Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
62
422
ADAPT
ADAPT #422
Mixed Veteran Team
05:01:28.10
05:01:28.10
7
(27)
Veteran Team
7
00:31:12.51
Mixed
27
Western Australia
AUS
Paul Brierley
Tim Mcguane
Rick Ogden
Damian Thomson
5:16 min/km
01:20:15.93
5:56 min/km
69
6
26
00:01:03.41
118
15
74
01:38:32.21
7:52 min/km
246
23
122
00:50:39.31
23:01 min/km
153
19
84
00:00:57.00
22
1
12
01:07:15.99
25.4 km/h
3
1
1
00:00:58.79
192
16
91
00:01:45.43
4:23 min/km
163
9
70
121
499
Stanes Family
Stanes Family #499
Mixed Mixed Team
05:25:58.27
05:25:58.27
17
(61)
Mixed Team
17
00:54:47.71
Mixed
61
Western Australia
AUS
Todd Stanes
Shannen Stanes
Dave Payne
Ross Stanes
5:42 min/km
01:12:56.53
5:24 min/km
37
6
13
00:01:01.67
112
31
71
01:46:14.60
8:29 min/km
265
36
132
00:45:09.02
20:31 min/km
65
12
34
00:00:56.52
21
6
11
01:36:44.97
17.7 km/h
128
16
61
00:00:37.23
42
9
21
00:02:17.71
5:44 min/km
272
36
133
35
417
Eat My Dust Jnr
Eat My Dust Jnr #417
Mixed Junior Team
04:45:00.80
04:45:00.80
2
(14)
+00:02:00
Junior Team
2
00:12:05.22
Mixed
14
Western Australia
AUS
Jacob Fitzgerald
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Reece Margach
4:59 min/km
01:19:43.69
5:54 min/km
67
4
25
00:00:40.47
15
2
6
01:17:35.51
6:12 min/km
67
3
27
00:36:55.89
16:47 min/km
7
1
1
00:00:56.50
20
3
10
01:24:52.93
20.1 km/h
42
2
16
00:00:46.66
128
4
62
00:01:29.11
3:42 min/km
66
4
20
202
321
IDK
IDK #321
Mixed Open Team of 2
05:58:49.74
05:58:49.74
25
(101)
Open Team of 2
25
01:30:33.61
Mixed
101
Western Australia
AUS
Matthew Acott
Jordan Acott
Matthew Acott
Jordan Acott
6:17 min/km
01:35:13.78
7:03 min/km
171
20
80
00:00:47.34
35
5
19
01:26:31.77
6:55 min/km
159
17
75
00:50:56.80
23:09 min/km
157
20
86
00:00:54.92
19
1
9
02:01:20.16
14.1 km/h
251
31
121
00:01:00.86
199
25
96
00:02:04.09
5:10 min/km
240
29
110
107
516
Game of Moans
Game of Moans #516
Mixed Mixed Team
05:20:59.17
05:20:59.17
15
(53)
Mixed Team
15
00:49:48.60
Mixed
53
Western Australia
AUS
Michael Saunders
Nadine Seabrook
Josh Saunders
Craig Gamble
5:37 min/km
01:43:08.00
7:38 min/km
214
29
102
00:00:54.92
73
16
44
01:22:54.10
6:37 min/km
128
13
59
00:39:42.38
18:02 min/km
17
4
8
00:00:54.46
18
5
8
01:31:19.71
18.7 km/h
84
13
39
00:00:30.73
11
3
7
00:01:34.85
3:57 min/km
102
6
41
46
436
Eat My Rust
Eat My Rust #436
Male Male Team
04:49:41.70
04:49:41.70
15
(25)
Male Team
15
01:23:13.34
Male
25
Western Australia
AUS
Jeremy Sorensen
Jeremy Sorensen
Stuart Hay
Jason Margach
5:04 min/km
01:15:49.45
5:36 min/km
53
17
33
00:00:58.11
90
22
26
01:19:06.28
6:19 min/km
81
20
41
00:38:52.32
17:40 min/km
14
8
9
00:00:54.35
17
9
10
01:31:29.19
18.7 km/h
85
