MetaSprint Series Singapore #2 - Duathlon
19 Mar 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Duathlon
Discovery Duathlon
Youth Duathlon
Kids Duathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (162 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Pace
Wave
Run1
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Cycle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run2
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
6
Naomi Suqing Martel
Naomi Suqing Martel #6
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
CHIJ Katong Primary
Wave 19
20
Levi Lodge
Levi Lodge #20
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
AUS
Opera Estate
Wave 18
27
Kieran Wong
Kieran Wong #27
Male 8-9
Not started
Not started
8-9
Male
SIN
Maha Bodhi School
Wave 18
32
Nora Howard
Nora Howard #32
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
TriEdge
NED
ISS Singapore
Wave 17
33
Sara Howard
Sara Howard #33
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
TriEdge
NED
ISS Singapore
Wave 17
35
Si Rong Lee
Si Rong Lee #35
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
Holy Innocents' Primary School
Wave 17
38
Jinn Ong
Jinn Ong #38
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
Team Fabian
SIN
Wave 17
41
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #41
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
GER
Marlborough College Malaysia
Wave 17
45
Lucy Van Selm
Lucy Van Selm #45
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
NED
Canadian International School
Wave 17
50
Daniel Chessher
Daniel Chessher #50
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Marlborough College Malaysia
Wave 16
66
Felipe Marcal
Felipe Marcal #66
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Tanglin Trust School
Wave 16
63
Griffin Lodge
Griffin Lodge #63
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
AUS
Opera Estate
Wave 16
71
Kasper Tammela
Kasper Tammela #71
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
NZL
Tanglin Trust School
Wave 16
76
Jie Li Loh
Jie Li Loh #76
Female 8-9
Not started
Not started
8-9
Female
SIN
Wave 19
77
Jie Hui Loh
Jie Hui Loh #77
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
SIN
Wave 17
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
Not started
Not started
10-11
Female
AUS
Australian International School
Wave 17
92
Nicolaus Girls
Nicolaus Girls #92
Mixed Team
DNF
DNF
Team
Mixed
Wave 19
00:03:04.92
6:09 min/km
00:11:46.67
00:03:25.73
6:51 min/km
130
Rhaines Lim
Rhaines Lim #130
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Hilda's Primary School
Wave 16
132
Leo Sullivan
Leo Sullivan #132
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
Opera Estate
Wave 16
135
Fred Wilkes
Fred Wilkes #135
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
