School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
Page 5 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
179
251
Jai CAMPBELL-WATTS
Jai CAMPBELL-WATTS #251
Male Y03
00:09:15.64
00:09:15.64
142
(142)
Y03
142
00:02:00.24
Male
142
North Perth Primary School
8
4:37 min/km
00:04:50.88
4:37 min/km
141
111
00:04:24.76
4:38 min/km
199
152
138
333
Lachlan CORNWALL
Lachlan CORNWALL #333
Male Y03
00:08:57.79
00:08:57.79
114
(114)
Y03
114
00:01:42.39
Male
114
Padbury Catholic Primary School
13
4:28 min/km
00:04:51.10
4:37 min/km
143
113
00:04:06.69
4:19 min/km
119
101
199
143
Kemp MARTIN
Kemp MARTIN #143
Male Y03
00:09:24.76
00:09:24.76
155
(155)
Y03
155
00:02:09.36
Male
155
Court Grammar School
5
4:42 min/km
00:04:50.89
4:37 min/km
142
112
00:04:33.87
4:48 min/km
234
164
153
275
James SULLIVAN
James SULLIVAN #275
Male Y03
00:09:04.27
00:09:04.27
126
(126)
Y03
126
00:01:48.87
Male
126
Rosalie Primary School
14
4:32 min/km
00:04:51.11
4:37 min/km
145
115
00:04:13.15
4:26 min/km
146
120
113
289
Jase GOODALL
Jase GOODALL #289
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
95
(95)
Y03
95
00:01:35.50
Male
95
St Brigid's College
4
4:25 min/km
00:04:51.11
4:37 min/km
144
114
00:03:59.79
4:12 min/km
88
76
114
647
Griffen COLLIER
Griffen COLLIER #647
Male Y03
00:08:51.31
00:08:51.31
96
(96)
Y03
96
00:01:35.91
Male
96
Marmion Primary School
7
4:25 min/km
00:04:50.69
4:36 min/km
140
110
00:04:00.62
4:13 min/km
93
80
98
310
Sammy DURACK
Sammy DURACK #310
Male Y03
00:08:45.62
00:08:45.62
82
(82)
Y03
82
00:01:30.22
Male
82
St Stephen's School Duncraig
6
4:22 min/km
00:04:50.67
4:36 min/km
138
108
00:03:54.95
4:07 min/km
71
62
136
242
Nick STOYANOV
Nick STOYANOV #242
Male Y03
00:08:57.61
00:08:57.61
112
(112)
Y03
112
00:01:42.21
Male
112
Marmion Primary School
8
4:28 min/km
00:04:50.68
4:36 min/km
139
109
00:04:06.93
4:19 min/km
120
102
135
206
Zachary BLYTHE
Zachary BLYTHE #206
Male Y03
00:08:57.16
00:08:57.16
111
(111)
Y03
111
00:01:41.76
Male
111
Gwynne Park Primary School
2
4:28 min/km
00:04:48.85
4:35 min/km
134
105
00:04:08.31
4:21 min/km
127
108
118
303
Fletcher WEBB
Fletcher WEBB #303
Male Y03
00:08:52.10
00:08:52.10
100
(100)
Y03
100
00:01:36.70
Male
100
St Peter's Primary School
7
4:26 min/km
00:04:49.41
4:35 min/km
135
106
00:04:02.69
4:15 min/km
105
90
120
274
Bailey SMITH
Bailey SMITH #274
Male Y03
00:08:52.41
00:08:52.41
102
(102)
Y03
102
00:01:37.01
Male
102
Rosalie Primary School
12
4:26 min/km
00:04:49.66
4:35 min/km
136
107
00:04:02.75
4:15 min/km
106
91
158
424
Claire WINBY
Claire WINBY #424
Female Y03
00:09:05.99
00:09:05.99
29
(29)
Y03
29
00:01:19.47
Female
29
Rosalie Primary School
5
4:32 min/km
00:04:49.74
4:35 min/km
137
30
00:04:16.25
4:29 min/km
169
35
166
416
Geneva VEARING
