Rottnest Swim Run
16 Nov 2019
Results
Details
 
Contact
Category Results
All Results
Advanced
Category Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (152 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Member 2
Member 1
Dist
3.21 km
C/Pos
7.3km
C/Pos
9.2km
C/Pos
13.2km
C/Pos
25km
C/Pos
Finish
C/Pos
69
52
TEAM Injury free
TEAM Injury free #52
Male Team
04:30:54
04:30:54
41
Male Team
41
01:26:10
David WOODHOUSE
Adam KILEY
26.8
00:25:26
44
00:32:39
46
00:17:52
43
00:34:40
43
01:34:47
43
00:23:17
41
38
51
TEAM Ocean floaters
TEAM Ocean floaters #51
Male Team
04:07:35
04:07:35
24
Male Team
24
01:02:51
Matt WATSON
Simon WINDSOR
26.8
00:25:11
41
00:31:17
35
00:16:41
30
00:34:01
31
01:21:24
24
00:27:01
24
84
50
TEAM Housework avoiders
TEAM Housework avoiders #50
Female Team
04:41:55
04:41:55
19
Female Team
19
01:06:10
Diana ARTHUR
Sandra FLAHIVE
26.8
00:28:07
34
00:34:56
28
00:21:39
32
00:37:06
27
01:35:48
21
00:27:28
19
37
49
TEAM Happy Potterers
TEAM Happy Potterers #49
Female Team
04:05:44
04:05:44
6
Female Team
6
00:29:59
Christina LADYMAN
Kara WRIGHT
26.8
00:22:58
6
00:31:01
6
00:16:04
6
00:34:48
6
01:23:30
6
00:25:25
6
60
48
TEAM GrimFun
TEAM GrimFun #48
Male Team
04:28:13
04:28:13
36
Male Team
36
01:23:29
Alex LARSON
Jason BLACK
26.8
00:24:06
29
00:31:42
29
00:19:42
41
00:34:25
40
01:31:53
37
00:23:51
36
72
47
TEAM Live Life
TEAM Live Life #47
Female Team
04:32:08
04:32:08
15
Female Team
15
00:56:22
Robyn SCOTT
Stacey ROUT
26.8
00:28:06
31
00:34:00
25
00:18:58
22
00:35:04
19
01:34:08
16
00:21:52
15
46
TEAM Golden crumpet and friend
TEAM Golden crumpet and friend #46
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Sam COLVIN
James SHAPCOTT
26.8
131
45
Team SINK-A-POORS
Team SINK-A-POORS #45
Mixed Team
05:30:57
05:30:57
33
Mixed Team
33
02:08:15
Emma Barrebo
26.8
00:30:43
34
00:41:52
34
00:24:16
34
00:44:58
34
01:53:31
33
05:30:57
33
85
44
TEAM Foxes in the Chook Pen
TEAM Foxes in the Chook Pen #44
Male Team
04:42:37
04:42:37
47
Male Team
47
01:37:53
Drew BANFIELD
Tim BANFIELD
26.8
00:23:09
23
00:31:21
24
00:17:52
25
00:34:28
28
01:41:10
46
00:28:18
47
6
43
TEAM Flying DJ
TEAM Flying DJ #43
Male Team
03:32:47
03:32:47
5
Male Team
5
00:28:03
James MARANGOU
Dominic MATTES
26.8
00:19:51
4
00:26:11
4
00:14:40
4
00:29:35
4
01:12:48
5
00:28:28
5
70
42
TEAM Flamin Dragons
TEAM Flamin Dragons #42
Mixed Team
04:30:56
04:30:56
15
Mixed Team
