Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
249
89
Nicole JAHN
Nicole JAHN #89
Female Veteran (40-49)
06:26:14.47
06:26:14.47
2
(13)
Veteran (40-49)
2
01:48:17.98
Female
13
Western Australia
AUS
6:45 min/km
01:32:48.32
6:52 min/km
159
2
8
00:02:21.06
205
3
21
01:52:46.05
9:01 min/km
275
4
22
00:51:08.55
23:14 min/km
162
2
14
00:03:51.08
208
3
21
02:00:23.32
14.2 km/h
250
2
18
00:01:03.94
212
4
19
00:01:52.14
4:40 min/km
191
3
14
11
6
Kelby MURRAY
Kelby MURRAY #6
Male Veteran (40-49)
04:30:53.08
04:30:53.08
2
(8)
Veteran (40-49)
2
00:00:51.68
Male
8
Western Australia
AUS
4:44 min/km
01:03:53.92
4:43 min/km
12
1
7
00:01:12.05
148
6
44
01:11:36.60
5:43 min/km
32
3
16
00:47:54.59
21:46 min/km
106
5
40
00:02:12.24
169
5
54
01:21:54.99
20.9 km/h
26
3
15
00:00:39.12
55
6
28
00:01:29.56
3:43 min/km
70
16
45
39
498
Sneaky snakes
Sneaky snakes #498
Mixed Mixed Team
04:48:06.22
04:48:06.22
3
(16)
Mixed Team
3
00:16:55.65
Mixed
16
Western Australia
AUS
Mark Hopper
Margot Seneque
Remy Seneque
Sacha Seneque
5:02 min/km
01:07:33.66
5:00 min/km
18
3
7
00:00:40.00
11
2
4
01:21:40.18
6:32 min/km
113
10
51
00:37:20.70
16:58 min/km
8
1
2
00:01:01.27
39
10
24
01:36:58.18
17.6 km/h
131
17
63
00:00:43.30
92
18
46
00:02:08.90
5:22 min/km
252
32
119
175
405
Fab Forty & More
Fab Forty & More #405
Female Female Team
05:45:32.25
05:45:32.25
4
(8)
Female Team
4
00:37:03.86
Female
8
Western Australia
AUS
Marina Campbell
Cathy Fulford
Marina Campbell
Kathryn Heaton
6:03 min/km
01:32:38.87
6:51 min/km
156
3
7
00:00:57.42
86
8
10
01:39:30.66
7:57 min/km
248
11
16
00:42:27.23
19:17 min/km
39
2
3
00:01:36.26
148
10
10
01:44:47.97
16.3 km/h
196
6
10
00:01:16.71
245
13
22
00:02:17.10
5:42 min/km
270
14
23
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
72
53
Phip HUGHES
Phip HUGHES #53
Female Prime (18-39)
05:06:46.46
05:06:46.46
3
(4)
Prime (18-39)
3
00:20:36.60
Female
4
Western Australia
AUS
5:22 min/km
01:31:26.63
6:46 min/km
150
3
6
00:02:05.57
197
3
20
01:10:53.03
5:40 min/km
28
2
2
00:52:35.64
23:54 min/km
177
3
15
00:02:31.84
177
2
16
01:25:06.48
20.1 km/h
44
1
2
00:00:47.94
137
2
11
00:01:19.31
3:18 min/km
20
2
2
76
543
Tofu Titans
Tofu Titans #543
Mixed Veteran Team
05:10:30.98
05:10:30.98
10
(32)
Veteran Team
10
00:40:15.39
Mixed
32
Western Australia
AUS
Gavin Bicknell
Peter Illingworth
Stephen Mcgrath
Bernard Brummage
5:26 min/km
01:05:10.34
4:49 min/km
16
1
6
00:01:15.28
155
21
95
01:26:31.44
6:55 min/km
158
15
74
01:04:11.96
29:10 min/km
258
25
128
00:01:08.41
67
9
41
01:29:31.81
19.1 km/h
70
10
30
00:00:50.91
160
12
76
00:01:50.81
4:37 min/km
187
