School Sport WA Primary XC Championships
3 Aug 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
Page 4 of 7 (330 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
156
581
Sandy TURLEY
Sandy TURLEY #581
Male Y06
00:10:04.75
00:10:04.75
156
(156)
Y06
156
00:02:05.58
Male
156
Helena College
678
28
2
4:01 min/km
00:06:43.81
4:29 min/km
151
00:03:20.93
3:20 min/km
154
151
1545
Charles LONNIE
Charles LONNIE #1545
Male Y06
00:10:02.28
00:10:02.28
151
(151)
Y06
151
00:02:03.11
Male
151
Scotch College
199
2
8
4:00 min/km
00:06:44.01
4:29 min/km
152
00:03:18.27
3:18 min/km
144
144
2527
David HOGBEN
David HOGBEN #2527
Male Y06
00:09:59.01
00:09:59.01
144
(144)
Y06
144
00:01:59.84
Male
144
Kensington Primary School
2
3:59 min/km
00:06:44.17
4:29 min/km
153
00:03:14.84
3:14 min/km
121
143
1473
Bailey SMITH
Bailey SMITH #1473
Male Y06
00:09:59.01
00:09:59.01
143
(143)
Y06
143
00:01:59.84
Male
143
Rosalie Primary School
422
8
6
3:59 min/km
00:06:44.62
4:29 min/km
155
00:03:14.38
3:14 min/km
116
158
1768
Kade SANDERSON
Kade SANDERSON #1768
Male Y06
00:10:05.53
00:10:05.53
158
(158)
Y06
158
00:02:06.37
Male
158
St Brigid's College
663
27
3
4:02 min/km
00:06:44.62
4:29 min/km
154
00:03:20.91
3:20 min/km
153
162
582
Zade SADLER
Zade SADLER #582
Male Y06
00:10:07.54
00:10:07.54
162
(162)
Y06
162
00:02:08.38
Male
162
Helena College
678
28
3
4:03 min/km
00:06:45.03
4:30 min/km
156
00:03:22.51
3:22 min/km
163
163
192
Harley SHAW
Harley SHAW #192
Male Y06
00:10:07.79
00:10:07.79
163
(163)
Y06
163
00:02:08.63
Male
163
Carramar Primary School
576
20
2
4:03 min/km
00:06:45.23
4:30 min/km
157
00:03:22.56
3:22 min/km
168
219
476
Lachlan WAUCHOPE
Lachlan WAUCHOPE #476
Male Y06
00:10:30.59
00:10:30.59
219
(219)
Y06
219
00:02:31.42
Male
219
Freshwater Bay Primary School
2
4:12 min/km
00:06:45.24
4:30 min/km
158
00:03:45.35
3:45 min/km
267
140
2794
Levi WILLIAMS
Levi WILLIAMS #2794
Male Y06
00:09:57.53
00:09:57.53
140
(140)
Y06
140
00:01:58.37
Male
140
St Brigid's College
663
27
1
3:59 min/km
00:06:46.26
4:30 min/km
159
00:03:11.27
3:11 min/km
93
147
2699
Sam REAPE
Sam REAPE #2699
Male Y06
00:10:00.45
00:10:00.45
147
(147)
Y06
147
00:02:01.28
Male
147
St Brigid's College
663
27
2
4:00 min/km
00:06:46.42
4:30 min/km
160
00:03:14.03
3:14 min/km
112
146
2689
Macky PRAGER
Macky PRAGER #2689
Male Y06
00:10:00.45
00:10:00.45
146
(146)
Y06
146
00:02:01.28
Male
146
Darlington Primary School
1
4:00 min/km
00:06:46.86
4:31 min/km
161
00:03:13.58
3:13 min/km
107
164
340
Riley CUNNOLD
Riley CUNNOLD #340
Male Y06
00:10:08.53
00:10:08.53
164
(164)
Y06
164
00:02:09.37
Male
164
Court Grammar School
528
17
4
4:03 min/km
00:06:46.91
4:31 min/km
162
00:03:21.61
3:21 min/km
159
209
202
Maksim TOMIC
