School Sport WA Primary XC Championships
3 Aug 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
[4]
5
6
7
8
Page 4 of 8 (357 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
190
1716
Sidharth RAMAVARMAN
Sidharth RAMAVARMAN #1716
Male Y05
00:10:30.99
00:10:30.99
190
(190)
Y05
190
00:02:22.51
Male
190
St Anthony's Wanneroo
797
33
2
4:12 min/km
00:07:01.36
4:40 min/km
181
00:03:29.63
3:29 min/km
200
167
1715
Chase TRAJKOSKI
Chase TRAJKOSKI #1715
Male Y05
00:10:23.26
00:10:23.26
167
(167)
Y05
167
00:02:14.78
Male
167
St Anthony's Wanneroo
797
33
1
4:09 min/km
00:06:47.92
4:31 min/km
129
00:03:35.33
3:35 min/km
231
229
1714
Mitchell SWYNY
Mitchell SWYNY #1714
Male Y05
00:10:47.96
00:10:47.96
229
(229)
Y05
229
00:02:39.48
Male
229
St Anthony's Wanneroo
797
33
4
4:19 min/km
00:07:18.35
4:52 min/km
247
00:03:29.61
3:29 min/km
199
211
1713
Flynn BAXTER
Flynn BAXTER #1713
Male Y05
00:10:39.18
00:10:39.18
211
(211)
Y05
211
00:02:30.70
Male
211
St Anthony's Wanneroo
797
33
3
4:15 min/km
00:06:59.98
4:39 min/km
175
00:03:39.20
3:39 min/km
249
221
1682
Lorenzo SNOW
Lorenzo SNOW #1682
Male Y05
00:10:44.89
00:10:44.89
221
(221)
Y05
221
00:02:36.41
Male
221
Spring Hill Primary School
3
4:17 min/km
00:07:01.89
4:41 min/km
184
00:03:43.00
3:43 min/km
258
25
1681
Zachary PAGE
Zachary PAGE #1681
Male Y05
00:09:06.13
00:09:06.13
25
(25)
Y05
25
00:00:57.65
Male
25
Spring Hill Primary School
2
3:38 min/km
00:06:00.90
4:00 min/km
26
00:03:05.23
3:05 min/km
32
2
1680
Dominic MOORE
Dominic MOORE #1680
Male Y05
00:08:10.10
00:08:10.10
2
(2)
Y05
2
00:00:01.62
Male
2
Spring Hill Primary School
1
3:16 min/km
00:05:25.21
3:36 min/km
1
00:02:44.89
2:44 min/km
2
281
1643
Jj RATTIGAN
Jj RATTIGAN #1643
Male Y05
00:11:22.89
00:11:22.89
281
(281)
Y05
281
00:03:14.41
Male
281
South Perth Primary School
753
31
5
4:33 min/km
00:07:25.61
4:57 min/km
262
00:03:57.28
3:57 min/km
294
218
1642
Alessandro SHAREEF
Alessandro SHAREEF #1642
Male Y05
00:10:41.63
00:10:41.63
218
(218)
Y05
218
00:02:33.15
Male
218
South Perth Primary School
753
31
4
4:16 min/km
00:07:03.61
4:42 min/km
192
00:03:38.02
3:38 min/km
243
203
1641
Reuben OTTO
Reuben OTTO #1641
Male Y05
00:10:36.14
00:10:36.14
203
(203)
Y05
203
00:02:27.66
Male
203
South Perth Primary School
753
31
3
4:14 min/km
00:07:05.19
4:43 min/km
200
00:03:30.95
3:30 min/km
208
1640
Oday IDREES
Oday IDREES #1640
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
South Perth Primary School
753
31
188
1639
Jake BOLINGBROKE
Jake BOLINGBROKE #1639
Male Y05
00:10:30.77
00:10:30.77
188
(188)
Y05
188
00:02:22.29
Male
188
South Perth Primary School
753
31
2
4:12 min/km
00:07:02.62
