School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
8
Page 4 of 8 (375 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
1.05km
Pace
O/Pos
C/Pos
2km
Pace
O/Pos
C/Pos
82
139
Dylan GREGG
Dylan GREGG #139
Male Y03
00:08:37.66
00:08:37.66
70
(70)
Y03
70
00:01:22.26
Male
70
Collier Primary School
1
4:18 min/km
00:04:40.83
4:27 min/km
94
76
00:03:56.82
4:09 min/km
79
69
236
654
Charlotte TSHONGO
Charlotte TSHONGO #654
Female Y03
00:09:39.86
00:09:39.86
68
(68)
Y03
68
00:01:53.34
Female
68
Mercy College
7
4:49 min/km
00:05:11.60
4:56 min/km
235
76
00:04:28.26
4:42 min/km
212
54
59
135
Lucas KEYES
Lucas KEYES #135
Male Y03
00:08:26.57
00:08:26.57
51
(51)
Y03
51
00:01:11.17
Male
51
Carramar Primary School
6
4:13 min/km
00:04:41.24
4:27 min/km
95
77
00:03:45.32
3:57 min/km
33
30
216
352
Audrey HARRISON
Audrey HARRISON #352
Female Y03
00:09:33.18
00:09:33.18
55
(55)
Y03
55
00:01:46.65
Female
55
East Fremantle Primary School
3
4:46 min/km
00:05:11.74
4:56 min/km
236
77
00:04:21.44
4:35 min/km
186
40
104
524
Eli WARDEN
Eli WARDEN #524
Male Y03
00:08:48.87
00:08:48.87
87
(87)
Y03
87
00:01:33.47
Male
87
Success Primary School
2
4:24 min/km
00:04:41.41
4:28 min/km
96
78
00:04:07.46
4:20 min/km
122
104
258
444
Eliza HAWKINS
Eliza HAWKINS #444
Female Y03
00:09:53.25
00:09:53.25
84
(84)
Y03
84
00:02:06.72
Female
84
St Hilda's Anglican School for Girls
5
4:56 min/km
00:05:11.98
4:57 min/km
237
78
00:04:41.27
4:56 min/km
255
88
256
532
Ava GRUBELICH
Ava GRUBELICH #532
Female Y03
00:09:52.43
00:09:52.43
82
(82)
Y03
82
00:02:05.91
Female
82
Jandakot Primary School
2
4:56 min/km
00:05:11.99
4:57 min/km
238
79
00:04:40.44
4:55 min/km
253
86
112
321
Nate HUMPHRIES
Nate HUMPHRIES #321
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
94
(94)
Y03
94
00:01:35.50
Male
94
Tapping Primary School
4
4:25 min/km
00:04:41.43
4:28 min/km
97
79
00:04:09.46
4:22 min/km
133
112
69
271
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #271
Male Y03
00:08:31.63
00:08:31.63
59
(59)
Y03
59
00:01:16.23
Male
59
Rosalie Primary School
7
4:15 min/km
00:04:41.85
4:28 min/km
98
80
00:03:49.78
4:01 min/km
50
45
246
482
Lilly HIGGS
Lilly HIGGS #482
Female Y03
00:09:45.52
00:09:45.52
74
(74)
Y03
74
00:01:58.99
Female
74
Tapping Primary School
3
4:52 min/km
00:05:12.43
4:57 min/km
239
80
00:04:33.08
4:47 min/km
232
69
288
483
Leilani WILLIAMS
Leilani WILLIAMS #483
Female Y03
00:10:15.35
00:10:15.35
109
(109)
Y03
109
00:02:28.82
Female
109
Tapping Primary School
5
5:07 min/km
00:05:13.23
4:58 min/km
240
81
00:05:02.12
5:18 min/km
301
127
129
282
Troy VYNUCHAL
Troy VYNUCHAL #282
Male Y03
00:08:55.55
00:08:55.55
107
(107)
Y03
107
00:01:40.15
Male
107
Serpentine Primary School
4
4:27 min/km
00:04:42.05
4:28 min/km
100
81
00:04:13.50
4:26 min/km
