Swimming WA Open Water Series 4
14 Dec 2014
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
10km Swim
10km Elite
5km Elite
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
15 & Under
17 & Under
18 and Over
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
Page 1 of 2 (89 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Club
Nation
Pace
1
439
William ROLLO
William ROLLO #439
Male 18 and Over
00:58:26.80
00:58:26.80
1
(1)
18 and Over
1
Male
1
Arena
AUS
11:41 min/km
2
304
Guy HARRISON-MURRAY
Guy HARRISON-MURRAY #304
Male 17 & Under
00:58:35.70
00:58:35.70
1
(2)
17 & Under
1
Male
2
Perth City Swimming Club
BRU
11:43 min/km
3
441
Solomon WRIGHT
Solomon WRIGHT #441
Male 17 & Under
00:58:40.40
00:58:40.40
2
(3)
17 & Under
2
Male
3
Perth City Swimming Club
AUS
11:44 min/km
4
450
Nicholas ROLLO
Nicholas ROLLO #450
Male 15 & Under
00:58:50.00
00:58:50.00
1
(4)
15 & Under
1
Male
4
Perth City Swimming Club
AUS
11:46 min/km
5
336
Reilly KENNEDY
Reilly KENNEDY #336
Male 15 & Under
00:58:52.00
00:58:52.00
2
(5)
15 & Under
2
Male
5
Perth City Swimming Club
AUS
11:46 min/km
6
309
Kyle BARIO
Kyle BARIO #309
Male 17 & Under
01:01:16.30
01:01:16.30
3
(6)
17 & Under
3
Male
6
Mt Barker
AUS
12:15 min/km
7
325
Ben BRBICH
Ben BRBICH #325
Male 15 & Under
01:02:00.60
01:02:00.60
3
(7)
15 & Under
3
Male
7
South Shore Swimming Club
AUS
12:24 min/km
8
300
Jake PLATT
Jake PLATT #300
Male 18 and Over
01:02:05.60
01:02:05.60
2
(8)
18 and Over
2
Male
8
Perth City Swimming Club
AUS
12:25 min/km
9
337
James GALBRAITH
James GALBRAITH #337
Male 15 & Under
01:02:06.10
01:02:06.10
4
(9)
15 & Under
4
Male
9
Breakers
AUS
12:25 min/km
10
458
Megan STEPHENS
Megan STEPHENS #458
Female 15 & Under
01:02:14.20
01:02:14.20
1
(1)
15 & Under
1
Female
1
Perth City Swimming Club
AUS
12:26 min/km
11
454
Sarah JESSOP
Sarah JESSOP #454
Female 17 & Under
01:02:19.70
01:02:19.70
1
(2)
17 & Under
1
Female
2
Perth City Swimming Club
AUS
12:27 min/km
12
326
Michael VERRAN
Michael VERRAN #326
Male 15 & Under
01:04:14.50
01:04:14.50
5
(10)
15 & Under
5
Male
10
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
12:50 min/km
13
302
Ryan PHILLIPS
Ryan PHILLIPS #302
Male 18 and Over
01:04:45.10
01:04:45.10
3
(11)
18 and Over
3
Male
11
ROCKINGHAM
AUS
12:57 min/km
14
321
Kaiju HOSHI-EGGLETON
Kaiju HOSHI-EGGLETON #321
Male 17 & Under
01:05:46.30
01:05:46.30
4
(12)
17 & Under
4
Male
12
UWA Swimming Club
AUS
13:09 min/km
15
334
Mitchell PARKER
Mitchell PARKER #334
Male 15 & Under
01:05:46.70
01:05:46.70
6
(13)
15 & Under
6
Male
13
Southside Penrhos Wesley
AUS
13:09 min/km
16
392
Chloe TRUSCOTT
Chloe TRUSCOTT #392
