School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
8
Page 6 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
82
139
Dylan GREGG
Dylan GREGG #139
Male Y03
00:08:37.66
00:08:37.66
70
(70)
Y03
70
00:01:22.26
Male
70
Collier Primary School
1
4:18 min/km
00:04:40.83
4:27 min/km
94
76
00:03:56.82
4:09 min/km
79
69
83
900
Ryan WYNNE
Ryan WYNNE #900
Male Y03
00:08:37.90
00:08:37.90
71
(71)
Y03
71
00:01:22.50
Male
71
St Andrew's Catholic Primary School
1
4:18 min/km
00:04:37.59
4:24 min/km
77
63
00:04:00.31
4:12 min/km
90
77
84
229
Noah SUMMERS
Noah SUMMERS #229
Male Y03
00:08:38.11
00:08:38.11
72
(72)
Y03
72
00:01:22.71
Male
72
Holy Rosary Primary School
4
4:19 min/km
00:04:51.41
4:37 min/km
146
116
00:03:46.70
3:58 min/km
38
35
85
336
Angus RUDD
Angus RUDD #336
Male Y03
00:08:38.32
00:08:38.32
73
(73)
Y03
73
00:01:22.92
Male
73
Padbury Catholic Primary School
8
4:19 min/km
00:04:42.89
4:29 min/km
104
84
00:03:55.42
4:07 min/km
75
65
86
239
Cole AREKE
Cole AREKE #239
Male Y03
00:08:39.54
00:08:39.54
74
(74)
Y03
74
00:01:24.14
Male
74
Marmion Primary School
6
4:19 min/km
00:04:38.61
4:25 min/km
80
66
00:04:00.92
4:13 min/km
94
81
88
141
Brodie PETTIT
Brodie PETTIT #141
Male Y03
00:08:39.91
00:08:39.91
75
(75)
Y03
75
00:01:24.51
Male
75
Collier Primary School
2
4:19 min/km
00:04:40.41
4:27 min/km
91
73
00:03:59.50
4:12 min/km
87
75
89
313
Sammy WHITE
Sammy WHITE #313
Male Y03
00:08:40.76
00:08:40.76
76
(76)
Y03
76
00:01:25.36
Male
76
St Stephen's School Duncraig
4
4:20 min/km
00:04:46.38
4:32 min/km
122
98
00:03:54.37
4:06 min/km
67
58
90
312
Connor MEYER
Connor MEYER #312
Male Y03
00:08:40.90
00:08:40.90
77
(77)
Y03
77
00:01:25.50
Male
77
St Stephen's School Duncraig
5
4:20 min/km
00:04:46.18
4:32 min/km
121
97
00:03:54.72
4:07 min/km
70
61
91
514
Campbell PILLING
Campbell PILLING #514
Male Y03
00:08:41.77
00:08:41.77
78
(78)
Y03
78
00:01:26.37
Male
78
Baldivis Primary School
2
4:20 min/km
00:04:47.16
4:33 min/km
126
100
00:03:54.61
4:06 min/km
69
60
92
292
Ben OLK
Ben OLK #292
Male Y03
00:08:41.77
00:08:41.77
79
(79)
Y03
79
00:01:26.37
Male
79
St Brigid's College
3
4:20 min/km
00:04:39.67
4:26 min/km
85
70
00:04:02.09
4:14 min/km
103
88
95
650
Zeke BUCKLEY
Zeke BUCKLEY #650
Male Y03
00:08:43.90
00:08:43.90
80
(80)
Y03
80
00:01:28.50
Male
80
Whitford Catholic Primary School
5
4:21 min/km
00:04:44.98
4:31 min/km
116
93
00:03:58.92
4:11 min/km
84
73
96
138
Thomas CHEVALIER
Thomas CHEVALIER #138
Male Y03
00:08:43.99
00:08:43.99
81
(81)
Y03
81
00:01:28.59
Male
81
Collier Primary School
3
4:21 min/km
00:04:39.65
4:26 min/km
83
68
00:04:04.34
4:17 min/km
111
96
98
310
Sammy DURACK
Sammy DURACK #310
Male Y03
00:08:45.62
00:08:45.62
82
(82)
Y03
82
