Rottnest Swim Run
16 Nov 2019
Results
Details
 
Contact
Category Results
All Results
Advanced
Category Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (152 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Member 2
Member 1
Dist
3.21 km
C/Pos
7.3km
C/Pos
9.2km
C/Pos
13.2km
C/Pos
25km
C/Pos
Finish
C/Pos
51
59
TEAM KAWEENS
TEAM KAWEENS #59
Female Team
04:19:10
04:19:10
8
Female Team
8
00:43:25
Mathilda LIPSCOMBE
Natalie WHITESIDE
26.8
00:23:43
7
00:31:04
7
00:16:50
7
00:34:16
7
01:29:58
7
00:23:45
8
52
67
TEAM MatthewsMen
TEAM MatthewsMen #67
Male Team
04:22:22
04:22:22
32
Male Team
32
01:17:38
Hamish MATTHEWS
Michael MATTHEWS
26.8
00:25:24
43
00:32:07
42
00:18:54
44
00:35:07
46
01:29:50
35
00:22:04
32
53
139
TEAM WedsWaddlers
TEAM WedsWaddlers #139
Female Team
04:22:22
04:22:22
9
Female Team
9
00:46:37
Sarah THOMAS
Emily ROBERTS
26.8
00:25:25
12
00:32:03
10
00:19:29
13
00:35:11
13
01:29:31
11
00:21:41
9
54
66
TEAM Marie and Emma
TEAM Marie and Emma #66
Female Team
04:22:40
04:22:40
10
Female Team
10
00:46:55
Emma FITT
Marie TURNER
26.8
00:27:03
19
00:32:03
16
00:18:48
16
00:34:20
15
01:28:42
10
00:24:10
10
55
93
TEAM Run Forrest Swim!
TEAM Run Forrest Swim! #93
Male Team
04:22:57
04:22:57
33
Male Team
33
01:18:12
Ross GEARING
Rowan WATSON
26.8
00:24:29
36
00:31:52
36
00:17:46
36
00:34:50
39
01:31:20
34
00:22:47
33
56
77
TEAM Oldies But Goodies
TEAM Oldies But Goodies #77
Male Team
04:23:08
04:23:08
34
Male Team
34
01:18:24
John OLIVER
Kim VIVIAN
26.8
00:23:44
27
00:31:02
27
00:17:37
26
00:34:14
27
01:34:55
36
00:21:20
34
57
38
TEAM Lock up your Roweboat
TEAM Lock up your Roweboat #38
Male Team
04:23:35
04:23:35
35
Male Team
35
01:18:51
Ian ROWE
Jordan LOXLEY
26.8
00:24:14
32
00:31:50
32
00:17:21
33
00:34:32
33
01:30:37
30
00:25:42
35
58
37
TEAM Em-Power
TEAM Em-Power #37
Female Team
04:24:24
04:24:24
11
Female Team
11
00:48:39
Julie BULL
Emma MOON
26.8
00:24:20
8
00:32:23
8
00:16:45
8
00:35:04
8
01:32:44
9
00:22:45
11
59
108
TEAM Team Crofty
TEAM Team Crofty #108
Female Team
04:26:55
04:26:55
12
Female Team
12
00:51:10
Alise CROFT
Maia CROFT
26.8
00:26:02
17
00:32:23
14
00:18:46
15
00:34:32
12
01:32:08
13
00:20:19
12
60
48
TEAM GrimFun
TEAM GrimFun #48
Male Team
04:28:13
04:28:13
36
Male Team
36
01:23:29
Alex LARSON
Jason BLACK
26.8
00:24:06
29
00:31:42
29
00:19:42
41
00:34:25
40
01:31:53
37
00:23:51
36
61
91
TEAM Rob n Robyn
TEAM Rob n Robyn #91
Mixed Team
04:28:15
04:28:15
13
Mixed Team
13
01:05:33
Robyn TISSIMAN
Rob PASS
26.8
00:23:37
11
00:32:01
10
00:18:23
13
00:35:06
13
01:40:18
17
00:20:57
13
62
121
TEAM Get Crackin
TEAM Get Crackin #121
Male Team
04:29:26
04:29:26
37
Male Team
37
01:24:42
Ben GALVIN
Andrew ZADOW