Female 15 & Under
01:06:13.20
01:06:13.20
2
(3)
15 & Under
2
Female
3
Perth City Swimming Club
AUS
13:14 min/km
17
370
Melanie KENNEDY
Melanie KENNEDY #370
Female 17 & Under
01:06:15.90
01:06:15.90
2
(4)
17 & Under
2
Female
4
Perth City Swimming Club
AUS
13:15 min/km
18
365
Rebecca ROBINSON
Rebecca ROBINSON #365
Female 17 & Under
01:06:18.20
01:06:18.20
3
(5)
17 & Under
3
Female
5
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
13:15 min/km
19
373
Karla GOY
Karla GOY #373
Female 17 & Under
01:06:19.10
01:06:19.10
4
(6)
17 & Under
4
Female
6
Perth City Swimming Club
AUS
13:15 min/km
20
358
Holly BARRATT
Holly BARRATT #358
Female 18 and Over
01:06:20.20
01:06:20.20
1
(7)
18 and Over
1
Female
7
ROCKINGHAM
AUS
13:16 min/km
21
342
Jett SHEPHERD
Jett SHEPHERD #342
Male 15 & Under
01:06:25.70
01:06:25.70
7
(14)
15 & Under
7
Male
14
ROCKINGHAM
AUS
13:17 min/km
22
356
Kyle LEE
Kyle LEE #356
Male 15 & Under
01:06:39.10
01:06:39.10
8
(15)
15 & Under
8
Male
15
Golden West Dolphins
AUS
13:19 min/km
23
354
Rahul JEGATHEVA
Rahul JEGATHEVA #354
Male 15 & Under
01:06:51.10
01:06:51.10
9
(16)
15 & Under
9
Male
16
Tuart Hill
AUS
13:22 min/km
24
361
Rebekah WELLER
Rebekah WELLER #361
Female 18 and Over
01:06:58.90
01:06:58.90
2
(8)
18 and Over
2
Female
8
Peel Aquatic
AUS
13:23 min/km
25
348
Jason MARTIN
Jason MARTIN #348
Male 15 & Under
01:07:00.60
01:07:00.60
10
(17)
15 & Under
10
Male
17
SWAN HILLS
AUS
13:24 min/km
26
344
Jarrett KANG
Jarrett KANG #344
Male 15 & Under
01:07:02.30
01:07:02.30
11
(18)
15 & Under
11
Male
18
Southside Penrhos Wesley
AUS
13:24 min/km
27
313
Cullen DANS
Cullen DANS #313
Male 17 & Under
01:07:04.80
01:07:04.80
5
(19)
17 & Under
5
Male
19
South Shore Swimming Club
AUS
13:24 min/km
28
311
Dylan MARTIN-ROSE
Dylan MARTIN-ROSE #311
Male 17 & Under
01:07:15.40
01:07:15.40
6
(20)
17 & Under
6
Male
20
ROCKINGHAM
AUS
13:27 min/km
29
179
Nicola HAMILTON
Nicola HAMILTON #179
Female 17 & Under
01:07:32.00
01:07:32.00
5
(9)
17 & Under
5
Female
9
Tuart Hill
AUS
13:30 min/km
30
315
Gerred MCCRACKEN
Gerred MCCRACKEN #315
Male 17 & Under
01:07:50.20
01:07:50.20
7
(21)
17 & Under
7
Male
21
BUNBURY
AUS
13:34 min/km
31
328
Callum SKIFFINGTON
Callum SKIFFINGTON #328
Male 15 & Under
01:07:52.30
01:07:52.30
12
(22)
15 & Under
12
Male
22
ROCKINGHAM
AUS
13:34 min/km
32
456
Jayde HALVORSON
Jayde HALVORSON #456
Female 17 & Under
01:08:18.30
01:08:18.30
6
(10)
17 & Under
6
Female
10
South Shore Swimming Club
AUS
13:39 min/km
33
312
Will GURR
Will GURR #312
Male 17 & Under
01:08:19.10
01:08:19.10
8
(23)
17 & Under
8
Male
23
South Shore Swimming Club
AUS
13:39 min/km
34
