School Sport WA Primary XC Championships
13 Aug 2020
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Advanced
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (280 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
103
35
Johanathon HOGG
Johanathon HOGG #35
Male Y06
00:10:01.83
00:10:01.83
103
(103)
Y06
103
00:01:45.22
Male
103
Carramar Primary School
233
5
4
4:00 min/km
00:06:11.07
4:07 min/km
82
82
00:03:50.76
3:50 min/km
138
138
85
89
Zac WORKMAN
Zac WORKMAN #89
Male Y06
00:09:51.26
00:09:51.26
85
(85)
Y06
85
00:01:34.65
Male
85
Court Grammar School
387
13
2
3:56 min/km
00:06:13.42
4:08 min/km
88
88
00:03:37.84
3:37 min/km
72
72
86
786
Digby LEFROY
Digby LEFROY #786
Male Y06
00:09:52.50
00:09:52.50
86
(86)
Y06
86
00:01:35.88
Male
86
Rosalie Primary School
234
6
6
3:57 min/km
00:06:13.00
4:08 min/km
86
86
00:03:39.50
3:39 min/km
82
82
92
1434
Edward DODD
Edward DODD #1434
Male Y06
00:09:55.33
00:09:55.33
92
(92)
Y06
92
00:01:38.72
Male
92
St Joseph's Primary School
1
3:58 min/km
00:06:12.08
4:08 min/km
84
84
00:03:43.25
3:43 min/km
100
100
87
1015
Riley BIRKETT
Riley BIRKETT #1015
Male Y06
00:09:52.73
00:09:52.73
87
(87)
Y06
87
00:01:36.12
Male
87
St Stephen's School Carramar
405
15
2
3:57 min/km
00:06:13.00
4:08 min/km
87
87
00:03:39.73
3:39 min/km
84
84
84
1490
Cooper DUNLOP
Cooper DUNLOP #1490
Male Y06
00:09:51.06
00:09:51.06
84
(84)
Y06
84
00:01:34.45
Male
84
Lakelands Primary School
1
3:56 min/km
00:06:12.79
4:08 min/km
85
85
00:03:38.27
3:38 min/km
73
73
80
1494
Malikye HOWLETT
Malikye HOWLETT #1494
Male Y06
00:09:48.34
00:09:48.34
80
(80)
Y06
80
00:01:31.73
Male
80
Capel Primary School
1
3:55 min/km
00:06:14.85
4:09 min/km
94
94
00:03:33.49
3:33 min/km
50
50
94
1453
Zac SANDERS
Zac SANDERS #1453
Male Y06
00:09:57.10
00:09:57.10
94
(94)
Y06
94
00:01:40.49
Male
94
Yangebup Primary School
2
3:58 min/km
00:06:14.22
4:09 min/km
91
91
00:03:42.88
3:42 min/km
97
97
67
1071
Jacob HELLER
Jacob HELLER #1071
Male Y06
00:09:42.35
00:09:42.35
67
(67)
Y06
67
00:01:25.73
Male
67
Subiaco Primary School
318
9
2
3:52 min/km
00:06:14.22
4:09 min/km
90
90
00:03:28.13
3:28 min/km
35
35
81
989
Aiden PALMER
Aiden PALMER #989
Male Y06
00:09:48.84
00:09:48.84
81
(81)
Y06
81
00:01:32.23
Male
81
St Peter's Primary School
413
16
2
3:55 min/km
00:06:14.57
4:09 min/km
92
92
00:03:34.27
3:34 min/km
54
54
96
644
Tom SANDERS
Tom SANDERS #644
Male Y06
00:09:57.76
00:09:57.76
96
(96)
Y06
96
00:01:41.15
Male
96
Padbury Catholic Primary School
192
4
5
3:59 min/km
00:06:13.81
4:09 min/km
89
89
00:03:43.95
3:43 min/km
105
105
179
444
David STEFKOVSKI
David STEFKOVSKI #444
Male Y06
00:10:39.73
00:10:39.73
179
(179)
Y06
179
00:02:23.11
Male
179
Lake Monger Primary School
2
4:15 min/km
00:06:14.84
4:09 min/km
93
93
00:04:24.89
4:24 min/km
236
236
98
114
Kyle WILSON
Kyle WILSON #114
Male Y06
