Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (475 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
5.2km Inlet Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5.5km Trail Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1.1km Ocean Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
15km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
144
484
Thing1 & Thing2
Thing1 & Thing2 #484
Mixed U15 Team
02:39:30.74
02:39:30.74
11
(56)
U15 Team
11
00:22:59.99
Mixed
56
Western Australia
AUS
Jake Hollemans
Jake Hollemans
Tim Hollemans
Tim Hollemans
5:51 min/km
00:45:56.05
8:50 min/km
279
12
113
00:00:39.75
25
4
12
00:32:52.16
5:58 min/km
143
15
63
00:26:10.95
23:48 min/km
72
10
42
00:01:54.57
255
29
158
00:52:12.36
17.2 km/h
166
11
76
00:00:40.38
147
20
73
00:02:19.20
5:48 min/km
173
23
73
37
600
FLC's
FLC's #600
Mixed Mixed Team
02:20:41.65
02:20:41.65
8
(16)
+00:10:00
Mixed Team
8
00:09:11.24
Mixed
16
Western Australia
AUS
Sue Buckland
Sarah Goyder
Brodi Read
Stuart Kupfer-Hollis
5:10 min/km
00:33:12.90
6:23 min/km
35
13
17
00:00:39.64
24
4
11
00:25:48.70
4:41 min/km
4
1
3
00:23:40.17
21:31 min/km
31
10
20
00:01:28.07
195
84
129
00:44:57.31
20.0 km/h
57
20
28
00:00:49.56
268
84
132
00:03:02.56
7:36 min/km
353
104
155
81
505
SCC Yr 9 Boys Team 6
SCC Yr 9 Boys Team 6 #505
Mixed U18 Team
02:30:18.50
02:30:18.50
10
(28)
U18 Team
10
00:29:38.48
Mixed
28
Western Australia
AUS
Zack Mercorella
Cambell Lyne
Gregor Law
Dylan Masango
5:31 min/km
00:45:53.14
8:49 min/km
277
16
111
00:00:39.41
23
4
10
00:38:16.31
6:57 min/km
274
19
113
00:19:53.10
18:04 min/km
4
3
4
00:00:52.91
20
7
14
00:44:26.58
20.3 km/h
45
6
22
00:00:29.65
19
6
9
00:01:49.34
4:33 min/km
28
8
11
58
466
LAME
LAME #466
Mixed U15 Team
02:25:45.52
02:25:45.52
5
(21)
U15 Team
5
00:09:14.78
Mixed
21
Western Australia
AUS
Emma Van Noort
Megan Bain
Lexie Edwards
Alister Scott
5:21 min/km
00:36:28.75
7:00 min/km
82
3
32
00:00:39.24
22
3
9
00:35:11.29
6:23 min/km
195
21
88
00:22:49.26
20:44 min/km
17
4
14
00:01:32.71
207
28
136
00:49:06.29
18.3 km/h
120
9
55
00:00:50.87
284
29
140
00:02:09.92
5:24 min/km
120
16
49
9
579
ANTARCTIC MARATHON RUNNERS
ANTARCTIC MARATHON RUNNERS #579
Mixed Mixed Team
02:12:49.48
02:12:49.48
2
(3)
Mixed Team
2
00:01:19.07
Mixed
3
Western Australia
AUS
Clive Choate
Steve Choate
Lauren French
Scott French
4:52 min/km
00:36:58.24
7:06 min/km
91
27
38
00:00:39.23
21
3
8
00:26:43.21
4:51 min/km
12
3
8
00:26:05.34
23:43 min/km
71
22
41
00:01:47.88
247
106
153
00:39:02.87
23.0 km/h
4
1
2
00:00:36.08
88
18
50
00:03:59.80
9:59 min/km
404
125
176
205
148
Laurent PALMERO
Laurent PALMERO #148
Male Vintage (50-59)
02:47:33.42
02:47:33.42
9
(94)
Vintage (50-59)
9
00:29:57.40
Male
94
Western Australia
AUS
6:09 min/km