00:01:30.22
Male
82
St Stephen's School Duncraig
6
4:22 min/km
00:04:50.67
4:36 min/km
138
108
00:03:54.95
4:07 min/km
71
62
99
233
Luka SIMPSON
Luka SIMPSON #233
Male Y03
00:08:46.63
00:08:46.63
83
(83)
Y03
83
00:01:31.23
Male
83
Kyilla Primary School
2
4:23 min/km
00:04:44.96
4:31 min/km
114
91
00:04:01.67
4:14 min/km
97
84
100
332
Joseph CANGELOSI
Joseph CANGELOSI #332
Male Y03
00:08:46.64
00:08:46.64
84
(84)
Y03
84
00:01:31.24
Male
84
Padbury Catholic Primary School
9
4:23 min/km
00:04:43.09
4:29 min/km
107
85
00:04:03.55
4:16 min/km
108
93
101
302
Darcy RADFORD
Darcy RADFORD #302
Male Y03
00:08:47.24
00:08:47.24
85
(85)
Y03
85
00:01:31.84
Male
85
St Peter's Primary School
3
4:23 min/km
00:04:44.68
4:31 min/km
113
90
00:04:02.56
4:15 min/km
104
89
103
250
Meron TESFAGERGIS
Meron TESFAGERGIS #250
Male Y03
00:08:48.69
00:08:48.69
86
(86)
Y03
86
00:01:33.29
Male
86
Mercy College
8
4:24 min/km
00:04:39.65
4:26 min/km
84
69
00:04:09.04
4:22 min/km
129
109
104
524
Eli WARDEN
Eli WARDEN #524
Male Y03
00:08:48.87
00:08:48.87
87
(87)
Y03
87
00:01:33.47
Male
87
Success Primary School
2
4:24 min/km
00:04:41.41
4:28 min/km
96
78
00:04:07.46
4:20 min/km
122
104
106
150
Oliver CANN
Oliver CANN #150
Male Y03
00:08:49.08
00:08:49.08
88
(88)
Y03
88
00:01:33.68
Male
88
Gooseberry Hill Primary School
5
4:24 min/km
00:04:45.76
4:32 min/km
119
95
00:04:03.32
4:16 min/km
107
92
107
211
Braedy MCKAY
Braedy MCKAY #211
Male Y03
00:08:49.48
00:08:49.48
89
(89)
Y03
89
00:01:34.08
Male
89
Halidon Primary School
4
4:24 min/km
00:04:38.80
4:25 min/km
81
67
00:04:10.68
4:23 min/km
141
118
108
339
Ashton STOTT
Ashton STOTT #339
Male Y03
00:08:49.48
00:08:49.48
90
(90)
Y03
90
00:01:34.08
Male
90
Padbury Catholic Primary School
11
4:24 min/km
00:04:39.91
4:26 min/km
87
71
00:04:09.56
4:22 min/km
134
113
109
230
Elliot MALESIC
Elliot MALESIC #230
Male Y03
00:08:50.49
00:08:50.49
91
(91)
Y03
91
00:01:35.09
Male
91
Kapinara Primary School
7
4:25 min/km
00:04:42.41
4:28 min/km
102
83
00:04:08.08
4:21 min/km
124
106
110
299
Mitchell AKHURST
Mitchell AKHURST #299
Male Y03
00:08:50.65
00:08:50.65
92
(92)
Y03
92
00:01:35.25
Male
92
St Peter's Primary School
5
4:25 min/km
00:04:52.74
4:38 min/km
154
123
00:03:57.91
4:10 min/km
82
71
111
145
Lukas MILLER
Lukas MILLER #145
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
93
(93)
Y03
93
00:01:35.50
Male
93
Court Grammar School
2
4:25 min/km
00:04:44.97
4:31 min/km
115
92
00:04:05.93
4:18 min/km
115
98
112
321
Nate HUMPHRIES
Nate HUMPHRIES #321
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
94
(94)
Y03
94
00:01:35.50
Male
94
Tapping Primary School
4
4:25 min/km
00:04:41.43
4:28 min/km
97
79
00:04:09.46
4:22 min/km
133
112
113
289