Geneva VEARING #416
Female Y03
00:09:09.98
00:09:09.98
32
(32)
Y03
32
00:01:23.46
Female
32
Peter Moyes Anglican Community School
5
4:34 min/km
00:04:48.69
4:34 min/km
133
29
00:04:21.29
4:35 min/km
185
39
147
523
Fletcher WALKER
Fletcher WALKER #523
Male Y03
00:09:01.85
00:09:01.85
121
(121)
Y03
121
00:01:46.45
Male
121
St Simon Peter Catholic Primary School
3
4:30 min/km
00:04:48.01
4:34 min/km
130
102
00:04:13.84
4:27 min/km
153
125
160
217
Fynn VELZEN
Fynn VELZEN #217
Male Y03
00:09:06.65
00:09:06.65
130
(130)
Y03
130
00:01:51.25
Male
130
Harmony Primary School
8
4:33 min/km
00:04:48.41
4:34 min/km
131
103
00:04:18.24
4:31 min/km
177
140
81
216
Max STRIBLEY
Max STRIBLEY #216
Male Y03
00:08:37.11
00:08:37.11
69
(69)
Y03
69
00:01:21.71
Male
69
Harmony Primary School
3
4:18 min/km
00:04:48.42
4:34 min/km
132
104
00:03:48.69
4:00 min/km
43
39
91
514
Campbell PILLING
Campbell PILLING #514
Male Y03
00:08:41.77
00:08:41.77
78
(78)
Y03
78
00:01:26.37
Male
78
Baldivis Primary School
2
4:20 min/km
00:04:47.16
4:33 min/km
126
100
00:03:54.61
4:06 min/km
69
60
148
257
Osgar GANNAWAY
Osgar GANNAWAY #257
Male Y03
00:09:02.40
00:09:02.40
122
(122)
Y03
122
00:01:47.00
Male
122
Northshore Christian Grammar School
2
4:31 min/km
00:04:46.99
4:33 min/km
125
99
00:04:15.40
4:28 min/km
162
129
143
279
Charlie BUNCE
Charlie BUNCE #279
Male Y03
00:09:00.83
00:09:00.83
117
(117)
Y03
117
00:01:45.43
Male
117
Serpentine Primary School
5
4:30 min/km
00:04:47.60
4:33 min/km
129
101
00:04:13.23
4:26 min/km
147
121
206
397
Marina HUSSEIN
Marina HUSSEIN #397
Female Y03
00:09:28.49
00:09:28.49
49
(49)
Y03
49
00:01:41.96
Female
49
Mercy College
4
4:44 min/km
00:04:46.98
4:33 min/km
124
26
00:04:41.51
4:56 min/km
257
90
125
431
Zoe DABY
Zoe DABY #431
Female Y03
00:08:53.23
00:08:53.23
20
(20)
Y03
20
00:01:06.70
Female
20
St Brigid's College
1
4:26 min/km
00:04:47.51
4:33 min/km
127
27
00:04:05.72
4:18 min/km
114
17
140
463
Matilda MILLER
Matilda MILLER #463
Female Y03
00:08:59.50
00:08:59.50
26
(26)
Y03
26
00:01:12.98
Female
26
St Peter's Primary School
1
4:29 min/km
00:04:47.51
4:33 min/km
128
28
00:04:11.99
4:25 min/km
144
26
106
150
Oliver CANN
Oliver CANN #150
Male Y03
00:08:49.08
00:08:49.08
88
(88)
Y03
88
00:01:33.68
Male
88
Gooseberry Hill Primary School
5
4:24 min/km
00:04:45.76
4:32 min/km
119
95
00:04:03.32
4:16 min/km
107
92
156
528
Sophie CORREIA
Sophie CORREIA #528
Female Y03
00:09:04.74
00:09:04.74
28
(28)
Y03
28
00:01:18.22
Female
28
Mater Christi Catholic Primary School
1
4:32 min/km
00:04:46.61
4:32 min/km
123
25
00:04:18.13
4:31 min/km
175
37
89
313
Sammy WHITE
Sammy WHITE #313
Male Y03
00:08:40.76
00:08:40.76
76
(76)
Y03
76
00:01:25.36
Male
76
St Stephen's School Duncraig
4
4:20 min/km
00:04:46.38
