School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (281 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
2
1467
Tighe WYNNE
Tighe WYNNE #1467
Male Y04
00:07:38.79
00:07:38.79
2
(2)
Y04
2
00:00:01.00
Male
2
St Andrew's Catholic Primary School
2
3:49 min/km
00:04:22.22
4:09 min/km
1
1
00:03:16.57
3:26 min/km
2
2
1
1468
Jaison JASCHINSKY
Jaison JASCHINSKY #1468
Male Y04
00:07:37.78
00:07:37.78
1
(1)
Y04
1
Male
1
St Andrew's Catholic Primary School
1
3:48 min/km
00:04:22.63
4:10 min/km
2
2
00:03:15.15
3:25 min/km
1
1
3
1341
Levi MASCI
Levi MASCI #1341
Male Y04
00:07:45.88
00:07:45.88
3
(3)
Y04
3
00:00:08.09
Male
3
Applecross Primary School
1
3:52 min/km
00:04:24.22
4:11 min/km
3
3
00:03:21.66
3:32 min/km
3
3
4
1151
Spencer HATHRILL
Spencer HATHRILL #1151
Male Y04
00:07:53.28
00:07:53.28
4
(4)
Y04
4
00:00:15.50
Male
4
West Leederville Primary School
1
3:56 min/km
00:04:24.29
4:11 min/km
4
4
00:03:28.99
3:39 min/km
8
8
7
1174
Patrick CAMPBELL
Patrick CAMPBELL #1174
Male Y04
00:08:02.30
00:08:02.30
7
(7)
Y04
7
00:00:24.52
Male
7
Whitford Catholic Primary School
185
2
1
4:01 min/km
00:04:27.14
4:14 min/km
6
6
00:03:35.16
3:46 min/km
23
23
5
1060
Fernando ELLIS
Fernando ELLIS #1060
Male Y04
00:07:54.54
00:07:54.54
5
(5)
Y04
5
00:00:16.76
Male
5
Subiaco Primary School
200
4
1
3:57 min/km
00:04:27.14
4:14 min/km
5
5
00:03:27.40
3:38 min/km
6
6
6
958
Charlie KILLOH
Charlie KILLOH #958
Male Y04
00:07:56.23
00:07:56.23
6
(6)
Y04
6
00:00:18.44
Male
6
St Mark's Anglican Community School
238
7
1
3:58 min/km
00:04:29.97
4:17 min/km
8
8
00:03:26.25
3:37 min/km
5
5
23
193
Orson BENNETT
Orson BENNETT #193
Male Y04
00:08:17.04
00:08:17.04
23
(23)
Y04
23
00:00:39.26
Male
23
Gooseberry Hill Primary School
213
6
1
4:08 min/km
00:04:29.97
4:17 min/km
7
7
00:03:47.07
3:59 min/km
67
67
8
1322
Saxon DERECOURT
Saxon DERECOURT #1322
Male Y04
00:08:04.94
00:08:04.94
8
(8)
Y04
8
00:00:27.16
Male
8
Applecross Primary School
2
4:02 min/km
00:04:33.22
4:20 min/km
9
9
00:03:31.72
3:42 min/km
12
12
10
1315
Kai BENNETT
Kai BENNETT #1315
Male Y04
00:08:06.77
00:08:06.77
10
(10)
Y04
10
00:00:28.98
Male
10
Wembley Downs Primary School
1
4:03 min/km
00:04:33.35
4:20 min/km
10
10
00:03:33.41
3:44 min/km
16
16
11
771
Humphrey MILLER-MACDONALD
Humphrey MILLER-MACDONALD #771
Male Y04
00:08:07.29
00:08:07.29
11
(11)
Y04
11
00:00:29.51
Male
11
Rosalie Primary School
377
14
1
4:03 min/km
00:04:34.96
4:21 min/km
11
11
00:03:32.33
3:43 min/km
13
13
16
1354
Hudson STANGER
Hudson STANGER #1354
Male Y04
00:08:13.86
00:08:13.86
16
(16)
Y04
16
00:00:36.07
Male
16
Gidgegannup Primary School
1
4:06 min/km
00:04:35.10
4:22 min/km
12
12
00:03:38.76
3:50 min/km
33
33
17
1058
Fraser ALLEN