Maksim TOMIC #202
Male Y06
00:10:27.94
00:10:27.94
209
(209)
Y06
209
00:02:28.78
Male
209
Christ the King School
1
4:11 min/km
00:06:47.26
4:31 min/km
163
00:03:40.68
3:40 min/km
258
185
2456
Charlie DUNN
Charlie DUNN #2456
Male Y06
00:10:20.78
00:10:20.78
185
(185)
Y06
185
00:02:21.61
Male
185
St Thomas' Primary School
1
4:08 min/km
00:06:47.67
4:31 min/km
164
00:03:33.10
3:33 min/km
230
161
2754
Liam THOMPSON
Liam THOMPSON #2754
Male Y06
00:10:07.29
00:10:07.29
161
(161)
Y06
161
00:02:08.13
Male
161
Darlington Primary School
2
4:02 min/km
00:06:47.67
4:31 min/km
165
00:03:19.62
3:19 min/km
147
200
1586
Leon RAHMANI
Leon RAHMANI #1586
Male Y06
00:10:26.03
00:10:26.03
200
(200)
Y06
200
00:02:26.86
Male
200
Settlers Primary School
2
4:10 min/km
00:06:47.88
4:31 min/km
166
00:03:38.14
3:38 min/km
251
168
2376
Cole BETSON
Cole BETSON #2376
Male Y06
00:10:12.03
00:10:12.03
168
(168)
Y06
168
00:02:12.87
Male
168
Secret Harbour Primary School
1
4:04 min/km
00:06:48.08
4:32 min/km
167
00:03:23.95
3:23 min/km
175
188
2216
Harrison STINTON
Harrison STINTON #2216
Male Y06
00:10:22.25
00:10:22.25
188
(188)
Y06
188
00:02:23.09
Male
188
West Leederville Primary School
515
16
3
4:08 min/km
00:06:48.28
4:32 min/km
168
00:03:33.97
3:33 min/km
234
229
2085
Austin AITKEN
Austin AITKEN #2085
Male Y06
00:10:35.28
00:10:35.28
229
(229)
Y06
229
00:02:36.11
Male
229
Subiaco Primary School
425
9
7
4:14 min/km
00:06:48.42
4:32 min/km
169
00:03:46.86
3:46 min/km
271
169
2088
Jacques BINNIE
Jacques BINNIE #2088
Male Y06
00:10:12.46
00:10:12.46
169
(169)
Y06
169
00:02:13.30
Male
169
Subiaco Primary School
425
9
5
4:04 min/km
00:06:48.48
4:32 min/km
170
00:03:23.97
3:23 min/km
176
170
2133
Robert WILLIAM
Robert WILLIAM #2133
Male Y06
00:10:13.06
00:10:13.06
170
(170)
Y06
170
00:02:13.90
Male
170
Swanbourne Primary School
463
11
3
4:05 min/km
00:06:48.68
4:32 min/km
171
00:03:24.38
3:24 min/km
177
157
1098
Mitchel CLARK
Mitchel CLARK #1098
Male Y06
00:10:05.28
00:10:05.28
157
(157)
Y06
157
00:02:06.11
Male
157
North Perth Primary School
2
4:02 min/km
00:06:49.10
4:32 min/km
172
00:03:16.18
3:16 min/km
132
150
905
Hayden HARGRAVE
Hayden HARGRAVE #905
Male Y06
00:10:02.27
00:10:02.27
150
(150)
Y06
150
00:02:03.11
Male
150
Leeming Primary School
627
22
2
4:00 min/km
00:06:49.11
4:32 min/km
173
00:03:13.16
3:13 min/km
102
179
1727
Joshua WALKER
Joshua WALKER #1727
Male Y06
00:10:18.57
00:10:18.57
179
(179)
Y06
179
00:02:19.41
Male
179
St Anthony's Wanneroo
637
24
2
4:07 min/km
00:06:49.11
4:32 min/km
174
00:03:29.46
3:29 min/km
210
176
1290
Connla ROBERTSON
Connla ROBERTSON #1290
Male Y06
00:10:17.52
00:10:17.52
176
(176)
Y06
176
00:02:18.35
Male
176
Poynter Primary School
3
4:07 min/km
00:06:49.51