4:41 min/km
185
00:03:28.15
3:28 min/km
188
144
1638
Jedd BUDD
Jedd BUDD #1638
Male Y05
00:10:14.65
00:10:14.65
144
(144)
Y05
144
00:02:06.17
Male
144
South Perth Primary School
753
31
1
4:05 min/km
00:06:39.59
4:26 min/km
111
00:03:35.06
3:35 min/km
228
244
1607
Mahmood AZAAN
Mahmood AZAAN #1607
Male Y05
00:10:56.94
00:10:56.94
244
(244)
Y05
244
00:02:48.46
Male
244
Sheoak Grove Primary School
2
4:22 min/km
00:07:12.64
4:48 min/km
225
00:03:44.29
3:44 min/km
260
225
1602
Mcgow BLAKE
Mcgow BLAKE #1602
Male Y05
00:10:46.93
00:10:46.93
225
(225)
Y05
225
00:02:38.45
Male
225
Sheoak Grove Primary School
1
4:18 min/km
00:07:10.80
4:47 min/km
217
00:03:36.12
3:36 min/km
235
249
1601
Ezeah CHETA
Ezeah CHETA #1601
Male Y05
00:10:59.38
00:10:59.38
249
(249)
Y05
249
00:02:50.90
Male
249
Sheoak Grove Primary School
3
4:23 min/km
00:06:54.07
4:36 min/km
149
00:04:05.31
4:05 min/km
303
317
1580
Connor MCEWAN
Connor MCEWAN #1580
Male Y05
00:13:11.46
00:13:11.46
317
(317)
Y05
317
00:05:02.98
Male
317
Settlers Primary School
3
5:16 min/km
00:08:28.36
5:38 min/km
317
00:04:43.10
4:43 min/km
318
43
1579
Troy LANG
Troy LANG #1579
Male Y05
00:09:23.64
00:09:23.64
43
(43)
Y05
43
00:01:15.16
Male
43
Settlers Primary School
1
3:45 min/km
00:06:22.26
4:14 min/km
54
00:03:01.38
3:01 min/km
24
85
1578
Leo RAITHEL CONNELLY
Leo RAITHEL CONNELLY #1578
Male Y05
00:09:47.49
00:09:47.49
85
(85)
Y05
85
00:01:39.01
Male
85
Settlers Primary School
2
3:54 min/km
00:06:33.27
4:22 min/km
96
00:03:14.22
3:14 min/km
81
256
1561
Troy VYNUCHAL
Troy VYNUCHAL #1561
Male Y05
00:11:05.47
00:11:05.47
256
(256)
Y05
256
00:02:56.99
Male
256
Serpentine Primary School
2
4:26 min/km
00:07:17.75
4:51 min/km
244
00:03:47.72
3:47 min/km
274
155
1556
Sam SCOTT
Sam SCOTT #1556
Male Y05
00:10:19.74
00:10:19.74
155
(155)
Y05
155
00:02:11.26
Male
155
Serpentine Primary School
1
4:07 min/km
00:06:58.65
4:39 min/km
168
00:03:21.09
3:21 min/km
136
30
1539
Joshua ABBONDANZA
Joshua ABBONDANZA #1539
Male Y05
00:09:12.65
00:09:12.65
30
(30)
Y05
30
00:01:04.17
Male
30
Scotch College
112
1
3
3:41 min/km
00:06:10.47
4:06 min/km
34
00:03:02.18
3:02 min/km
25
65
1538
Lucas ROBAINA CHACON
Lucas ROBAINA CHACON #1538
Male Y05
00:09:39.72
00:09:39.72
65
(65)
Y05
65
00:01:31.24
Male
65
Scotch College
112
1
5
3:51 min/km
00:06:23.69
4:15 min/km
59
00:03:16.03
3:16 min/km
98
49
1537
Zachary BRAZIER
Zachary BRAZIER #1537
Male Y05
00:09:29.36
00:09:29.36
49
(49)
Y05
49
00:01:20.88
Male
49
Scotch College
112
1
4
3:47 min/km
00:06:20.11
4:13 min/km
50
00:03:09.25
3:09 min/km
47
1536
Harrison COFFEY
Harrison COFFEY #1536
Male Y05
DNF
DNF
Y05
Male
Scotch College
112
1
9
1535
