Euroz North Cottesloe Cold Water Classic
20 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
Euroz Cold Water Classic Swim
Euroz 1.6km Swim Assisted
400m Nippers
Ocean Merchants 2.2km SUP Challenge
North Cott 2km Beach Run
SLS 2.2km Malibu Board
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
LegendIron
Pace
96
14
Gemma BANFIELD
Gemma BANFIELD #14
Female Open
00:39:51.7
00:39:51.7
33
(41)
Open
33
00:15:14.3
Female
41
EUROZ
24:54 min/km
77
16
Jarvis BANFIELD
Jarvis BANFIELD #16
Male Cadet
00:37:34.2
00:37:34.2
8
(50)
Cadet
8
00:14:27.3
Male
50
EUROZ
23:28 min/km
104
17
Tilly BANFIELD
Tilly BANFIELD #17
Female Cadet
00:42:03.4
00:42:03.4
8
(43)
Cadet
8
00:12:14.4
Female
43
EUROZ
26:17 min/km
105
18
Tim BANFIELD
Tim BANFIELD #18
Male Open
00:42:04.9
00:42:04.9
53
(62)
Open
53
00:18:49.5
Male
62
EUROZ
26:18 min/km
61
111
Andrew MCKENZIE
Andrew MCKENZIE #111
Male Open
00:35:43.5
00:35:43.5
32
(40)
Open
32
00:12:28.1
Male
40
EUROZ
22:19 min/km
25
69
Elliot GRIERSON
Elliot GRIERSON #69
Male Open
00:28:56.2
00:28:56.2
13
(20)
Open
13
00:05:40.8
Male
20
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
18:05 min/km
99
95
Adrian KREMER
Adrian KREMER #95
Male Open
00:40:22.2
00:40:22.2
49
(58)
Open
49
00:17:06.8
Male
58
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
25:13 min/km
102
35
Jared CLIFFORD
Jared CLIFFORD #35
Male Open
00:41:21.9
00:41:21.9
51
(60)
Open
51
00:18:06.5
Male
60
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
25:51 min/km
70
73
Patrick HAZARD
Patrick HAZARD #73
Male Open
00:36:45.7
00:36:45.7
38
(46)
Open
38
00:13:30.3
Male
46
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
Legend
22:58 min/km
103
80
Jake HOWARD
Jake HOWARD #80
Male Open
00:41:49.2
00:41:49.2
52
(61)
Open
52
00:18:33.8
Male
61
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
26:08 min/km
23
25
Rhys BRADLEY
Rhys BRADLEY #25
Male Open
00:28:32.8
00:28:32.8
11
(18)
Open
11
00:05:17.4
Male
18
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
17:50 min/km
122
41
Melissa DAVIS
Melissa DAVIS #41
Female Open
00:55:52.9
00:55:52.9
43
(52)
Open
43
00:31:15.5
Female
52
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
34:55 min/km
69
54
Jemma FORD
Jemma FORD #54
Female Open
00:36:42.3
00:36:42.3
18
(24)
Open
18
00:12:04.9
Female
24
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:56 min/km
65
166
Paul WALLACE
Paul WALLACE #166
Male Open
00:36:18.9
00:36:18.9
34
(42)
Open
34
00:13:03.5
Male
42
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:41 min/km
57
127
Katrina PORTER
Katrina PORTER #127
Female Open
00:35:27.3
00:35:27.3
15
(19)
Open
15
00:10:49.9
Female
19
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:09 min/km
106
139
Jemma ROWE
Jemma ROWE #139
Female Open
00:43:24.9
00:43:24.9
35
(44)
Open
35
00:18:47.5
Female
44
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
27:08 min/km
51
34
Rebecca CLARKSON
Rebecca CLARKSON #34
Female Open
00:32:52.9
00:32:52.9
10
(14)
Open
10
00:08:15.5
Female
14
Sim Squad
20:33 min/km
85
144
Elke SEPPANEN
Elke SEPPANEN #144
Female Open
00:38:18.6
00:38:18.6
25
(32)
Open
25
00:13:41.2
Female
32
Sim Squad
23:56 min/km
100
101
Ana MANERO
Ana MANERO #101
Female Open
00:40:28.7
00:40:28.7
34
(42)
Open
34
00:15:51.3
Female
42
Sim Squad
25:17 min/km
8
103
Flynn MASON
Flynn MASON #103
Male Cadet
00:24:48.6
00:24:48.6
4
(6)
Cadet
4
00:01:41.7
Male
6
15:30 min/km
53
104
Aine MCCARTHY
Aine MCCARTHY #104
Female Open
00:33:39.6
00:33:39.6
12
