School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
Page 5 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
196
356
Macey JOHNSON
Macey JOHNSON #356
Female Y03
00:09:23.65
00:09:23.65
43
(43)
Y03
43
00:01:37.13
Female
43
Gooseberry Hill Primary School
3
4:41 min/km
00:04:58.09
4:43 min/km
185
44
00:04:25.56
4:39 min/km
203
49
207
355
Emily HAHN
Emily HAHN #355
Female Y03
00:09:28.99
00:09:28.99
50
(50)
Y03
50
00:01:42.46
Female
50
Gooseberry Hill Primary School
4
4:44 min/km
00:05:05.88
4:51 min/km
211
61
00:04:23.11
4:36 min/km
190
44
171
354
Ava FOSTER
Ava FOSTER #354
Female Y03
00:09:11.99
00:09:11.99
35
(35)
Y03
35
00:01:25.46
Female
35
Gooseberry Hill Primary School
1
4:35 min/km
00:05:01.73
4:47 min/km
194
49
00:04:10.26
4:23 min/km
139
23
353
Cassidy BUCKINGHAM
Cassidy BUCKINGHAM #353
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Gooseberry Hill Primary School
216
352
Audrey HARRISON
Audrey HARRISON #352
Female Y03
00:09:33.18
00:09:33.18
55
(55)
Y03
55
00:01:46.65
Female
55
East Fremantle Primary School
3
4:46 min/km
00:05:11.74
4:56 min/km
236
77
00:04:21.44
4:35 min/km
186
40
204
351
Ellen PARKS
Ellen PARKS #351
Female Y03
00:09:26.48
00:09:26.48
47
(47)
Y03
47
00:01:39.95
Female
47
East Fremantle Primary School
2
4:43 min/km
00:05:08.11
4:53 min/km
222
67
00:04:18.37
4:31 min/km
179
38
348
350
Zoe WHITTINGTON
Zoe WHITTINGTON #350
Female Y03
00:12:25.95
00:12:25.95
164
(164)
Y03
164
00:04:39.42
Female
164
Court Grammar School
6
6:12 min/km
00:06:07.47
5:49 min/km
334
160
00:06:18.48
6:38 min/km
340
166
139
349
Scarlett NUNN
Scarlett NUNN #349
Female Y03
00:08:58.24
00:08:58.24
25
(25)
Y03
25
00:01:11.72
Female
25
Court Grammar School
1
4:29 min/km
00:04:42.97
4:29 min/km
105
21
00:04:15.27
4:28 min/km
160
33
352
348
Maddison LAY
Maddison LAY #348
Female Y03
00:12:56.21
00:12:56.21
168
(168)
Y03
168
00:05:09.68
Female
168
Court Grammar School
9
6:28 min/km
00:06:31.34
6:12 min/km
342
168
00:06:24.86
6:45 min/km
341
167
351
347
Savannah CARNABY
Savannah CARNABY #347
Female Y03
00:12:53.67
00:12:53.67
167
(167)
Y03
167
00:05:07.15
Female
167
Court Grammar School
8
6:26 min/km
00:05:59.85
5:42 min/km
330
157
00:06:53.82
7:15 min/km
343
169
349
346
Jessica BROWN
Jessica BROWN #346
Female Y03
00:12:28.95
00:12:28.95
165
(165)
Y03
165
00:04:42.42
Female
165
Court Grammar School
7
6:14 min/km
00:06:11.68
5:53 min/km
337
163
00:06:17.26
6:37 min/km
338
164
265
345
Isabella QUANCE
Isabella QUANCE #345
Female Y03
00:09:55.73
00:09:55.73
90
(90)
Y03
90
00:02:09.21
Female
90
Collier Primary School
4
4:57 min/km
00:05:19.56
5:04 min/km
260
97
00:04:36.17
4:50 min/km
242
77
332