22
42
00:00:37.36
43
13
21
00:01:54.61
4:46 min/km
200
32
96
17
44
Bing PASCO
Bing PASCO #44
Male Prime (18-39)
04:36:56.05
04:36:56.05
3
(10)
+00:30:00
Prime (18-39)
3
00:21:10.46
Male
10
Western Australia
AUS
4:50 min/km
01:11:03.96
5:15 min/km
34
4
22
00:01:40.34
183
4
57
01:01:41.47
4:56 min/km
7
1
6
00:29:13.30
13:16 min/km
1
1
1
00:00:53.20
16
1
9
01:20:19.88
21.3 km/h
18
3
11
00:00:48.21
140
15
61
00:01:15.67
3:09 min/km
17
4
14
81
353
Team Effort
Team Effort #353
Mixed Mixed Team
05:12:28.84
05:12:28.84
9
(35)
Mixed Team
9
00:41:18.27
Mixed
35
Western Australia
AUS
Gary Swan
Byron Renfrey
Kylie Swallow
Gary Swan
5:28 min/km
01:28:36.66
6:33 min/km
131
16
61
00:00:44.50
26
4
12
01:08:40.68
5:29 min/km
18
4
9
00:48:20.50
21:58 min/km
113
17
62
00:00:52.74
15
4
7
01:42:58.06
16.6 km/h
182
25
90
00:00:35.78
34
7
18
00:01:39.89
4:09 min/km
128
11
54
14
421
W's only
W's only #421
Mixed Junior Team
04:32:55.57
04:32:55.57
1
(5)
Junior Team
1
Mixed
5
Western Australia
AUS
Thomas Scott
Jehb ODonohue
Daniel Coleman
Mitchell Jarman
4:46 min/km
01:10:45.95
5:14 min/km
32
2
12
00:00:39.46
10
1
3
01:13:29.07
5:52 min/km
40
1
16
00:44:13.53
20:06 min/km
56
3
31
00:00:52.50
14
2
6
01:20:49.04
21.2 km/h
24
1
10
00:00:42.65
85
3
43
00:01:23.35
3:28 min/km
38
2
7
100
435
Denny likes beans
Denny likes beans #435
Male Male Team
05:19:43.02
05:19:43.02
23
(46)
Male Team
23
01:53:14.66
Male
46
Western Australia
AUS
Tom Fryer
Bill Elder
Denny Mcintosh
Mark Glossop
5:35 min/km
01:23:47.64
6:12 min/km
102
21
55
00:00:51.01
59
18
22
01:35:23.49
7:37 min/km
234
39
106
00:49:32.06
22:30 min/km
132
33
50
00:00:52.39
13
8
8
01:27:24.69
19.6 km/h
58
17
33
00:00:28.81
7
2
3
00:01:22.92
3:27 min/km
36
10
27
54
351
O'Beirne Ohana
O'Beirne Ohana #351
Mixed Mixed Team
04:56:00.17
04:56:00.17
6
(23)
Mixed Team
6
00:24:49.60
Mixed
23
Western Australia
AUS
Cam O'Beirne
Cameron Murpphy
Charlotte O'Beirne
Janet Smith
5:11 min/km
01:23:04.56
6:09 min/km
96
13
40
00:01:00.05
101
27
63
01:22:08.15
6:34 min/km
118
11
53
00:37:47.24
17:10 min/km
9
2
3
00:00:52.30
12
3
5
01:29:06.00
19.2 km/h
66
6
27
00:00:25.72
2
1
2
00:01:36.13
4:00 min/km
111
9
46
178
465
Timae
Timae #465
Male Male Team
05:47:18.63
05:47:18.63
36
(81)
Male Team
36
02:20:50.27
Male
81
Western Australia
AUS
Simon Stanton
Campbell Anderson
Zach Anderson
Jacob Stanton
6:04 min/km
01:55:17.59
8:32 min/km
249
43
114
00:01:08.14
132
34
39
01:32:08.95
7:22 min/km
208
36
95
00:35:43.89
16:14 min/km
3
2
3
00:00:52.00
11
7
7
01:39:08.23
17.2 km/h
149
30
69
00:00:52.47
168
35
73
00:02:07.34
5:18 min/km
247
42
112
37
420
SCC Yr 11 Mixed Team
SCC Yr 11 Mixed Team #420
