School Sport WA Primary XC Championships
3 Aug 2023
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
Y3 - 2km XC
Y4 Girls 2km XC
Y4 Boys 2km XC
Y5 Girls 2.5km XC
Y5 Boys 2.5km XC
Y6 Girls 2.5km XC
Y6 Boys 2.5km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
7
8
Page 3 of 8 (357 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
206
1999
Rhys CRUISE
Rhys CRUISE #1999
Male Y05
00:10:36.73
00:10:36.73
206
(206)
Y05
206
00:02:28.25
Male
206
St Stephen's School Carramar
664
25
3
4:14 min/km
00:07:11.37
4:47 min/km
220
00:03:25.36
3:25 min/km
169
191
2299
Leo CVETKOVKSI
Leo CVETKOVKSI #2299
Male Y05
00:10:30.99
00:10:30.99
191
(191)
Y05
191
00:02:22.51
Male
191
Woodvale Primary School
438
13
4
4:12 min/km
00:07:11.62
4:47 min/km
221
00:03:19.37
3:19 min/km
126
205
232
Louis PUTIGNY
Louis PUTIGNY #232
Male Y05
00:10:36.49
00:10:36.49
205
(205)
Y05
205
00:02:28.01
Male
205
Collier Primary School
983
38
2
4:14 min/km
00:07:11.82
4:47 min/km
222
00:03:24.67
3:24 min/km
164
216
409
Rory DONALDSON
Rory DONALDSON #409
Male Y05
00:10:40.82
00:10:40.82
216
(216)
Y05
216
00:02:32.34
Male
216
Dalkeith Primary School
668
26
3
4:16 min/km
00:07:10.81
4:47 min/km
218
00:03:30.01
3:30 min/km
201
208
706
Jobe HERBERT
Jobe HERBERT #706
Male Y05
00:10:37.56
00:10:37.56
208
(208)
Y05
208
00:02:29.08
Male
208
Holy Rosary
655
24
3
4:15 min/km
00:07:09.18
4:46 min/km
214
00:03:28.38
3:28 min/km
189
207
588
Keegan NICHOLLS
Keegan NICHOLLS #588
Male Y05
00:10:37.48
00:10:37.48
207
(207)
Y05
207
00:02:29.00
Male
207
Helena College
900
35
2
4:14 min/km
00:07:10.11
4:46 min/km
215
00:03:27.37
3:27 min/km
181
232
1757
Henry HERBERT-DRAKE
Henry HERBERT-DRAKE #1757
Male Y05
00:10:49.48
00:10:49.48
232
(232)
Y05
232
00:02:41.00
Male
232
St Brigid's College
1057
41
2
4:19 min/km
00:07:10.11
4:46 min/km
216
00:03:39.37
3:39 min/km
251
200
1395
Oscar BUTTERFIELD
Oscar BUTTERFIELD #1395
Male Y05
00:10:34.25
00:10:34.25
200
(200)
Y05
200
00:02:25.77
Male
200
Richmond Primary School
639
22
5
4:13 min/km
00:07:08.77
4:45 min/km
212
00:03:25.48
3:25 min/km
170
227
1399
Finn SINCLAIR
Finn SINCLAIR #1399
Male Y05
00:10:47.96
00:10:47.96
227
(227)
Y05
227
00:02:39.48
Male
227
Richmond Primary School
639
22
6
4:19 min/km
00:07:08.77
4:45 min/km
213
00:03:39.18
3:39 min/km
248
231
174
Rafferty KNOWLES
Rafferty KNOWLES #174
Male Y05
00:10:48.96
00:10:48.96
231
(231)
Y05
231
00:02:40.48
Male
231
Carramar Primary School
592
20
5
4:19 min/km
00:07:07.75
4:45 min/km
211
00:03:41.21
3:41 min/km
255
182
18
Kai PIKE
Kai PIKE #18
Male Y05
00:10:28.48
00:10:28.48
182
(182)
Y05
182
00:02:20.00
Male
182
Amaroo Primary School
653
23
3
4:11 min/km
00:07:07.11
4:44 min/km
210
00:03:21.37
3:21 min/km
140
171
1397
Hayden LEEDER
Hayden LEEDER #1397
Male Y05
00:10:23.73
00:10:23.73
171
(171)
Y05
171
00:02:15.25
Male
171
Richmond Primary School
639
22
4
4:09 min/km
00:07:06.34
4:44 min/km
208
00:03:17.39
3:17 min/km
109
209
1139
Ronan MCNAMARA
Ronan MCNAMARA #1139
Male Y05
00:10:37.73
