School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
[8]
Page 8 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
135
206
Zachary BLYTHE
Zachary BLYTHE #206
Male Y03
00:08:57.16
00:08:57.16
111
(111)
Y03
111
00:01:41.76
Male
111
Gwynne Park Primary School
2
4:28 min/km
00:04:48.85
4:35 min/km
134
105
00:04:08.31
4:21 min/km
127
108
175
205
Kai BARRON
Kai BARRON #205
Male Y03
00:09:13.00
00:09:13.00
140
(140)
Y03
140
00:01:57.60
Male
140
Gwynne Park Primary School
3
4:36 min/km
00:04:56.01
4:41 min/km
172
134
00:04:16.99
4:30 min/km
171
135
221
204
Toryn ROBERTS
Toryn ROBERTS #204
Male Y03
00:09:34.64
00:09:34.64
162
(162)
Y03
162
00:02:19.24
Male
162
Gooseberry Hill Primary School
9
4:47 min/km
00:05:06.03
4:51 min/km
212
151
00:04:28.61
4:42 min/km
213
159
127
203
Mitchell NEWTON
Mitchell NEWTON #203
Male Y03
00:08:54.34
00:08:54.34
106
(106)
Y03
106
00:01:38.94
Male
106
Gooseberry Hill Primary School
6
4:27 min/km
00:04:36.95
4:23 min/km
74
61
00:04:17.39
4:30 min/km
172
136
201
202
Daniel KORLAT
Daniel KORLAT #202
Male Y03
00:09:25.89
00:09:25.89
156
(156)
Y03
156
00:02:10.49
Male
156
Gooseberry Hill Primary School
7
4:42 min/km
00:05:01.11
4:46 min/km
192
144
00:04:24.78
4:38 min/km
200
153
210
201
Iian FITZGERALD
Iian FITZGERALD #201
Male Y03
00:09:30.41
00:09:30.41
159
(159)
Y03
159
00:02:15.01
Male
159
Gooseberry Hill Primary School
8
4:45 min/km
00:05:01.65
4:47 min/km
193
145
00:04:28.76
4:42 min/km
214
160
106
150
Oliver CANN
Oliver CANN #150
Male Y03
00:08:49.08
00:08:49.08
88
(88)
Y03
88
00:01:33.68
Male
88
Gooseberry Hill Primary School
5
4:24 min/km
00:04:45.76
4:32 min/km
119
95
00:04:03.32
4:16 min/km
107
92
78
149
Lewis ALIPHON
Lewis ALIPHON #149
Male Y03
00:08:35.88
00:08:35.88
66
(66)
Y03
66
00:01:20.48
Male
66
Good Shepherd Catholic School
1
4:17 min/km
00:08:35.88
9:03 min/km
164
148
Lewis WILKINSON
Lewis WILKINSON #148
Male Y03
00:09:08.13
00:09:08.13
133
(133)
Y03
133
00:01:52.73
Male
133
East Fremantle Primary School
4
4:34 min/km
00:04:53.18
4:39 min/km
155
124
00:04:14.95
4:28 min/km
159
127
36
147
Mack MCLEOD
Mack MCLEOD #147
Male Y03
00:08:13.17
00:08:13.17
31
(31)
Y03
31
00:00:57.77
Male
31
East Fremantle Primary School
1
4:06 min/km
00:04:17.91
4:05 min/km
27
23
00:03:55.25
4:07 min/km
73
63
146
Chase WARDLE
Chase WARDLE #146
Male Y03
Not started
Not started
Y03
Male
Court Grammar School
111
145
Lukas MILLER
Lukas MILLER #145
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
93
(93)
Y03
93
00:01:35.50
Male
93
Court Grammar School
2
4:25 min/km
00:04:44.97
4:31 min/km
115
92
00:04:05.93
4:18 min/km
115
98
172
144
Tommy MARTIN
Tommy MARTIN #144
Male Y03
00:09:12.15
00:09:12.15