15
01:08:14
Elise KALLMEIER
David KALLMEIER
26.8
00:25:11
20
00:33:02
18
00:18:20
17
00:33:03
14
01:37:33
14
00:20:23
15
135
41
TEAM Fish out of water
TEAM Fish out of water #41
Male Team
05:38:14
05:38:14
60
Male Team
60
02:33:30
Ian MCTAVISH
Andy MCINTYRE
26.8
00:29:13
60
00:39:47
59
00:22:03
59
00:51:32
59
01:49:05
58
05:38:14
60
142
40
TEAM Fireballs
TEAM Fireballs #40
Mixed Team
05:53:33
05:53:33
34
Mixed Team
34
02:30:51
Charlotte CONNON
Matt GIBSON
26.8
00:30:46
33
00:37:56
32
00:22:15
32
00:48:02
33
02:03:05
34
05:53:33
34
21
39
TEAM FineTuned
TEAM FineTuned #39
Male Team
03:50:42
03:50:42
12
Male Team
12
00:45:58
Cameron TAYLOR
Simon ARMSTRONG
26.8
00:20:39
6
00:28:46
8
00:15:41
8
00:31:12
11
01:17:57
11
00:33:19
12
57
38
TEAM Lock up your Roweboat
TEAM Lock up your Roweboat #38
Male Team
04:23:35
04:23:35
35
Male Team
35
01:18:51
Ian ROWE
Jordan LOXLEY
26.8
00:24:14
32
00:31:50
32
00:17:21
33
00:34:32
33
01:30:37
30
00:25:42
35
58
37
TEAM Em-Power
TEAM Em-Power #37
Female Team
04:24:24
04:24:24
11
Female Team
11
00:48:39
Julie BULL
Emma MOON
26.8
00:24:20
8
00:32:23
8
00:16:45
8
00:35:04
8
01:32:44
9
00:22:45
11
78
36
TEAM EMM Water
TEAM EMM Water #36
Male Team
04:35:57
04:35:57
44
Male Team
44
01:31:13
Wade DODSON
Samuel COOK
26.8
00:25:12
38
00:33:07
47
00:19:19
48
00:35:13
49
01:32:37
41
00:25:09
44
128
35
TEAM Ee-Mo
TEAM Ee-Mo #35
Female Team
05:23:24
05:23:24
40
Female Team
40
01:47:39
Emma RIDLEY
Monique SCOTT
26.8
00:29:10
38
00:38:49
40
00:23:06
43
00:45:25
41
01:49:47
40
05:23:24
40
88
34
TEAM El and Kate
TEAM El and Kate #34
Female Team
04:43:06
04:43:06
20
Female Team
20
01:07:21
Kate COLLINS SMYTH
Eleanor QUESTED
26.8
00:25:22
13
00:32:21
11
00:17:10
10
00:34:18
10
01:56:17
29
-00:02:29
20
64
33
TEAM East meets west
TEAM East meets west #33
Female Team
04:29:48
04:29:48
13
Female Team
13
00:54:03
Renee GOODALL
Sherston SHERIDAN
26.8
00:27:10
20
00:32:53
19
00:18:18
18
00:33:43
14
01:31:09
12
00:24:30
13
67
32
TEAM Easier Said Than Run
TEAM Easier Said Than Run #32
Female Team
04:30:35
04:30:35
14
Female Team
14
00:54:50
Meg CHUTE
Miriam SALTER
26.8
00:25:14
10
00:32:44
12
00:18:57
12
00:35:47
16
01:37:06
15
00:23:16
14
120
31
TEAM Dumb & Dumber
TEAM Dumb & Dumber #31
Female Team
05:15:58
05:15:58
36
Female Team
36
01:40:13
Marisa GIANOTTI
Kirsty EATON
26.8
00:27:59
28
00:36:19
33
00:21:00
34
00:40:07
35
01:50:12
35