26.8
00:23:27
26
00:32:33
31
00:17:33
32
00:35:21
38
01:36:40
42
00:22:30
37
63
92
TEAM Rosie’s runaways
TEAM Rosie’s runaways #92
Male Team
04:29:43
04:29:43
38
Male Team
38
01:24:58
Ben ASHFORD
Tim BUNNEY
26.8
00:24:57
40
00:32:46
44
00:18:45
45
00:33:09
42
01:32:01
38
00:27:14
38
64
33
TEAM East meets west
TEAM East meets west #33
Female Team
04:29:48
04:29:48
13
Female Team
13
00:54:03
Renee GOODALL
Sherston SHERIDAN
26.8
00:27:10
20
00:32:53
19
00:18:18
18
00:33:43
14
01:31:09
12
00:24:30
13
65
1
TEAM 2Cox Racing
TEAM 2Cox Racing #1
Male Team
04:29:58
04:29:58
39
Male Team
39
01:25:14
Ross SKELTON
Matt COLLIER
26.8
00:25:22
39
00:33:01
45
00:18:50
46
00:35:53
50
01:31:43
39
00:25:23
39
66
128
TEAM Sea Horse Riders
TEAM Sea Horse Riders #128
Male Team
04:30:32
04:30:32
40
Male Team
40
01:25:48
Ivan WATT-PRINGLE
James DEAN
26.8
00:25:25
42
00:32:13
43
00:17:20
38
00:35:49
45
01:34:33
40
00:23:11
40
67
32
TEAM Easier Said Than Run
TEAM Easier Said Than Run #32
Female Team
04:30:35
04:30:35
14
Female Team
14
00:54:50
Meg CHUTE
Miriam SALTER
26.8
00:25:14
10
00:32:44
12
00:18:57
12
00:35:47
16
01:37:06
15
00:23:16
14
68
144
TEAM YTG+B
TEAM YTG+B #144
Mixed Team
04:30:37
04:30:37
14
Mixed Team
14
01:07:55
Harry HOWE
Nina SCHEER
26.8
00:26:30
24
00:31:42
17
00:18:13
15
00:33:35
15
01:34:09
13
00:23:01
14
69
52
TEAM Injury free
TEAM Injury free #52
Male Team
04:30:54
04:30:54
41
Male Team
41
01:26:10
David WOODHOUSE
Adam KILEY
26.8
00:25:26
44
00:32:39
46
00:17:52
43
00:34:40
43
01:34:47
43
00:23:17
41
70
42
TEAM Flamin Dragons
TEAM Flamin Dragons #42
Mixed Team
04:30:56
04:30:56
15
Mixed Team
15
01:08:14
Elise KALLMEIER
David KALLMEIER
26.8
00:25:11
20
00:33:02
18
00:18:20
17
00:33:03
14
01:37:33
14
00:20:23
15
71
72
TEAM Moon Shot
TEAM Moon Shot #72
Male Team
04:31:30
04:31:30
42
Male Team
42
01:26:46
Neil ARMSTRONG
David MARTIN
26.8
00:23:55
28
00:30:39
25
00:18:14
27
00:33:01
24
01:31:51
29
00:31:43
42
72
47
TEAM Live Life
TEAM Live Life #47
Female Team
04:32:08
04:32:08
15
Female Team
15
00:56:22
Robyn SCOTT
Stacey ROUT
26.8
00:28:06
31
00:34:00
25
00:18:58
22
00:35:04
19
01:34:08
16
00:21:52
15
73
15
TEAM BucksnDucks
TEAM BucksnDucks #15
Mixed Team
04:32:16
04:32:16
16
Mixed Team
16
01:09:34
Jan GRAHAM
Chris ALLDAY
26.8
00:25:09
19
00:33:27
19
00:18:56
18
00:36:06
20
01:34:22
15
00:23:24
16
74
83
TEAM Points for participation
TEAM Points for participation #83
Female Team
04:32:46
04:32:46
16
Female Team
16
00:57:01
Jemma FORD
Maddy SHELLABEAR
26.8
00:24:55
9
00:32:14
9
00:17:19
9
00:34:31
9
01:35:50
14
00:25:30
16
75
9
TEAM This is BS
TEAM This is BS #9
Mixed Team
04:32:49
04:32:49
17
Mixed Team
17
01:10:07
Steph WADE