150
123
294
370
Eryn TOMKINS
Eryn TOMKINS #370
Female Y03
00:10:21.99
00:10:21.99
115
(115)
Y03
115
00:02:35.47
Female
115
Hocking Primary School
3
5:10 min/km
00:05:13.85
4:58 min/km
241
82
00:05:08.14
5:24 min/km
306
132
119
243
Jude BRITTON
Jude BRITTON #243
Male Y03
00:08:52.15
00:08:52.15
101
(101)
Y03
101
00:01:36.75
Male
101
Mercy College
9
4:26 min/km
00:04:42.16
4:28 min/km
101
82
00:04:09.99
4:23 min/km
137
115
109
230
Elliot MALESIC
Elliot MALESIC #230
Male Y03
00:08:50.49
00:08:50.49
91
(91)
Y03
91
00:01:35.09
Male
91
Kapinara Primary School
7
4:25 min/km
00:04:42.41
4:28 min/km
102
83
00:04:08.08
4:21 min/km
124
106
307
465
Eva GALOS
Eva GALOS #465
Female Y03
00:10:39.48
00:10:39.48
124
(124)
Y03
124
00:02:52.95
Female
124
St Stephen's School Carramar
6
5:19 min/km
00:05:13.98
4:59 min/km
242
83
00:05:25.49
5:42 min/km
325
151
272
462
Anika EPTON
Anika EPTON #462
Female Y03
00:10:01.48
00:10:01.48
96
(96)
Y03
96
00:02:14.96
Female
96
St Peter's Primary School
6
5:00 min/km
00:05:13.99
4:59 min/km
243
84
00:04:47.49
5:02 min/km
273
105
85
336
Angus RUDD
Angus RUDD #336
Male Y03
00:08:38.32
00:08:38.32
73
(73)
Y03
73
00:01:22.92
Male
73
Padbury Catholic Primary School
8
4:19 min/km
00:04:42.89
4:29 min/km
104
84
00:03:55.42
4:07 min/km
75
65
100
332
Joseph CANGELOSI
Joseph CANGELOSI #332
Male Y03
00:08:46.64
00:08:46.64
84
(84)
Y03
84
00:01:31.24
Male
84
Padbury Catholic Primary School
9
4:23 min/km
00:04:43.09
4:29 min/km
107
85
00:04:03.55
4:16 min/km
108
93
261
375
Lily LYNCH
Lily LYNCH #375
Female Y03
00:09:54.06
00:09:54.06
87
(87)
Y03
87
00:02:07.53
Female
87
Holy Rosary Primary School
5
4:57 min/km
00:05:14.05
4:59 min/km
244
85
00:04:40.01
4:54 min/km
250
83
270
421
Stella O'NEILL
Stella O'NEILL #421
Female Y03
00:09:58.93
00:09:58.93
94
(94)
Y03
94
00:02:12.41
Female
94
Rosalie Primary School
9
4:59 min/km
00:05:14.46
4:59 min/km
245
86
00:04:44.47
4:59 min/km
266
99
58
505
Matheson HARVEY
Matheson HARVEY #505
Male Y03
00:08:24.97
00:08:24.97
50
(50)
Y03
50
00:01:09.57
Male
50
Wembley Primary School
1
4:12 min/km
00:04:43.41
4:29 min/km
109
86
00:03:41.56
3:53 min/km
22
21
249
486
Olivia MORSE
Olivia MORSE #486
Female Y03
00:09:48.78
00:09:48.78
76
(76)
Y03
76
00:02:02.26
Female
76
Whitford Catholic Primary School
4
4:54 min/km
00:05:14.47
4:59 min/km
246
87
00:04:34.31
4:48 min/km
238
73
122
256
Jude GANNAWAY
Jude GANNAWAY #256
Male Y03
00:08:52.90
00:08:52.90
103
(103)
Y03
103
00:01:37.50
Male
103
Northshore Christian Grammar School
1
4:26 min/km
00:04:43.48
4:29 min/km
110
87
00:04:09.42
4:22 min/km
131
111
264
488
Ruby GLOSSOP
Ruby GLOSSOP #488
Female Y03
00:09:55.08
00:09:55.08
89
(89)
Y03
89
00:02:08.55
Female
89
Yale Primary School
2
4:57 min/km
00:05:14.98
4:59 min/km
248
88
