Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
101
453
Smart Arnold ssjm
Smart Arnold ssjm #453
Male Male Team
05:19:46.03
05:19:46.03
24
(47)
Male Team
24
01:53:17.66
Male
47
Western Australia
AUS
Matt Hunter
Nathan Smith
Joel Lewis
Mark Smith
5:36 min/km
01:07:34.48
5:00 min/km
19
9
12
00:00:43.42
21
9
12
01:40:51.68
8:04 min/km
251
42
112
00:42:56.35
19:31 min/km
46
13
14
00:00:59.16
31
14
15
01:44:25.36
16.4 km/h
194
36
90
00:00:36.01
35
10
16
00:01:39.54
4:08 min/km
127
23
66
39
498
Sneaky snakes
Sneaky snakes #498
Mixed Mixed Team
04:48:06.22
04:48:06.22
3
(16)
Mixed Team
3
00:16:55.65
Mixed
16
Western Australia
AUS
Mark Hopper
Margot Seneque
Remy Seneque
Sacha Seneque
5:02 min/km
01:07:33.66
5:00 min/km
18
3
7
00:00:40.00
11
2
4
01:21:40.18
6:32 min/km
113
10
51
00:37:20.70
16:58 min/km
8
1
2
00:01:01.27
39
10
24
01:36:58.18
17.6 km/h
131
17
63
00:00:43.30
92
18
46
00:02:08.90
5:22 min/km
252
32
119
473
Anne's bunch
Anne's bunch #473
Mixed Mixed Team
DNF
DNF
Mixed Team
Mixed
Western Australia
AUS
Kaye Messer
Jack Messer
Amy Birch
Andrew Williams
01:07:03.28
4:58 min/km
00:01:50.18
01:25:45.61
6:51 min/km
01:02:30.78
28:24 min/km
00:02:26.25
02:43:21.10
10.5 km/h
00:01:25.53
00:02:14.47
5:36 min/km
53
536
rather be drinking
rather be drinking #536
Male Male Team
04:55:50.02
04:55:50.02
17
(28)
Male Team
17
01:29:21.66
Male
28
Western Australia
AUS
David Worthy
Mike Webber
Mick Macfarlane
Ewan Brown
5:10 min/km
01:05:46.33
4:52 min/km
17
8
11
00:00:38.47
7
4
5
01:27:01.04
6:57 min/km
163
31
78
00:43:25.06
19:44 min/km
49
15
16
00:01:10.58
75
24
27
01:35:38.54
17.9 km/h
123
26
57
00:00:39.31
57
16
29
00:01:30.67
3:46 min/km
81
15
48
76
543
Tofu Titans
Tofu Titans #543
Mixed Veteran Team
05:10:30.98
05:10:30.98
10
(32)
Veteran Team
10
00:40:15.39
Mixed
32
Western Australia
AUS
Gavin Bicknell
Peter Illingworth
Stephen Mcgrath
Bernard Brummage
5:26 min/km
01:05:10.34
4:49 min/km
16
1
6
00:01:15.28
155
21
95
01:26:31.44
6:55 min/km
158
15
74
01:04:11.96
29:10 min/km
258
25
128
00:01:08.41
67
9
41
01:29:31.81
19.1 km/h
70
10
30
00:00:50.91
160
12
76
00:01:50.81
4:37 min/km
187
13
85
67
59
Ben MERCER
Ben MERCER #59
Male Veteran (40-49)
05:03:28.12
05:03:28.12
9
(34)
Veteran (40-49)
9
00:33:26.73
Male
34
Western Australia
AUS
5:18 min/km
01:04:47.28
4:47 min/km
15
2
10
00:01:11.28
143
5
42
01:16:45.95
6:08 min/km
60
6
29
00:51:03.58
23:12 min/km
160
11
61
00:02:01.19
162
4
51
01:45:31.93
16.2 km/h
199
26
91
00:00:43.23
91
10
41
00:01:23.66
3:29 min/km
40
10
30
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
111
449
Outlaws
Outlaws #449
Male Male Team
05:22:31.77
05:22:31.77
25
(50)
Male Team
25
01:56:03.41
Male
50
Western Australia
AUS
Jeremy Drabble
Adam Croswell
Anthony Warman
David Eyers
5:38 min/km
01:04:28.09
4:46 min/km
13
7
8
00:00:47.56
39
11
14
01:43:20.13
8:16 min/km
258
43
114
00:47:19.90
21:30 min/km
97
24
35
00:00:57.92
27
11
12
01:43:30.13
16.5 km/h
189
34
88
00:00:46.33
125
29
56
00:01:21.69
3:24 min/km
29
8
22
11
6
Kelby MURRAY
Kelby MURRAY #6
Male Veteran (40-49)
04:30:53.08
04:30:53.08
2
(8)
Veteran (40-49)
2
00:00:51.68
Male
8
Western Australia
AUS
4:44 min/km
01:03:53.92
4:43 min/km
12
1
7
00:01:12.05
148
6
44
01:11:36.60
5:43 min/km
32
3
16
00:47:54.59
21:46 min/km
106
5
40
00:02:12.24
169
5
54
01:21:54.99
20.9 km/h
26
3
15
00:00:39.12
55
6
28
00:01:29.56
3:43 min/km
70
16
45
13
Jess REYNOLDS
Jess REYNOLDS #13
Female Prime (18-39)
DNF
DNF
Prime (18-39)
Female
Western Australia
AUS
01:03:45.05
4:43 min/km
00:03:10.23
01:18:31.02
6:16 min/km
00:47:46.81
21:43 min/km
00:02:01.96
01:27:40.78
19.5 km/h
00:11:21.24
12
478
Body Logic Physio
Body Logic Physio #478
Mixed Mixed Team
04:31:10.56
04:31:10.56
1
(4)
Mixed Team
1
Mixed
4
Western Australia
AUS
Mark Finucane
Chris Perkin
Sarah Young
Peter OSullivan
4:44 min/km
01:03:44.94
4:43 min/km
11
2
5
00:00:52.46
63
13
35
01:11:30.85
5:43 min/km
31
5
13
00:42:53.87
19:29 min/km
45
11
28
00:00:58.18
29
7
16
01:28:51.05
19.2 km/h
64
5
25
00:00:49.11
147
23
70
00:01:30.08
3:45 min/km
75
5
24
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
44
230
Boonged As!