(16)
Open
12
00:09:02.2
Female
16
21:02 min/km
101
106
Andrew MCCORMACK
Andrew MCCORMACK #106
Male Open
00:40:31.2
00:40:31.2
50
(59)
Open
50
00:17:15.8
Male
59
25:19 min/km
40
109
Shane MCGURK
Shane MCGURK #109
Male Open
00:31:50.3
00:31:50.3
23
(31)
Open
23
00:08:34.9
Male
31
19:53 min/km
72
110
Kate MCINERNEY
Kate MCINERNEY #110
Female Open
00:37:17.2
00:37:17.2
19
(25)
Open
19
00:12:39.8
Female
25
23:18 min/km
127
97
Gavin LESLIE
Gavin LESLIE #97
Male Open
01:04:48.1
01:04:48.1
64
(74)
Open
64
00:41:32.7
Male
74
40:30 min/km
100
Rhys MAINSTONE
Rhys MAINSTONE #100
Male Open
DSQ
DSQ
Open
Male
9
70
Callum GRIFFITHS
Callum GRIFFITHS #70
Male Cadet
00:25:01.2
00:25:01.2
5
(7)
Cadet
5
00:01:54.3
Male
7
15:38 min/km
111
71
Ian HASLEBY
Ian HASLEBY #71
Male Open
00:44:28.1
00:44:28.1
56
(65)
Open
56
00:21:12.7
Male
65
27:47 min/km
108
112
Ella MCNEILL
Ella MCNEILL #112
Female Open
00:43:30.6
00:43:30.6
37
(46)
Open
37
00:18:53.2
Female
46
27:11 min/km
86
113
Natalie MEWS
Natalie MEWS #113
Female Open
00:38:19.3
00:38:19.3
26
(33)
Open
26
00:13:41.9
Female
33
23:57 min/km
13
114
Jacqui MORGAN
Jacqui MORGAN #114
Female Open
00:26:08.7
00:26:08.7
4
(4)
Open
4
00:01:31.3
Female
4
16:20 min/km
45
117
Ashvinie NADARAJAH
Ashvinie NADARAJAH #117
Female Cadet
00:32:13.6
00:32:13.6
3
(11)
Cadet
3
00:02:24.6
Female
11
20:08 min/km
17
118
Mayuri NADARAJAH
Mayuri NADARAJAH #118
Female Nipper
00:26:49.1
00:26:49.1
1
(5)
Nipper
1
Female
5
16:45 min/km
36
119
Adam OBYRNE
Adam OBYRNE #119
Male Open
00:30:42.3
00:30:42.3
19
(27)
Open
19
00:07:26.9
Male
27
19:11 min/km
10
121
Joie PAGE
Joie PAGE #121
Female Open
00:25:06.4
00:25:06.4
3
(3)
Open
3
00:00:29.0
Female
3
15:41 min/km
126
122
John PEARCE
John PEARCE #122
Male Open
01:01:23.6
01:01:23.6
63
(73)
Open
63
00:38:08.2
Male
73
38:22 min/km
95
123
Astrid PEIRCE
Astrid PEIRCE #123
Female Open
00:39:46.6
00:39:46.6
32
(40)
Open
32
00:15:09.2
Female
40
24:51 min/km
121
125
Mike PLUMBLY
Mike PLUMBLY #125
Male Open
00:55:27.5
00:55:27.5
61
(70)
Open
61
00:32:12.1
Male
70
34:39 min/km
41
126
Bella POLL
Bella POLL #126
Female Cadet
00:31:52.9
00:31:52.9
2
(10)
Cadet
2
00:02:03.9
Female
10
Ironman
19:55 min/km
27
84
Sally JOHNSTON
Sally JOHNSTON #84
Female Open
00:29:32.4
00:29:32.4
5
(6)
Open
5
00:04:55.0
Female
6
18:27 min/km
52
85
Helen JONES
Helen JONES #85
Female Open
00:32:53.0
00:32:53.0
11
(15)
Open
11
00:08:15.6
Female
15
20:33 min/km
3
86
Justin KALUGIN
Justin KALUGIN #86
Male Cadet
00:23:12.4
00:23:12.4
3
(3)
Cadet
3
00:00:05.5
Male
3
14:30 min/km
119
87
Cameron KANE
Cameron KANE #87
Male Open
00:50:32.3
00:50:32.3
60
(69)
Open
60
00:27:16.9
Male
69
31:35 min/km
60
89
Hideki KATATA
Hideki KATATA #89
Male Open
00:35:32.0
00:35:32.0
31
(39)
Open
31
00:12:16.6
Male
39
22:12 min/km
24
91
Dean KERNS
Dean KERNS #91
Male Open
00:28:45.5
00:28:45.5
12
(19)
Open
12
00:05:30.1
Male
19
17:58 min/km
93
Byron KIMBER
Byron KIMBER #93
Male Cadet
DSQ
DSQ
Cadet
Male
26
94
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #94
Male Open
00:29:22.2
00:29:22.2
14
(21)
Open
14
00:06:06.8
Male
21
18:21 min/km
44
74
Simon HERBERT
Simon HERBERT #74
Male Open
00:32:13.0
00:32:13.0
26
(34)
Open
26
00:08:57.6
Male
34
20:08 min/km
5
75
Benjamin HEWITT
Benjamin HEWITT #75
Male Open
00:24:26.4
00:24:26.4
2
(5)
Open
2
00:01:11.0
Male
5
15:16 min/km
2
76
Charlie HEWITT
Charlie HEWITT #76
Male Cadet
00:23:08.2
00:23:08.2
2
(2)
Cadet
2
00:00:01.3
Male
2
14:27 min/km
[1]
2
3
Page 1 of 3 (133 items)