Swim Thru Perth Presented by Nigel Satterley AM
19 Jan 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Satterley 3.5km Challenge
Telethon Speech & Hearing 1.6km Classic
Channel Seven 800m Splash
250m Try-It Swim
Advanced
Advanced
1
[2]
Page 2 of 2 (71 items)
Pos
Race No
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Second Cat
Second Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
EstTime
Wetsuit
Dist
Pace
Wave
3
243
Nicola CORSBIE
Nicola CORSBIE #243
Female 55-64
00:49:07.64
00:49:07.64
1
(1)
55-64
1
55-64
1
Female
1
Claremont Masters
0:25:30
2.8
17:32 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
42
290
Luci WRIGHT
Luci WRIGHT #290
Female 55-64
01:20:40.96
01:20:40.96
2
(17)
55-64
2
00:31:33.32
55-64
2
Female
17
0:40:00
2.8
28:48 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
239
Peter BURTON
Peter BURTON #239
Male 55-64
DNS
DNS
55-64
55-64
Male
0:40:00
2.8
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
11
288
Robbie WEATHERALD
Robbie WEATHERALD #288
Male 55-64
01:00:02.90
01:00:02.90
1
(8)
55-64
1
55-64
1
Male
8
0:27:00
2.8
21:26 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
21
45
Richard CARSTAIRS
Richard CARSTAIRS #45
Male 55-64
01:06:14.69
01:06:14.69
2
(14)
55-64
2
00:06:11.79
55-64
2
Male
14
1:00:00
2.8
23:39 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
31
285
Humberto VALLADARES E SOUZA
Humberto VALLADARES E SOUZA #285
Male 55-64
01:12:30.12
01:12:30.12
3
(19)
55-64
3
00:12:27.22
55-64
3
Male
19
0:45:01
Yes
2.8
25:53 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
38
236
Nick BRETLAND
Nick BRETLAND #236
Male 55-64
01:16:25.70
01:16:25.70
4
(24)
55-64
4
00:16:22.80
55-64
4
Male
24
Inglewood Masters
0:45:00
2.8
27:17 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
58
247
Tony CURRY
Tony CURRY #247
Male 55-64
01:49:27.06
01:49:27.06
5
(32)
55-64
5
00:49:24.16
55-64
5
Male
32
0:35:00
2.8
39:05 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
263
Jennifer MARTIN
Jennifer MARTIN #263
Female 65-74
DNS
DNS
65-74
65-74
Female
Fremantle Masters
0:50:00
2.8
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
37
275
Maggie READ
Maggie READ #275
Female 65-74
01:15:57.70
01:15:57.70
1
(14)
65-74
1
65-74
1
Female
14
Maida Vale Masters
0:35:35
2.8
27:07 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
254
Ian HASLEBY
Ian HASLEBY #254
Male 65-74
DNS
DNS
65-74
65-74
Male
0:44:00
2.8
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
34
257
Paul JACKLIN
Paul JACKLIN #257
Male 65-74
01:13:13.14
01:13:13.14
1
(21)
65-74
1
65-74
1
Male
21
Mandurah Masters
0:57:00
2.8
26:08 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
35
230
Thomas ABBOTT
Thomas ABBOTT #230
Male 65-74
01:13:35.51
01:13:35.51
2
(22)
65-74
2
00:00:22.36
65-74
2
Male
22
0:40:00
2.8
26:16 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
57
280
John SILVESTER
John SILVESTER #280
Male 65-74
01:42:23.58
01:42:23.58
3
(31)
65-74
3
00:29:10.44
65-74
3
Male
31
Superfins Masters
0:45:12
2.8
36:34 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
14
269
Eloise PALMER
Eloise PALMER #269
Female Under 18
01:01:19.51
01:01:19.51
1
(5)
Under 18
1
Under 15
1
Female
5
0:27:00
2.8
21:54 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
27
251
Finlay GOBBY
Finlay GOBBY #251
Female Under 18
01:07:01.77
01:07:01.77
2
(11)
Under 18
2
00:05:42.26
Under 15
2
Female
11
0:31:00
2.8
23:56 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
32
252
Marcella GOBBY
Marcella GOBBY #252
Female Under 18
01:12:58.07
01:12:58.07
3
(13)
Under 18
3
00:11:38.56
Under 15
3
Female
13
0:30:00
2.8
26:03 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
40
258
Eleanor JACKSON
Eleanor JACKSON #258
Female Under 18
01:19:43.65
01:19:43.65
4
(16)
Under 18
4
00:18:24.14
Under 15
4
Female
16
0:33:30
2.8
28:28 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
48
382
Kokoda HALLIDAY
Kokoda HALLIDAY #382
Female Under 18
01:24:08.77
01:24:08.77
5
(21)
Under 18
5
00:22:49.26
Under 15
5
Female
21
2.8
30:03 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
235
Leonardo BRANDAO BERNARDO E SOUZA
Leonardo BRANDAO BERNARDO E SOUZA #235
Male Under 18
DNF
DNF
Under 18
Under 15
Male
0:45:01
Yes
2.8
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
30
256
William HOPKINS
William HOPKINS #256
Male Under 18
01:12:12.04
01:12:12.04
1
(18)
Under 18
1
Under 15
1
Male
18
0:35:00
2.8
25:47 min/km
Wave 5 Green
Add To Favourites
   
Detailed Results
Email
Share on Twitter
Share on Facebook
1
[2]
Page 2 of 2 (71 items)