00:04:40.10
4:54 min/km
252
85
72
519
Benjamin THOMPSON
Benjamin THOMPSON #519
Male Y03
00:08:34.26
00:08:34.26
61
(61)
Y03
61
00:01:18.86
Male
61
Wembley Primary School
2
4:17 min/km
00:04:44.10
4:30 min/km
111
88
00:03:50.15
4:02 min/km
53
47
141
899
Sebastian KLUVER
Sebastian KLUVER #899
Male Y03
00:09:00.01
00:09:00.01
115
(115)
Y03
115
00:01:44.61
Male
115
St Mark's Anglican Community School
9
4:30 min/km
00:04:44.31
4:30 min/km
112
89
00:04:15.69
4:29 min/km
165
132
281
454
Gabby WU
Gabby WU #454
Female Y03
00:10:10.49
00:10:10.49
104
(104)
Y03
104
00:02:23.97
Female
104
St Hilda's Anglican School for Girls
7
5:05 min/km
00:05:15.49
5:00 min/km
249
89
00:04:55.00
5:10 min/km
285
114
252
460
Zahlie BENNETT
Zahlie BENNETT #460
Female Y03
00:09:49.59
00:09:49.59
78
(78)
Y03
78
00:02:03.07
Female
78
St Peter's Primary School
2
4:54 min/km
00:05:15.49
5:00 min/km
250
90
00:04:34.10
4:48 min/km
236
71
101
302
Darcy RADFORD
Darcy RADFORD #302
Male Y03
00:08:47.24
00:08:47.24
85
(85)
Y03
85
00:01:31.84
Male
85
St Peter's Primary School
3
4:23 min/km
00:04:44.68
4:31 min/km
113
90
00:04:02.56
4:15 min/km
104
89
273
457
Emmalyn LOVELL
Emmalyn LOVELL #457
Female Y03
00:10:02.19
00:10:02.19
97
(97)
Y03
97
00:02:15.66
Female
97
St Mark's Anglican Community School
7
5:01 min/km
00:05:16.60
5:01 min/km
253
91
00:04:45.59
5:00 min/km
269
101
99
233
Luka SIMPSON
Luka SIMPSON #233
Male Y03
00:08:46.63
00:08:46.63
83
(83)
Y03
83
00:01:31.23
Male
83
Kyilla Primary School
2
4:23 min/km
00:04:44.96
4:31 min/km
114
91
00:04:01.67
4:14 min/km
97
84
234
494
Katie GILES
Katie GILES #494
Female Y03
00:09:38.85
00:09:38.85
66
(66)
Y03
66
00:01:52.33
Female
66
Padbury Catholic Primary School
7
4:49 min/km
00:05:16.71
5:01 min/km
255
92
00:04:22.14
4:35 min/km
188
42
111
145
Lukas MILLER
Lukas MILLER #145
Male Y03
00:08:50.90
00:08:50.90
93
(93)
Y03
93
00:01:35.50
Male
93
Court Grammar School
2
4:25 min/km
00:04:44.97
4:31 min/km
115
92
00:04:05.93
4:18 min/km
115
98
95
650
Zeke BUCKLEY
Zeke BUCKLEY #650
Male Y03
00:08:43.90
00:08:43.90
80
(80)
Y03
80
00:01:28.50
Male
80
Whitford Catholic Primary School
5
4:21 min/km
00:04:44.98
4:31 min/km
116
93
00:03:58.92
4:11 min/km
84
73
253
456
Anzu HAYWOOD
Anzu HAYWOOD #456
Female Y03
00:09:50.41
00:09:50.41
79
(79)
Y03
79
00:02:03.88
Female
79
St Mark's Anglican Community School
5
4:55 min/km
00:05:17.23
5:02 min/km
256
93
00:04:33.17
4:47 min/km
233
70
276
415
Erin OBERHOLZER
Erin OBERHOLZER #415
Female Y03
00:10:03.39
00:10:03.39
100
(100)
Y03
100
00:02:16.87
Female
100
Peter Moyes Anglican Community School
12
5:01 min/km
00:05:17.48
5:02 min/km
257
94
00:04:45.91
5:00 min/km
270
102
71
235
Raphael STEYN
Raphael STEYN #235
Male Y03
00:08:33.66
00:08:33.66
60
(60)
Y03
60
00:01:18.26
Male
60
