School Sport WA Triathlon Championship
2 Nov 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Senior
Intermediate
Junior
Novice
Teams
Primary
Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (126 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Member1
Member2
Member3
Points
Dist
Pace
Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle 1.76km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle 3.52km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run 1km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run 2km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
42
1461
Kapinara Primary School 4
Kapinara Primary School 4 #1461
Mixed Div D
00:21:34.28
00:21:34.28
6
(34)
Div D
6
00:01:06.06
Mixed
34
Kapinara Primary School
01:44:57.64
4
3
Jayden Ho
Adam Szwedzicki
Kiyan Salama
5.92
3:38 min/km
00:03:27.15
17:15 min/km
26
3
20
00:00:28.86
62
11
48
00:04:21.81
24.2 km/h
78
12
61
00:08:39.00
24.4 km/h
70
12
55
00:00:27.03
31
4
21
00:04:06.76
4:06 min/km
49
5
43
00:08:32.23
4:16 min/km
47
4
43
116
1463
Kapinara Primary School 6
Kapinara Primary School 6 #1463
Female Girls
00:26:43.98
00:26:43.98
32
(32)
Girls
32
00:07:13.89
Female
32
Kapinara Primary School
01:44:57.64
4
7
Mollie Eaton
Laila Pethick
Sophie Viola
5.92
4:30 min/km
00:03:25.81
17:09 min/km
25
6
6
00:00:29.27
65
17
17
00:04:24.76
23.9 km/h
81
18
18
00:08:41.64
24.3 km/h
72
17
17
00:00:34.14
87
27
27
00:06:03.56
6:03 min/km
124
37
37
00:13:33.11
6:46 min/km
124
37
37
11
1504
St Mark's Anglican Community School 4
St Mark's Anglican Community School.. #1504
Mixed Div A
00:19:12.55
00:19:12.55
10
(11)
Div A
10
00:01:37.80
Mixed
11
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
4
Dane Sudintas
Joey File
Ben Brown
5.92
3:14 min/km
00:03:23.01
16:55 min/km
24
11
19
00:00:25.96
38
13
33
00:03:26.43
30.7 km/h
6
6
6
00:07:01.12
30.1 km/h
7
6
7
00:00:28.36
42
11
31
00:03:40.24
3:40 min/km
16
11
15
00:07:54.08
3:57 min/km
24
11
21
26
1506
St Mark's Anglican Community School 6
St Mark's Anglican Community School.. #1506
Mixed Div B
00:20:55.47
00:20:55.47
4
(22)
Div B
4
00:02:06.70
Mixed
22
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
7
Eve Auton
Alex Duguid
Noah Growden
5.92
3:32 min/km
00:03:22.62
16:53 min/km
23
4
18
00:00:29.68
68
18
50
00:03:53.51
27.1 km/h
26
5
21
00:07:58.24
26.5 km/h
34
7
28
00:00:26.73
28
7
18
00:04:11.79
4:11 min/km
58
17
49
00:08:38.19
4:19 min/km
56
18
51
34
1404
Christ The King School 1
Christ The King School 1 #1404
Mixed Div D
00:21:21.95
00:21:21.95
3
(29)
Div D
3
00:00:53.73
Mixed
29
Christ the King School
2
Savannah Blackwood
Logarn Blacwoodk
Jaida Haylett
5.92
3:36 min/km
00:03:21.59
16:47 min/km
22
2
17
00:00:27.92
55
9
44
00:04:07.10
25.6 km/h
54
8
43
00:07:55.96
26.6 km/h
30
4
25
00:00:29.24
48
7
36
00:04:25.87
4:25 min/km
86
13
69
00:09:07.24
4:33 min/km
80
12
66
3
1407
Coogee Primary School 1
Coogee Primary School 1 #1407
Mixed Div A
00:17:43.31
00:17:43.31
3
(3)
Div A
3
00:00:08.56
Mixed
3
Coogee Primary School
1
Hayley Moffatt