344
Asha LEMMEY
Asha LEMMEY #344
Female Y03
00:11:07.22
00:11:07.22
148
(148)
Y03
148
00:03:20.70
Female
148
Collier Primary School
6
5:33 min/km
00:05:53.71
5:36 min/km
324
151
00:05:13.51
5:30 min/km
311
137
93
343
Erin O'HARE
Erin O'HARE #343
Female Y03
00:08:42.70
00:08:42.70
14
(14)
Y03
14
00:00:56.17
Female
14
Carramar Primary School
4
4:21 min/km
00:04:42.75
4:29 min/km
103
20
00:03:59.95
4:12 min/km
89
13
43
342
Ellie MURPHY
Ellie MURPHY #342
Female Y03
00:08:16.50
00:08:16.50
7
(7)
Y03
7
00:00:29.98
Female
7
Carramar Primary School
1
4:08 min/km
00:04:25.44
4:12 min/km
39
9
00:03:51.06
4:03 min/km
57
7
44
341
Indy MALONE
Indy MALONE #341
Female Y03
00:08:16.50
00:08:16.50
8
(8)
Y03
8
00:00:29.98
Female
8
Carramar Primary School
2
4:08 min/km
00:04:24.81
4:12 min/km
37
8
00:03:51.69
4:03 min/km
59
8
340
Kyra CATHERWOOD
Kyra CATHERWOOD #340
Female Y03
Not started
Not started
Y03
Female
Allanson Primary School
108
339
Ashton STOTT
Ashton STOTT #339
Male Y03
00:08:49.48
00:08:49.48
90
(90)
Y03
90
00:01:34.08
Male
90
Padbury Catholic Primary School
11
4:24 min/km
00:04:39.91
4:26 min/km
87
71
00:04:09.56
4:22 min/km
134
113
183
338
Eli STALTARI
Eli STALTARI #338
Male Y03
00:09:17.06
00:09:17.06
146
(146)
Y03
146
00:02:01.66
Male
146
Padbury Catholic Primary School
16
4:38 min/km
00:05:03.56
4:49 min/km
201
147
00:04:13.50
4:26 min/km
152
124
144
337
Ben RYAN
Ben RYAN #337
Male Y03
00:09:00.83
00:09:00.83
118
(118)
Y03
118
00:01:45.43
Male
118
Padbury Catholic Primary School
14
4:30 min/km
00:04:56.90
4:42 min/km
179
138
00:04:03.92
4:16 min/km
109
94
85
336
Angus RUDD
Angus RUDD #336
Male Y03
00:08:38.32
00:08:38.32
73
(73)
Y03
73
00:01:22.92
Male
73
Padbury Catholic Primary School
8
4:19 min/km
00:04:42.89
4:29 min/km
104
84
00:03:55.42
4:07 min/km
75
65
32
335
Braxten JAMES
Braxten JAMES #335
Male Y03
00:08:10.14
00:08:10.14
28
(28)
Y03
28
00:00:54.74
Male
28
Padbury Catholic Primary School
3
4:05 min/km
00:04:28.66
4:15 min/km
46
36
00:03:41.48
3:53 min/km
21
20
41
334
Caleb DAYNES
Caleb DAYNES #334
Male Y03
00:08:15.41
00:08:15.41
36
(36)
Y03
36
00:01:00.01
Male
36
Padbury Catholic Primary School
4
4:07 min/km
00:04:33.17
4:20 min/km
63
51
00:03:42.23
3:53 min/km
26
24
138
333
Lachlan CORNWALL
Lachlan CORNWALL #333
Male Y03
00:08:57.79
00:08:57.79
114
(114)
Y03
114
00:01:42.39
Male
114
Padbury Catholic Primary School
13
4:28 min/km
00:04:51.10
4:37 min/km
143
113
00:04:06.69
4:19 min/km
119
101
100
332
Joseph CANGELOSI
Joseph CANGELOSI #332
Male Y03
00:08:46.64
00:08:46.64
84
(84)
Y03
84
00:01:31.24
Male
84
Padbury Catholic Primary School
9
4:23 min/km
00:04:43.09
4:29 min/km
107
85
