Bibra Lake Fun Run
15 Sep 2019
Results
Details
 
Contact
Advanced
Advanced
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (293 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
67
67
334
Tom WIDENBAR
Tom WIDENBAR #334
Male 18-54
00:29:18.28
00:29:18.28
(00:29:10.94)
19
(51)
00:29:10.94
18-54
19
19
00:29:18.28
Male
51
51
4:53 min/km
68
68
169
Ben MUIR
Ben MUIR #169
Male 12 & Under
00:29:29.23
00:29:29.23
(00:29:29.23)
13
(52)
00:29:29.23
12 & Under
13
13
00:29:29.23
Male
52
52
Petra Muir
1
4:54 min/km
69
70
452
John WILKINSON
John WILKINSON #452
Male 55 & Over
00:29:46.27
00:29:46.27
(00:29:40.87)
5
(53)
00:29:40.87
55 & Over
5
5
00:05:14.09
Male
53
53
Y Striders
1
4:57 min/km
75
78
31
Narius IRANI
Narius IRANI #31
Male 18-54
00:30:09.01
00:30:09.01
(00:30:09.01)
20
(54)
00:30:09.01
18-54
20
21
00:30:09.01
Male
54
56
Coogee Primary School
5
5:01 min/km
76
76
23
Dylan ARMSTRONG
Dylan ARMSTRONG #23
Male 12 & Under
00:30:18.93
00:30:18.93
(00:30:01.19)
14
(55)
00:30:01.19
12 & Under
14
14
00:30:18.93
Male
55
55
Coogee Primary School
6
5:03 min/km
77
75
24
Neil ARMSTRONG
Neil ARMSTRONG #24
Male 18-54
00:30:18.93
00:30:18.93
(00:30:00.94)
21
(56)
00:30:00.94
18-54
21
20
00:30:18.93
Male
56
54
Coogee Primary School
7
5:03 min/km
79
82
107
Jayden DAVIS
Jayden DAVIS #107
Male 12 & Under
00:30:22.86
00:30:22.86
(00:30:22.86)
15
(57)
00:30:22.86
12 & Under
15
16
00:30:22.86
Male
57
60
5:03 min/km
80
80
467
Benjamin MAHER
Benjamin MAHER #467
Male 17 & Under
00:30:24.18
00:30:24.18
(00:30:14.95)
17
(58)
00:30:14.95
17 & Under
17
17
00:10:56.25
Male
58
58
5:04 min/km
81
83
50
Harry DALBY
Harry DALBY #50
Male 12 & Under
00:30:26.65
00:30:26.65
(00:30:23.67)
16
(59)
00:30:23.67
12 & Under
16
17
00:30:26.65
Male
59
61
Coogee Primary School
9
5:04 min/km
82
81
539
Mark HOWELL
Mark HOWELL #539
Male 12 & Under
00:30:26.86
00:30:26.86
(00:30:22.29)
17
(60)
00:30:22.29
12 & Under
17
15
00:30:26.86
Male
60
59
Coogee Primary School
10
5:04 min/km
83
79
463
Dallas BROOKS
Dallas BROOKS #463
Male 18-54
00:30:30.08
00:30:30.08
(00:30:11.47)
22
(61)
00:30:11.47
18-54
22
22
00:30:30.08
Male
61
57
5:05 min/km
85
88
402
Daniel CULLEN
Daniel CULLEN #402
Male 18-54
00:30:38.41
00:30:38.41
(00:30:34.34)
23
(62)
00:30:34.34
18-54
23
23
00:30:38.41
Male
62
62
5:06 min/km
87
90
577
Nick FAVAZZO
Nick FAVAZZO #577
Male 18-54
00:30:41.75
00:30:41.75
(00:30:41.75)
24
(63)
00:30:41.75
18-54
24
25
00:30:41.75
Male
63
64
5:06 min/km
91
93
436
Wayne PIKE
Wayne PIKE #436
Male 55 & Over
00:31:05.93
00:31:05.93
(00:31:02.41)
6
(64)
00:31:02.41
55 & Over
6
6
00:06:33.75
Male
64
65
5:10 min/km
92
89
404
Alec HARBURN
Alec HARBURN #404
Male 18-54
00:31:06.93
00:31:06.93
(00:30:35.57)
25
(65)
00:30:35.57
18-54
25
24
00:31:06.93
Male
65
63
5:11 min/km
94
94
81
Binesh JOHN
Binesh JOHN #81
Male 18-54
00:31:13.68
00:31:13.68
(00:31:07.44)
26
(66)
00:31:07.44
18-54
26
26
00:31:13.68
Male
66
66
5:12 min/km
95
96
269
Archie PHILLIPS
Archie PHILLIPS #269
Male 12 & Under