Jase GOODALL
Jase GOODALL #289
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
95
(95)
Y03
95
00:01:35.50
Male
95
St Brigid's College
4
4:25 min/km
00:04:51.11
4:37 min/km
144
114
00:03:59.79
4:12 min/km
88
76
114
647
Griffen COLLIER
Griffen COLLIER #647
Male Y03
00:08:51.31
00:08:51.31
96
(96)
Y03
96
00:01:35.91
Male
96
Marmion Primary School
7
4:25 min/km
00:04:50.69
4:36 min/km
140
110
00:04:00.62
4:13 min/km
93
80
115
272
Max MURCHISON
Max MURCHISON #272
Male Y03
00:08:51.50
00:08:51.50
97
(97)
Y03
97
00:01:36.10
Male
97
Rosalie Primary School
10
4:25 min/km
00:04:30.42
4:17 min/km
51
40
00:04:21.08
4:34 min/km
184
146
116
293
Emmanuel PARLAPIANO
Emmanuel PARLAPIANO #293
Male Y03
00:08:51.91
00:08:51.91
98
(98)
Y03
98
00:01:36.51
Male
98
St Brigid's College
5
4:25 min/km
00:04:53.76
4:39 min/km
159
126
00:03:58.15
4:10 min/km
83
72
117
291
Brax MILLER
Brax MILLER #291
Male Y03
00:08:52.10
00:08:52.10
99
(99)
Y03
99
00:01:36.70
Male
99
St Brigid's College
6
4:26 min/km
00:04:55.18
4:41 min/km
166
131
00:03:56.92
4:09 min/km
80
70
118
303
Fletcher WEBB
Fletcher WEBB #303
Male Y03
00:08:52.10
00:08:52.10
100
(100)
Y03
100
00:01:36.70
Male
100
St Peter's Primary School
7
4:26 min/km
00:04:49.41
4:35 min/km
135
106
00:04:02.69
4:15 min/km
105
90
119
243
Jude BRITTON
Jude BRITTON #243
Male Y03
00:08:52.15
00:08:52.15
101
(101)
Y03
101
00:01:36.75
Male
101
Mercy College
9
4:26 min/km
00:04:42.16
4:28 min/km
101
82
00:04:09.99
4:23 min/km
137
115
120
274
Bailey SMITH
Bailey SMITH #274
Male Y03
00:08:52.41
00:08:52.41
102
(102)
Y03
102
00:01:37.01
Male
102
Rosalie Primary School
12
4:26 min/km
00:04:49.66
4:35 min/km
136
107
00:04:02.75
4:15 min/km
106
91
122
256
Jude GANNAWAY
Jude GANNAWAY #256
Male Y03
00:08:52.90
00:08:52.90
103
(103)
Y03
103
00:01:37.50
Male
103
Northshore Christian Grammar School
1
4:26 min/km
00:04:43.48
4:29 min/km
110
87
00:04:09.42
4:22 min/km
131
111
123
898
Cairo MULLINEUX
Cairo MULLINEUX #898
Male Y03
00:08:53.11
00:08:53.11
104
(104)
Y03
104
00:01:37.71
Male
104
Baldivis Primary School
3
4:26 min/km
00:08:53.11
9:21 min/km
124
254
Haruki LEONARD
Haruki LEONARD #254
Male Y03
00:08:53.11
00:08:53.11
105
(105)
Y03
105
00:01:37.71
Male
105
North Perth Primary School
5
4:26 min/km
00:04:45.92
4:32 min/km
120
96
00:04:07.19
4:20 min/km
121
103
127
203
Mitchell NEWTON
Mitchell NEWTON #203
Male Y03
00:08:54.34
00:08:54.34
106
(106)
Y03
106
00:01:38.94
Male
106
Gooseberry Hill Primary School
6
4:27 min/km
00:04:36.95
4:23 min/km
74
61
00:04:17.39
4:30 min/km
172
136
129
282
Troy VYNUCHAL
Troy VYNUCHAL #282
Male Y03
00:08:55.55
00:08:55.55
107
(107)
Y03
107
00:01:40.15
Male
107
Serpentine Primary School
4
4:27 min/km
00:04:42.05