Lake Joondalup Baptist College
1
4:16 min/km
00:04:45.67
4:32 min/km
118
94
00:03:47.99
3:59 min/km
41
37
259
495
Rubika JOHNSON
Rubika JOHNSON #495
Female Y03
00:09:53.25
00:09:53.25
85
(85)
Y03
85
00:02:06.72
Female
85
Padbury Catholic Primary School
10
4:56 min/km
00:05:18.95
5:03 min/km
258
95
00:04:34.29
4:48 min/km
237
72
106
150
Oliver CANN
Oliver CANN #150
Male Y03
00:08:49.08
00:08:49.08
88
(88)
Y03
88
00:01:33.68
Male
88
Gooseberry Hill Primary School
5
4:24 min/km
00:04:45.76
4:32 min/km
119
95
00:04:03.32
4:16 min/km
107
92
286
432
Maisie LLOYD
Maisie LLOYD #432
Female Y03
00:10:14.35
00:10:14.35
108
(108)
Y03
108
00:02:27.82
Female
108
St Brigid's College
7
5:07 min/km
00:05:18.96
5:03 min/km
259
96
00:04:55.38
5:10 min/km
288
116
124
254
Haruki LEONARD
Haruki LEONARD #254
Male Y03
00:08:53.11
00:08:53.11
105
(105)
Y03
105
00:01:37.71
Male
105
North Perth Primary School
5
4:26 min/km
00:04:45.92
4:32 min/km
120
96
00:04:07.19
4:20 min/km
121
103
265
345
Isabella QUANCE
Isabella QUANCE #345
Female Y03
00:09:55.73
00:09:55.73
90
(90)
Y03
90
00:02:09.21
Female
90
Collier Primary School
4
4:57 min/km
00:05:19.56
5:04 min/km
260
97
00:04:36.17
4:50 min/km
242
77
90
312
Connor MEYER
Connor MEYER #312
Male Y03
00:08:40.90
00:08:40.90
77
(77)
Y03
77
00:01:25.50
Male
77
St Stephen's School Duncraig
5
4:20 min/km
00:04:46.18
4:32 min/km
121
97
00:03:54.72
4:07 min/km
70
61
89
313
Sammy WHITE
Sammy WHITE #313
Male Y03
00:08:40.76
00:08:40.76
76
(76)
Y03
76
00:01:25.36
Male
76
St Stephen's School Duncraig
4
4:20 min/km
00:04:46.38
4:32 min/km
122
98
00:03:54.37
4:06 min/km
67
58
257
443
Clementine GOYDER
Clementine GOYDER #443
Female Y03
00:09:52.63
00:09:52.63
83
(83)
Y03
83
00:02:06.11
Female
83
St Hilda's Anglican School for Girls
4
4:56 min/km
00:05:19.60
5:04 min/km
261
98
00:04:33.03
4:47 min/km
230
67
271
540
Annabel ROWE
Annabel ROWE #540
Female Y03
00:09:59.95
00:09:59.95
95
(95)
Y03
95
00:02:13.42
Female
95
Jandakot Primary School
3
4:59 min/km
00:05:19.90
5:04 min/km
262
99
00:04:40.05
4:54 min/km
251
84
148
257
Osgar GANNAWAY
Osgar GANNAWAY #257
Male Y03
00:09:02.40
00:09:02.40
122
(122)
Y03
122
00:01:47.00
Male
122
Northshore Christian Grammar School
2
4:31 min/km
00:04:46.99
4:33 min/km
125
99
00:04:15.40
4:28 min/km
162
129
91
514
Campbell PILLING
Campbell PILLING #514
Male Y03
00:08:41.77
00:08:41.77
78
(78)
Y03
78
00:01:26.37
Male
78
Baldivis Primary School
2
4:20 min/km
00:04:47.16
4:33 min/km
126
100
00:03:54.61
4:06 min/km
69
60
314
368
Abi WARBURTON
Abi WARBURTON #368
Female Y03
00:10:46.38
00:10:46.38
130
(130)
Y03
130
00:02:59.85
Female
130
Hocking Primary School
4
5:23 min/km
00:05:19.97
5:04 min/km
263
100
00:05:26.40
5:43 min/km
326
152
1
2
3
[4]
5
6
7
8
Page 4 of 8 (375 items)
© 2023