00:31:14.32
00:31:14.32
(00:31:10.24)
18
(67)
00:31:10.24
12 & Under
18
18
00:31:14.32
Male
67
68
5:12 min/km
96
95
331
Thomas CHEESEMAN
Thomas CHEESEMAN #331
Male 18-54
00:31:16.53
00:31:16.53
(00:31:08.36)
27
(68)
00:31:08.36
18-54
27
27
00:31:16.53
Male
68
67
5:12 min/km
99
99
400
Tayan CELENZA
Tayan CELENZA #400
Male 12 & Under
00:31:31.36
00:31:31.36
(00:31:23.82)
19
(69)
00:31:23.82
12 & Under
19
19
00:31:31.36
Male
69
69
5:15 min/km
100
102
428
Damien BROUGHTON
Damien BROUGHTON #428
Male 17 & Under
00:31:37.48
00:31:37.48
(00:31:37.48)
18
(70)
00:31:37.48
17 & Under
18
18
00:12:09.55
Male
70
71
5:16 min/km
102
104
582
David STREET
David STREET #582
Male 55 & Over
00:31:54.90
00:31:54.90
(00:31:54.90)
7
(71)
00:31:54.90
55 & Over
7
7
00:07:22.72
Male
71
72
5:19 min/km
103
100
435
Tim SQUIRE
Tim SQUIRE #435
Male 18-54
00:32:03.41
00:32:03.41
(00:31:35.01)
28
(72)
00:31:35.01
18-54
28
28
00:32:03.41
Male
72
70
5:20 min/km
107
109
450
Barry BELTON
Barry BELTON #450
Male 18-54
00:32:13.56
00:32:13.56
(00:32:08.46)
29
(73)
00:32:08.46
18-54
29
30
00:32:13.56
Male
73
74
Coogee Primary School
13
5:22 min/km
109
112
330
Jesse PARRY
Jesse PARRY #330
Male 18-54
00:32:18.51
00:32:18.51
(00:32:11.16)
30
(74)
00:32:11.16
18-54
30
32
00:32:18.51
Male
74
77
5:23 min/km
110
111
67
Chris MCENIERY
Chris MCENIERY #67
Male 18-54
00:32:23.92
00:32:23.92
(00:32:11.00)
31
(75)
00:32:11.00
18-54
31
31
00:32:23.92
Male
75
76
5:23 min/km
111
110
405
David MEREDITH
David MEREDITH #405
Male 55 & Over
00:32:24.68
00:32:24.68
(00:32:08.94)
8
(76)
00:32:08.94
55 & Over
8
8
00:07:52.50
Male
76
75
Y Striders
2
5:24 min/km
112
115
559
Paul ARAMINI
Paul ARAMINI #559
Male 18-54
00:32:34.47
00:32:34.47
(00:32:23.49)
32
(77)
00:32:23.49
18-54
32
34
00:32:34.47
Male
77
79
5:25 min/km
114
118
692
Noah HULME
Noah HULME #692
Male 12 & Under
00:32:36.43
00:32:36.43
(00:32:32.68)
20
(78)
00:32:32.68
12 & Under
20
21
00:32:36.43
Male
78
82
Coogee Primary School
14
5:26 min/km
115
117
432
Oscar COOTE
Oscar COOTE #432
Male 12 & Under
00:32:39.36
00:32:39.36
(00:32:31.43)
21
(79)
00:32:31.43
12 & Under
21
20
00:32:39.36
Male
79
81
5:26 min/km
116
113
572
James MEDLAND
James MEDLAND #572
Male 18-54
00:32:41.80
00:32:41.80
(00:32:13.63)
33
(80)
00:32:13.63
18-54
33
33
00:32:41.80
Male
80
78
5:26 min/km
119
107
289
Rodney FAULKNER
Rodney FAULKNER #289
Male 18-54
00:32:49.29
00:32:49.29
(00:32:00.56)
34
(81)
00:32:00.56
18-54
34
29
00:32:49.29
Male
81
73
5:28 min/km
122
125
185
Samuel CHEW
Samuel CHEW #185
Male 55 & Over
00:32:59.43
00:32:59.43
(00:32:59.43)
9
(82)
00:32:59.43
55 & Over
9
9
00:08:27.25
Male
82
83
5:29 min/km
123
116
300
Rocco MAZZONE
Rocco MAZZONE #300
Male 18-54
00:33:02.90
00:33:02.90
(00:32:27.34)
35
(83)
00:32:27.34
18-54
35
35
00:33:02.90
Male
83
80
5:30 min/km
126
127
431
Sam COOTE
Sam COOTE #431
Male 12 & Under
00:33:11.90
00:33:11.90
(00:33:01.50)
22
(84)
00:33:01.50
12 & Under
22
22
00:33:11.90
Male
84
84
5:31 min/km
129
128
369
Zac SANDERS
