School Sport WA Triathlon Championship
2 Nov 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Senior
Intermediate
Junior
Novice
Teams
Primary
Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (88 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Dist
Pace
Run1 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
361
Morrie GOODSELL
Morrie GOODSELL #361
Male Boys 10
DNS
DNS
Boys 10
Male
Bull Creek Primary School
2.4
363
Wesley KAY
Wesley KAY #363
Male Boys 10
DNS
DNS
Boys 10
Male
Bull Creek Primary School
2.4
368
Hayley MOFFATT
Hayley MOFFATT #368
Female Girls 10
DNS
DNS
Girls 10
Female
Coogee Primary School
2.4
374
Imogen JONES
Imogen JONES #374
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
Frederick Irwin Anglican School
2.4
379
Macey JOHSON
Macey JOHSON #379
Female Girls 12
DNF
DNF
Girls 12
Female
Gooseberry Hill Primary School
2.4
00:03:53.18
3:53 min/km
00:00:26.80
380
Karri MADDERN
Karri MADDERN #380
Female Girls 12
DNS
DNS
Girls 12
Female
Gooseberry Hill Primary School
2.4
381
Ebony JEFFERSON
Ebony JEFFERSON #381
Female Girls 10
DNS
DNS
Girls 10
Female
Gooseberry Hill Primary School
2.4
383
Sean POTTS
Sean POTTS #383
Male Boys 11
DNS
DNS
Boys 11
Male
Gooseberry Hill Primary School
2.4
385
Arabella HIBBS
Arabella HIBBS #385
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
Guildford Grammar school
2.4
386
Arabella HIBBS
Arabella HIBBS #386
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
Guildford Grammar school
2.4
387
Elroy SPODNIEWSKI
Elroy SPODNIEWSKI #387
Male Boys 12
DNS
DNS
Boys 12
Male
Hale School
2.4
389
Lenny SHEPHARD
Lenny SHEPHARD #389
Male Boys 10
DNS
DNS
Boys 10
Male
Kapinara Primary School
2.4
393
Elliot MALESIC
Elliot MALESIC #393
Male Boys 12
DNS
DNS
Boys 12
Male
Kapinara Primary School
2.4
394
Xavier MOLLICA
Xavier MOLLICA #394
Male Boys 12
DNS
DNS
Boys 12
Male
Kapinara Primary School
2.4
395
Mollie EATON
Mollie EATON #395
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
Kapinara Primary School
2.4
408
Iola SPODNIEWSKA
Iola SPODNIEWSKA #408
Female Girls 10
DNS
DNS
Girls 10
Female
Perth College
2.4
412
Neve HARRIS
Neve HARRIS #412
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
Rosalie Primary School
2.4
413
Max WIJNS
Max WIJNS #413
Male Boys 12
DNS
DNS
Boys 12
Male
Rosalie Primary School
2.4
415
Claire WINBY
Claire WINBY #415
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
Rosalie Primary School
2.4
418
Ava HAMS
Ava HAMS #418
Female Girls 10
DNS
DNS
Girls 10
Female