00:09:58.58
00:09:58.58
98
(98)
Y06
98
00:01:41.96
Male
98
Dalyellup Primary School
451
19
2
3:59 min/km
00:06:15.46
4:10 min/km
96
96
00:03:43.11
3:43 min/km
98
98
83
789
Daire O'LOUGHLIN
Daire O'LOUGHLIN #789
Male Y06
00:09:50.05
00:09:50.05
83
(83)
Y06
83
00:01:33.44
Male
83
Rosalie Primary School
234
6
5
3:56 min/km
00:06:15.45
4:10 min/km
95
95
00:03:34.60
3:34 min/km
56
56
101
1477
Chad JARVIS
Chad JARVIS #1477
Male Y06
00:09:59.78
00:09:59.78
101
(101)
Y06
101
00:01:43.17
Male
101
St Mark's Anglican Community School
277
8
3
3:59 min/km
00:06:15.65
4:10 min/km
97
97
00:03:44.13
3:44 min/km
107
107
91
990
Riley TODD
Riley TODD #990
Male Y06
00:09:54.73
00:09:54.73
91
(91)
Y06
91
00:01:38.11
Male
91
St Peter's Primary School
413
16
3
3:57 min/km
00:06:15.66
4:10 min/km
99
99
00:03:39.07
3:39 min/km
80
80
122
1460
Ryley WALKER
Ryley WALKER #1460
Male Y06
00:10:12.35
00:10:12.35
122
(122)
Y06
122
00:01:55.73
Male
122
St Simon Peter Catholic Primary School
1
4:04 min/km
00:06:15.85
4:10 min/km
100
100
00:03:56.50
3:56 min/km
164
164
116
1073
Hugh PICKFORD
Hugh PICKFORD #1073
Male Y06
00:10:08.91
00:10:08.91
116
(116)
Y06
116
00:01:52.29
Male
116
Subiaco Primary School
318
9
3
4:03 min/km
00:06:15.65
4:10 min/km
98
98
00:03:53.25
3:53 min/km
150
150
102
1488
Noah LEWIS-JONES
Noah LEWIS-JONES #1488
Male Y06
00:10:01.20
00:10:01.20
102
(102)
Y06
102
00:01:44.58
Male
102
St Mark's Anglican Community School
277
8
4
4:00 min/km
00:06:17.33
4:11 min/km
103
103
00:03:43.87
3:43 min/km
104
104
95
1497
Evan ERASNUS
Evan ERASNUS #1497
Male Y06
00:09:57.15
00:09:57.15
95
(95)
Y06
95
00:01:40.54
Male
95
St Stephen's School Duncraig
332
10
3
3:58 min/km
00:06:17.56
4:11 min/km
105
105
00:03:39.59
3:39 min/km
83
83
89
783
Julian GARCIA
Julian GARCIA #783
Male Y06
00:09:53.11
00:09:53.11
89
(89)
Y06
89
00:01:36.49
Male
89
Rosalie Primary School
234
6
7
3:57 min/km
00:06:17.72
4:11 min/km
106
106
00:03:35.38
3:35 min/km
61
61
71
210
James FITZGERALD
James FITZGERALD #210
Male Y06
00:09:44.00
00:09:44.00
71
(71)
Y06
71
00:01:27.38
Male
71
Gooseberry Hill Primary School
652
29
1
3:53 min/km
00:06:17.30
4:11 min/km
102
102
00:03:26.70
3:26 min/km
33
33
104
1450
Allan PILLING
Allan PILLING #1450
Male Y06
00:10:02.05
00:10:02.05
104
(104)
Y06
104
00:01:45.43
Male
104
Baldivis Primary School
424
17
3
4:00 min/km
00:06:17.56
4:11 min/km
104
104
00:03:44.48
3:44 min/km
108
108
115
339
Preston BEESLEY
Preston BEESLEY #339
Male Y06
00:10:08.84
00:10:08.84
115
(115)
Y06
115
00:01:52.23
Male
115
Hocking Primary School
461
21
2
4:03 min/km
00:06:16.82
4:11 min/km
101
101
00:03:52.02
3:52 min/km
143
143
99
906
Mitchell HOBBS
Mitchell HOBBS #906
Male Y06
00:09:59.18
00:09:59.18
99
(99)
Y06
99
00:01:42.57
Male
99
St Brigid's College
557
27
1
3:59 min/km
00:06:18.33
4:12 min/km
109
109
00:03:40.85
