.26
Male
91
Subiaco Primary School
200
4
4
4:28 min/km
00:05:06.85
4:52 min/km
102
102
00:03:49.20
4:01 min/km
74
74
90
843
Kayne STONE
Kayne STONE #843
Male Y04
00:08:56.05
00:08:56.05
90
(90)
Y04
90
00:01:18.26
Male
90
Serpentine Primary School
276
11
3
4:28 min/km
00:05:11.16
4:56 min/km
114
114
00:03:44.89
3:56 min/km
59
59
92
583
Archer ODELL
Archer ODELL #583
Male Y04
00:08:56.23
00:08:56.23
92
(92)
Y04
92
00:01:18.45
Male
92
North Perth Primary School
489
21
1
4:28 min/km
00:05:10.96
4:56 min/km
112
112
00:03:45.27
3:57 min/km
62
62
93
195
Ben DE KLERK
Ben DE KLERK #195
Male Y04
00:08:57.05
00:08:57.05
93
(93)
Y04
93
00:01:19.26
Male
93
Gooseberry Hill Primary School
213
6
4
4:28 min/km
00:04:53.40
4:39 min/km
54
54
00:04:03.64
4:16 min/km
152
152
94
329
Kyle NICOL
Kyle NICOL #329
Male Y04
00:08:57.65
00:08:57.65
94
(94)
Y04
94
00:01:19.87
Male
94
Hocking Primary School
642
30
1
4:28 min/km
00:05:12.73
4:57 min/km
123
123
00:03:44.92
3:56 min/km
60
60
95
236
Henry MALKIN
Henry MALKIN #236
Male Y04
00:08:58.04
00:08:58.04
95
(95)
Y04
95
00:01:20.25
Male
95
Halidon Primary School
541
26
1
4:29 min/km
00:05:08.08
4:53 min/km
105
105
00:03:49.95
4:02 min/km
84
84
96
1342
Daniel MASTERSON
Daniel MASTERSON #1342
Male Y04
00:08:58.27
00:08:58.27
96
(96)
Y04
96
00:01:20.48
Male
96
Baldivis Primary School
388
16
3
4:29 min/km
00:05:03.71
4:49 min/km
90
90
00:03:54.55
4:06 min/km
105
105
97
50
Aiden LIGHT
Aiden LIGHT #50
Male Y04
00:08:58.27
00:08:58.27
97
(97)
Y04
97
00:01:20.48
Male
97
Collier Primary School
513
22
2
4:29 min/km
00:05:13.21
4:58 min/km
126
126
00:03:45.05
3:56 min/km
61
61
98
1178
Mitch HARRISON
Mitch HARRISON #1178
Male Y04
00:08:59.48
00:08:59.48
98
(98)
Y04
98
00:01:21.70
Male
98
Whitford Catholic Primary School
185
2
5
4:29 min/km
00:05:00.12
4:45 min/km
76
76
00:03:59.36
4:11 min/km
127
127
99
169
Harper-Roy ABRAHAMS
Harper-Roy ABRAHAMS #169
Male Y04
00:08:59.54
00:08:59.54
99
(99)
Y04
99
00:01:21.75
Male
99
Good Shepherd Catholic School
435
18
3
4:29 min/km
00:05:06.21
4:51 min/km
96
96
00:03:53.32
4:05 min/km
95
95
100
383
Arki EYGELAAR
Arki EYGELAAR #383
Male Y04
00:09:00.28
00:09:00.28
100
(100)
Y04
100
00:01:22.49
Male
100
Kapinara Primary School
529
25
1
4:30 min/km
00:05:02.90
4:48 min/km
87
87
00:03:57.38
4:09 min/km
117
117
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (281 items)
© 2023