Bryan APATHY
26.8
00:24:49
14
00:33:14
16
00:19:38
20
00:35:23
19
01:37:11
18
00:20:00
17
76
119
TEAM The Jimi Jamison Jammers
TEAM The Jimi Jamison Jammers #119
Male Team
04:35:23
04:35:23
43
Male Team
43
01:30:39
Mark PRESSLEY
Nic CHRISTIE
26.8
00:28:25
58
00:34:26
55
00:18:57
55
00:37:13
54
01:31:26
48
00:25:26
43
77
79
TEAM PaddyTaffy
TEAM PaddyTaffy #79
Mixed Team
04:35:43
04:35:43
18
Mixed Team
18
01:13:01
Andrea WILLIAMS
Mark COTTER
26.8
00:26:01
21
00:32:49
21
00:18:42
19
00:36:07
21
01:35:16
16
00:25:37
18
78
36
TEAM EMM Water
TEAM EMM Water #36
Male Team
04:35:57
04:35:57
44
Male Team
44
01:31:13
Wade DODSON
Samuel COOK
26.8
00:25:12
38
00:33:07
47
00:19:19
48
00:35:13
49
01:32:37
41
00:25:09
44
79
70
TEAM Mermaid Squad
TEAM Mermaid Squad #70
Female Team
04:36:09
04:36:09
17
Female Team
17
01:00:24
Nadine ARONHEIM
Ingrid DIX
26.8
00:25:22
11
00:33:56
15
00:19:04
17
00:34:58
18
01:37:28
17
00:24:35
17
80
55
TEAM JDee Yes Yes
TEAM JDee Yes Yes #55
Female Team
04:37:35
04:37:35
18
Female Team
18
01:01:50
Dee WESSELS
Jacqui CLAASSEN
26.8
00:27:19
22
00:33:50
20
00:19:39
20
00:36:54
20
01:33:48
18
00:24:29
18
81
22
TEAM Chrome Dome's
TEAM Chrome Dome's #22
Male Team
04:37:53
04:37:53
45
Male Team
45
01:33:08
Brendan DOWNES
Joseph ANDERSON
26.8
00:24:25
33
00:31:09
30
00:17:23
28
00:34:10
30
01:43:03
47
00:23:35
45
82
78
TEAM Overconfident
TEAM Overconfident #78
Male Team
04:39:32
04:39:32
46
Male Team
46
01:34:47
Brett MACLENNAN
David BISHOP
26.8
00:27:20
50
00:33:55
53
00:19:23
53
00:37:29
52
01:34:17
49
00:26:29
46
83
28
TEAM Double J
TEAM Double J #28
Mixed Team
04:41:12
04:41:12
19
Mixed Team
19
01:18:30
Jonathan DORAN
Jacqueline BEVEN
26.8
00:26:44
26
00:33:17
25
00:17:38
22
00:35:53
23
01:37:17
19
00:27:48
19
84
50
TEAM Housework avoiders
TEAM Housework avoiders #50
Female Team
04:41:55
04:41:55
19
Female Team
19
01:06:10
Diana ARTHUR
Sandra FLAHIVE
26.8
00:28:07
34
00:34:56
28
00:21:39
32
00:37:06
27
01:35:48
21
00:27:28
19
85
44
TEAM Foxes in the Chook Pen
TEAM Foxes in the Chook Pen #44
Male Team
04:42:37
04:42:37
47
Male Team
47
01:37:53
Drew BANFIELD
Tim BANFIELD
26.8
00:23:09
23
00:31:21
24
00:17:52
25
00:34:28
28
01:41:10
46
00:28:18
47
86
113
TEAM Team Sandbar
TEAM Team Sandbar #113
Male Team
04:42:44
04:42:44
48
Male Team
48
01:38:00
Ben RANDALL
Ryan SILVESTER
26.8
00:27:54
52
00:32:56
50
00:17:29
49
00:34:11
47
01:34:15
44
00:29:08
48
87
86
TEAM Psssss
TEAM Psssss #86
Male Team
04:42:45
04:42:45
49
Male Team
49
01:38:01
Adam JONES
Ben WALKER
26.8
00:27:27
53
00:32:45
49
00:17:40
50
00:34:17
48
01:34:24
45
00:29:38
49
88
34
TEAM El and Kate
TEAM El and Kate #34
Female Team
04:43:06
04:43:06
20
Female Team
20