13
85
74
408
SaltWater Sisters
SaltWater Sisters #408
Female Female Team
05:08:28.39
05:08:28.39
1
(5)
Female Team
1
Female
5
Western Australia
AUS
Janelle Thompson
Jane Heaven
Waveney Eastaugh
Monique Vollprecht
5:24 min/km
01:28:46.60
6:34 min/km
133
2
5
00:00:47.59
40
3
4
01:20:50.18
6:28 min/km
103
2
6
00:41:12.81
18:44 min/km
31
1
1
00:01:24.14
122
8
8
01:33:01.31
18.4 km/h
104
2
6
00:00:42.95
89
2
4
00:01:42.79
4:16 min/km
151
4
9
21
423
Blood Sweat and Beers
Blood Sweat and Beers #423
Male Male Team
04:40:10.26
04:40:10.26
6
(12)
Male Team
6
01:13:41.89
Male
12
Western Australia
AUS
Brett Cassidy
Matt Neesham
Julian Trezise
Scott Collins
4:54 min/km
01:01:22.62
4:32 min/km
7
5
5
00:00:38.90
8
5
6
01:19:43.90
6:22 min/km
91
21
47
00:48:08.74
21:53 min/km
110
27
42
00:00:57.66
25
10
11
01:27:13.31
19.6 km/h
55
14
30
00:00:28.24
5
1
2
00:01:36.86
4:02 min/km
112
18
59
12
478
Body Logic Physio
Body Logic Physio #478
Mixed Mixed Team
04:31:10.56
04:31:10.56
1
(4)
Mixed Team
1
Mixed
4
Western Australia
AUS
Mark Finucane
Chris Perkin
Sarah Young
Peter OSullivan
4:44 min/km
01:03:44.94
4:43 min/km
11
2
5
00:00:52.46
63
13
35
01:11:30.85
5:43 min/km
31
5
13
00:42:53.87
19:29 min/km
45
11
28
00:00:58.18
29
7
16
01:28:51.05
19.2 km/h
64
5
25
00:00:49.11
147
23
70
00:01:30.08
3:45 min/km
75
5
24
123
404
FAB CHICKS
FAB CHICKS #404
Female Female Team
05:26:05.88
05:26:05.88
3
(7)
Female Team
3
00:17:37.49
Female
7
Western Australia
AUS
Kathleen Lowry
Aimee Christie
Rachel Greene
Marilena Stimpfl
5:42 min/km
01:25:50.99
6:21 min/km
115
1
4
00:00:43.94
24
1
2
01:29:14.54
7:08 min/km
183
5
10
00:42:59.89
19:32 min/km
47
3
5
00:02:06.12
164
12
13
01:42:22.26
16.7 km/h
179
4
8
00:00:49.73
151
8
13
00:01:58.39
4:55 min/km
221
10
18
44
230
Boonged As!
Boonged As! #230
Mixed AR Pair
04:49:28.69
04:49:28.69
4
(18)
AR Pair
4
00:05:47.62
Mixed
18
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:34.11
4:33 min/km
9
2
4
00:00:56.04
77
1
47
01:18:32.92
6:17 min/km
76
3
32
00:48:42.70
22:08 min/km
121
2
66
00:01:46.25
154
1
96
01:35:36.06
17.9 km/h
121
4
60
00:00:47.49
133
3
65
00:01:33.10
3:52 min/km
95
8
35
49
515
Four Fellas
Four Fellas #515
Male Male Team
04:53:23.28
04:53:23.28
16
(27)
Male Team
16
01:26:54.92
Male
27
Western Australia
AUS
James Duncan
Neil Milligan
Simon Keall
Mark Messenger
5:08 min/km
01:00:00.01
4:26 min/km
4
4
4
00:02:02.53
196
43
66
01:31:36.31
7:19 min/km
202
35
93
00:47:38.31
21:39 min/km
103
26
38
00:01:09.93
72
23
25
01:28:02.96
19.4 km/h
60
18
34
00:00:45.35
112
28
52
00:02:07.86
5:19 min/km
248
43
113
43
200
Boonged As!