Dylan Armstrong
Luca Da Silva
5.92
2:59 min/km
00:03:20.58
16:42 min/km
21
10
16
00:00:24.90
28
9
25
00:03:12.78
32.9 km/h
1
1
1
00:06:45.20
31.3 km/h
3
2
3
00:00:28.08
39
10
28
00:03:27.23
3:27 min/km
8
5
7
00:06:44.52
3:22 min/km
2
1
2
20
1455
Holy Rosary 7
Holy Rosary 7 #1455
Mixed Div C
00:20:17.44
00:20:17.44
2
(18)
Div C
2
00:00:17.44
Mixed
18
Holy Rosary
01:45:54.35
5
2
Thomas Brady
Luis Milankov
Ethan Ford
5.92
3:25 min/km
00:03:18.13
16:30 min/km
20
2
15
00:00:29.91
70
8
52
00:03:42.48
28.5 km/h
16
2
14
00:07:27.20
28.3 km/h
17
2
14
00:00:28.12
40
4
29
00:04:13.13
4:13 min/km
64
15
52
00:08:34.07
4:17 min/km
51
12
46
1
1458
Kapinara Primary School 1
Kapinara Primary School 1 #1458
Mixed Div A
00:17:34.74
00:17:34.74
1
(1)
Div A
1
Mixed
1
Kapinara Primary School
01:44:57.64
4
1
Lenny Shephard
Croyde Burrows-Bilton
Billie McHenry
5.92
2:58 min/km
00:03:17.53
16:27 min/km
19
9
14
00:00:22.71
10
5
10
00:03:16.82
32.2 km/h
2
2
2
00:06:41.55
31.6 km/h
2
1
2
00:00:22.25
3
1
3
00:03:19.96
3:19 min/km
2
1
2
00:06:50.68
3:25 min/km
3
2
3
30
1507
St Mark's Anglican Community School 7
St Mark's Anglican Community School.. #1507
Mixed Div B
00:21:11.97
00:21:11.97
7
(25)
Div B
7
00:02:23.20
Mixed
25
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
9
Aria Berry
Nate Melbourne
Max Cadby
5.92
3:34 min/km
00:03:17.33
16:26 min/km
18
3
13
00:00:29.94
71
19
53
00:04:01.38
26.2 km/h
43
12
36
00:08:17.37
25.5 km/h
51
13
42
00:00:29.92
53
14
40
00:04:22.44
4:22 min/km
80
19
64
00:08:37.40
4:18 min/km
55
17
50
43
1499
St Mark's Anglican Community School 11
St Mark's Anglican Community School.. #1499
Mixed Div C
00:21:44.22
00:21:44.22
4
(35)
Div C
4
00:01:44.22
Mixed
35
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
12
Georgia Tasker
Josh Jarman
Casey Arcus
5.92
3:40 min/km
00:03:16.41
16:22 min/km
17
1
12
00:00:23.91
20
2
19
00:04:14.95
24.9 km/h
68
7
53
00:08:45.91
24.1 km/h
74
11
57
00:00:33.43
82
15
57
00:04:26.32
4:26 min/km
89
24
72
00:08:44.55
4:22 min/km
61
15
53
38
1501
St Mark's Anglican Community School 13
St Mark's Anglican Community School.. #1501
Mixed Div D
00:21:28.02
00:21:28.02
5
(32)
Div D
5
00:00:59.80
Mixed
32
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
11
Elyssa Nicolay
Haley Jooste
Amelia Weaver
5.92
3:37 min/km
00:03:15.62
16:18 min/km
16
1
11
00:05:03.02
124
21
87
-00:00:04.55
**** km/h
00:04:05.21
51.7 km/h
1
1
1
00:00:27.56
35
5
24
00:04:12.51
4:12 min/km
61
6
51
00:08:36.60
4:18 min/km
53
5
48
14
1393
Bull Creek Primary School 1
Bull Creek Primary School 1 #1393
Mixed Div A
00:19:30.40
00:19:30.40
11
(13)
Div A
11
00:01:55.66
Mixed
13
Bull Creek Primary School
1
Wesley Kay
Jake Stott
Morrie Goodsell
5.92
3:17 min/km
00:03:13.89
16:09 min/km
15
8
10
00:00:30.01
72
15
54
00:04:02.91
26.1 km/h
46
15
38
00:08:01.73
26.3 km/h
37
14
31
00:00:29.16
47
12
35
00:03:33.75
3:33 min/km
12
8
11
00:07:15.59
3:37 min/km
9
6
8
36
1414
Duncraig Primary 4
Duncraig Primary 4 #1414
Female Girls
00:21:24.06
00:21:24.06
6
(6)
Girls
6
00:01:53.98
Female
6