01:07:21
Kate COLLINS SMYTH
Eleanor QUESTED
26.8
00:25:22
13
00:32:21
11
00:17:10
10
00:34:18
10
01:56:17
29
-00:02:29
20
89
96
TEAM Sea Horse Trainers
TEAM Sea Horse Trainers #96
Male Team
04:44:19
04:44:19
50
Male Team
50
01:39:35
James ARNOTT
Ashley S AALIGARI
26.8
00:27:50
55
00:33:05
51
00:18:50
51
00:37:25
51
01:36:39
50
00:29:37
50
90
71
TEAM Carine Cats
TEAM Carine Cats #71
Female Team
04:44:24
04:44:24
21
Female Team
21
01:08:39
Michelle CAREY
Sally CLARK
26.8
00:26:03
15
00:34:07
18
00:19:33
19
00:38:45
23
01:38:39
20
00:29:17
21
91
65
TEAM M&M Mixups
TEAM M&M Mixups #65
Mixed Team
04:45:02
04:45:02
20
Mixed Team
20
01:22:20
Matt BOTT
Melanie HILL
26.8
00:25:02
18
00:34:35
23
00:20:34
24
00:37:08
25
01:42:14
22
-00:08:04
20
92
60
TEAM Kellys Hill
TEAM Kellys Hill #60
Mixed Team
04:46:15
04:46:15
21
Mixed Team
21
01:23:33
Ciaran KELLY
Kirsten HILL
26.8
00:25:00
17
00:33:04
15
00:18:52
16
00:35:46
18
01:41:22
20
00:31:09
21
93
114
TEAM Team Swede
TEAM Team Swede #114
Female Team
04:46:19
04:46:19
22
Female Team
22
01:10:34
Nina MALMSTROM
Lisa STYRUD
26.8
00:27:20
24
00:34:47
24
00:18:59
21
00:36:49
22
01:41:32
23
-00:01:27
22
94
130
TEAM Travelling WilBerrys
TEAM Travelling WilBerrys #130
Male Team
04:46:57
04:46:57
51
Male Team
51
01:42:13
Anthony WILSON
Peter BERRY
26.8
00:27:20
51
00:32:09
48
00:17:35
47
00:33:36
44
01:54:46
53
00:00:17
51
95
5
TEAM Alice Mole
TEAM Alice Mole #5
Female Team
04:48:00
04:48:00
23
Female Team
23
01:12:14
Claire LYNCH
Sarah ANDERSON
26.8
00:25:43
14
00:33:49
17
00:17:41
14
00:36:03
17
01:40:51
19
00:00:23
23
96
14
TEAM Box Tickers
TEAM Box Tickers #14
Female Team
04:48:27
04:48:27
24
Female Team
24
01:12:42
Tarryn DELESTANG
Gemma BANFIELD
26.8
00:27:41
26
00:33:49
21
00:19:45
23
00:37:07
25
01:40:58
22
-00:07:20
24
97
110
TEAM Team Donny-Five-O
TEAM Team Donny-Five-O #110
Male Team
04:49:53
04:49:53
52
Male Team
52
01:45:08
Donovan COCHRANE
Richard LUNN
26.8
00:28:10
56
00:35:55
57
00:19:04
57
00:40:08
56
01:38:28
51
-00:01:08
52
98
20
TEAM Cats
TEAM Cats #20
Female Team
04:50:14
04:50:14
25
Female Team
25
01:14:29
Marian BRENNAN
Ruth CHANG
26.8
00:28:14
30
00:35:15
29
00:20:56
30
00:38:40
29
01:41:52
27
00:00:14
25
99
98
TEAM Should’ve Trained
TEAM Should’ve Trained #98
Mixed Team
04:50:30
04:50:30
22
Mixed Team
22
01:27:48
Amiel CASSIDY
Matt RADCLIFF
26.8
00:26:26
25
00:30:40
14
00:17:13
14
00:36:17
17
01:44:53
21
-00:00:58
22
100
13
TEAM Bound Sport and Fitness
TEAM Bound Sport and Fitness #13
Female Team
04:50:48
04:50:48
26
Female Team
26
01:15:02
Kellie ELLIS
Brooke BOWMAN
26.8
00:27:15
21
00:34:51
22
00:20:54
25
00:35:22
24
01:43:58
25
00:00:19
26
1
[2]
3
4
Page 2 of 4 (152 items)