Lachlan ALDER
Lachlan ALDER #1535
Male Y05
00:08:44.72
00:08:44.72
9
(9)
Y05
9
00:00:36.24
Male
9
Scotch College
112
1
1
3:29 min/km
00:05:48.14
3:52 min/km
8
00:02:56.57
2:56 min/km
9
24
1534
Maxwell MARTIN
Maxwell MARTIN #1534
Male Y05
00:09:04.49
00:09:04.49
24
(24)
Y05
24
00:00:56.01
Male
24
Scotch College
112
1
2
3:37 min/km
00:06:07.23
4:04 min/km
31
00:02:57.26
2:57 min/km
11
173
1478
Harry WILSON
Harry WILSON #1478
Male Y05
00:10:24.65
00:10:24.65
173
(173)
Y05
173
00:02:16.17
Male
173
Rosalie Primary School
254
5
6
4:09 min/km
00:06:55.86
4:37 min/km
157
00:03:28.79
3:28 min/km
194
158
1461
Charlie CALDER
Charlie CALDER #1461
Male Y05
00:10:20.23
00:10:20.23
158
(158)
Y05
158
00:02:11.75
Male
158
Rosalie Primary School
254
5
5
4:08 min/km
00:07:04.67
4:43 min/km
198
00:03:15.56
3:15 min/km
94
62
1460
Felix MATZELLE
Felix MATZELLE #1460
Male Y05
00:09:38.52
00:09:38.52
62
(62)
Y05
62
00:01:30.04
Male
62
Rosalie Primary School
254
5
3
3:51 min/km
00:06:29.23
4:19 min/km
81
00:03:09.28
3:09 min/km
48
51
1459
Elliot BAILEY
Elliot BAILEY #1459
Male Y05
00:09:31.20
00:09:31.20
51
(51)
Y05
51
00:01:22.72
Male
51
Rosalie Primary School
254
5
2
3:48 min/km
00:06:26.42
4:17 min/km
72
00:03:04.77
3:04 min/km
31
16
1458
Griffin PIENAAR
Griffin PIENAAR #1458
Male Y05
00:08:51.64
00:08:51.64
16
(16)
Y05
16
00:00:43.16
Male
16
Rosalie Primary School
254
5
1
3:32 min/km
00:05:54.11
3:56 min/km
19
00:02:57.53
2:57 min/km
13
125
1457
Alfie MILLER-MACDONALD
Alfie MILLER-MACDONALD #1457
Male Y05
00:10:05.98
00:10:05.98
125
(125)
Y05
125
00:01:57.50
Male
125
Rosalie Primary School
254
5
4
4:02 min/km
00:06:56.52
4:37 min/km
159
00:03:09.46
3:09 min/km
53
254
1424
Joshua ABUHAGIAR
Joshua ABUHAGIAR #1424
Male Y05
00:11:03.88
00:11:03.88
254
(254)
Y05
254
00:02:55.40
Male
254
Banksia Park Primary School
2
4:25 min/km
00:07:12.36
4:48 min/km
223
00:03:51.51
3:51 min/km
280
99
1422
Isaac ABUHAGIAR
Isaac ABUHAGIAR #1422
Male Y05
00:09:52.43
00:09:52.43
99
(99)
Y05
99
00:01:43.95
Male
99
Banksia Park Primary School
1
3:56 min/km
00:06:29.83
4:19 min/km
82
00:03:22.60
3:22 min/km
152
246
1416
Quincy PHIRI
Quincy PHIRI #1416
Male Y05
00:10:57.73
00:10:57.73
246
(246)
Y05
246
00:02:49.25
Male
246
Rivervale Primary School
1
4:23 min/km
00:07:12.37
4:48 min/km
224
00:03:45.36
3:45 min/km
265
168
1400
Lochlan SMITH
Lochlan SMITH #1400
Male Y05
00:10:23.43
00:10:23.43
168
(168)
Y05
168
00:02:14.95
Male
168
Richmond Primary School
639
22
3
4:09 min/km
00:07:00.81
4:40 min/km
178
00:03:22.62
3:22 min/km
153
227
1399
Finn SINCLAIR
Finn SINCLAIR #1399
Male Y05
00:10:47.96
00:10:47.96
227
(227)
Y05
227
00:02:39.48
Male