Rosalie Primary School
2.4
423
Anai SEABY
Anai SEABY #423
Female Girls 10
DNF
DNF
Girls 10
Female
Rosalie Primary School
2.4
00:04:36.94
4:36 min/km
00:00:46.68
424
Brooke MURPHY
Brooke MURPHY #424
Male Boys 11
DNS
DNS
Boys 11
Male
South Coast Baptist College
2.4
436
Zeph COOPER
Zeph COOPER #436
Male Boys 12
DNF
DNF
Boys 12
Male
St Mark's Anglican Community School
2.4
437
Zac NEAME
Zac NEAME #437
Male Boys 12
DNS
DNS
Boys 12
Male
St Mark's Anglican Community School
2.4
439
Jack SCARLETT
Jack SCARLETT #439
Male Boys 11
DNS
DNS
Boys 11
Male
St Mark's Anglican Community School
2.4
440
Alex DUGUID
Alex DUGUID #440
Male Boys 12
DNS
DNS
Boys 12
Male
St Mark's Anglican Community School
2.4
443
Sarah JOHNSON
Sarah JOHNSON #443
Female Girls 11
DNS
DNS
Girls 11
Female
St Marys AGS
2.4
1
425
Fieke POTTER
Fieke POTTER #425
Female Girls 11
00:10:51.07
00:10:51.07
1
(1)
Girls 11
1
Female
1
South Perth Primary School
1
2.4
4:31 min/km
00:03:17.34
3:17 min/km
1
1
1
00:00:20.43
11
2
4
00:03:16.46
16:22 min/km
9
4
5
00:00:31.36
27
10
19
00:03:25.48
3:25 min/km
1
1
1
2
402
Mia WATTERS
Mia WATTERS #402
Female Girls 12
00:11:10.82
00:11:10.82
1
(2)
Girls 12
1
Female
2
Marmion Primary School
1
2.4
4:39 min/km
00:03:17.84
3:17 min/km
2
1
2
00:00:23.88
32
8
20
00:03:31.48
17:37 min/km
17
4
11
00:00:30.00
25
7
17
00:03:27.60
3:27 min/km
2
1
2
3
392
Billie MCHENRY
Billie MCHENRY #392
Female Girls 11
00:11:17.94
00:11:17.94
2
(3)
Girls 11
2
00:00:26.87
Female
3
Kapinara Primary School
1
2.4
4:42 min/km
00:03:29.32
3:29 min/km
3
2
3
00:00:17.36
2
1
1
00:03:28.16
17:20 min/km
14
7
9
00:00:29.00
18
5
11
00:03:34.09
3:34 min/km
3
2
3
6
405
Finn HEWSON
Finn HEWSON #405
Male Boys 12
00:11:40.22
00:11:40.22
2
(2)
Boys 12
2
00:00:10.13
Male
2
Mullaloo Beach Primary School
1
2.4
4:51 min/km
00:03:35.28
3:35 min/km
4
1
1
00:00:15.08
1
1
1
00:03:46.07
18:50 min/km
27
5
8
00:00:21.73
3
2
3
00:03:42.04
3:42 min/km
4
1
1
4
411
Harry WLLIAMS
Harry WLLIAMS #411
Male Boys 12
00:11:30.08
00:11:30.08
1
(1)
Boys 12
1
Male
1
Rosalie Primary School
1
2.4
4:47 min/km
00:03:49.48
3:49 min/km
11
3
5
00:00:25.52
43
6
16
00:02:57.74
14:48 min/km
1
1
1
00:00:29.29
19
3
8
00:03:48.04
3:48 min/km
5
2
2
7
427
Troy KINGMA
Troy KINGMA #427
Male Boys 12
00:11:41.82
00:11:41.82
3
(3)
Boys 12
3
00:00:11.74
Male
3
St Brigid's Primary School
1
2.4
4:52 min/km
00:03:43.30
3:43 min/km
7
2
3
00:00:18.06
3
2
2
00:03:29.79
17:28 min/km
16
4
6
00:00:21.44
1
1
1
00:03:49.22
3:49 min/km
6
3
3
12
434
Jonathon BOOTH