4:32 min/km
122
98
00:03:54.37
4:06 min/km
67
58
90
312
Connor MEYER
Connor MEYER #312
Male Y03
00:08:40.90
00:08:40.90
77
(77)
Y03
77
00:01:25.50
Male
77
St Stephen's School Duncraig
5
4:20 min/km
00:04:46.18
4:32 min/km
121
97
00:03:54.72
4:07 min/km
70
61
124
254
Haruki LEONARD
Haruki LEONARD #254
Male Y03
00:08:53.11
00:08:53.11
105
(105)
Y03
105
00:01:37.71
Male
105
North Perth Primary School
5
4:26 min/km
00:04:45.92
4:32 min/km
120
96
00:04:07.19
4:20 min/km
121
103
71
235
Raphael STEYN
Raphael STEYN #235
Male Y03
00:08:33.66
00:08:33.66
60
(60)
Y03
60
00:01:18.26
Male
60
Lake Joondalup Baptist College
1
4:16 min/km
00:04:45.67
4:32 min/km
118
94
00:03:47.99
3:59 min/km
41
37
99
233
Luka SIMPSON
Luka SIMPSON #233
Male Y03
00:08:46.63
00:08:46.63
83
(83)
Y03
83
00:01:31.23
Male
83
Kyilla Primary School
2
4:23 min/km
00:04:44.96
4:31 min/km
114
91
00:04:01.67
4:14 min/km
97
84
101
302
Darcy RADFORD
Darcy RADFORD #302
Male Y03
00:08:47.24
00:08:47.24
85
(85)
Y03
85
00:01:31.84
Male
85
St Peter's Primary School
3
4:23 min/km
00:04:44.68
4:31 min/km
113
90
00:04:02.56
4:15 min/km
104
89
95
650
Zeke BUCKLEY
Zeke BUCKLEY #650
Male Y03
00:08:43.90
00:08:43.90
80
(80)
Y03
80
00:01:28.50
Male
80
Whitford Catholic Primary School
5
4:21 min/km
00:04:44.98
4:31 min/km
116
93
00:03:58.92
4:11 min/km
84
73
111
145
Lukas MILLER
Lukas MILLER #145
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
93
(93)
Y03
93
00:01:35.50
Male
93
Court Grammar School
2
4:25 min/km
00:04:44.97
4:31 min/km
115
92
00:04:05.93
4:18 min/km
115
98
186
468
Madison NAVIAS
Madison NAVIAS #468
Female Y03
00:09:19.60
00:09:19.60
39
(39)
Y03
39
00:01:33.07
Female
39
St Stephen's School Carramar
2
4:39 min/km
00:04:44.98
4:31 min/km
117
24
00:04:34.61
4:49 min/km
240
75
72
519
Benjamin THOMPSON
Benjamin THOMPSON #519
Male Y03
00:08:34.26
00:08:34.26
61
(61)
Y03
61
00:01:18.86
Male
61
Wembley Primary School
2
4:17 min/km
00:04:44.10
4:30 min/km
111
88
00:03:50.15
4:02 min/km
53
47
141
899
Sebastian KLUVER
Sebastian KLUVER #899
Male Y03
00:09:00.01
00:09:00.01
115
(115)
Y03
115
00:01:44.61
Male
115
St Mark's Anglican Community School
9
4:30 min/km
00:04:44.31
4:30 min/km
112
89
00:04:15.69
4:29 min/km
165
132
58
505
Matheson HARVEY
Matheson HARVEY #505
Male Y03
00:08:24.97
00:08:24.97
50
(50)
Y03
50
00:01:09.57
Male
50
Wembley Primary School
1
4:12 min/km
00:04:43.41
4:29 min/km
109
86
00:03:41.56
3:53 min/km
22
21
100
332
Joseph CANGELOSI
Joseph CANGELOSI #332
Male Y03
00:08:46.64
00:08:46.64
84
(84)
Y03
84
00:01:31.24
Male
84
Padbury Catholic Primary School
9
4:23 min/km
00:04:43.09
4:29 min/km
107
85
00:04:03.55
4:16 min/km
108
93
85
336
Angus RUDD
Angus RUDD #336
Male Y03
00:08:38.32
00:08:38.32
73
(73)
Y03
73
00:01:22.92
Male
73