05:15:58
36
20
30
TEAM Dreams
TEAM Dreams #30
Mixed Team
03:48:47
03:48:47
5
Mixed Team
5
00:26:05
Catherine ROSE
Alex FINLAYSON
26.8
00:22:04
5
00:29:02
4
00:15:40
4
00:31:17
6
01:17:40
5
00:30:39
5
19
29
TEAM Double Trouble
TEAM Double Trouble #29
Mixed Team
03:47:18
03:47:18
4
Mixed Team
4
00:24:36
Jess JENKE
Brenton JENKE
26.8
00:22:16
6
00:30:40
6
00:14:15
5
00:30:35
5
01:17:55
4
00:29:56
4
83
28
TEAM Double J
TEAM Double J #28
Mixed Team
04:41:12
04:41:12
19
Mixed Team
19
01:18:30
Jonathan DORAN
Jacqueline BEVEN
26.8
00:26:44
26
00:33:17
25
00:17:38
22
00:35:53
23
01:37:17
19
00:27:48
19
27
TEAM Bulldogs Angels
TEAM Bulldogs Angels #27
Male Team
DNS
DNS
Male Team
Jon PETTINGILL
Phil SCOTT
26.8
5
26
TEAM Dark and Stormy
TEAM Dark and Stormy #26
Male Team
03:31:21
03:31:21
4
Male Team
4
00:26:37
Cam STORM
Phil CORRICK
26.8
00:20:06
5
00:25:57
5
00:14:46
5
00:29:36
5
01:10:29
4
00:27:53
4
123
25
TEAM CT
TEAM CT #25
Female Team
05:20:56
05:20:56
38
Female Team
38
01:45:11
Tess MARSLEN
Claire JORDAN
26.8
00:27:29
25
00:35:22
26
00:20:18
27
00:40:49
33
02:00:11
37
05:20:56
38
104
24
TEAM Crazy Sheep
TEAM Crazy Sheep #24
Mixed Team
04:54:40
04:54:40
23
Mixed Team
23
01:31:58
Jimena TARACENA
Peter THOMAS
26.8
00:26:26
23
00:33:19
24
00:21:04
25
00:37:43
26
01:42:21
23
00:00:22
23
126
23
TEAM Could End In Divorce
TEAM Could End In Divorce #23
Mixed Team
05:22:40
05:22:40
30
Mixed Team
30
01:59:58
Robert BOYLAN
Lee BOYLAN
26.8
00:29:54
32
00:38:44
33
00:24:04
33
00:40:54
32
01:53:11
31
05:22:40
30
81
22
TEAM Chrome Dome's
TEAM Chrome Dome's #22
Male Team
04:37:53
04:37:53
45
Male Team
45
01:33:08
Brendan DOWNES
Joseph ANDERSON
26.8
00:24:25
33
00:31:09
30
00:17:23
28
00:34:10
30
01:43:03
47
00:23:35
45
138
21
TEAM Char & Lizard
TEAM Char & Lizard #21
Female Team
05:44:20
05:44:20
45
Female Team
45
02:08:35
Elizabeth WOOLLARD
Charlotte WOOLLARD
26.8
00:30:02
41
00:36:25
37
00:20:19
38
01:14:06
47
01:42:41
47
05:44:20
45
98
20
TEAM Cats
TEAM Cats #20
Female Team
04:50:14
04:50:14
25
Female Team
25
01:14:29
Marian BRENNAN
Ruth CHANG
26.8
00:28:14
30
00:35:15
29
00:20:56
30
00:38:40
29
01:41:52
27
00:00:14
25
124
19
TEAM Cat & Anna
TEAM Cat & Anna #19
Female Team
05:21:55
05:21:55
39
Female Team
39
01:46:09
Catherine JESSOP
Anna BAKOGIANIS
26.8
00:30:08
43
00:37:42
41
00:20:41
39
00:49:41
44
01:46:48
39
05:21:55
39
15
18
Team CAN'T SWIM, CAN RUN.