4:28 min/km
100
81
00:04:13.50
4:26 min/km
150
123
130
273
Griffin PINEAR
Griffin PINEAR #273
Male Y03
00:08:55.91
00:08:55.91
108
(108)
Y03
108
00:01:40.51
Male
108
Rosalie Primary School
13
4:27 min/km
00:04:28.18
4:15 min/km
44
35
00:04:27.72
4:41 min/km
211
158
131
214
Corey BELL
Corey BELL #214
Male Y03
00:08:56.15
00:08:56.15
109
(109)
Y03
109
00:01:40.75
Male
109
Harmony Primary School
5
4:28 min/km
00:04:55.17
4:41 min/km
165
130
00:04:00.98
4:13 min/km
95
82
134
142
Tyler COLLEY
Tyler COLLEY #142
Male Y03
00:08:56.99
00:08:56.99
110
(110)
Y03
110
00:01:41.59
Male
110
Court Grammar School
3
4:28 min/km
00:04:37.36
4:24 min/km
75
62
00:04:19.62
4:33 min/km
182
144
135
206
Zachary BLYTHE
Zachary BLYTHE #206
Male Y03
00:08:57.16
00:08:57.16
111
(111)
Y03
111
00:01:41.76
Male
111
Gwynne Park Primary School
2
4:28 min/km
00:04:48.85
4:35 min/km
134
105
00:04:08.31
4:21 min/km
127
108
136
242
Nick STOYANOV
Nick STOYANOV #242
Male Y03
00:08:57.61
00:08:57.61
112
(112)
Y03
112
00:01:42.21
Male
112
Marmion Primary School
8
4:28 min/km
00:04:50.68
4:36 min/km
139
109
00:04:06.93
4:19 min/km
120
102
137
307
Evan HUTCHISON
Evan HUTCHISON #307
Male Y03
00:08:57.65
00:08:57.65
113
(113)
Y03
113
00:01:42.25
Male
113
St Stephen's School Carramar
4
4:28 min/km
00:04:55.60
4:41 min/km
167
132
00:04:02.05
4:14 min/km
100
86
138
333
Lachlan CORNWALL
Lachlan CORNWALL #333
Male Y03
00:08:57.79
00:08:57.79
114
(114)
Y03
114
00:01:42.39
Male
114
Padbury Catholic Primary School
13
4:28 min/km
00:04:51.10
4:37 min/km
143
113
00:04:06.69
4:19 min/km
119
101
141
899
Sebastian KLUVER
Sebastian KLUVER #899
Male Y03
00:09:00.01
00:09:00.01
115
(115)
Y03
115
00:01:44.61
Male
115
St Mark's Anglican Community School
9
4:30 min/km
00:04:44.31
4:30 min/km
112
89
00:04:15.69
4:29 min/km
165
132
142
305
Jude BREEZE
Jude BREEZE #305
Male Y03
00:09:00.21
00:09:00.21
116
(116)
Y03
116
00:01:44.81
Male
116
St Stephen's School Carramar
5
4:30 min/km
00:05:11.35
4:56 min/km
234
159
00:03:48.86
4:00 min/km
45
40
143
279
Charlie BUNCE
Charlie BUNCE #279
Male Y03
00:09:00.83
00:09:00.83
117
(117)
Y03
117
00:01:45.43
Male
117
Serpentine Primary School
5
4:30 min/km
00:04:47.60
4:33 min/km
129
101
00:04:13.23
4:26 min/km
147
121
144
337
Ben RYAN
Ben RYAN #337
Male Y03
00:09:00.83
00:09:00.83
118
(118)
Y03
118
00:01:45.43
Male
118
Padbury Catholic Primary School
14
4:30 min/km
00:04:56.90
4:42 min/km
179
138
00:04:03.92
4:16 min/km
109
94
145
140
Riley KAVANAGH
Riley KAVANAGH #140
Male Y03
00:09:01.85
00:09:01.85
119
(119)
Y03
119
00:01:46.45
Male
119
Collier Primary School
5
4:30 min/km
00:05:00.10
4:45 min/km
190
143
00:04:01.75
4:14 min/km
99
85
1
2
3
4
5
[6]
7
8
Page 6 of 8 (375 items)
© 2023