Duncraig Primary School
2
Marta Szczypkowska
Taylor Duncan
Abbie Donovan
5.92
3:36 min/km
00:03:13.76
16:08 min/km
14
5
5
00:00:24.93
29
4
4
00:03:59.79
26.4 km/h
38
6
6
00:07:57.31
26.5 km/h
33
6
6
00:00:26.01
19
5
5
00:04:31.31
4:31 min/km
96
20
20
00:09:22.04
4:41 min/km
90
16
16
6
1385
All Saints' College 1
All Saints' College 1 #1385
Mixed Div A
00:18:32.98
00:18:32.98
6
(6)
Div A
6
00:00:58.24
Mixed
6
All Saints' College
01:57:28.69
9
1
James Nelson
Ewan McCurach
Benjamin Pooley
5.92
3:08 min/km
00:03:12.84
16:04 min/km
13
7
9
00:00:22.93
11
6
11
00:03:39.76
28.8 km/h
13
11
12
00:07:21.57
28.7 km/h
15
11
13
00:00:27.21
32
8
22
00:03:21.90
3:21 min/km
3
2
3
00:07:08.42
3:34 min/km
5
3
4
25
1509
St Mark's Anglican Community School 9
St Mark's Anglican Community School.. #1509
Female Girls
00:20:44.07
00:20:44.07
4
(4)
Girls
4
00:01:13.99
Female
4
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
6
Ella Bridgen
Luella Berry
Skye Henery
5.92
3:30 min/km
00:03:11.76
15:58 min/km
12
4
4
00:00:27.67
53
10
10
00:04:03.03
26.1 km/h
47
9
9
00:07:49.90
27.0 km/h
22
5
5
00:00:24.52
9
2
2
00:04:18.13
4:18 min/km
76
15
15
00:08:50.21
4:25 min/km
67
10
10
52
1392
Bateman Primary School 1
Bateman Primary School 1 #1392
Female Girls
00:22:06.69
00:22:06.69
10
(10)
Girls
10
00:02:36.61
Female
10
Bateman Primary School
1
Grace Phelan
Charlee Brown
Zoe Keenan
5.92
3:44 min/km
00:03:06.68
15:33 min/km
11
3
3
00:00:39.76
118
36
36
00:04:34.81
23.1 km/h
88
22
22
00:08:55.55
23.7 km/h
83
20
20
00:00:30.36
60
15
15
00:04:03.67
4:03 min/km
45
6
6
00:08:54.33
4:27 min/km
71
12
12
19
1423
Frederick Irwin Anglican School 5
Frederick Irwin Anglican School 5 #1423
Female Girls
00:20:17.08
00:20:17.08
2
(2)
Girls
2
00:00:46.99
Female
2
Frederick Irwin Anglican School
01:43:41.24
3
2
Sophie Osment
Emma Du Plessis
Imogen Jones
5.92
3:25 min/km
00:03:05.67
15:28 min/km
10
2
2
00:00:27.27
47
8
8
00:04:17.44
24.6 km/h
70
16
16
00:08:21.76
25.3 km/h
55
11
11
00:00:38.62
111
33
33
00:03:48.50
3:48 min/km
23
3
3
00:07:43.74
3:51 min/km
17
2
2
7
1503
St Mark's Anglican Community School 3
St Mark's Anglican Community School.. #1503
Mixed Div A
00:18:39.29
00:18:39.29
7
(7)
Div A
7
00:01:04.54
Mixed
7
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
3
Hugo Brierley
Michael Job
Zeph Cooper
5.92
3:09 min/km
00:03:04.09
15:20 min/km
9
6
8
00:00:25.40
34
11
29
00:03:37.71
29.1 km/h
11
9
10
00:07:21.10
28.7 km/h
13
10
12
00:00:26.03
20
6
15
00:03:30.70
3:30 min/km
9
6
8
00:07:22.66
3:41 min/km
12
9
11
69
1473
Rosalie Primary School 14
Rosalie Primary School 14 #1473
Female Girls
00:22:54.55
00:22:54.55
14
(14)
Girls
14
00:03:24.46
Female
14
Rosalie Primary School
01:46:10.40
6
8
Josie White
Mabel Surrey
Chloe Turnbull
5.92
3:52 min/km
00:03:03.51
15:17 min/km
8
1
1
00:00:24.55
23
2
2
00:04:39.21
22.7 km/h
94
25
25
00:09:16.37
22.8 km/h
90
23
23
00:00:29.58
52
13
13
00:04:39.24
4:39 min/km
106
25
25
00:09:40.52
4:50 min/km
95
19
19
16
1453
Holy Rosary 1
Holy Rosary 1 #1453
Mixed Div A
00:19:59.97