GBR
Dulwich College Singapore
Wave 16
143
Raghav Sriram
Raghav Sriram #143
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
Chongzheng Primary School
Wave 16
144
Joon Lee Thong
Joon Lee Thong #144
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
Wave 16
149
Mark Tan
Mark Tan #149
Male 10-11
Not started
Not started
10-11
Male
SIN
St Andrew's Junior School
Wave 16
135
98
Ambrine Rousset
Ambrine Rousset #98
Female 8-9
00:49:23.60
00:49:23.60
16
(40)
8-9
16
00:19:18.89
Female
40
TriEdge
FRA
Lycee Francais de Singapore
5:57 min/km
Wave 19
00:03:59.28
7:58 min/km
116
15
38
00:02:54.90
139
16
40
00:35:04.98
12.5 km/h
136
16
40
00:01:15.22
60
4
15
00:06:09.21
12:18 min/km
128
15
37
131
97
Sophie Needham
Sophie Needham #97
Female 8-9
00:46:59.62
00:46:59.62
14
(38)
8-9
14
00:16:54.91
Female
38
GBR
Marlborough College Malaysia
5:39 min/km
Wave 19
00:03:34.79
7:09 min/km
90
9
26
00:02:45.11
138
15
39
00:33:09.77
13.2 km/h
130
14
36
00:02:25.65
137
16
39
00:05:04.28
10:08 min/km
103
11
30
136
13
Chong Yong Ho
Chong Yong Ho #13
Male 8-9
00:53:04.66
00:53:04.66
38
(88)
8-9
38
00:24:54.11
Male
88
MAL
Australian International School Malaysia
6:23 min/km
Wave 18
00:05:04.58
10:09 min/km
138
38
90
00:02:29.47
137
39
91
00:37:54.36
11.6 km/h
137
38
89
00:01:43.15
122
32
81
00:05:53.08
11:46 min/km
122
34
83
125
94
The Gers
The Gers #94
Mixed Team
00:43:31.66
00:43:31.66
6
(6)
Team
6
00:13:55.99
Mixed
6
5:14 min/km
Wave 19
00:04:27.31
8:54 min/km
129
6
6
00:02:27.74
136
8
8
00:27:44.00
15.8 km/h
114
5
5
00:02:15.47
135
8
8
00:06:37.12
13:14 min/km
132
7
7
95
24
Ken Sakai
Ken Sakai #24
Male 8-9
00:37:01.94
00:37:01.94
23
(69)
8-9
23
00:08:51.39
Male
69
JPN
4:27 min/km
Wave 18
00:03:46.82
7:33 min/km
107
26
72
00:02:07.33
135
38
90
00:24:54.30
17.6 km/h
93
21
68
00:01:36.31
115
29
76
00:04:37.17
9:14 min/km
78
18
53
137
167
Yhukit Ng
Yhukit Ng #167
Male 8-9
00:53:30.79
00:53:30.79
39
(89)
8-9
39
00:25:20.24
Male
89
SIN
Opera Estate
6:26 min/km
Wave 18
00:05:09.67
10:19 min/km
139
39
91
00:01:55.50
134
37
89
00:38:32.55
11.4 km/h
138
39
90
00:01:54.10
129
33
85
00:05:58.95
11:57 min/km
125
35
84
120
105
Haikel Akeem
Haikel Akeem #105
Male 8-9
00:42:56.41
00:42:56.41
32
(82)
8-9
32
00:14:45.86
Male
82
SIN
Balestier Hill Primary School
5:10 min/km
Wave 18
00:04:11.39
8:22 min/km
124
32
80
00:01:53.57
133
36
88
00:33:40.66
13.0 km/h
133
37
88
00:02:01.71
131
35
87
00:01:09.06
2:18 min/km
1
1
1
86
138
Jerry Tan
Jerry Tan #138
Male 10-11
00:35:39.11
00:35:39.11
43
(62)
10-11
43
00:12:18.53
Male
62
SIN
Nan Chiau Primary School
4:17 min/km
Wave 16
00:03:32.98
7:05 min/km
86
39
59
00:01:50.67
132
52
87
00:23:26.88
18.7 km/h
80
40
58
00:01:31.23
104
44
68
00:05:17.35
10:34 min/km
107
44
70
129
115
Nicholas Gerard Ng