327
Jeremy SHAW
Jeremy SHAW #327
Male 15 & Under
01:08:27.60
01:08:27.60
13
(24)
15 & Under
13
Male
24
South Shore Swimming Club
BRU
13:41 min/km
35
459
Lily CAWOOD
Lily CAWOOD #459
Female 15 & Under
01:08:30.60
01:08:30.60
3
(11)
15 & Under
3
Female
11
SWAN HILLS
AUS
13:42 min/km
36
455
Chloe GWYNNE
Chloe GWYNNE #455
Female 17 & Under
01:08:33.70
01:08:33.70
7
(12)
17 & Under
7
Female
12
ROCKINGHAM
AUS
13:42 min/km
37
377
Isabel DUBOIS
Isabel DUBOIS #377
Female 15 & Under
01:08:55.60
01:08:55.60
4
(13)
15 & Under
4
Female
13
Golden West Dolphins
AUS
13:47 min/km
38
404
Brooke REGO
Brooke REGO #404
Female 15 & Under
01:08:55.80
01:08:55.80
5
(14)
15 & Under
5
Female
14
Perth City Swimming Club
AUS
13:47 min/km
39
329
Sean PHILLIPS
Sean PHILLIPS #329
Male 15 & Under
01:09:03.60
01:09:03.60
14
(25)
15 & Under
14
Male
25
ROCKINGHAM
AUS
13:48 min/km
40
351
Jack NATALOTTO
Jack NATALOTTO #351
Male 15 & Under
01:09:03.80
01:09:03.80
15
(26)
15 & Under
15
Male
26
Perth City Swimming Club
AUS
13:48 min/km
41
359
Rachael COOPER
Rachael COOPER #359
Female 18 and Over
01:09:21.70
01:09:21.70
3
(15)
18 and Over
3
Female
15
Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club
AUS
13:52 min/km
42
400
Courtney LEE
Courtney LEE #400
Female 15 & Under
01:09:24.40
01:09:24.40
6
(16)
15 & Under
6
Female
16
Golden West Dolphins
AUS
13:52 min/km
43
451
Luke FOSTER
Luke FOSTER #451
Male 15 & Under
01:09:38.60
01:09:38.60
16
(27)
15 & Under
16
Male
27
Perth City Swimming Club
AUS
13:55 min/km
44
331
Elliott TODESCO
Elliott TODESCO #331
Male 15 & Under
01:10:01.90
01:10:01.90
17
(28)
15 & Under
17
Male
28
Golden West Dolphins
AUS
14:00 min/km
45
349
Mathew BECK
Mathew BECK #349
Male 15 & Under
01:10:17.20
01:10:17.20
18
(29)
15 & Under
18
Male
29
South Shore Swimming Club
AUS
14:03 min/km
46
345
Avon ROWSE
Avon ROWSE #345
Male 15 & Under
01:11:04.30
01:11:04.30
19
(30)
15 & Under
19
Male
30
Leisurepark Lazers
AUS
14:12 min/km
47
341
Finlay SCHAPER
Finlay SCHAPER #341
Male 15 & Under
01:11:19.70
01:11:19.70
20
(31)
15 & Under
20
Male
31
South Shore Swimming Club
AUS
14:15 min/km
48
346
Adam SUDLOW
Adam SUDLOW #346
Male 15 & Under
01:11:50.60
01:11:50.60
21
(32)
15 & Under
21
Male
32
UWA Swimming Club
AUS
14:22 min/km
49
355
Lachlan JOYCE
Lachlan JOYCE #355
Male 15 & Under
01:13:07.00
01:13:07.00
22
(33)
15 & Under
22
Male
33
Perth City Swimming Club
AUS
14:37 min/km
50
457
Sabrina SEITZ
Sabrina SEITZ #457
Female 17 & Under
01:13:09.60
01:13:09.60
8
(17)
17 & Under
8
Female
17
South Shore Swimming Club
AUS
14:37 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (89 items)
© 2023