00:10:37.73
209
(209)
Y05
209
00:02:29.25
Male
209
Padbury Catholic Primary School
224
4
6
4:15 min/km
00:07:06.34
4:44 min/km
207
00:03:31.39
3:31 min/km
211
237
1142
Ethan KAMAU
Ethan KAMAU #1142
Male Y05
00:10:53.05
00:10:53.05
237
(237)
Y05
237
00:02:44.57
Male
237
Padbury Catholic Primary School
224
4
7
4:21 min/km
00:07:06.53
4:44 min/km
209
00:03:46.51
3:46 min/km
271
197
1863
Kale LIND
Kale LIND #1863
Male Y05
00:10:33.45
00:10:33.45
197
(197)
Y05
197
00:02:24.97
Male
197
St Marks Anglican Community School
510
17
5
4:13 min/km
00:07:06.11
4:44 min/km
206
00:03:27.34
3:27 min/km
180
262
1909
Anderson PALERMO-MARTIN
Anderson PALERMO-MARTIN #1909
Male Y05
00:11:08.58
00:11:08.58
262
(262)
Y05
262
00:03:00.10
Male
262
St Peter's Primary
743
30
4
4:27 min/km
00:07:05.70
4:43 min/km
203
00:04:02.87
4:02 min/km
298
199
1158
Kevin TAN
Kevin TAN #1158
Male Y05
00:10:33.85
00:10:33.85
199
(199)
Y05
199
00:02:25.37
Male
199
Padbury Catholic Primary School
224
4
5
4:13 min/km
00:07:04.61
4:43 min/km
196
00:03:29.23
3:29 min/km
198
158
1461
Charlie CALDER
Charlie CALDER #1461
Male Y05
00:10:20.23
00:10:20.23
158
(158)
Y05
158
00:02:11.75
Male
158
Rosalie Primary School
254
5
5
4:08 min/km
00:07:04.67
4:43 min/km
198
00:03:15.56
3:15 min/km
94
203
1641
Reuben OTTO
Reuben OTTO #1641
Male Y05
00:10:36.14
00:10:36.14
203
(203)
Y05
203
00:02:27.66
Male
203
South Perth Primary School
753
31
3
4:14 min/km
00:07:05.19
4:43 min/km
200
00:03:30.95
3:30 min/km
208
213
67
Harvey QUINN
Harvey QUINN #67
Male Y05
00:10:40.21
00:10:40.21
213
(213)
Y05
213
00:02:31.73
Male
213
Applecross Primary School
408
12
5
4:16 min/km
00:07:05.88
4:43 min/km
204
00:03:34.33
3:34 min/km
224
169
206
Logan BLACKWOOD
Logan BLACKWOOD #206
Male Y05
00:10:23.64
00:10:23.64
169
(169)
Y05
169
00:02:15.16
Male
169
Christ the King School
3
4:09 min/km
00:07:05.89
4:43 min/km
205
00:03:17.75
3:17 min/km
114
179
371
Kaede ITO
Kaede ITO #371
Male Y05
00:10:27.91
00:10:27.91
179
(179)
Y05
179
00:02:19.43
Male
179
Currambine Primary School
712
28
2
4:11 min/km
00:07:05.19
4:43 min/km
199
00:03:22.72
3:22 min/km
154
196
896
Lewis JONES
Lewis JONES #896
Male Y05
00:10:33.02
00:10:33.02
196
(196)
Y05
196
00:02:24.54
Male
196
Leeming Primary School
2
4:13 min/km
00:07:05.48
4:43 min/km
202
00:03:27.54
3:27 min/km
183
165
897
Jeremy SCHNEIDER
Jeremy SCHNEIDER #897
Male Y05
00:10:22.75
00:10:22.75
165
(165)
Y05
165
00:02:14.27
Male
165
Leeming Primary School
1
4:09 min/km
00:07:05.20
4:43 min/km
201
00:03:17.54
3:17 min/km
112
202
2418
Mitchell COAD
Mitchell COAD #2418
Male Y05
00:10:34.89
00:10:34.89
202
(202)
Y05
202
00:02:26.41
Male
202
Bunbury Baptist College
1
4:13 min/km
00:07:04.61
4:43 min/km
197
00:03:30.28
3:30 min/km
204
152
2773
Samuel WARNER-JONES
Samuel WARNER-JONES #2773
Male Y05
00:10:18.73
00:10:18.73
152
(152)
Y05
152
00:02:10.25
Male
152
All Saints' College
1
4:07 min/km
00:07:03.06
4:42 min/km
191
00:03:15.67
3:15 min/km
95
218
1642
Alessandro SHAREEF