Padbury Catholic Primary School
8
4:19 min/km
00:04:42.89
4:29 min/km
104
84
00:03:55.42
4:07 min/km
75
65
139
349
Scarlett NUNN
Scarlett NUNN #349
Female Y03
00:08:58.24
00:08:58.24
25
(25)
Y03
25
00:01:11.72
Female
25
Court Grammar School
1
4:29 min/km
00:04:42.97
4:29 min/km
105
21
00:04:15.27
4:28 min/km
160
33
93
343
Erin O'HARE
Erin O'HARE #343
Female Y03
00:08:42.70
00:08:42.70
14
(14)
Y03
14
00:00:56.17
Female
14
Carramar Primary School
4
4:21 min/km
00:04:42.75
4:29 min/km
103
20
00:03:59.95
4:12 min/km
89
13
132
436
Alissia ACHARYA
Alissia ACHARYA #436
Female Y03
00:08:56.69
00:08:56.69
23
(23)
Y03
23
00:01:10.16
Female
23
St Hilda's Anglican School for Girls
2
4:28 min/km
00:04:43.19
4:29 min/km
108
23
00:04:13.50
4:26 min/km
151
28
121
542
Ashley SPEIJERS
Ashley SPEIJERS #542
Female Y03
00:08:52.43
00:08:52.43
19
(19)
Y03
19
00:01:05.90
Female
19
Jandakot Primary School
1
4:26 min/km
00:04:42.97
4:29 min/km
106
22
00:04:09.45
4:22 min/km
132
21
122
256
Jude GANNAWAY
Jude GANNAWAY #256
Male Y03
00:08:52.90
00:08:52.90
103
(103)
Y03
103
00:01:37.50
Male
103
Northshore Christian Grammar School
1
4:26 min/km
00:04:43.48
4:29 min/km
110
87
00:04:09.42
4:22 min/km
131
111
119
243
Jude BRITTON
Jude BRITTON #243
Male Y03
00:08:52.15
00:08:52.15
101
(101)
Y03
101
00:01:36.75
Male
101
Mercy College
9
4:26 min/km
00:04:42.16
4:28 min/km
101
82
00:04:09.99
4:23 min/km
137
115
109
230
Elliot MALESIC
Elliot MALESIC #230
Male Y03
00:08:50.49
00:08:50.49
91
(91)
Y03
91
00:01:35.09
Male
91
Kapinara Primary School
7
4:25 min/km
00:04:42.41
4:28 min/km
102
83
00:04:08.08
4:21 min/km
124
106
63
527
Kavroop BHANGU
Kavroop BHANGU #527
Female Y03
00:08:28.92
00:08:28.92
9
(9)
Y03
9
00:00:42.39
Female
9
Ashdale Primary School
1
4:14 min/km
00:04:41.96
4:28 min/km
99
19
00:03:46.95
3:58 min/km
40
4
112
321
Nate HUMPHRIES
Nate HUMPHRIES #321
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
94
(94)
Y03
94
00:01:35.50
Male
94
Tapping Primary School
4
4:25 min/km
00:04:41.43
4:28 min/km
97
79
00:04:09.46
4:22 min/km
133
112
104
524
Eli WARDEN
Eli WARDEN #524
Male Y03
00:08:48.87
00:08:48.87
87
(87)
Y03
87
00:01:33.47
Male
87
Success Primary School
2
4:24 min/km
00:04:41.41
4:28 min/km
96
78
00:04:07.46
4:20 min/km
122
104
129
282
Troy VYNUCHAL
Troy VYNUCHAL #282
Male Y03
00:08:55.55
00:08:55.55
107
(107)
Y03
107
00:01:40.15
Male
107
Serpentine Primary School
4
4:27 min/km
00:04:42.05
4:28 min/km
100
81
00:04:13.50
4:26 min/km
150
123
69
271
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #271
Male Y03
00:08:31.63
00:08:31.63
59
(59)
Y03
59
00:01:16.23
Male
59
Rosalie Primary School
7
4:15 min/km
00:04:41.85
4:28 min/km
98
80
00:03:49.78
4:01 min/km
50
45
1
2
3
4
[5]
6
7
8
Page 5 of 8 (375 items)
© 2023