00:19:59.97
13
(15)
Div A
13
00:02:25.22
Mixed
15
Holy Rosary
01:45:54.35
5
1
Logan Wright
Harry Starcevich
Noah Summers
5.92
3:22 min/km
00:03:02.05
15:10 min/km
7
5
7
00:00:24.82
27
8
24
00:04:00.45
26.4 km/h
40
14
33
00:08:06.58
26.0 km/h
43
15
35
00:00:26.01
18
5
14
00:03:52.79
3:52 min/km
33
14
30
00:08:00.50
4:00 min/km
28
13
25
12
1505
St Mark's Anglican Community School 5
St Mark's Anglican Community School.. #1505
Mixed Div B
00:19:29.83
00:19:29.83
2
(12)
Div B
2
00:00:41.06
Mixed
12
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
5
Amelie Ridley
Jack Scarlett
Lucas Tulloch
5.92
3:17 min/km
00:02:55.94
14:39 min/km
6
2
6
00:00:26.74
45
15
38
00:03:46.18
28.0 km/h
18
1
16
00:11:23.53
18.5 km/h
122
24
86
00:01:11.20
124
24
87
00:00:20.62
0:20 min/km
1
1
1
00:03:32.40
1:46 min/km
1
1
1
8
1425
Frederick Irwin Anglican School 7
Frederick Irwin Anglican School 7 #1425
Mixed Div B
00:18:48.77
00:18:48.77
1
(8)
Div B
1
Mixed
8
Frederick Irwin Anglican School
01:43:41.24
3
1
Alexander Vreeken
Cash Gibson
Jake Thornton
5.92
3:10 min/km
00:02:53.22
14:26 min/km
5
1
5
00:00:23.17
12
6
12
00:03:53.68
27.1 km/h
27
6
22
00:07:54.33
26.7 km/h
27
3
22
00:00:28.07
38
10
27
00:03:22.24
3:22 min/km
4
2
4
00:07:09.96
3:34 min/km
6
2
5
10
1488
Sorrento Ps 1
Sorrento Ps 1 #1488
Mixed Div A
00:18:59.35
00:18:59.35
9
(10)
Div A
9
00:01:24.61
Mixed
10
Sorrento PS
01:49:53.45
7
1
Kobe Waters
Charlie Molyneux
Loius Jounna
5.92
3:12 min/km
00:02:50.45
14:12 min/km
4
4
4
00:00:21.99
6
4
6
00:03:44.20
28.3 km/h
17
13
15
00:07:54.17
26.7 km/h
25
13
20
00:00:31.19
69
13
49
00:03:26.39
3:26 min/km
6
3
5
00:07:21.54
3:40 min/km
11
8
10
4
1502
St Mark's Anglican Community School 2
St Mark's Anglican Community School.. #1502
Mixed Div A
00:17:55.24
00:17:55.24
4
(4)
Div A
4
00:00:20.49
Mixed
4
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
2
Anzu Haywood
Robbie Whittingham
Zac Neame
5.92
3:01 min/km
00:02:49.50
14:07 min/km
3
3
3
00:00:24.14
21
7
20
00:03:32.44
29.8 km/h
10
8
9
00:07:09.20
29.5 km/h
10
8
9
00:00:22.34
4
2
4
00:03:27.00
3:27 min/km
7
4
6
00:07:10.04
3:35 min/km
7
4
6
5
1480
Rosalie Primary School 4
Rosalie Primary School 4 #1480
Mixed Div A
00:18:18.19
00:18:18.19
5
(5)
Div A
5
00:00:43.45
Mixed
5
Rosalie Primary School
01:46:10.40
6
1
Tom Peebles
Harry Williams
Max Wijns
5.92
3:05 min/km
00:02:45.96
13:49 min/km
2
2
2
00:00:18.75
1
1
1
00:03:21.28
31.5 km/h
3
3
3
00:06:52.27
30.7 km/h
5
4
5
00:00:23.67
6
3
5
00:03:49.78
3:49 min/km
25
13
22
00:07:57.54
3:58 min/km
26
12
23
2
1497
St Mark's Anglican Community School 1
St Mark's Anglican Community School.. #1497
Mixed Div A
00:17:41.69
00:17:41.69
2
(2)
Div A
2
00:00:06.95
Mixed
2
St Mark's Anglican Community School
01:32:58.60
1
1
Jonathon Booth
Tyler Hurst
Lucas Barron
5.92
2:59 min/km
00:02:44.01
13:40 min/km
1
1
1
00:00:21.31
3
2
3
00:03:23.06
31.2 km/h
5
5
5
00:06:51.05
30.8 km/h
4
3
4
00:00:25.09
14
4
11
00:03:43.41
3:43 min/km
18
12
17
00:07:20.21
3:40 min/km
10
7
9
1
2
[3]
Page 3 of 3 (126 items)
© 2023