Mixed Junior Team
04:46:16.59
04:46:16.59
3
(15)
Junior Team
3
00:13:21.01
Mixed
15
Western Australia
AUS
Maxwell Smith
Kelsey Eastwood
Kelsey Eastwood
Jakob Bromley
5:00 min/km
01:08:13.71
5:03 min/km
22
1
9
00:00:47.20
34
4
18
01:19:17.88
6:20 min/km
87
4
39
00:40:27.96
18:23 min/km
23
2
13
00:00:51.81
10
1
4
01:34:42.78
18.1 km/h
114
3
56
00:00:30.45
10
2
6
00:01:24.78
3:31 min/km
48
3
12
60
444
Mixed Brew
Mixed Brew #444
Male Male Team
05:00:11.05
05:00:11.05
19
(32)
Male Team
19
01:33:42.68
Male
32
Western Australia
AUS
Deane Gilmour
Tino Vissers
Dave Reeves
Andrew Wait
5:15 min/km
01:21:53.96
6:03 min/km
82
20
49
00:00:57.24
85
20
24
01:24:52.02
6:47 min/km
144
28
69
00:45:03.35
20:28 min/km
64
20
25
00:00:51.52
9
6
6
01:24:18.26
20.3 km/h
37
10
22
00:00:39.58
63
17
31
00:01:35.10
3:57 min/km
104
17
57
16
361
YOUNG FELLAS
YOUNG FELLAS #361
Mixed Veteran Team of 2
04:36:53.58
04:36:53.58
2
(7)
Veteran Team of 2
2
00:03:55.70
Mixed
7
Western Australia
AUS
Stephen Kernutt
Cy Cumming
Stephen Kernutt
Cy Cumming
4:50 min/km
01:15:36.77
5:36 min/km
52
1
20
00:00:43.90
23
1
10
01:11:28.00
5:43 min/km
30
1
12
00:40:59.49
18:37 min/km
26
1
14
00:00:49.63
8
1
3
01:25:06.32
20.1 km/h
43
3
17
00:00:45.18
108
9
53
00:01:24.27
3:30 min/km
44
2
11
25
462
The Guys Team
The Guys Team #462
Male Male Team
04:41:15.82
04:41:15.82
9
(16)
Male Team
9
01:14:47.45
Male
16
Western Australia
AUS
Darryl Long
Abdul-Raouf Mohamed-Isa
John Andrews
Robert Tweddle
4:55 min/km
01:10:13.46
5:12 min/km
29
11
18
00:00:45.20
29
10
13
01:18:30.93
6:16 min/km
73
19
39
00:40:54.70
18:35 min/km
25
11
12
00:00:47.79
7
5
5
01:28:04.05
19.4 km/h
61
19
35
00:00:32.73
17
3
8
00:01:26.94
3:37 min/km
55
13
36
133
488
Dad & his boyz
Dad & his boyz #488
Mixed Mixed Team
05:30:35.19
05:30:35.19
21
(66)
Mixed Team
21
00:59:24.62
Mixed
66
Western Australia
AUS
Robert Mckee
Aaron Davies
Hayley Mckee
Rochelle Mckee
5:47 min/km
01:44:00.44
7:42 min/km
216
30
104
00:01:01.16
108
29
68
01:19:09.79
6:19 min/km
84
7
37
00:41:01.28
18:38 min/km
27
8
15
00:00:47.19
6
2
2
01:41:53.74
16.8 km/h
173
23
84
00:00:37.15
41
8
20
00:02:04.42
5:11 min/km
241
27
111
31
476
Better Start Training!
Better Start Training! #476
Mixed Mixed Team
04:44:02.10
04:44:02.10
2
(12)
Mixed Team
2
00:12:51.53
Mixed
12
Western Australia
AUS
Paul Skuse
Gemma Wood
Andrew Bremner
Paul Patterson
4:58 min/km
01:08:14.93
5:03 min/km
23
4
10
00:00:50.72
57
11
31
01:22:36.36
6:36 min/km
124
12
57
00:45:50.77
20:50 min/km
78
14
41
00:00:43.90
5
1
1
01:23:40.00
20.4 km/h
30
3
14
00:00:50.50
156
25
73
00:01:14.90
3:07 min/km
15
1
2
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023