Chevron City to Surf for Activ 2018 - Karratha
12 Aug 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (38 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
5
5
545
Michael DURACK
Michael DURACK #545
Male Under 16
00:17:39.70
00:17:39.70
(00:17:35.81)
1
(4)
00:17:35.81
Under 16
1
1
Male
4
4
4:23 min/km
6
6
684
Josh VERNON
Josh VERNON #684
Male Under 16
00:18:10.95
00:18:10.95
(00:18:06.65)
2
(5)
00:18:06.65
Under 16
2
2
00:00:31.25
Male
5
5
St Luke's College
1
4:31 min/km
7
7
596
Callum MARSHALL
Callum MARSHALL #596
Male Under 16
00:18:18.44
00:18:18.44
(00:18:17.68)
3
(6)
00:18:17.68
Under 16
3
3
00:00:38.74
Male
6
6
Team Chevron
1
4:34 min/km
12
12
548
Hemi WYNYARD-THOMPSON
Hemi WYNYARD-THOMPSON #548
Male Under 16
00:19:50.69
00:19:50.69
(00:19:39.22)
4
(10)
00:19:39.22
Under 16
4
4
00:02:10.99
Male
10
10
4:54 min/km
13
14
597
Jye MARSHALL
Jye MARSHALL #597
Male Under 16
00:19:51.68
00:19:51.68
(00:19:51.68)
5
(11)
00:19:51.68
Under 16
5
6
00:02:11.98
Male
11
12
Team Chevron
4
4:57 min/km
14
13
680
Rj EVANS
Rj EVANS #680
Male Under 16
00:20:02.34
00:20:02.34
(00:19:51.47)
6
(12)
00:19:51.47
Under 16
6
5
00:02:22.64
Male
12
11
Pannawonica
1
4:57 min/km
15
15
637
Sebastiaan VAN ZYL
Sebastiaan VAN ZYL #637
Male Under 16
00:20:06.42
00:20:06.42
(00:19:55.75)
7
(13)
00:19:55.75
Under 16
7
7
00:02:26.72
Male
13
13
Baynton West Primary School
1
4:58 min/km
23
24
706
Mason BROWN
Mason BROWN #706
Male Under 16
00:21:23.88
00:21:23.88
(00:21:14.40)
8
(16)
00:21:14.40
Under 16
8
8
00:03:44.18
Male
16
16
Pannawonica
2
5:18 min/km
25
25
646
Dylan CAMPBELL
Dylan CAMPBELL #646
Male Under 16
00:21:28.67
00:21:28.67
(00:21:17.80)
9
(17)
00:21:17.80
Under 16
9
9
00:03:48.97
Male
17
17
Pannawonica
3
5:19 min/km
26
26
560
Zach BRUCE
Zach BRUCE #560
Male Under 16
00:21:41.00
00:21:41.00
(00:21:40.10)
10
(18)
00:21:40.10
Under 16
10
10
00:04:01.30
Male
18
18
LenniÆs Crew
1
5:25 min/km
29
29
591
Jackson KORTEN
Jackson KORTEN #591
Male Under 16
00:22:07.16
00:22:07.16
(00:22:05.22)
11
(20)
00:22:05.22
Under 16
11
11
00:04:27.46
Male
20
20
Team Chevron
6
5:31 min/km
33
34
502
Lachlan MORGAN
Lachlan MORGAN #502
Male Under 16
00:22:49.40
00:22:49.40
(00:22:48.44)
12
(21)
00:22:48.44
Under 16
12
12
00:05:09.70
Male
21
21
Team Chevron
7
5:42 min/km
40
43
524
Brycen TINK
Brycen TINK #524
Male Under 16
00:23:27.25
00:23:27.25
(00:23:26.49)
13
(22)
00:23:26.49
Under 16
13
13
00:05:47.55
Male
22
22
LenniÆs Crew
7
5:51 min/km
46
48
503
Joel MORGAN
Joel MORGAN #503
Male Under 16
00:23:47.87
00:23:47.87
(00:23:46.96)
14
(24)
00:23:46.96
Under 16
14
15
00:06:08.17
Male
24
26
Team Chevron
10
5:56 min/km
47
51
579
Teis PEDERSEN
Teis PEDERSEN #579
Male Under 16
00:23:58.29
00:23:58.29
(00:23:57.87)
15
(25)
00:23:57.87
Under 16
15
16
00:06:18.59
Male
25
28
LenniÆs Crew
9
5:59 min/km
48
44
533
William MCNAUGHT
William MCNAUGHT #533
Male Under 16
00:24:01.61
00:24:01.61
(00:23:28.48)
16
(26)
00:23:28.48
Under 16
16
14
00:06:21.91
Male
26
23
Baynton West Primary School
3
5:52 min/km
56
58
620
Lachlan WEBSE
Lachlan WEBSE #620
Male Under 16
00:24:28.14
00:24:28.14
(00:24:26.23)
17
(30)
00:24:26.23
Under 16
17
17
00:06:48.44
Male
30
30
LenniÆs Crew
10
6:06 min/km
57
59
679
Kodie TAYLOR
Kodie TAYLOR #679
Male Under 16
00:24:34.08
00:24:34.08
(00:24:29.16)
18
(31)
00:24:29.16
Under 16
18
18
00:06:54.38
Male
31
31
Baynton West Primary School
5
6:07 min/km
67
67
709
Conor LANGLANDS
Conor LANGLANDS #709
Male Under 16
00:25:12.72
00:25:12.72
(00:25:11.51)