Fraser ALLEN #1058
Male Y04
00:08:14.27
00:08:14.27
17
(17)
Y04
17
00:00:36.48
Male
17
Subiaco Primary School
200
4
2
4:07 min/km
00:04:38.19
4:24 min/km
13
13
00:03:36.07
3:47 min/km
24
24
20
426
Munashe MADZIVA
Munashe MADZIVA #426
Male Y04
00:08:15.28
00:08:15.28
20
(20)
Y04
20
00:00:37.49
Male
20
Lake Joondalup Baptist College
1
4:07 min/km
00:04:38.40
4:25 min/km
14
14
00:03:36.87
3:48 min/km
30
30
22
1365
Ethan YORK
Ethan YORK #1365
Male Y04
00:08:16.29
00:08:16.29
22
(22)
Y04
22
00:00:38.50
Male
22
Bletchley Park Primary School
1
4:08 min/km
00:04:38.98
4:25 min/km
15
15
00:03:37.31
3:48 min/km
32
32
21
1323
Samuel FLEMING
Samuel FLEMING #1323
Male Y04
00:08:16.06
00:08:16.06
21
(21)
Y04
21
00:00:38.28
Male
21
St Benedict's School
1
4:08 min/km
00:04:39.85
4:26 min/km
17
17
00:03:36.21
3:47 min/km
27
27
12
626
Elijah GRIFFITHS
Elijah GRIFFITHS #626
Male Y04
00:08:07.78
00:08:07.78
12
(12)
Y04
12
00:00:29.99
Male
12
Padbury Catholic Primary School
114
1
1
4:03 min/km
00:04:39.85
4:26 min/km
16
16
00:03:27.92
3:38 min/km
7
7
13
1326
Joshua GODDARD
Joshua GODDARD #1326
Male Y04
00:08:10.63
00:08:10.63
13
(13)
Y04
13
00:00:32.84
Male
13
Bicton Primary School
1
4:05 min/km
00:04:40.17
4:26 min/km
18
18
00:03:30.46
3:41 min/km
9
9
30
1314
Mitchell BELL
Mitchell BELL #1314
Male Y04
00:08:23.59
00:08:23.59
30
(30)
Y04
30
00:00:45.80
Male
30
Frederick Irwin Anglican School
1
4:11 min/km
00:04:40.22
4:26 min/km
19
19
00:03:43.36
3:55 min/km
49
49
43
1119
Ashton BAKER
Ashton BAKER #1119
Male Y04
00:08:30.30
00:08:30.30
43
(43)
Y04
43
00:00:52.51
Male
43
Tapping Primary School
212
5
3
4:15 min/km
00:04:40.22
4:26 min/km
20
20
00:03:50.07
4:02 min/km
87
87
27
197
Luke HUGHES
Luke HUGHES #197
Male Y04
00:08:20.76
00:08:20.76
27
(27)
Y04
27
00:00:42.97
Male
27
Gooseberry Hill Primary School
213
6
2
4:10 min/km
00:04:40.26
4:26 min/km
21
21
00:03:40.49
3:52 min/km
39
39
9
117
Oscar TONKIN
Oscar TONKIN #117
Male Y04
00:08:06.15
00:08:06.15
9
(9)
Y04
9
00:00:28.37
Male
9
Denmark Primary School
1
4:03 min/km
00:04:40.67
4:27 min/km
22
22
00:03:25.48
3:36 min/km
4
4
18
79
Lachlan TINSLEY
Lachlan TINSLEY #79
Male Y04
00:08:14.86
00:08:14.86
18
(18)
Y04
18
00:00:37.08
Male
18
Court Grammar School
643
31
1
4:07 min/km
00:04:40.70
4:27 min/km
23
23
00:03:34.16
3:45 min/km
19
19
14
629
Jack PEARCE
Jack PEARCE #629
Male Y04
00:08:12.43
00:08:12.43
14
(14)
Y04
14
00:00:34.64
Male
14
Padbury Catholic Primary School
114
1
2
4:06 min/km
00:04:41.27
4:27 min/km
24
24
00:03:31.16
3:42 min/km
11
11
26
495
Ezra ALAMANGOS
Ezra ALAMANGOS #495
Male Y04
00:08:20.56
00:08:20.56
26
(26)
Y04
26
00:00:42.78
Male
26
Marmion Primary School
191
3
1
4:10 min/km
00:04:41.47