Nicholas Gerard Ng #115
Male 8-9
00:44:35.44
00:44:35.44
36
(86)
8-9
36
00:16:24.89
Male
86
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
5:22 min/km
Wave 18
00:03:19.73
6:39 min/km
61
14
45
00:01:50.05
131
35
86
00:33:18.11
13.2 km/h
131
36
87
00:01:11.20
49
14
38
00:04:56.34
9:52 min/km
96
23
64
107
61
Dharmik Kanagarajah
Dharmik Kanagarajah #61
Male 10-11
00:38:43.33
00:38:43.33
48
(76)
10-11
48
00:15:22.75
Male
76
SIN
Nee Ann Primary School
4:39 min/km
Wave 16
00:04:30.51
9:01 min/km
132
51
86
00:01:48.36
130
51
85
00:24:01.31
18.2 km/h
86
45
63
00:01:52.71
128
52
84
00:06:30.42
13:00 min/km
131
51
88
102
106
Hamilton Archibold
Hamilton Archibold #106
Male 8-9
00:37:47.75
00:37:47.75
27
(74)
8-9
27
00:09:37.20
Male
74
GBR
4:33 min/km
Wave 18
00:04:04.17
8:08 min/km
120
30
76
00:01:47.47
129
34
84
00:25:48.95
17.0 km/h
99
24
73
00:01:42.66
121
31
80
00:04:24.48
8:48 min/km
69
15
46
98
104
Jierong Jerome Zhou
Jierong Jerome Zhou #104
Male 8-9
00:37:31.32
00:37:31.32
25
(71)
8-9
25
00:09:20.77
Male
71
SIN
4:31 min/km
Wave 18
00:04:08.13
8:16 min/km
122
31
78
00:01:44.54
128
33
83
00:24:35.94
17.8 km/h
90
20
66
00:01:38.87
119
30
79
00:05:23.83
10:47 min/km
109
28
72
132
93
Purpie
Purpie #93
Mixed Team
00:47:12.62
00:47:12.62
8
(8)
Team
8
00:17:36.95
Mixed
8
5:41 min/km
Wave 19
00:04:48.87
9:37 min/km
135
7
7
00:01:41.29
127
7
7
00:32:44.30
13.4 km/h
129
8
8
00:02:02.05
132
7
7
00:05:56.09
11:52 min/km
124
6
6
128
111
Ryan Wei Ming Chan
Ryan Wei Ming Chan #111
Male 8-9
00:44:15.95
00:44:15.95
35
(85)
8-9
35
00:16:05.40
Male
85
SIN
5:19 min/km
Wave 18
00:04:28.67
8:57 min/km
131
35
85
00:01:41.00
126
32
82
00:30:23.34
14.4 km/h
124
33
84
00:02:09.31
134
37
89
00:05:33.61
11:07 min/km
114
31
77
130
91
Blue Aces
Blue Aces #91
Mixed Team
00:46:29.12
00:46:29.12
7
(7)
Team
7
00:16:53.46
Mixed
7
5:36 min/km
Wave 19
00:04:48.92
9:37 min/km
136
8
8
00:01:40.02
125
6
6
00:31:11.27
14.0 km/h
126
7
7
00:01:24.06
85
3
3
00:07:24.85
14:49 min/km
134
8
8
89
145
Zavier Teo
Zavier Teo #145
Male 10-11
00:35:46.74
00:35:46.74
45
(64)
10-11
45
00:12:26.16
Male
64
SIN
St Joseph’s Institution Junior
4:18 min/km
Wave 16
00:04:05.18
8:10 min/km
121
47
77
00:01:37.48
124
50
81
00:23:36.27
18.6 km/h
83
42
60
00:01:30.92
101
41
65
00:04:56.88
9:53 min/km
97
42
65
118
9
Arin Smith
Arin Smith #9
Female 8-9
00:41:28.92
00:41:28.92
12
(33)
8-9
12
00:11:24.21
Female
33
GBR
4:59 min/km
Wave 19
00:04:00.81
8:01 min/km
118
16
39
00:01:36.87
123
14
38
00:28:51.01
15.2 km/h
119
10
32
00:01:47.88
124
14
37
00:05:12.34
10:24 min/km
104
12
31
110
103
Luc Lim Xuan Yu
Luc Lim Xuan Yu #103
Male 8-9
00:39:47.74
00:39:47.74
29
(78)
8-9
29
00:11:37.19
Male
78
SIN
4:47 min/km
Wave 18
00:03:45.25
7:30 min/km
103
24
69
00:01:33.15
122
31
80
00:28:10.65
15.5 km/h
116
31
81