3:40 min/km
90
90
120
1484
Levani SPENCER
Levani SPENCER #1484
Male Y06
00:10:11.35
00:10:11.35
120
(120)
Y06
120
00:01:54.73
Male
120
Rockingham Lakes Primary School
1
4:04 min/km
00:06:18.07
4:12 min/km
108
108
00:03:53.27
3:53 min/km
151
151
100
1017
Mitchell CALLCOTT
Mitchell CALLCOTT #1017
Male Y06
00:09:59.34
00:09:59.34
100
(100)
Y06
100
00:01:42.73
Male
100
St Stephen's School Carramar
405
15
3
3:59 min/km
00:06:18.06
4:12 min/km
107
107
00:03:41.28
3:41 min/km
91
91
93
1142
Kadin HALL
Kadin HALL #1142
Male Y06
00:09:56.54
00:09:56.54
93
(93)
Y06
93
00:01:39.93
Male
93
Tapping Primary School
455
20
2
3:58 min/km
00:06:19.77
4:13 min/km
111
111
00:03:36.77
3:36 min/km
67
67
134
1478
Charlie ANDERSON-NICHOLLS
Charlie ANDERSON-NICHOLLS #1478
Male Y06
00:10:19.04
00:10:19.04
134
(134)
Y06
134
00:02:02.43
Male
134
St Mark's Anglican Community School
277
8
5
4:07 min/km
00:06:20.80
4:13 min/km
116
116
00:03:58.24
3:58 min/km
171
171
111
719
Jacob COWAP
Jacob COWAP #719
Male Y06
00:10:06.84
00:10:06.84
111
(111)
Y06
111
00:01:50.23
Male
111
Peter Moyes Anglican Community School
400
14
3
4:02 min/km
00:06:20.37
4:13 min/km
113
113
00:03:46.47
3:46 min/km
121
121
107
723
Jacob WATT
Jacob WATT #723
Male Y06
00:10:04.59
00:10:04.59
107
(107)
Y06
107
00:01:47.98
Male
107
Peter Moyes Anglican Community School
400
14
2
4:01 min/km
00:06:19.76
4:13 min/km
110
110
00:03:44.83
3:44 min/km
112
112
114
393
Henry PETHIC
Henry PETHIC #393
Male Y06
00:10:08.35
00:10:08.35
114
(114)
Y06
114
00:01:51.73
Male
114
Kapinara Primary School
482
24
3
4:03 min/km
00:06:20.37
4:13 min/km
114
114
00:03:47.98
3:47 min/km
126
126
88
88
Diezel WALSH
Diezel WALSH #88
Male Y06
00:09:52.91
00:09:52.91
88
(88)
Y06
88
00:01:36.29
Male
88
Court Grammar School
387
13
3
3:57 min/km
00:06:20.57
4:13 min/km
115
115
00:03:32.33
3:32 min/km
48
48
118
160
Daniel ERRINGTON
Daniel ERRINGTON #160
Male Y06
00:10:10.33
00:10:10.33
118
(118)
Y06
118
00:01:53.71
Male
118
Eden Hill Primary School
777
34
1
4:04 min/km
00:06:20.37
4:13 min/km
112
112
00:03:49.96
3:49 min/km
136
136
141
340
Mason BEFUMO
Mason BEFUMO #340
Male Y06
00:10:21.29
00:10:21.29
141
(141)
Y06
141
00:02:04.67
Male
141
Hocking Primary School
461
21
3
4:08 min/km
00:06:22.31
4:14 min/km
119
119
00:03:58.97
3:58 min/km
175
175
97
511
Mac WARREN
Mac WARREN #511
Male Y06
00:09:58.34
00:09:58.34
97
(97)
Y06
97
00:01:41.73
Male
97
Marmion Primary School
426
18
2
3:59 min/km
00:06:21.41
4:14 min/km
117
117
00:03:36.93
3:36 min/km
69
69
164
1451
Nikola RADOSEVIC
Nikola RADOSEVIC #1451
Male Y06
00:10:32.22
00:10:32.22
164
(164)
Y06
164
00:02:15.60
Male
164
Marri Grove Primary School
1
4:12 min/km
00:06:22.31
4:14 min/km
120
120
00:04:09.90
4:09 min/km
209
209
108
1221
Hayden SINCLAIR
Hayden SINCLAIR #1221
Male Y06
00:10:05.46
00:10:05.46
108
(108)
Y06
108
00:01:48.84