00:35:51.63
6:53 min/km
75
6
40
00:00:38.86
20
1
10
00:36:40.10
6:40 min/km
236
7
106
00:38:31.55
35:01 min/km
380
11
139
00:07:11.04
408
13
151
00:53:43.02
16.8 km/h
184
8
82
00:00:44.74
206
5
81
00:02:47.11
6:57 min/km
306
10
121
202
1
Helen O'BRIEN
Helen O'BRIEN #1
Female Vintage (50-59)
02:47:05.00
02:47:05.00
2
(19)
Vintage (50-59)
2
00:10:55.23
Female
19
Western Australia
AUS
6:08 min/km
00:40:51.30
7:51 min/km
171
2
20
00:00:38.24
19
1
3
00:40:09.00
7:18 min/km
308
5
45
00:28:16.66
25:42 min/km
131
1
16
00:05:45.91
394
8
72
00:54:39.55
16.5 km/h
206
4
23
00:01:13.55
383
7
71
00:03:08.47
7:51 min/km
366
7
67
32
688
Broughto's
Broughto's #688
Mixed U18 Team
02:19:49.27
02:19:49.27
6
(14)
U18 Team
6
00:19:09.26
Mixed
14
Western Australia
AUS
Damien Broughton
Cameron Broughton
Damien Broughton
Cameron Broughton
5:08 min/km
00:39:03.04
7:30 min/km
127
9
54
00:00:38.16
18
3
7
00:25:18.85
4:36 min/km
3
2
2
00:26:26.90
24:02 min/km
80
11
44
00:01:02.96
60
11
35
00:47:22.12
19.0 km/h
90
10
46
00:00:29.08
18
5
8
00:01:38.35
4:05 min/km
8
4
5
35
353
Ellis
Ellis #353
Mixed Mixed Team
02:20:24.77
02:20:24.77
7
(15)
Mixed Team
7
00:08:54.36
Mixed
15
Western Australia
AUS
Glynn Ellis
Ceridwen Ellis
Ceridwen Ellis
Glynn Ellis
5:09 min/km
00:39:09.40
7:31 min/km
128
40
55
00:00:37.88
17
2
6
00:29:26.13
5:21 min/km
48
13
22
00:25:25.19
23:06 min/km
59
20
36
00:01:13.39
134
47
87
00:44:01.88
20.4 km/h
39
14
20
00:00:59.20
334
102
153
00:02:22.16
5:55 min/km
189
36
80
16
487
Davies Brothers
Davies Brothers #487
Mixed U18 Team
02:15:28.78
02:15:28.78
4
(7)
U18 Team
4
00:14:48.77
Mixed
7
Western Australia
AUS
Tim Davies
Brett Davies
Tim Davies
Brett Davies
4:58 min/km
00:35:58.47
6:55 min/km
78
6
30
00:00:37.56
16
2
5
00:29:36.19
5:22 min/km
50
7
23
00:25:07.21
22:50 min/km
54
7
32
00:01:02.55
58
10
34
00:43:15.36
20.8 km/h
34
5
16
00:00:28.80
16
4
7
00:01:31.53
3:48 min/km
2
1
1
2
542
Four skins
Four skins #542
Male Male Team
02:00:45.28
02:00:45.28
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Tom Oblak
Harley Chirgwin
Will Lyons
Matt Oblak
4:26 min/km
00:30:40.17
5:53 min/km
8
1
3
00:00:37.10
15
4
9
00:24:48.58
4:30 min/km
2
1
1
00:25:18.16
23:00 min/km
58
13
21
00:00:53.18
22
2
2
00:38:13.86
23.5 km/h
3
1
2
00:00:25.68
5
4
4
00:01:44.49
4:21 min/km
17
3
8
6
646
SCC Teacher Team
SCC Teacher Team #646
Mixed Mixed Team
02:11:30.41
02:11:30.41
1
(2)
Mixed Team
1
Mixed
2
Western Australia
AUS
Ben Dallin
Charles Coghlan
Andrew Twine
Harriet Rosolin
4:50 min/km
00:27:43.70
5:19 min/km
1
1
1
00:00:36.95
14
1
4
00:31:38.32
5:45 min/km
106
26
47
00:24:43.42
22:28 min/km
45
14
26
00:01:34.59
219
95
142
00:45:30.78
19.8 km/h
60
22
30
00:00:31.78
37
5
21
00:01:54.17
4:45 min/km
39
2
15
24
377