00:04:03.55
4:16 min/km
108
93
14
331
Antoni BURY
Antoni BURY #331
Male Y03
00:07:48.18
00:07:48.18
13
(13)
Y03
13
00:00:32.78
Male
13
Padbury Catholic Primary School
1
3:54 min/km
00:04:12.65
4:00 min/km
16
13
00:03:35.52
3:46 min/km
13
13
169
330
Laurence YAPE
Laurence YAPE #330
Male Y03
00:09:10.56
00:09:10.56
135
(135)
Y03
135
00:01:55.16
Male
135
Yale Primary School
3
4:35 min/km
00:04:52.35
4:38 min/km
151
120
00:04:18.21
4:31 min/km
176
139
184
329
Malikye SODHI
Malikye SODHI #329
Male Y03
00:09:17.66
00:09:17.66
147
(147)
Y03
147
00:02:02.26
Male
147
Yale Primary School
4
4:38 min/km
00:04:52.55
4:38 min/km
152
121
00:04:25.11
4:39 min/km
202
154
23
328
Teejay CUNNOLD
Teejay CUNNOLD #328
Male Y03
00:07:57.97
00:07:57.97
20
(20)
Y03
20
00:00:42.57
Male
20
Yale Primary School
1
3:58 min/km
00:04:19.98
4:07 min/km
30
26
00:03:37.99
3:49 min/km
17
17
64
327
Luke WALLINGTON
Luke WALLINGTON #327
Male Y03
00:08:29.16
00:08:29.16
55
(55)
Y03
55
00:01:13.76
Male
55
Whitford Catholic Primary School
3
4:14 min/km
00:04:37.77
4:24 min/km
78
64
00:03:51.39
4:03 min/km
58
51
56
326
Jed MCMICHAN
Jed MCMICHAN #326
Male Y03
00:08:24.40
00:08:24.40
48
(48)
Y03
48
00:01:09.00
Male
48
Whitford Catholic Primary School
2
4:12 min/km
00:04:28.81
4:16 min/km
47
37
00:03:55.59
4:07 min/km
77
67
176
325
Alex KRETSCHMER
Alex KRETSCHMER #325
Male Y03
00:09:13.40
00:09:13.40
141
(141)
Y03
141
00:01:58.00
Male
141
Whitford Catholic Primary School
10
4:36 min/km
00:09:13.40
9:42 min/km
150
324
Ryan CAVANAGH
Ryan CAVANAGH #324
Male Y03
00:09:03.42
00:09:03.42
124
(124)
Y03
124
00:01:48.02
Male
124
Whitford Catholic Primary School
6
4:31 min/km
00:09:03.42
9:32 min/km
193
323
Spencer BOUWMAN
Spencer BOUWMAN #323
Male Y03
00:09:21.65
00:09:21.65
152
(152)
Y03
152
00:02:06.25
Male
152
Whitford Catholic Primary School
12
4:40 min/km
00:05:06.15
4:51 min/km
214
153
00:04:15.49
4:28 min/km
163
130
5
322
Lucas METCALF
Lucas METCALF #322
Male Y03
00:07:38.92
00:07:38.92
5
(5)
Y03
5
00:00:23.52
Male
5
West Leederville Primary School
1
3:49 min/km
00:04:08.79
3:56 min/km
8
7
00:03:30.13
3:41 min/km
8
8
112
321
Nate HUMPHRIES
Nate HUMPHRIES #321
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
94
(94)
Y03
94
00:01:35.50
Male
94
Tapping Primary School
4
4:25 min/km
00:04:41.43
4:28 min/km
97
79
00:04:09.46
4:22 min/km
133
112
37
320
Trent CADBY
Trent CADBY #320
Male Y03
00:08:13.39
00:08:13.39
32
(32)
Y03
32
00:00:57.99
Male
32
Tapping Primary School
2
4:06 min/km
00:04:30.63
4:17 min/km
54
43
00:03:42.76
3:54 min/km
29
26
209
319
Chase BRITTON
Chase BRITTON #319
Male Y03
00:09:30.03
00:09:30.03
158
(158)
Y03
158
00:02:14.63
Male