4:33 min/km
175
00:03:28.00
3:28 min/km
204
167
1153
Caleb DAYNES
Caleb DAYNES #1153
Male Y06
00:10:11.45
00:10:11.45
167
(167)
Y06
167
00:02:12.28
Male
167
Padbury Catholic Primary School
284
4
5
4:04 min/km
00:06:49.92
4:33 min/km
176
00:03:21.52
3:21 min/km
158
153
2277
Zeke BUCKLEY
Zeke BUCKLEY #2277
Male Y06
00:10:04.03
00:10:04.03
153
(153)
Y06
153
00:02:04.87
Male
153
Whitford Catholic Primary School
378
7
4
4:01 min/km
00:06:49.92
4:33 min/km
177
00:03:14.11
3:14 min/km
114
165
2724
Dylan SHAW
Dylan SHAW #2724
Male Y06
00:10:10.23
00:10:10.23
165
(165)
Y06
165
00:02:11.07
Male
165
City Beach Primary School
1
4:04 min/km
00:06:50.66
4:33 min/km
178
00:03:19.57
3:19 min/km
145
160
2308
Tyler HOWARD
Tyler HOWARD #2308
Male Y06
00:10:06.53
00:10:06.53
160
(160)
Y06
160
00:02:07.37
Male
160
Woodvale Primary School
825
33
2
4:02 min/km
00:06:51.16
4:34 min/km
179
00:03:15.36
3:15 min/km
125
186
1257
Seth HOLYOAKE
Seth HOLYOAKE #1257
Male Y06
00:10:21.27
00:10:21.27
186
(186)
Y06
186
00:02:22.11
Male
186
Peter Moyes ACS
104
1
7
4:08 min/km
00:06:51.34
4:34 min/km
180
00:03:29.93
3:29 min/km
213
154
2307
Conor MULLIGAN
Conor MULLIGAN #2307
Male Y06
00:10:04.53
00:10:04.53
154
(154)
Y06
154
00:02:05.37
Male
154
Woodvale Primary School
825
33
1
4:01 min/km
00:06:51.35
4:34 min/km
181
00:03:13.17
3:13 min/km
103
183
2758
Jaxon TOMKINSON
Jaxon TOMKINSON #2758
Male Y06
00:10:19.54
00:10:19.54
183
(183)
Y06
183
00:02:20.38
Male
183
Darlington Primary School
3
4:07 min/km
00:06:51.54
4:34 min/km
182
00:03:28.00
3:28 min/km
203
213
1086
Gatano CAPOLINGUA
Gatano CAPOLINGUA #1086
Male Y06
00:10:29.53
00:10:29.53
213
(213)
Y06
213
00:02:30.36
Male
213
Newman College
789
32
2
4:11 min/km
00:06:51.92
4:34 min/km
183
00:03:37.61
3:37 min/km
249
193
2417
Jaycob CLIFFORD
Jaycob CLIFFORD #2417
Male Y06
00:10:24.28
00:10:24.28
193
(193)
Y06
193
00:02:25.12
Male
193
Capel Primary School
512
15
5
4:09 min/km
00:06:52.15
4:34 min/km
184
00:03:32.13
3:32 min/km
228
178
1479
Elliot BADCOCK
Elliot BADCOCK #1479
Male Y06
00:10:18.37
00:10:18.37
178
(178)
Y06
178
00:02:19.21
Male
178
Rosalie Primary School
422
8
7
4:07 min/km
00:06:52.76
4:35 min/km
185
00:03:25.61
3:25 min/km
186
190
2788
Jason WHITEHOUSE
Jason WHITEHOUSE #2788
Male Y06
00:10:23.03
00:10:23.03
190
(190)
Y06
190
00:02:23.87
Male
190
Katanning Primary School
1
4:09 min/km
00:06:52.76
4:35 min/km
186
00:03:30.27
3:30 min/km
217
194
1475
Zane CHEN
Zane CHEN #1475
Male Y06
00:10:24.29
00:10:24.29
194
(194)
Y06
194
00:02:25.12
Male
194
Rosalie Primary School
422
8
8
4:09 min/km
00:06:52.92
4:35 min/km
187
00:03:31.37
3:31 min/km
223
173
719
Oliver ROBBINS
Oliver ROBBINS #719
Male Y06
00:10:15.31
00:10:15.31
173
(173)