Boonged As! #230
Mixed AR Pair
04:49:28.69
04:49:28.69
4
(18)
AR Pair
4
00:05:47.62
Mixed
18
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:34.11
4:33 min/km
9
2
4
00:00:56.04
77
1
47
01:18:32.92
6:17 min/km
76
3
32
00:48:42.70
22:08 min/km
121
2
66
00:01:46.25
154
1
96
01:35:36.06
17.9 km/h
121
4
60
00:00:47.49
133
3
65
00:01:33.10
3:52 min/km
95
8
35
43
200
Boonged As!
Boonged As! #200
Mixed AR Pair
04:49:28.48
04:49:28.48
3
(17)
AR Pair
3
00:05:47.41
Mixed
17
Western Australia
AUS
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
Matt & Jason
5:04 min/km
01:01:29.45
4:33 min/km
8
1
3
00:01:00.16
102
2
64
01:18:33.58
6:17 min/km
77
4
33
00:48:38.66
22:06 min/km
116
1
64
00:01:47.48
155
2
97
01:35:33.23
17.9 km/h
119
3
59
00:00:52.89
171
4
81
00:01:33.00
3:52 min/km
94
7
34
21
423
Blood Sweat and Beers
Blood Sweat and Beers #423
Male Male Team
04:40:10.26
04:40:10.26
6
(12)
Male Team
6
01:13:41.89
Male
12
Western Australia
AUS
Brett Cassidy
Matt Neesham
Julian Trezise
Scott Collins
4:54 min/km
01:01:22.62
4:32 min/km
7
5
5
00:00:38.90
8
5
6
01:19:43.90
6:22 min/km
91
21
47
00:48:08.74
21:53 min/km
110
27
42
00:00:57.66
25
10
11
01:27:13.31
19.6 km/h
55
14
30
00:00:28.24
5
1
2
00:01:36.86
4:02 min/km
112
18
59
26
317
Fuzzy the Rabbito Yabbie and the Salty Seadog
Fuzzy the Rabbito Yabbie and the Sa.. #317
Mixed Open Team of 2
04:41:30.51
04:41:30.51
2
(9)
Open Team of 2
2
00:13:14.38
Mixed
9
Western Australia
AUS
Adam Bloomfield
Adam Bloomfield
Troy Baird
Troy Baird
4:55 min/km
01:01:19.04
4:32 min/km
6
1
2
00:02:14.56
203
26
112
01:14:28.70
5:57 min/km
43
3
18
00:45:12.36
20:32 min/km
67
7
35
00:01:51.07
157
17
98
01:34:12.87
18.2 km/h
110
13
53
00:00:40.25
73
7
37
00:01:31.63
3:49 min/km
87
9
32
91
472
Aged In Oak
Aged In Oak #472
Mixed Mixed Team
05:17:11.03
05:17:11.03
13
(44)
Mixed Team
13
00:46:00.46
Mixed
44
Western Australia
AUS
Josh Maurice
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Frank Waters
5:33 min/km
01:01:01.40
4:31 min/km
5
1
1
00:00:39.26
9
1
2
01:35:22.92
7:37 min/km
233
29
115
00:51:07.41
23:14 min/km
161
23
87
00:01:26.23
126
28
74
01:43:50.35
16.5 km/h
192
28
95
00:01:56.54
271
37
132
00:01:46.90
4:27 min/km
172
15
76
410
Sisters of Misconception
Sisters of Misconception #410
Female Female Team
DNF
DNF
Female Team
Female
Western Australia
AUS
Anne Harris
Tashana Tweddle
Jasmin Mclernon
Joy Miles
01:00:52.08
4:30 min/km
00:12:17.18
01:23:56.19
6:42 min/km
00:50:53.21
23:07 min/km
00:01:06.99
01:37:36.91
17.5 km/h
00:01:43.27
00:02:23.42
5:58 min/km
49
515
Four Fellas
Four Fellas #515
Male Male Team
04:53:23.28
04:53:23.28
16
(27)
Male Team
16
01:26:54.92
Male
27
Western Australia
AUS
James Duncan
Neil Milligan
Simon Keall
Mark Messenger
5:08 min/km
01:00:00.01
4:26 min/km
4
4
4
00:02:02.53
196
43
66
01:31:36.31
7:19 min/km
202
35
93
00:47:38.31
21:39 min/km
103
26
38
00:01:09.93
72
23
25
01:28:02.96
19.4 km/h
60
18
34
00:00:45.35
112
28
52
00:02:07.86
5:19 min/km
248
43
113
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023