Boonged As! #200
Mixed AR Pair
04:49:28.48
04:49:28.48
3
(17)
AR Pair
3
00:05:47.41
Mixed
17
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:29.45
4:33 min/km
8
1
3
00:01:00.16
102
2
64
01:18:33.58
6:17 min/km
77
4
33
00:48:38.66
22:06 min/km
116
1
64
00:01:47.48
155
2
97
01:35:33.23
17.9 km/h
119
3
59
00:00:52.89
171
4
81
00:01:33.00
3:52 min/km
94
7
34
36
14
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #14
Female Prime (18-39)
04:46:09.86
04:46:09.86
1
(2)
Prime (18-39)
1
Female
2
Victoria
AUS
5:00 min/km
01:21:22.15
6:01 min/km
80
2
3
00:00:34.15
5
1
1
01:11:57.11
5:45 min/km
35
3
4
00:41:27.55
18:50 min/km
33
1
2
00:02:45.86
184
3
17
01:25:57.23
19.9 km/h
48
2
3
00:00:34.04
26
1
1
00:01:31.76
3:49 min/km
89
3
6
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
19
104
Kristen GADSDON
Kristen GADSDON #104
Female Veteran (40-49)
04:37:56.49
04:37:56.49
1
(1)
Veteran (40-49)
1
Female
1
Western Australia
AUS
4:52 min/km
01:17:44.24
5:45 min/km
63
1
2
00:01:24.03
167
1
17
01:11:25.07
5:42 min/km
29
1
3
00:42:38.36
19:22 min/km
42
1
4
00:01:57.53
160
1
12
01:20:39.53
21.2 km/h
23
1
1
00:00:46.16
121
2
8
00:01:21.56
3:23 min/km
28
1
3
26
317
Fuzzy the Rabbito Yabbie and the Salty Seadog
Fuzzy the Rabbito Yabbie and the Sa.. #317
Mixed Open Team of 2
04:41:30.51
04:41:30.51
2
(9)
Open Team of 2
2
00:13:14.38
Mixed
9
Western Australia
AUS
Adam Bloomfield
Adam Bloomfield
Troy Baird
Troy Baird
4:55 min/km
01:01:19.04
4:32 min/km
6
1
2
00:02:14.56
203
26
112
01:14:28.70
5:57 min/km
43
3
18
00:45:12.36
20:32 min/km
67
7
35
00:01:51.07
157
17
98
01:34:12.87
18.2 km/h
110
13
53
00:00:40.25
73
7
37
00:01:31.63
3:49 min/km
87
9
32
40
12
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #12
Female Prime (18-39)
04:49:02.50
04:49:02.50
2
(3)
Prime (18-39)
2
00:02:52.63
Female
3
Western Australia
AUS
5:03 min/km
01:17:06.49
5:42 min/km
58
1
1
00:00:56.43
78
2
8
01:10:35.67
5:38 min/km
27
1
1
00:45:18.02
20:35 min/km
69
2
7
00:02:10.35
168
1
14
01:30:54.61
18.8 km/h
80
3
4
00:00:48.20
139
3
12
00:01:12.70
3:01 min/km
8
1
1
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
91
472
Aged In Oak
Aged In Oak #472
Mixed Mixed Team
05:17:11.03
05:17:11.03
13
(44)
Mixed Team
13
00:46:00.46
Mixed
44
Western Australia
AUS
Josh Maurice
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Frank Waters
5:33 min/km
01:01:01.40
4:31 min/km
5
1
1
00:00:39.26
9
1
2
01:35:22.92
7:37 min/km
233
29
115
00:51:07.41
23:14 min/km
161
23
87
00:01:26.23
126
28
74
01:43:50.35
16.5 km/h
192
28
95
00:01:56.54
271
37
132
00:01:46.90
4:27 min/km
172
15
76
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023