Jonathon BOOTH #434
Male Boys 12
00:12:27.84
00:12:27.84
4
(6)
Boys 12
4
00:00:57.76
Male
6
St Mark's Anglican Community School
1
2.4
5:11 min/km
00:04:10.95
4:10 min/km
23
4
13
00:00:23.79
31
4
12
00:02:59.05
14:55 min/km
3
2
2
00:00:59.79
56
7
21
00:03:54.25
3:54 min/km
7
4
4
8
372
Austin SUTHERLAND
Austin SUTHERLAND #372
Male Boys 11
00:11:47.60
00:11:47.60
1
(4)
Boys 11
1
Male
4
Dalkeith Primary School
1
2.4
4:54 min/km
00:03:59.60
3:59 min/km
15
5
8
00:00:19.27
5
1
3
00:03:07.58
15:37 min/km
6
1
3
00:00:26.13
10
2
6
00:03:55.00
3:55 min/km
8
1
5
15
359
Harlan JAHN
Harlan JAHN #359
Male Boys 10
00:12:39.36
00:12:39.36
2
(8)
Boys 10
2
00:00:14.00
Male
8
Ardross Primary School
1
2.4
5:16 min/km
00:04:07.22
4:07 min/km
19
2
10
00:00:19.98
8
2
6
00:03:51.21
19:16 min/km
35
3
11
00:00:25.57
9
2
5
00:03:55.37
3:55 min/km
9
1
6
10
365
Erin O'HARE
Erin O'HARE #365
Female Girls 12
00:12:25.07
00:12:25.07
3
(6)
Girls 12
3
00:01:14.24
Female
6
Carramar Primary School
1
2.4
5:10 min/km
00:03:48.70
3:48 min/km
10
3
6
00:00:21.19
16
2
8
00:03:50.33
19:11 min/km
32
9
22
00:00:27.90
15
4
8
00:03:56.93
3:56 min/km
10
2
4
9
403
Georgia BABER
Georgia BABER #403
Female Girls 12
00:12:09.81
00:12:09.81
2
(5)
Girls 12
2
00:00:58.99
Female
5
Mosman Park Primary School
1
2.4
5:04 min/km
00:03:47.01
3:47 min/km
8
2
5
00:00:21.46
17
3
9
00:03:33.84
17:49 min/km
18
5
12
00:00:27.59
14
3
7
00:03:59.89
3:59 min/km
12
3
5
57
438
Ben BROWN
Ben BROWN #438
Male Boys 11
00:18:38.03
00:18:38.03
9
(22)
Boys 11
9
00:06:50.43
Male
22
St Mark's Anglican Community School
10
2.4
7:45 min/km
00:07:51.72
7:51 min/km
60
9
23
00:00:35.52
52
8
19
00:05:29.44
27:27 min/km
58
7
21
00:00:42.24
46
6
14
00:03:59.09
3:59 min/km
11
2
7
17
400
Heidi HENVILLE
Heidi HENVILLE #400
Female Girls 10
00:12:41.58
00:12:41.58
1
(8)
Girls 10
1
Female
8
Kyilla Primary School
1
2.4
5:17 min/km
00:04:00.19
4:00 min/km
16
1
8
00:00:20.90
14
2
6
00:03:50.40
19:12 min/km
33
4
23
00:00:28.29
17
2
10
00:04:01.79
4:01 min/km
13
1
6
5
370
Amelia MCIVOR
Amelia MCIVOR #370
Female Girls 11
00:11:37.41
00:11:37.41
3
(4)
Girls 11
3
00:00:46.33
Female
4
Corpus Christi College
1
2.4
4:50 min/km
00:03:42.22
3:42 min/km
6
3
4
00:00:22.38
20
6
12
00:02:58.62
14:53 min/km
2
1
1
00:00:30.63
26
9
18
00:04:03.54
4:03 min/km
14
3
7
39
360
Wesley KAY
Wesley KAY #360
Male Boys 10
00:14:29.98
00:14:29.98
4
(15)
Boys 10
4
00:02:04.61
Male
15
Bull Creek Primary School
2
2.4
6:02 min/km
00:04:14.19
4:14 min/km
25
4
14
00:00:23.05
26
3