4:28 min/km
25
25
00:03:39.09
3:50 min/km
35
35
19
838
Jay EVANS
Jay EVANS #838
Male Y04
00:08:15.04
00:08:15.04
19
(19)
Y04
19
00:00:37.26
Male
19
Serpentine Primary School
276
11
1
4:07 min/km
00:04:42.28
4:28 min/km
26
26
00:03:32.76
3:43 min/km
14
14
15
1332
Tate JAHN
Tate JAHN #1332
Male Y04
00:08:13.54
00:08:13.54
15
(15)
Y04
15
00:00:35.75
Male
15
Ardross Primary School
1
4:06 min/km
00:04:42.90
4:29 min/km
27
27
00:03:30.64
3:41 min/km
10
10
39
1122
Louie DREW
Louie DREW #1122
Male Y04
00:08:28.65
00:08:28.65
39
(39)
Y04
39
00:00:50.87
Male
39
Tapping Primary School
212
5
2
4:14 min/km
00:04:43.12
4:29 min/km
28
28
00:03:45.53
3:57 min/km
63
63
38
1330
Jackson HILL
Jackson HILL #1330
Male Y04
00:08:28.04
00:08:28.04
38
(38)
Y04
38
00:00:50.25
Male
38
Freshwater Bay Primary School
272
10
1
4:14 min/km
00:04:43.47
4:29 min/km
29
29
00:03:44.56
3:56 min/km
57
57
32
1318
Harry COWIE
Harry COWIE #1318
Male Y04
00:08:26.02
00:08:26.02
32
(32)
Y04
32
00:00:48.23
Male
32
Nedlands Primary School
1
4:13 min/km
00:04:43.93
4:30 min/km
30
30
00:03:42.08
3:53 min/km
47
47
24
627
Levi KADAK
Levi KADAK #627
Male Y04
00:08:18.73
00:08:18.73
24
(24)
Y04
24
00:00:40.94
Male
24
Padbury Catholic Primary School
114
1
3
4:09 min/km
00:04:43.93
4:30 min/km
31
31
00:03:34.79
3:46 min/km
21
21
40
961
Isaac ROME
Isaac ROME #961
Male Y04
00:08:29.04
00:08:29.04
40
(40)
Y04
40
00:00:51.25
Male
40
St Mark's Anglican Community School
238
7
2
4:14 min/km
00:04:44.55
4:31 min/km
32
32
00:03:44.48
3:56 min/km
55
55
25
1123
Ethan JACK
Ethan JACK #1123
Male Y04
00:08:19.05
00:08:19.05
25
(25)
Y04
25
00:00:41.26
Male
25
Tapping Primary School
212
5
1
4:09 min/km
00:04:45.15
4:31 min/km
33
33
00:03:33.89
3:45 min/km
17
17
53
1357
Lucas STEWART
Lucas STEWART #1357
Male Y04
00:08:36.56
00:08:36.56
53
(53)
Y04
53
00:00:58.77
Male
53
Amaroo Primary School
1
4:18 min/km
00:04:45.36
4:31 min/km
34
34
00:03:51.20
4:03 min/km
89
89
49
1329
Billy HICK
Billy HICK #1329
Male Y04
00:08:33.79
00:08:33.79
49
(49)
Y04
49
00:00:56.00
Male
49
Great Southern Grammar
1
4:16 min/km
00:04:45.40
4:31 min/km
35
35
00:03:48.39
4:00 min/km
70
70
37
1319
Brodie CROOME
Brodie CROOME #1319
Male Y04
00:08:27.79
00:08:27.79
37
(37)
Y04
37
00:00:50.00
Male
37
Sorrento Primary School
1
4:13 min/km
00:04:46.18
4:32 min/km
36
36
00:03:41.61
3:53 min/km
46
46
33
173
Raoul VECCHIO
Raoul VECCHIO #173
Male Y04
00:08:26.22
00:08:26.22
33
(33)
Y04
33
00:00:48.44
Male
33
Good Shepherd Catholic School
435
18
1
4:13 min/km
00:04:46.38
4:32 min/km
37
37
00:03:39.84
3:51 min/km
37
37
48
1088
Lux EMBLEY
Lux EMBLEY #1088
Male Y04
00:08:32.73
00:08:32.73
48
(48)
Y04
48
00:00:54.95
Male
48
Swanbourne Primary School