Team CAN'T SWIM, CAN RUN. #18
Male Team
03:45:16
03:45:16
9
Male Team
9
00:40:32
Raymond LAMPARD
Christopher HAZELL
26.8
00:20:44
11
00:28:11
7
00:15:38
7
00:31:07
8
01:16:00
6
00:31:38
9
27
17
TEAM Bye Felicia
TEAM Bye Felicia #17
Male Team
03:55:14
03:55:14
17
Male Team
17
00:50:29
Michael FORD
Sam ROWE
26.8
00:21:35
12
00:29:09
14
00:15:17
15
00:30:33
14
01:22:32
18
00:29:29
17
3
16
TEAM Butch & Sundance
TEAM Butch & Sundance #16
Male Team
03:19:18
03:19:18
3
Male Team
3
00:14:34
Dave GRANT
Murray ROBERTSON
26.8
00:18:57
3
00:24:29
3
00:13:19
2
00:26:58
2
01:08:15
3
00:21:46
3
73
15
TEAM BucksnDucks
TEAM BucksnDucks #15
Mixed Team
04:32:16
04:32:16
16
Mixed Team
16
01:09:34
Jan GRAHAM
Chris ALLDAY
26.8
00:25:09
19
00:33:27
19
00:18:56
18
00:36:06
20
01:34:22
15
00:23:24
16
96
14
TEAM Box Tickers
TEAM Box Tickers #14
Female Team
04:48:27
04:48:27
24
Female Team
24
01:12:42
Tarryn DELESTANG
Gemma BANFIELD
26.8
00:27:41
26
00:33:49
21
00:19:45
23
00:37:07
25
01:40:58
22
-00:07:20
24
100
13
TEAM Bound Sport and Fitness
TEAM Bound Sport and Fitness #13
Female Team
04:50:48
04:50:48
26
Female Team
26
01:15:02
Kellie ELLIS
Brooke BOWMAN
26.8
00:27:15
21
00:34:51
22
00:20:54
25
00:35:22
24
01:43:58
25
00:00:19
26
115
12
TEAM BobPlod
TEAM BobPlod #12
Female Team
05:03:44
05:03:44
33
Female Team
33
01:27:59
Tamsin ELDRIDGE
Anna VAN HAZEL
26.8
00:27:47
27
00:35:54
32
00:20:02
29
00:40:15
32
01:42:15
30
05:03:44
33
9
11
TEAM Blackfemmes
TEAM Blackfemmes #11
Female Team
03:42:57
03:42:57
3
Female Team
3
00:07:11
Caroline ANDERSON
Ann BRINKAMP
26.8
00:22:26
4
00:28:30
4
00:14:54
4
00:30:07
4
01:14:10
3
00:31:39
3
132
10
TEAM Be Flogged
TEAM Be Flogged #10
Male Team
05:31:13
05:31:13
58
Male Team
58
02:26:29
Paul SKIPWORTH
Eric MURPHY
26.8
00:27:59
54
00:46:39
63
00:22:08
63
00:43:01
58
01:55:16
59
05:31:13
58
75
9
TEAM This is BS
TEAM This is BS #9
Mixed Team
04:32:49
04:32:49
17
Mixed Team
17
01:10:07
Steph WADE
Bryan APATHY
26.8
00:24:49
14
00:33:14
16
00:19:38
20
00:35:23
19
01:37:11
18
00:20:00
17
46
8
TEAM Balding Beauties
TEAM Balding Beauties #8
Male Team
04:16:17
04:16:17
28
Male Team
28
01:11:33
Lincoln FRANCESCHI
Mathew LYONS
26.8
00:24:23
31
00:32:04
34
00:16:45
29
00:34:39
32
01:25:20
28
00:25:34
28
8
7
TEAM Rose and Rach
TEAM Rose and Rach #7
Female Team
03:40:30
03:40:30
2
Female Team
2
00:04:45
Rose RICHARDS
Rachael SMITH
26.8
00:21:42
3
00:28:29
2
00:15:06
2
00:30:23
3
01:14:26
2
00:28:56
2
6
TEAM Area 51
TEAM Area 51 #6
Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Kristine RICCI
Ross SUTHERLAND
26.8
00:28:58
00:36:11
00:21:09
04:04:00
95
5
TEAM Alice Mole
TEAM Alice Mole #5
Female Team
04:48:00
04:48:00
23
Female Team
23
01:12:14
Claire LYNCH
Sarah ANDERSON
26.8
00:25:43
14
00:33:49
17
00:17:41
14
00:36:03
17
01:40:51
19
00:00:23
23
28
4
TEAM Acklin Acolytes
TEAM Acklin Acolytes #4
Male Team
03:56:04
03:56:04
18
Male Team
18
00:51:19
Glenn HUTTON
Rhys JAMES
26.8
00:22:08
18
00:29:17
20
00:15:37
21
00:33:09
22
01:18:14
17
00:28:05
18
111
3
TEAM 5-Oh
TEAM 5-Oh #3
Male Team
05:01:57
05:01:57
54
Male Team
54
01:57:13
James WILSON
Matt SILVESTER
26.8
00:24:35
35
00:31:40
33
00:17:25
35
00:34:28
34
02:06:30
56
05:01:57
54
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (152 items)