Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
59
78
Blaise PARIS
Blaise PARIS #78
Male Veteran (40-49)
04:59:56.99
04:59:56.99
7
(31)
Veteran (40-49)
7
00:29:55.60
Male
31
Western Australia
AUS
5:15 min/km
01:22:21.95
6:06 min/km
91
14
52
00:01:49.73
190
12
62
01:18:56.33
6:18 min/km
79
10
40
00:50:23.60
22:54 min/km
148
9
55
00:03:37.93
205
16
74
01:20:22.77
21.3 km/h
19
2
12
00:01:05.05
217
27
97
00:01:19.60
3:19 min/km
21
5
16
72
53
Phip HUGHES
Phip HUGHES #53
Female Prime (18-39)
05:06:46.46
05:06:46.46
3
(4)
Prime (18-39)
3
00:20:36.60
Female
4
Western Australia
AUS
5:22 min/km
01:31:26.63
6:46 min/km
150
3
6
00:02:05.57
197
3
20
01:10:53.03
5:40 min/km
28
2
2
00:52:35.64
23:54 min/km
177
3
15
00:02:31.84
177
2
16
01:25:06.48
20.1 km/h
44
1
2
00:00:47.94
137
2
11
00:01:19.31
3:18 min/km
20
2
2
73
126
Paul SZIJARTO
Paul SZIJARTO #126
Male Veteran (40-49)
05:07:11.76
05:07:11.76
11
(39)
Veteran (40-49)
11
00:37:10.36
Male
39
Western Australia
AUS
5:22 min/km
01:13:52.89
5:28 min/km
42
6
27
00:01:53.21
191
13
63
01:18:26.69
6:16 min/km
72
9
38
00:54:49.12
24:55 min/km
201
19
85
00:02:55.92
186
9
60
01:33:06.85
18.4 km/h
105
15
49
00:00:51.15
161
15
70
00:01:15.91
3:09 min/km
19
4
15
225
339
Twinkle Toe's
Twinkle Toe's #339
Mixed Open Team of 2
06:11:58.98
06:11:58.98
30
(112)
Open Team of 2
30
01:43:42.85
Mixed
112
Western Australia
AUS
Mathew Fullgrabe
Daniel Tutt
Daniel Tutt
Mathew Fullgrabe
6:30 min/km
02:08:35.09
9:31 min/km
266
35
130
00:00:59.87
98
12
60
01:26:03.81
6:53 min/km
153
15
72
01:01:51.72
28:07 min/km
252
32
126
00:01:08.32
66
7
40
01:31:33.18
18.7 km/h
86
8
40
00:00:31.18
13
1
8
00:01:15.79
3:09 min/km
18
1
3
17
44
Bing PASCO
Bing PASCO #44
Male Prime (18-39)
04:36:56.05
04:36:56.05
3
(10)
+00:30:00
Prime (18-39)
3
00:21:10.46
Male
10
Western Australia
AUS
4:50 min/km
01:11:03.96
5:15 min/km
34
4
22
00:01:40.34
183
4
57
01:01:41.47
4:56 min/km
7
1
6
00:29:13.30
13:16 min/km
1
1
1
00:00:53.20
16
1
9
01:20:19.88
21.3 km/h
18
3
11
00:00:48.21
140
15
61
00:01:15.67
3:09 min/km
17
4
14
23
437
Four skins
Four skins #437
Male Male Team
04:40:29.12
04:40:29.12
8
(14)
Male Team
8
01:14:00.75
Male
14
Western Australia
AUS
Tom Oblak
Harley Chirgwin
Will Lyons
Matt Oblak
4:54 min/km
01:24:49.12
6:16 min/km
111
23
58
00:00:40.06
12
6
7
01:09:56.84
5:35 min/km
23
7
14
00:43:41.14
19:51 min/km
50
16
17
00:00:57.94
28
12
13
01:18:34.46
21.8 km/h
15
7
9
00:00:33.99
25
8
13
00:01:15.53
3:08 min/km
16
7
13
450
Phat Punks
Phat Punks #450
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
Western Australia
AUS
Nathan Paull
Matt Read
Ben Koontz
Shaun Height
01:45:49.80
7:50 min/km
00:01:09.80
01:20:28.29
6:26 min/km
00:48:45.52
22:09 min/km
00:01:00.09
01:24:36.99
20.2 km/h
00:00:28.06
00:01:15.20
3:08 min/km
31
476
Better Start Training!