158
Tapping Primary School
6
4:45 min/km
00:05:05.83
4:51 min/km
210
150
00:04:24.19
4:38 min/km
196
150
13
318
Jack HARRIS
Jack HARRIS #318
Male Y03
00:07:48.17
00:07:48.17
12
(12)
Y03
12
00:00:32.77
Male
12
Swanbourne Primary School
2
3:54 min/km
00:04:11.92
3:59 min/km
13
11
00:03:36.25
3:47 min/km
14
14
45
317
Samuel DRISCOLL
Samuel DRISCOLL #317
Male Y03
00:08:19.66
00:08:19.66
37
(37)
Y03
37
00:01:04.26
Male
37
Swanbourne Primary School
5
4:09 min/km
00:04:32.87
4:19 min/km
61
49
00:03:46.79
3:58 min/km
39
36
49
316
Harry MACNAMARA
Harry MACNAMARA #316
Male Y03
00:08:21.09
00:08:21.09
41
(41)
Y03
41
00:01:05.69
Male
41
Swanbourne Primary School
6
4:10 min/km
00:04:32.06
4:19 min/km
59
47
00:03:49.02
4:01 min/km
48
43
7
315
Garrett BABON
Garrett BABON #315
Male Y03
00:07:41.75
00:07:41.75
7
(7)
Y03
7
00:00:26.35
Male
7
Swanbourne Primary School
1
3:50 min/km
00:04:14.30
4:02 min/km
21
17
00:03:27.45
3:38 min/km
4
4
55
314
Edward ATKINS
Edward ATKINS #314
Male Y03
00:08:24.35
00:08:24.35
47
(47)
Y03
47
00:01:08.95
Male
47
Swanbourne Primary School
7
4:12 min/km
00:04:35.33
4:22 min/km
71
59
00:03:49.02
4:01 min/km
47
42
89
313
Sammy WHITE
Sammy WHITE #313
Male Y03
00:08:40.76
00:08:40.76
76
(76)
Y03
76
00:01:25.36
Male
76
St Stephen's School Duncraig
4
4:20 min/km
00:04:46.38
4:32 min/km
122
98
00:03:54.37
4:06 min/km
67
58
90
312
Connor MEYER
Connor MEYER #312
Male Y03
00:08:40.90
00:08:40.90
77
(77)
Y03
77
00:01:25.50
Male
77
St Stephen's School Duncraig
5
4:20 min/km
00:04:46.18
4:32 min/km
121
97
00:03:54.72
4:07 min/km
70
61
8
311
Hugh KRAUT
Hugh KRAUT #311
Male Y03
00:07:42.37
00:07:42.37
8
(8)
Y03
8
00:00:26.97
Male
8
St Stephen's School Duncraig
1
3:51 min/km
00:04:14.40
4:02 min/km
22
18
00:03:27.97
3:38 min/km
5
5
98
310
Sammy DURACK
Sammy DURACK #310
Male Y03
00:08:45.62
00:08:45.62
82
(82)
Y03
82
00:01:30.22
Male
82
St Stephen's School Duncraig
6
4:22 min/km
00:04:50.67
4:36 min/km
138
108
00:03:54.95
4:07 min/km
71
62
188
309
Bradley COETZER
Bradley COETZER #309
Male Y03
00:09:19.65
00:09:19.65
149
(149)
Y03
149
00:02:04.25
Male
149
St Stephen's School Duncraig
10
4:39 min/km
00:09:19.65
9:49 min/km
170
308
Tobias MORSON
Tobias MORSON #308
Male Y03
00:09:10.77
00:09:10.77
136
(136)
Y03
136
00:01:55.37
Male
136
St Stephen's School Carramar
8
4:35 min/km
00:04:57.41
4:43 min/km
183
140
00:04:13.35
4:26 min/km
148
122
137
307
Evan HUTCHISON
Evan HUTCHISON #307
Male Y03
00:08:57.65
00:08:57.65
113
(113)
Y03
113
00:01:42.25
Male
113
St Stephen's School Carramar
4
4:28 min/km
00:04:55.60
4:41 min/km
167
132
00:04:02.05
4:14 min/km
100
86
1
2
3
4
[5]
6
7
8
Page 5 of 8 (375 items)
© 2023