10
00:04:56.94
24:44 min/km
54
5
19
00:00:50.62
50
5
17
00:04:05.17
4:05 min/km
16
2
9
16
421
Tom PEEBLES
Tom PEEBLES #421
Male Boys 12
00:12:40.09
00:12:40.09
5
(9)
Boys 12
5
00:01:10.00
Male
9
Rosalie Primary School
2
2.4
5:16 min/km
00:04:25.16
4:25 min/km
38
6
18
00:00:25.28
41
5
15
00:03:11.46
15:57 min/km
8
3
4
00:00:33.09
31
4
10
00:04:05.07
4:05 min/km
15
5
8
26
375
Leni WHITFIELD
Leni WHITFIELD #375
Female Girls 12
00:13:18.18
00:13:18.18
7
(16)
Girls 12
7
00:02:07.35
Female
16
Frederick Irwin Anglican School
1
2.4
5:32 min/km
00:04:19.76
4:19 min/km
33
7
17
00:00:23.12
27
6
17
00:03:46.09
18:50 min/km
28
7
20
00:00:39.88
44
12
31
00:04:09.31
4:09 min/km
17
4
8
13
378
Harvey PATTERSON
Harvey PATTERSON #378
Male Boys 11
00:12:30.50
00:12:30.50
2
(7)
Boys 11
2
00:00:42.90
Male
7
Freshwater Bay Primary School
1
2.4
5:12 min/km
00:03:47.87
3:47 min/km
9
2
4
00:00:20.62
12
4
8
00:03:48.93
19:04 min/km
31
3
10
00:00:22.75
5
1
4
00:04:10.32
4:10 min/km
18
3
10
18
388
Dolcie DENNIS
Dolcie DENNIS #388
Female Girls 10
00:12:45.51
00:12:45.51
2
(9)
Girls 10
2
00:00:03.92
Female
9
Hillarys Primary School
1
2.4
5:18 min/km
00:04:13.03
4:13 min/km
24
2
11
00:00:18.45
4
1
2
00:03:37.48
18:07 min/km
20
1
14
00:00:23.68
6
1
2
00:04:12.84
4:12 min/km
20
2
9
34
409
Dylan PRUE
Dylan PRUE #409
Male Boys 12
00:14:03.33
00:14:03.33
6
(14)
Boys 12
6
00:02:33.24
Male
14
Peter Carnley ACS
1
2.4
5:51 min/km
00:04:19.14
4:19 min/km
31
5
16
00:00:23.78
30
3
11
00:04:29.46
22:27 min/km
49
7
15
00:00:38.46
42
5
13
00:04:12.48
4:12 min/km
19
6
11
27
362
Morrie GOODSELL
Morrie GOODSELL #362
Male Boys 10
00:13:20.49
00:13:20.49
3
(11)
Boys 10
3
00:00:55.13
Male
11
Bull Creek Primary School
1
2.4
5:33 min/km
00:04:20.08
4:20 min/km
34
5
17
00:00:28.36
48
4
17
00:03:46.27
18:51 min/km
29
2
9
00:00:32.56
30
3
9
00:04:13.21
4:13 min/km
21
3
12
20
417
Isabelle HAMS
Isabelle HAMS #417
Female Girls 12
00:12:56.27
00:12:56.27
4
(11)
Girls 12
4
00:01:45.45
Female
11
Rosalie Primary School
3
2.4
5:23 min/km
00:04:08.61
4:08 min/km
21
5
10
00:00:23.48
29
7
19
00:03:46.29
18:51 min/km
30
8
21
00:00:24.27
7
1
3
00:04:13.61
4:13 min/km
22
5
10
23
391
Croyde BURROWS-BILTON
Croyde BURROWS-BILTON #391
Male Boys 11
00:13:08.59
00:13:08.59
3
(10)
Boys 11
3
00:01:20.99
Male
10
Kapinara Primary School
2
2.4
5:28 min/km
00:03:53.35
3:53 min/km
12
3
6
00:00:20.03
9
3
7
00:04:07.35
20:36 min/km
43
4
13
00:00:33.35
32
4
11
00:04:14.49
4:14 min/km
23
4
13
[1]
2
Page 1 of 2 (88 items)
© 2023