Y06
173
00:02:16.15
Male
173
Holy Rosary
528
18
4
4:06 min/km
00:06:53.20
4:35 min/km
188
00:03:22.11
3:22 min/km
162
171
720
Thomas BRADY
Thomas BRADY #720
Male Y06
00:10:13.27
00:10:13.27
171
(171)
Y06
171
00:02:14.11
Male
171
Holy Rosary
528
18
3
4:05 min/km
00:06:53.37
4:35 min/km
189
00:03:19.90
3:19 min/km
149
206
1259
Ishe MOFFAT
Ishe MOFFAT #1259
Male Y06
00:10:27.58
00:10:27.58
206
(206)
Y06
206
00:02:28.42
Male
206
Peter Moyes ACS
104
1
8
4:11 min/km
00:06:53.79
4:35 min/km
190
00:03:33.79
3:33 min/km
232
184
2370
Reuben BARTLETT DAY
Reuben BARTLETT DAY #2370
Male Y06
00:10:19.59
00:10:19.59
184
(184)
Y06
184
00:02:20.42
Male
184
Regent College
3
4:07 min/km
00:06:53.92
4:35 min/km
191
00:03:25.67
3:25 min/km
190
192
2215
Alistair BISHOP
Alistair BISHOP #2215
Male Y06
00:10:23.67
00:10:23.67
192
(192)
Y06
192
00:02:24.50
Male
192
West Leederville Primary School
515
16
4
4:09 min/km
00:06:54.17
4:36 min/km
192
00:03:29.50
3:29 min/km
211
199
2781
Liam WEBB
Liam WEBB #2781
Male Y06
00:10:25.51
00:10:25.51
199
(199)
Y06
199
00:02:26.35
Male
199
Tapping Primary School
1
4:10 min/km
00:06:54.40
4:36 min/km
193
00:03:31.11
3:31 min/km
221
175
904
Mitchell GRAY
Mitchell GRAY #904
Male Y06
00:10:16.94
00:10:16.94
175
(175)
Y06
175
00:02:17.78
Male
175
Leeming Primary School
627
22
3
4:06 min/km
00:06:55.00
4:36 min/km
194
00:03:21.94
3:21 min/km
161
222
1585
Thomas LEE
Thomas LEE #1585
Male Y06
00:10:31.00
00:10:31.00
222
(222)
Y06
222
00:02:31.84
Male
222
Settlers Primary School
3
4:12 min/km
00:06:55.17
4:36 min/km
195
00:03:35.83
3:35 min/km
241
177
903
Cooper ARGENT
Cooper ARGENT #903
Male Y06
00:10:17.97
00:10:17.97
177
(177)
Y06
177
00:02:18.80
Male
177
Leeming Primary School
627
22
4
4:07 min/km
00:06:55.41
4:36 min/km
196
00:03:22.55
3:22 min/km
167
207
21
Jaxson ALGEO
Jaxson ALGEO #21
Male Y06
00:10:27.75
00:10:27.75
207
(207)
Y06
207
00:02:28.59
Male
207
Amaroo Primary School
1
4:11 min/km
00:06:56.02
4:37 min/km
197
00:03:31.73
3:31 min/km
227
191
1962
Bradley COETZER
Bradley COETZER #1962
Male Y06
00:10:23.66
00:10:23.66
191
(191)
Y06
191
00:02:24.50
Male
191
St Stephens Duncraig
303
5
6
4:09 min/km
00:06:56.43
4:37 min/km
198
00:03:27.23
3:27 min/km
196
204
949
Jack BROOKHUIS
Jack BROOKHUIS #949
Male Y06
00:10:27.14
00:10:27.14
204
(204)
Y06
204
00:02:27.97
Male
204
Maylands Peninsula Primary School
770
30
3
4:10 min/km
00:06:56.83
4:37 min/km
199
00:03:30.30
3:30 min/km
218
202
952
Rowan ST QUINTIN
Rowan ST QUINTIN #952
Male Y06
00:10:26.92
00:10:26.92
202
(202)
Y06
202
00:02:27.76
Male
202
Maylands Peninsula Primary School
770
30
2
4:10 min/km
00:06:56.83
4:37 min/km
200
00:03:30.08
3:30 min/km
214
1
2
3
[4]
5
6
7
Page 4 of 7 (330 items)
© 2023