19
(33)
00:25:11.51
Under 16
19
19
00:07:33.02
Male
33
33
Baynton West Primary School
6
6:17 min/km
68
68
528
Oliver James OLIVEROS
Oliver James OLIVEROS #528
Male Under 16
00:25:13.55
00:25:13.55
(00:25:12.78)
20
(34)
00:25:12.78
Under 16
20
20
00:07:33.85
Male
34
34
Father & son
1
6:18 min/km
70
70
610
Chase KILLMORE
Chase KILLMORE #610
Male Under 16
00:25:31.33
00:25:31.33
(00:25:15.54)
21
(36)
00:25:15.54
Under 16
21
21
00:07:51.63
Male
36
36
LenniÆs Crew
13
6:18 min/km
71
71
655
Kynan CORPS
Kynan CORPS #655
Male Under 16
00:25:33.77
00:25:33.77
(00:25:17.94)
22
(37)
00:25:17.94
Under 16
22
22
00:07:54.07
Male
37
37
LenniÆs Crew
14
6:19 min/km
79
80
636
Reinhardt VAN ZYL
Reinhardt VAN ZYL #636
Male Under 16
00:26:46.87
00:26:46.87
(00:26:36.93)
23
(41)
00:26:36.93
Under 16
23
23
00:09:07.17
Male
41
42
Baynton West Primary School
8
6:39 min/km
82
81
707
Asher BROWN
Asher BROWN #707
Male Under 16
00:26:50.76
00:26:50.76
(00:26:40.33)
24
(43)
00:26:40.33
Under 16
24
24
00:09:11.06
Male
43
43
Pannawonica
4
6:40 min/km
84
88
686
Josh ARTHUR
Josh ARTHUR #686
Male Under 16
00:27:18.73
00:27:18.73
(00:27:16.81)
25
(45)
00:27:16.81
Under 16
25
26
00:09:39.03
Male
45
47
LenniÆs Crew
17
6:49 min/km
85
84
611
Zane KILLMORE
Zane KILLMORE #611
Male Under 16
00:27:20.16
00:27:20.16
(00:27:03.48)
26
(46)
00:27:03.48
Under 16
26
25
00:09:40.46
Male
46
45
LenniÆs Crew
18
6:45 min/km
100
97
532
Tom MCNAUGHT
Tom MCNAUGHT #532
Male Under 16
00:28:41.71
00:28:41.71
(00:28:10.03)
27
(51)
00:28:10.03
Under 16
27
27
00:11:02.01
Male
51
49
Baynton West Primary School
9
7:02 min/km
112
114
665
Liam DALL
Liam DALL #665
Male Under 16
00:31:03.18
00:31:03.18
(00:30:52.53)
28
(55)
00:30:52.53
Under 16
28
28
00:13:23.48
Male
55
55
Pannawonica
5
7:43 min/km
113
115
648
Corey CAMPBELL
Corey CAMPBELL #648
Male Under 16
00:31:03.35
00:31:03.35
(00:30:52.68)
29
(56)
00:30:52.68
Under 16
29
29
00:13:23.65
Male
56
56
Pannawonica
6
7:43 min/km
118
117
666
Brayden DALL
Brayden DALL #666
Male Under 16
00:31:12.80
00:31:12.80
(00:31:00.72)
30
(57)
00:31:00.72
Under 16
30
30
00:13:33.10
Male
57
57
Pannawonica
7
7:45 min/km
134
132
647
Riley CAMPBELL
Riley CAMPBELL #647
Male Under 16
00:33:33.51
00:33:33.51
(00:33:23.47)
31
(59)
00:33:23.47
Under 16
31
31
00:15:53.81
Male
59
59
Pannawonica
11
8:20 min/km
135
133
652
Hayden SYMES
Hayden SYMES #652
Male Under 16
00:33:33.51
00:33:33.51
(00:33:23.56)
32
(60)
00:33:23.56
Under 16
32
32
00:15:53.81
Male
60
60
Pannawonica
12
8:20 min/km
151
151
720
Sterling KERR
Sterling KERR #720
Male Under 16
00:36:35.33
00:36:35.33
(00:36:11.91)
33
(63)
00:36:11.91
Under 16
33
33
00:18:55.63
Male
63
63
9:02 min/km
169
169
521
Matthew WEST
Matthew WEST #521
Male Under 16
00:39:17.60
00:39:17.60
(00:39:07.18)
34
(69)
00:39:07.18
Under 16
34
34
00:21:37.90
Male
69
69
Pannawonica
13
9:46 min/km
176
171
508
Nate HARVEY
Nate HARVEY #508
Male Under 16
00:40:40.77
00:40:40.77
(00:39:45.61)
35
(71)
00:39:45.61
Under 16
35
35
00:23:01.07
Male
71
71
9:56 min/km
231
229
672
Bay SHOLL
Bay SHOLL #672
Male Under 16
00:50:18.13
00:50:18.13
(00:49:22.47)
36
(83)
00:49:22.47
Under 16
36
36
00:32:38.43
Male
83
82
Team Chevron
30
12:20 min/km
687
Max GRASSO
Max GRASSO #687
Male Under 16
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Under 16
Male
Baynton West Primary School
min/km
562
Will BRUCE
Will BRUCE #562
Male Under 16
Not started
Not started
(Not started)
Not started
Under 16
Male
LenniÆs Crew
min/km
Page 1 of 1 (38 items)
© 2023