SCC Yr 9 Boys Team 4
SCC Yr 9 Boys Team 4 #377
Mixed U15 Team
02:17:33.27
02:17:33.27
2
(11)
U15 Team
2
00:01:02.52
Mixed
11
Western Australia
AUS
Bryce Watson
Jacob Neville
Callum Blacker
Joshua Hillan
5:03 min/km
00:39:20.49
7:33 min/km
132
7
57
00:00:36.56
13
2
3
00:29:08.40
5:17 min/km
41
3
20
00:19:47.21
17:59 min/km
2
1
2
00:01:10.75
113
20
71
00:47:45.24
18.8 km/h
95
8
47
00:00:31.92
41
8
23
00:01:31.91
3:49 min/km
3
1
2
103
685
WTF Wheres the finish
WTF Wheres the finish #685
Mixed U18 Team
02:34:11.27
02:34:11.27
12
(38)
U18 Team
12
00:33:31.25
Mixed
38
Western Australia
AUS
Adam White
Elena Priest
Elena Priest
Elena Priest
5:40 min/km
00:30:03.74
5:46 min/km
5
2
4
00:00:36.28
12
1
2
00:35:25.09
6:26 min/km
205
16
92
00:27:30.72
25:00 min/km
101
13
54
00:01:50.35
251
20
156
00:58:58.73
15.3 km/h
286
16
125
00:00:36.06
87
16
49
00:02:12.98
5:32 min/km
134
18
57
294
514
2 & a half Men
2 & a half Men #514
Male Male Team
02:59:18.73
02:59:18.73
50
(124)
Male Team
50
00:58:33.44
Male
124
Western Australia
AUS
Jaxon Smith
Jaxon Smith
Geoffrey Hill
Scott Smith
6:35 min/km
01:03:30.91
12:12 min/km
406
59
153
00:00:35.92
11
3
8
00:36:12.39
6:34 min/km
222
39
100
00:31:21.99
28:30 min/km
234
44
87
00:01:38.36
229
41
51
00:45:57.27
19.6 km/h
67
15
30
00:00:34.95
71
14
25
00:02:16.16
5:40 min/km
153
24
68
178
564
Team Adams
Team Adams #564
Male Male Team
02:44:09.23
02:44:09.23
33
(87)
Male Team
33
00:43:23.95
Male
87
Western Australia
AUS
Preston Adams
Matt Adams
Preston Adams
Matt Adams
6:02 min/km
00:38:03.56
7:19 min/km
112
23
57
00:00:34.98
10
2
7
00:42:12.87
7:40 min/km
346
57
142
00:33:52.09
30:47 min/km
298
52
112
00:01:15.36
147
29
36
00:46:15.58
19.5 km/h
71
16
32
00:01:33.27
404
59
152
00:03:45.12
9:22 min/km
399
60
153
406
18
Lloyd JONES
Lloyd JONES #18
Male Prime (18-39)
03:39:56.69
03:39:56.69
23
(154)
Prime (18-39)
23
01:34:26.16
Male
154
Western Australia
AUS
8:05 min/km
00:45:52.93
8:49 min/km
276
18
123
00:00:33.37
9
1
6
00:47:48.14
8:41 min/km
390
23
152
00:43:01.52
39:06 min/km
406
23
150
00:06:16.06
399
22
148
01:20:22.10
11.2 km/h
404
23
153
00:01:00.55
342
23
128
00:02:51.98
7:09 min/km
325
23
127
159
372
David RUSSELL
David RUSSELL #372
Male Veteran (40-49)
02:41:37.37
02:41:37.37
24
(81)
Veteran (40-49)
24
00:34:42.34
Male
81
Western Australia
AUS
5:56 min/km
00:37:41.63
7:14 min/km
104
14
53
00:00:32.04
8
3
5
00:31:14.01
5:40 min/km
94
10
46
00:34:50.60
31:40 min/km
330
32
125
00:02:47.38
295
13
79
00:54:56.59
16.4 km/h
211
27
94
00:01:18.67
390
41
147
00:02:54.52
7:16 min/km
335
36
129
104
100
Matthew BAYLISS
Matthew BAYLISS #100
Male Veteran (40-49)
02:34:15.82
02:34:15.82
13
(60)
Veteran (40-49)
13
00:27:20.79
Male
60
Western Australia
AUS
5:40 min/km
00:42:44.25