00:01:22.53
80
17
52
00:04:56.15
9:52 min/km
95
22
63
112
47
Annabel Watts
Annabel Watts #47
Female 10-11
00:39:56.28
00:39:56.28
21
(29)
10-11
21
00:14:04.26
Female
29
AUS
4:48 min/km
Wave 17
00:03:48.13
7:36 min/km
108
22
32
00:01:32.53
121
24
37
00:27:24.48
16.0 km/h
109
21
28
00:01:25.29
87
18
28
00:05:45.84
11:31 min/km
119
20
34
29
64
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #64
Male 10-11
00:28:42.92
00:28:42.92
23
(25)
10-11
23
00:05:22.34
Male
25
Olympia Swimming Club
SIN
Tanjong Katong Primary School
3:27 min/km
Wave 16
00:03:10.63
6:21 min/km
39
24
30
00:01:32.14
120
49
79
00:18:58.85
23.1 km/h
29
23
24
00:01:07.86
43
22
33
00:03:53.43
7:46 min/km
43
26
34
119
67
Jay Viyas Monoharan
Jay Viyas Monoharan #67
Male 10-11
00:41:32.94
00:41:32.94
50
(81)
10-11
50
00:18:12.36
Male
81
SIN
5:00 min/km
Wave 16
00:04:41.88
9:23 min/km
134
52
88
00:01:32.02
119
48
78
00:27:01.54
16.2 km/h
107
50
78
00:01:52.39
126
51
83
00:06:25.10
12:50 min/km
130
50
87
93
136
Saxon Kirkham
Saxon Kirkham #136
Male 10-11
00:36:37.61
00:36:37.61
46
(68)
10-11
46
00:13:17.03
Male
68
GBR
Marlborough College Malaysia
4:24 min/km
Wave 16
00:03:45.50
7:31 min/km
104
46
70
00:01:30.15
118
47
77
00:25:24.34
17.2 km/h
95
48
69
00:01:37.70
116
48
77
00:04:19.91
8:39 min/km
64
31
44
134
171
Firhan Hersoo
Firhan Hersoo #171
Male 8-9
00:49:02.15
00:49:02.15
37
(87)
8-9
37
00:20:51.60
Male
87
SIN
5:54 min/km
Wave 18
00:04:50.42
9:40 min/km
137
37
89
00:01:30.00
117
30
76
00:32:37.72
13.4 km/h
128
35
86
00:02:16.19
136
38
90
00:07:47.81
15:35 min/km
136
39
90
83
173
Randall Lee
Randall Lee #173
Male 10-11
00:35:21.48
00:35:21.48
41
(59)
10-11
41
00:12:00.90
Male
59
SIN
Rosyth School
4:15 min/km
Wave 16
00:03:40.17
7:20 min/km
97
43
66
00:01:29.56
116
46
75
00:23:58.95
18.3 km/h
85
44
62
00:01:31.17
103
43
67
00:04:41.61
9:23 min/km
85
38
57
105
34
River Lee
River Lee #34
Female 10-11
00:38:02.21
00:38:02.21
19
(27)
10-11
19
00:12:10.19
Female
27
SIN
Singapore Chinese Girls' School
4:34 min/km
Wave 17
00:03:46.09
7:32 min/km
106
21
31
00:01:28.95
115
23
36
00:25:23.53
17.2 km/h
94
16
23
00:01:21.46
78
17
26
00:06:02.16
12:04 min/km
127
22
36
84
154
Philson Sow
Philson Sow #154
Male 10-11
00:35:22.69
00:35:22.69
42
(60)
10-11
42
00:12:02.11
Male
60
SIN
4:15 min/km
Wave 16
00:03:34.64
7:09 min/km
88
40
60
00:01:28.53
114
45
74
00:23:52.01
18.4 km/h
84
43
61
00:01:23.50
82
37
54
00:05:03.99
10:07 min/km
102
43
68
103
96
TyannJovelyn
TyannJovelyn #96
Mixed Team
00:37:51.29
00:37:51.29
4
(4)
Team
4
00:08:15.62
Mixed
4
Methodist Girls School
4:33 min/km
Wave 19
00:03:19.40
6:38 min/km
60
2
2
00:01:27.78
113
5
5
00:27:42.51
15.8 km/h
113
4
4
00:01:35.16
113
5
5
00:03:46.43
7:32 min/km
38
3
3
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (162 items)