Zac SANDERS #369
Male 12 & Under
00:33:17.31
00:33:17.31
(00:33:01.55)
23
(85)
00:33:01.55
12 & Under
23
23
00:33:17.31
Male
85
85
Yangebup Primary School
6
5:32 min/km
133
136
494
David BATT
David BATT #494
Male 18-54
00:33:30.16
00:33:30.16
(00:33:30.16)
36
(86)
00:33:30.16
18-54
36
37
00:33:30.16
Male
86
89
5:35 min/km
134
131
109
Charlie DAVIS
Charlie DAVIS #109
Male 12 & Under
00:33:36.39
00:33:36.39
(00:33:20.03)
24
(87)
00:33:20.03
12 & Under
24
24
00:33:36.39
Male
87
86
5:36 min/km
135
132
108
Robert DAVIS
Robert DAVIS #108
Male 18-54
00:33:38.62
00:33:38.62
(00:33:22.28)
37
(88)
00:33:22.28
18-54
37
36
00:33:38.62
Male
88
87
5:36 min/km
136
134
255
William SWALLING
William SWALLING #255
Male 55 & Over
00:33:40.87
00:33:40.87
(00:33:27.19)
10
(89)
00:33:27.19
55 & Over
10
10
00:09:08.69
Male
89
88
Y Striders
4
5:36 min/km
137
138
83
John BRAMAH
John BRAMAH #83
Male 18-54
00:33:52.05
00:33:52.05
(00:33:46.06)
38
(90)
00:33:46.06
18-54
38
38
00:33:52.05
Male
90
90
Coogee Primary School
19
5:38 min/km
140
141
567
Phil LIPSCOMB
Phil LIPSCOMB #567
Male 18-54
00:34:05.23
00:34:05.23
(00:33:55.18)
39
(91)
00:33:55.18
18-54
39
39
00:34:05.23
Male
91
92
Coogee Primary School
20
5:40 min/km
141
143
73
Hudson ABSALOM-HORNBY
Hudson ABSALOM-HORNBY #73
Male 12 & Under
00:34:05.84
00:34:05.84
(00:34:02.03)
25
(92)
00:34:02.03
12 & Under
25
27
00:34:05.84
Male
92
94
Coogee Primary School
21
5:40 min/km
142
139
418
Sho AARONS
Sho AARONS #418
Male 12 & Under
00:34:06.18
00:34:06.18
(00:33:52.86)
26
(93)
00:33:52.86
12 & Under
26
25
00:34:06.18
Male
93
91
5:41 min/km
143
142
53
Henry BURROWS
Henry BURROWS #53
Male 12 & Under
00:34:10.91
00:34:10.91
(00:34:00.74)
27
(94)
00:34:00.74
12 & Under
27
26
00:34:10.91
Male
94
93
Coogee Primary School
22
5:41 min/km
148
149
281
Oliver WEST
Oliver WEST #281
Male 12 & Under
00:34:36.68
00:34:36.68
(00:34:15.95)
28
(95)
00:34:15.95
12 & Under
28
29
00:34:36.68
Male
95
96
Coogee Primary School
23
5:46 min/km
151
146
246
Oliver CHIDLOW
Oliver CHIDLOW #246
Male 12 & Under
00:34:44.93
00:34:44.93
(00:34:13.25)
29
(96)
00:34:13.25
12 & Under
29
28
00:34:44.93
Male
96
95
Yangebup Primary School
8
5:47 min/km
153
150
152
Alex VLASIC
Alex VLASIC #152
Male 12 & Under
00:34:47.65
00:34:47.65
(00:34:17.33)
30
(97)
00:34:17.33
12 & Under
30
30
00:34:47.65
Male
97
97
Yangebup Primary School
9
5:47 min/km
154
151
501
Finley NEWTON
Finley NEWTON #501
Male 12 & Under
00:34:47.93
00:34:47.93
(00:34:17.89)
31
(98)
00:34:17.89
12 & Under
31
31
00:34:47.93
Male
98
98
Yangebup Primary School
10
5:47 min/km
155
156
40
Philip COLLETTE
Philip COLLETTE #40
Male 18-54
00:34:52.14
00:34:52.14
(00:34:46.47)
40
(99)
00:34:46.47
18-54
40
40
00:34:52.14
Male
99
100
Coogee Primary School
25
5:48 min/km
156
153
260
David Robert WRIGHT
David Robert WRIGHT #260
Male 55 & Over
00:34:53.54
00:34:53.54
(00:34:34.98)
11
(100)
00:34:34.98
55 & Over
11
11
00:10:21.37
Male
100
99
Y Striders
5
5:48 min/km
1
[2]
3
4
5
6
Page 2 of 6 (293 items)