261
8
1
4:16 min/km
00:04:46.59
4:32 min/km
38
38
00:03:46.14
3:58 min/km
66
66
45
1310
Abdul ABDELRAHIM
Abdul ABDELRAHIM #1310
Male Y04
00:08:30.69
00:08:30.69
45
(45)
Y04
45
00:00:52.90
Male
45
Beaconsfield Primary School
1
4:15 min/km
00:04:46.72
4:33 min/km
40
40
00:03:43.96
3:55 min/km
52
52
35
270
Evan WOODFORD
Evan WOODFORD #270
Male Y04
00:08:26.83
00:08:26.83
35
(35)
Y04
35
00:00:49.04
Male
35
Harmony Primary School
689
33
1
4:13 min/km
00:04:46.72
4:33 min/km
39
39
00:03:40.11
3:51 min/km
38
38
54
501
Hunter YOUNG
Hunter YOUNG #501
Male Y04
00:08:36.97
00:08:36.97
54
(54)
Y04
54
00:00:59.18
Male
54
Marmion Primary School
191
3
3
4:18 min/km
00:04:47.20
4:33 min/km
41
41
00:03:49.76
4:01 min/km
82
82
28
1008
Lucas UNITT
Lucas UNITT #1008
Male Y04
00:08:21.77
00:08:21.77
28
(28)
Y04
28
00:00:43.98
Male
28
St Stephen's School Carramar
262
9
1
4:10 min/km
00:04:47.72
4:34 min/km
42
42
00:03:34.04
3:45 min/km
18
18
31
1321
Thomas DENNIS
Thomas DENNIS #1321
Male Y04
00:08:24.20
00:08:24.20
31
(31)
Y04
31
00:00:46.41
Male
31
Broomehill Primary School
1
4:12 min/km
00:04:47.80
4:34 min/km
43
43
00:03:36.39
3:47 min/km
28
28
29
1335
Joel KERN
Joel KERN #1335
Male Y04
00:08:21.77
00:08:21.77
29
(29)
Y04
29
00:00:43.99
Male
29
Jandakot Primary School
1
4:10 min/km
00:04:48.84
4:35 min/km
44
44
00:03:32.93
3:44 min/km
15
15
55
1087
William DRISCOLL
William DRISCOLL #1087
Male Y04
00:08:38.54
00:08:38.54
55
(55)
Y04
55
00:01:00.75
Male
55
Swanbourne Primary School
261
8
2
4:19 min/km
00:04:49.30
4:35 min/km
45
45
00:03:49.24
4:01 min/km
75
75
51
427
Tristan NAUDE
Tristan NAUDE #427
Male Y04
00:08:35.14
00:08:35.14
51
(51)
Y04
51
00:00:57.36
Male
51
Lake Joondalup Baptist College
2
4:17 min/km
00:04:49.46
4:35 min/km
46
46
00:03:45.68
3:57 min/km
64
64
36
133
Kota ROBERTS
Kota ROBERTS #133
Male Y04
00:08:27.55
00:08:27.55
36
(36)
Y04
36
00:00:49.76
Male
36
East Fremantle Primary School
386
15
1
4:13 min/km
00:04:50.24
4:36 min/km
47
47
00:03:37.31
3:48 min/km
31
31
34
527
Daniel SCOTT
Daniel SCOTT #527
Male Y04
00:08:26.43
00:08:26.43
34
(34)
Y04
34
00:00:48.64
Male
34
Mercy College
334
12
1
4:13 min/km
00:04:50.26
4:36 min/km
48
48
00:03:36.16
3:47 min/km
25
25
46
524
Youel HAILE
Youel HAILE #524
Male Y04
00:08:31.70
00:08:31.70
46
(46)
Y04
46
00:00:53.92
Male
46
Mercy College
334
12
2
4:15 min/km
00:04:50.67
4:36 min/km
49
49
00:03:41.03
3:52 min/km
42
42
113
1344
Oscar MORRISON
Oscar MORRISON #1344
Male Y04
00:09:06.97
00:09:06.97
113
(113)
Y04
113
00:01:29.19
Male
113
Greenfields Primary School
1
4:33 min/km
00:04:50.89
4:37 min/km
51
51
00:04:16.08
4:29 min/km
202
202
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (281 items)
© 2023