227
Richmond Primary School
639
22
6
4:19 min/km
00:07:08.77
4:45 min/km
213
00:03:39.18
3:39 min/km
248
139
1398
Nathaniel OKOLI
Nathaniel OKOLI #1398
Male Y05
00:10:11.80
00:10:11.80
139
(139)
Y05
139
00:02:03.32
Male
139
Richmond Primary School
639
22
1
4:04 min/km
00:06:49.77
4:33 min/km
135
00:03:22.03
3:22 min/km
145
171
1397
Hayden LEEDER
Hayden LEEDER #1397
Male Y05
00:10:23.73
00:10:23.73
171
(171)
Y05
171
00:02:15.25
Male
171
Richmond Primary School
639
22
4
4:09 min/km
00:07:06.34
4:44 min/km
208
00:03:17.39
3:17 min/km
109
161
1396
Tully GASPAR
Tully GASPAR #1396
Male Y05
00:10:21.23
00:10:21.23
161
(161)
Y05
161
00:02:12.75
Male
161
Richmond Primary School
639
22
2
4:08 min/km
00:07:00.36
4:40 min/km
176
00:03:20.87
3:20 min/km
135
200
1395
Oscar BUTTERFIELD
Oscar BUTTERFIELD #1395
Male Y05
00:10:34.25
00:10:34.25
200
(200)
Y05
200
00:02:25.77
Male
200
Richmond Primary School
639
22
5
4:13 min/km
00:07:08.77
4:45 min/km
212
00:03:25.48
3:25 min/km
170
1356
Ryder ELLISS
Ryder ELLISS #1356
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
Quinns Rocks Primary School
756
32
259
1355
Harry ENGLISH
Harry ENGLISH #1355
Male Y05
00:11:06.34
00:11:06.34
259
(259)
Y05
259
00:02:57.86
Male
259
Quinns Rocks Primary School
756
32
4
4:26 min/km
00:07:28.33
4:58 min/km
271
00:03:38.00
3:38 min/km
242
253
1354
Nathan BOYDELL
Nathan BOYDELL #1354
Male Y05
00:11:03.88
00:11:03.88
253
(253)
Y05
253
00:02:55.40
Male
253
Quinns Rocks Primary School
756
32
3
4:25 min/km
00:07:28.53
4:59 min/km
273
00:03:35.34
3:35 min/km
232
154
1353
Brodie YARDLEY
Brodie YARDLEY #1353
Male Y05
00:10:18.94
00:10:18.94
154
(154)
Y05
154
00:02:10.46
Male
154
Quinns Rocks Primary School
756
32
2
4:07 min/km
00:06:43.62
4:29 min/km
118
00:03:35.32
3:35 min/km
230
90
1352
Reef SCHWERDT
Reef SCHWERDT #1352
Male Y05
00:09:49.72
00:09:49.72
90
(90)
Y05
90
00:01:41.24
Male
90
Quinns Rocks Primary School
756
32
1
3:55 min/km
00:06:23.61
4:15 min/km
58
00:03:26.11
3:26 min/km
174
97
1284
Alexander HAM
Alexander HAM #1284
Male Y05
00:09:51.73
00:09:51.73
97
(97)
Y05
97
00:01:43.25
Male
97
Poynter Primary School
3
3:56 min/km
00:06:32.05
4:21 min/km
89
00:03:19.68
3:19 min/km
128
80
1283
Mitch GASMIER
Mitch GASMIER #1283
Male Y05
00:09:45.87
00:09:45.87
80
(80)
Y05
80
00:01:37.39
Male
80
Poynter Primary School
2
3:54 min/km
00:06:24.50
4:16 min/km
64
00:03:21.37
3:21 min/km
141
76
1282
Ben DAVIDSON
Ben DAVIDSON #1282
Male Y05
00:09:44.85
00:09:44.85
76
(76)
Y05
76
00:01:36.37
Male
76
Poynter Primary School
1
3:53 min/km
00:06:31.85
4:21 min/km
88
00:03:13.00
3:13 min/km
70
1
2
3
[4]
5
6
7
8
Page 4 of 8 (357 items)
© 2023