Better Start Training! #476
Mixed Mixed Team
04:44:02.10
04:44:02.10
2
(12)
Mixed Team
2
00:12:51.53
Mixed
12
Western Australia
AUS
Paul Skuse
Gemma Wood
Andrew Bremner
Paul Patterson
4:58 min/km
01:08:14.93
5:03 min/km
23
4
10
00:00:50.72
57
11
31
01:22:36.36
6:36 min/km
124
12
57
00:45:50.77
20:50 min/km
78
14
41
00:00:43.90
5
1
1
01:23:40.00
20.4 km/h
30
3
14
00:00:50.50
156
25
73
00:01:14.90
3:07 min/km
15
1
2
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
24
28
John CARROLL
John CARROLL #28
Male Prime (18-39)
04:40:42.37
04:40:42.37
4
(15)
Prime (18-39)
4
00:24:56.77
Male
15
Western Australia
AUS
4:54 min/km
01:13:17.14
5:25 min/km
39
5
26
00:02:00.08
193
6
64
01:05:49.60
5:15 min/km
11
2
7
00:53:27.84
24:18 min/km
187
14
75
00:02:24.90
175
5
58
01:21:45.31
20.9 km/h
25
4
14
00:00:42.77
86
7
40
00:01:14.70
3:06 min/km
13
2
11
48
101
Andrew ELLIOTT
Andrew ELLIOTT #101
Male Veteran (40-49)
04:52:18.36
04:52:18.36
5
(26)
Veteran (40-49)
5
00:22:16.97
Male
26
Western Australia
AUS
Andrew & Jaimie-Lee
Andrew & Jaimie-Lee
Andrew & Jaimie-Lee
Andrew & Jaimie-Lee
5:07 min/km
01:15:07.42
5:33 min/km
50
9
31
00:01:41.99
186
11
60
01:20:19.55
6:25 min/km
99
13
50
00:46:13.71
21:00 min/km
86
2
31
00:03:14.15
195
12
67
01:23:49.39
20.4 km/h
31
4
16
00:00:37.77
47
4
22
00:01:14.37
3:05 min/km
12
3
10
78
445
Mumble Mumble Donkeys
Mumble Mumble Donkeys #445
Male Male Team
05:11:37.61
05:11:37.61
22
(41)
Male Team
22
01:45:09.25
Male
41
Western Australia
AUS
Shaun Ritson
Sean Cribb
Dean Fletcher
Warren Lund
5:27 min/km
01:45:01.74
7:46 min/km
223
36
103
00:01:04.75
122
29
34
01:17:15.40
6:10 min/km
64
16
33
00:47:37.65
21:38 min/km
102
25
37
00:00:58.57
30
13
14
01:17:50.04
22.0 km/h
14
6
8
00:00:35.42
32
9
14
00:01:14.01
3:05 min/km
11
6
9
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
93
68
Jon MINKEN
Jon MINKEN #68
Male Veteran (40-49)
05:17:35.63
05:17:35.63
12
(43)
Veteran (40-49)
12
00:47:34.23
Male
43
Western Australia
AUS
5:33 min/km
01:26:01.82
6:22 min/km
117
17
61
00:02:19.27
204
15
72
01:17:31.22
6:12 min/km
66
8
35
01:00:16.55
27:23 min/km
242
28
105
00:04:13.21
213
18
79
01:25:11.06
20.1 km/h
45
8
26
00:00:48.70
145
14
65
00:01:13.76
3:04 min/km
9
2
7
40
12
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #12
Female Prime (18-39)
04:49:02.50
04:49:02.50
2
(3)
Prime (18-39)
2
00:02:52.63
Female
3
Western Australia
AUS
5:03 min/km
01:17:06.49
5:42 min/km
58
1
1
00:00:56.43
78
2
8
01:10:35.67
5:38 min/km
27
1
1
00:45:18.02
20:35 min/km
69
2
7
00:02:10.35
168
1
14
01:30:54.61
18.8 km/h
80
3
4
00:00:48.20
139
3
12
00:01:12.70
3:01 min/km
8
1
1
99
43
Nick WALKER
Nick WALKER #43
Male Prime (18-39)
05:19:33.03
05:19:33.03
8
(45)
Prime (18-39)
8
01:03:47.43
Male
45
Western Australia
AUS
5:35 min/km
01:21:47.25
6:03 min/km
81
10
48
00:03:17.68
237
18
94
01:12:04.42
5:45 min/km
36
6
18
00:59:33.57
27:04 min/km
234
21
101
00:05:26.16
232
18
90
01:35:36.45
17.9 km/h
122
12
56
00:00:36.28
36
2
17
00:01:11.19
2:57 min/km
7
1
6
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
66
419
Knob Cake
Knob Cake #419
Mixed Junior Team
05:03:05.30
05:03:05.30
4
(30)
Junior Team
4
00:30:09.72
Mixed
30
Western Australia
AUS
Tom Green
Zane Morris
Ben Scott
Daniel James
5:18 min/km
01:14:31.68
5:31 min/km
44
3
16
00:00:47.17
33
3
17
01:14:49.99
5:59 min/km
46
2
20
00:48:25.59
22:00 min/km
115
4
63
00:01:09.81
69
4
42
01:41:46.22
16.8 km/h
169
4
83
00:00:24.37
1
1
1
00:01:10.45
2:56 min/km
5
1
1
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
135
456
Dry To The Liners
Dry To The Liners #456
Male Male Team
05:32:03.69
05:32:03.69
28
(62)
Male Team
28
02:05:35.33
Male
62
Western Australia
AUS
Nick Rogers
Emerson Walker
George Cunningham
Sean Doyle
5:48 min/km
01:35:01.48
7:02 min/km
169
29
82
00:00:50.21
50
16
20
01:25:40.08
6:51 min/km
150
29
72
00:45:47.84
20:49 min/km
76
21
29
00:01:23.75
119
39
43
01:41:37.32
16.8 km/h
166
33
78
00:00:33.80
23
7
12
00:01:09.19
2:52 min/km
3
2
3
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
149
60
Jason WOODBRIDGE
Jason WOODBRIDGE #60
Male Veteran (40-49)
05:35:58.46
05:35:58.46
19
(71)
Veteran (40-49)
19
01:05:57.06
Male
71
Western Australia
AUS
5:53 min/km
01:36:44.99
7:09 min/km
182
23
88
00:03:20.52
239
23
95
01:16:04.40
6:05 min/km
51
4
23
00:59:16.74
26:56 min/km
232
25
100
00:06:08.72
245
24
100
01:32:18.85
18.5 km/h
96
14
47
00:00:55.72
182
21
83
00:01:08.49
2:51 min/km
1
1
1
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023