8:13 min/km
217
28
101
00:00:31.55
7
2
4
00:33:40.07
6:07 min/km
166
21
78
00:29:43.25
27:01 min/km
177
12
62
00:01:27.79
194
5
44
00:46:06.35
19.5 km/h
69
8
31
00:00:36.83
92
7
33
00:02:01.89
5:04 min/km
71
7
36
60
573
The Vulnerables
The Vulnerables #573
Male Male Team
02:26:20.22
02:26:20.22
14
(34)
Male Team
14
00:25:34.94
Male
34
Western Australia
AUS
Lewis Kinnear
Lewis Kinnear
Ben Visser
Murray Curran
5:22 min/km
00:41:22.77
7:57 min/km
186
34
89
00:00:31.52
6
1
3
00:29:49.12
5:25 min/km
56
11
29
00:31:11.53
28:21 min/km
231
43
86
00:01:11.06
114
22
28
00:41:36.68
21.6 km/h
15
3
7
00:00:00.00
00:02:20.10
5:50 min/km
178
29
80
278
93
Ed NEGUS
Ed NEGUS #93
Male Veteran (40-49)
02:56:54.49
02:56:54.49
33
(115)
Veteran (40-49)
33
00:49:59.46
Male
115
Western Australia
AUS
6:30 min/km
00:48:13.56
9:16 min/km
311
39
132
00:00:30.24
5
1
2
00:35:19.50
6:25 min/km
202
25
94
00:31:35.11
28:42 min/km
242
22
92
00:03:27.17
326
21
95
00:59:28.74
15.1 km/h
296
38
125
00:00:50.30
277
27
99
00:02:17.56
5:43 min/km
163
22
73
335
447
Training? We got this!
Training? We got this! #447
Female Female Team
03:06:00.00
03:06:00.00
25
(49)
Female Team
25
00:47:55.50
Female
49
Western Australia
AUS
Melanie Cathie
Melanie Cathie
Natasha Glass
Natasha Glass
6:50 min/km
00:53:51.24
10:21 min/km
382
32
72
00:00:29.85
4
1
2
00:32:49.62
5:58 min/km
141
6
10
00:30:15.97
27:30 min/km
201
15
27
00:04:27.82
361
35
68
01:06:07.27
13.6 km/h
365
33
64
00:01:01.76
346
29
60
00:02:55.90
7:19 min/km
340
29
63
277
164
Femke NEGUS
Femke NEGUS #164
Female Junior (Under 15)
02:56:54.26
02:56:54.26
2
(34)
Junior (Under 15)
2
00:02:32.79
Female
34
Western Australia
AUS
6:30 min/km
00:48:15.51
9:16 min/km
312
2
51
00:00:28.29
3
1
1
00:35:18.38
6:25 min/km
200
2
18
00:31:32.24
28:40 min/km
241
1
33
00:02:58.25
312
2
56
00:59:40.11
15.1 km/h
299
1
41
00:00:40.77
154
2
22
00:02:08.01
5:20 min/km
107
2
12
46
185
Andrew MEDLAND
Andrew MEDLAND #185
Male Masters (60+)
02:23:35.64
02:23:35.64
1
(25)
Masters (60+)
1
Male
25
Western Australia
AUS
5:16 min/km
00:36:04.36
6:56 min/km
80
2
43
00:00:27.98
2
1
1
00:29:47.56
5:25 min/km
55
1
28
00:28:45.21
26:08 min/km
143
1
49
00:02:42.73
293
2
77
00:45:41.52
19.7 km/h
61
1
28
00:01:16.56
384
2
142
00:03:16.98
8:12 min/km
379
3
147
148
470
Magpies
Magpies #470
Mixed U15 Team
02:39:39.26
02:39:39.26
12
(59)
U15 Team
12
00:23:08.52
Mixed
59
Western Australia
AUS
Davis Milne
Davis Milne
Ande Powys
Ande Powys
5:52 min/km
00:48:31.00
9:19 min/km
316
18
132
00:00:26.00
1
1
1
00:35:19.38
6:25 min/km
201
23
90
00:28:45.23
26:08 min/km
144
15
76
00:01:12.45
123
21
78
00:44:46.67
20.1 km/h
51
2
25
00:00:49.13
265
27
129
00:02:16.98
5:42 min/km
155
22
67
1
2
3
4
5
6
7
8
9
[10]
Page 10 of 10 (475 items)
© 2023