137
(137)
Y03
137
00:01:56.75
Male
137
Court Grammar School
4
4:36 min/km
00:04:40.42
4:27 min/km
92
74
00:04:31.73
4:46 min/km
227
163
199
143
Kemp MARTIN
Kemp MARTIN #143
Male Y03
00:09:24.76
00:09:24.76
155
(155)
Y03
155
00:02:09.36
Male
155
Court Grammar School
5
4:42 min/km
00:04:50.89
4:37 min/km
142
112
00:04:33.87
4:48 min/km
234
164
134
142
Tyler COLLEY
Tyler COLLEY #142
Male Y03
00:08:56.99
00:08:56.99
110
(110)
Y03
110
00:01:41.59
Male
110
Court Grammar School
3
4:28 min/km
00:04:37.36
4:24 min/km
75
62
00:04:19.62
4:33 min/km
182
144
88
141
Brodie PETTIT
Brodie PETTIT #141
Male Y03
00:08:39.91
00:08:39.91
75
(75)
Y03
75
00:01:24.51
Male
75
Collier Primary School
2
4:19 min/km
00:04:40.41
4:27 min/km
91
73
00:03:59.50
4:12 min/km
87
75
145
140
Riley KAVANAGH
Riley KAVANAGH #140
Male Y03
00:09:01.85
00:09:01.85
119
(119)
Y03
119
00:01:46.45
Male
119
Collier Primary School
5
4:30 min/km
00:05:00.10
4:45 min/km
190
143
00:04:01.75
4:14 min/km
99
85
82
139
Dylan GREGG
Dylan GREGG #139
Male Y03
00:08:37.66
00:08:37.66
70
(70)
Y03
70
00:01:22.26
Male
70
Collier Primary School
1
4:18 min/km
00:04:40.83
4:27 min/km
94
76
00:03:56.82
4:09 min/km
79
69
96
138
Thomas CHEVALIER
Thomas CHEVALIER #138
Male Y03
00:08:43.99
00:08:43.99
81
(81)
Y03
81
00:01:28.59
Male
81
Collier Primary School
3
4:21 min/km
00:04:39.65
4:26 min/km
83
68
00:04:04.34
4:17 min/km
111
96
227
137
Sonny ALLEN
Sonny ALLEN #137
Male Y03
00:09:36.10
00:09:36.10
166
(166)
Y03
166
00:02:20.70
Male
166
Collier Primary School
7
4:48 min/km
00:05:15.85
5:00 min/km
251
161
00:04:20.25
4:33 min/km
183
145
11
136
James KNOESEN
James KNOESEN #136
Male Y03
00:07:45.40
00:07:45.40
11
(11)
Y03
11
00:00:30.00
Male
11
Carramar Primary School
3
3:52 min/km
00:04:16.11
4:03 min/km
24
20
00:03:29.29
3:40 min/km
7
7
59
135
Lucas KEYES
Lucas KEYES #135
Male Y03
00:08:26.57
00:08:26.57
51
(51)
Y03
51
00:01:11.17
Male
51
Carramar Primary School
6
4:13 min/km
00:04:41.24
4:27 min/km
95
77
00:03:45.32
3:57 min/km
33
30
28
101
Charlie EVANS
Charlie EVANS #101
Male Y03
00:08:04.05
00:08:04.05
24
(24)
Y03
24
00:00:48.65
Male
24
Carramar Primary School
5
4:02 min/km
00:04:13.00
4:00 min/km
17
14
00:03:51.05
4:03 min/km
56
50
212
86
Matthew RICE
Matthew RICE #86
Male Y03
00:09:31.45
00:09:31.45
160
(160)
Y03
160
00:02:16.05
Male
160
Allanson Primary School
2
4:45 min/km
00:05:07.66
4:53 min/km
219
155
00:04:23.79
4:37 min/km
194
148
80
81
Blake DIGNEY
Blake DIGNEY #81
Male Y03
00:08:37.11
00:08:37.11
68
(68)
Y03
68
00:01:21.71
Male
68
Allanson Primary School
1
4:18 min/km
00:04:40.44
4:27 min/km
93
75
00:03:56.67
4:09 min/km
78
68
1
2
3
4
5
6
7
[8]
Page 8 of 8 (375 items)
© 2023