Male
108
Yale Primary School
757
32
1
4:02 min/km
00:06:22.22
4:14 min/km
118
118
00:03:43.24
3:43 min/km
99
99
110
1445
Jaxon MCQUOID
Jaxon MCQUOID #1445
Male Y06
00:10:06.49
00:10:06.49
110
(110)
Y06
110
00:01:49.87
Male
110
Yanchep Lagoon Primary School
1
4:02 min/km
00:06:22.81
4:15 min/km
121
121
00:03:43.67
3:43 min/km
103
103
109
591
Oscar DILETTI
Oscar DILETTI #591
Male Y06
00:10:05.84
00:10:05.84
109
(109)
Y06
109
00:01:49.23
Male
109
North Perth Primary School
386
12
3
4:02 min/km
00:06:23.44
4:15 min/km
122
122
00:03:42.40
3:42 min/km
94
94
174
305
Callum EDWARDS
Callum EDWARDS #305
Male Y06
00:10:36.49
00:10:36.49
174
(174)
Y06
174
00:02:19.87
Male
174
Helena College
368
11
5
4:14 min/km
00:06:23.85
4:15 min/km
123
123
00:04:12.63
4:12 min/km
219
219
135
308
Tyler SCRIVEN
Tyler SCRIVEN #308
Male Y06
00:10:19.45
00:10:19.45
135
(135)
Y06
135
00:02:02.83
Male
135
Helena College
368
11
4
4:07 min/km
00:06:24.27
4:16 min/km
124
124
00:03:55.18
3:55 min/km
157
157
127
1437
Jordan GLOVER
Jordan GLOVER #1437
Male Y06
00:10:14.38
00:10:14.38
127
(127)
Y06
127
00:01:57.76
Male
127
Huntingdale Primary School
1
4:05 min/km
00:06:25.28
4:16 min/km
126
126
00:03:49.09
3:49 min/km
133
133
126
1074
Jamie REID
Jamie REID #1074
Male Y06
00:10:14.10
00:10:14.10
126
(126)
Y06
126
00:01:57.49
Male
126
Subiaco Primary School
318
9
4
4:05 min/km
00:06:25.06
4:16 min/km
125
125
00:03:49.04
3:49 min/km
132
132
119
371
Koby ASHFORD
Koby ASHFORD #371
Male Y06
00:10:10.73
00:10:10.73
119
(119)
Y06
119
00:01:54.12
Male
119
Holy Rosary Primary School
473
22
2
4:04 min/km
00:06:25.81
4:17 min/km
128
128
00:03:44.92
3:44 min/km
115
115
133
376
Aston THORPE
Aston THORPE #376
Male Y06
00:10:18.44
00:10:18.44
133
(133)
Y06
133
00:02:01.83
Male
133
Holy Rosary Primary School
473
22
3
4:07 min/km
00:06:25.69
4:17 min/km
127
127
00:03:52.75
3:52 min/km
147
147
130
1458
Santino TUTOLO
Santino TUTOLO #1458
Male Y06
00:10:16.59
00:10:16.59
130
(130)
Y06
130
00:01:59.98
Male
130
Mandurah Catholic College
1
4:06 min/km
00:06:26.52
4:17 min/km
130
130
00:03:50.07
3:50 min/km
137
137
201
121
Casper TRUONG
Casper TRUONG #121
Male Y06
00:10:55.95
00:10:55.95
201
(201)
Y06
201
00:02:39.33
Male
201
Denmark Primary School
2
4:22 min/km
00:06:26.06
4:17 min/km
129
129
00:04:29.88
4:29 min/km
241
241
139
508
Jack HARDWICK
Jack HARDWICK #508
Male Y06
00:10:21.08
00:10:21.08
139
(139)
Y06
139
00:02:04.47
Male
139
Marmion Primary School
426
18
4
4:08 min/km
00:06:27.95
4:18 min/km
134
134
00:03:53.13
3:53 min/km
148
148
125
510
Kalen O'KEEFE
Kalen O'KEEFE #510
Male Y06
00:10:13.84
00:10:13.84
125
(125)
Y06
125
00:01:57.23
Male
125
Marmion Primary School
426
18
3
4:05 min/km
00:06:27.74
4:18 min/km
132
132
00:03:46.10
3:46 min/km
118
118
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (280 items)
© 2023