Busselton Festival of Triathlon
28 Apr 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Individuals
Teams
Aquabike
Sprint
Enticer
5km Run
1.6km Run
500m Run
Elite Men Round 1
Elite Men Round 2
Elite Men Round 3
Elite Women Round 1
Elite Women Round 2
Elite Women Round 3
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Top 1
Top 3
Top 5
Top 10
Male
14-15
View All
Pos
Name
Time
1
Will CRAMSIE (#1413)
00:52:49.77
2
Ben MOSTERT (#1417)
00:55:58.74
3
Connor FRASER (#1414)
00:57:02.48
16-19
View All
Pos
Name
Time
1
Ivan NAGEL (#1430)
00:51:33.04
2
Daniel STEWART (#1432)
00:56:51.67
3
Connor RICHARDS (#1431)
00:57:49.72
20-24
View All
Pos
Name
Time
1
James BAKER (#1435)
00:54:41.21
2
Charlie WILLOCK (#1459)
00:58:06.30
3
Brent QUICK (#1451)
01:08:03.34
25-29
View All
Pos
Name
Time
1
Alexander RUMBALL (#1491)
01:04:20.34
2
Blake SHERRIFF (#1493)
01:06:42.72
3
Alex BARRON (#1461)
01:07:45.21
30-34
View All
Pos
Name
Time
1
Jason MURPHY (#1511)
00:59:37.37
2
Gary FERGUSON (#1504)
01:06:36.60
3
Isaac BOON (#1499)
01:07:38.71
35-39
View All
Pos
Name
Time
1
Dean MACGREGOR (#1526)
01:02:34.13
2
Ian FERGUSON (#1523)
01:03:39.19
3
Darren MCQUILLEN (#1527)
01:07:47.53
40-44
View All
Pos
Name
Time
1
Dan COKER (#1540)
01:01:39.83
2
Rohan WILLS (#1550)
01:03:02.54
3
Ryan WALKERDEN (#1549)
01:09:21.02
45-49
View All
Pos
Name
Time
1
Scotty CURRIE (#1552)
01:02:57.08
2
Michael ABDO (#1551)
01:03:51.60
3
Darren WHITE (#1557)
01:11:29.53
50-54
View All
Pos
Name
Time
1
Ian BOWER (#1558)
01:17:04.19
2
John MARAS (#1559)
01:18:13.30
3
James WALLACE (#1604)
01:19:58.67
55-59
View All
Pos
Name
Time
1
Phillip HAYS (#1564)
00:59:14.48
2
Mark WALLBRIDGE (#1567)
01:21:39.43
3
Alan GALL (#1563)
01:27:52.90
60-64
View All
Pos
Name
Time
1
Russell BRYANT (#1568)
01:13:57.28
2
Rudy KOCIS (#1569)
01:18:38.48
3
Kenneth RILEY (#1608)
01:43:18.43
ID
View All
Pos
Name
Time
1
Mickey BOURGAULT (#1603)
01:19:57.04
Male Team
View All
Pos
Name
Time
1
Oscar & Greg J (#1588)
01:08:15.36
2
Average Joe (#1585)
01:11:00.35
Female
14-15
View All
Pos
Name
Time
1
Ava HENVILLE (#1237)
00:55:57.16
2
Remy PATTERSON (#1240)
01:02:48.89
3
Megan MACPHERSON (#1114)
01:04:05.30
16-19
View All
Pos
Name
Time
1
Erin DRISCOLL (#1248)
01:00:19.84
2
Bonita DEVANEY (#1247)
01:25:07.35
3
Jaimee YATES (#1258)
01:32:02.69
20-24
View All
Pos
Name
Time
1
Cassy NEWMAN (#1276)
01:07:38.50
2
Grace KENYON (#1269)
01:11:44.25
3
Grace CLAVEY (#1262)
01:12:39.81
25-29
View All
Pos
Name
Time
1
Lucy DOWLING (#1295)
01:09:37.17
2
Sofie NIELSEN (#1309)
01:12:35.13
3
Claire GEERLINGS (#1297)
01:13:37.55
30-34
View All
Pos
Name
Time
1
Jessica PAPINI (#1338)
01:11:26.97
2
Isabella FREZZA (#1328)
01:12:36.15
3
Astrid DENNING (#1321)
01:12:50.45
35-39
View All
Pos
Name
Time
1
Stephanie WHITE (#1363)
01:05:11.04
2
Lauren REYNOLDS (#1359)
01:11:36.99
3
Elise GODWIN (#1353)
01:16:33.48
40-44
View All
Pos
Name
Time
1
Morgan MARSH (#1367)
01:03:16.72
2
Anna WILSHIRE (#1375)
01:14:47.49
3
Elaine CARR (#1364)
01:15:30.07
45-49
View All
Pos
Name
Time
1
Julie AYLWARD (#1377)
01:11:20.35
2
Nadine RAWLINGS (#1389)
01:18:13.65
3
Miranda DIPROSE (#1384)
01:18:19.92
50-54
View All
Pos
Name
Time
1
Willien KOTZE (#1396)
01:24:06.74
2
Renate KRANENBURG (#1397)
01:24:47.89
3
Christine MCCARTHY (#1398)
01:34:27.55
55-59
View All
Pos
Name
Time
1
Frances BANKS (#1400)
01:23:41.59
60-64
View All
Pos
Name
Time
1
Chris BARRETT (#1401)
01:22:38.78
2
Gillian HUMPHREYS (#1403)
01:38:31.73
3
Bonnie RASMUSSEN (#1404)
01:43:27.26
65-69
View All
Pos
Name
Time
1
Sandy TINDALE (#1406)
01:20:51.16
2
Maria MACNEIL (#1405)
01:37:22.60
70-74
View All
Pos
Name
Time
1
Ann BLATCHFORD (#1408)
01:26:48.73
2
Tricia MILLER (#1409)
01:30:58.84
Female Team
View All
Pos
Name
Time
1
7T3 (#1571)
01:11:36.03
2
Dumpy Dads (#1573)
01:13:35.83
Mixed
Mixed Team
View All
Pos
Name
Time
1
Geoff Won't Tri (#1590)
01:12:37.85
2
Quinns Baptist College (#1423)
01:18:55.28
3
Team Ridge (#1596)
01:21:10.87
© 2023