Alessandro SHAREEF #1642
Male Y05
00:10:41.63
00:10:41.63
218
(218)
Y05
218
00:02:33.15
Male
218
South Perth Primary School
753
31
4
4:16 min/km
00:07:03.61
4:42 min/km
192
00:03:38.02
3:38 min/km
243
194
2066
Demid MEDVEDEV
Demid MEDVEDEV #2066
Male Y05
00:10:31.80
00:10:31.80
194
(194)
Y05
194
00:02:23.32
Male
194
Subiaco Primary School
556
19
4
4:12 min/km
00:07:04.07
4:42 min/km
195
00:03:27.73
3:27 min/km
185
195
2300
Declan TOWERS
Declan TOWERS #2300
Male Y05
00:10:32.73
00:10:32.73
195
(195)
Y05
195
00:02:24.25
Male
195
Woodvale Primary School
438
13
5
4:13 min/km
00:07:03.65
4:42 min/km
193
00:03:29.07
3:29 min/km
196
160
2298
Luke MULLIGAN
Luke MULLIGAN #2298
Male Y05
00:10:20.98
00:10:20.98
160
(160)
Y05
160
00:02:12.50
Male
160
Woodvale Primary School
438
13
3
4:08 min/km
00:07:03.86
4:42 min/km
194
00:03:17.11
3:17 min/km
106
221
1682
Lorenzo SNOW
Lorenzo SNOW #1682
Male Y05
00:10:44.89
00:10:44.89
221
(221)
Y05
221
00:02:36.41
Male
221
Spring Hill Primary School
3
4:17 min/km
00:07:01.89
4:41 min/km
184
00:03:43.00
3:43 min/km
258
188
1639
Jake BOLINGBROKE
Jake BOLINGBROKE #1639
Male Y05
00:10:30.77
00:10:30.77
188
(188)
Y05
188
00:02:22.29
Male
188
South Perth Primary School
753
31
2
4:12 min/km
00:07:02.62
4:41 min/km
185
00:03:28.15
3:28 min/km
188
198
1078
Lachlan ANDERSON
Lachlan ANDERSON #1078
Male Y05
00:10:33.64
00:10:33.64
198
(198)
Y05
198
00:02:25.16
Male
198
Newman College
474
15
4
4:13 min/km
00:07:01.89
4:41 min/km
182
00:03:31.75
3:31 min/km
214
174
498
Noah PARSONS
Noah PARSONS #498
Male Y05
00:10:24.86
00:10:24.86
174
(174)
Y05
174
00:02:16.38
Male
174
Gooseberry Hill Primary School
2
4:09 min/km
00:07:02.85
4:41 min/km
188
00:03:22.00
3:22 min/km
144
189
499
Harry O'CONNOR
Harry O'CONNOR #499
Male Y05
00:10:30.99
00:10:30.99
189
(189)
Y05
189
00:02:22.51
Male
189
Gooseberry Hill Primary School
3
4:12 min/km
00:07:02.85
4:41 min/km
189
00:03:28.14
3:28 min/km
187
192
289
Mick PALENBERG
Mick PALENBERG #289
Male Y05
00:10:31.18
00:10:31.18
192
(192)
Y05
192
00:02:22.70
Male
192
Coogee Primary School
401
11
6
4:12 min/km
00:07:02.63
4:41 min/km
186
00:03:28.55
3:28 min/km
190
187
81
Jed ABRAHAMS
Jed ABRAHAMS #81
Male Y05
00:10:30.58
00:10:30.58
187
(187)
Y05
187
00:02:22.10
Male
187
Australian CC
1057
40
1
4:12 min/km
00:07:01.89
4:41 min/km
183
00:03:28.68
3:28 min/km
191
212
2407
Ryleigh CAMPEN-LAWLOR
Ryleigh CAMPEN-LAWLOR #2407
Male Y05
00:10:39.58
00:10:39.58
212
(212)
Y05
212
00:02:31.10
Male
212
Mandurah Catholic College
1
4:15 min/km
00:07:02.85
4:41 min/km
190
00:03:36.73
3:36 min/km
237
248
2549
James JOHNSON
James JOHNSON #2549
Male Y05
00:10:57.98
00:10:57.98
248
(248)
Y05
248
00:02:49.50
Male
248
Mount Helena Primary School
1
4:23 min/km
00:07:02.64
4:41 min/km
187
00:03:55.34
3:55 min/km
287
190
1716
Sidharth RAMAVARMAN
Sidharth RAMAVARMAN #1716
Male Y05
00:10:30.99
00:10:30.99
190
(190)
Y05
190
00:02:22.51
Male
190
St Anthony's Wanneroo
797
33
2
4:12 min/km
00:07:01.36
4:40 min/km
181
00:03:29.63
3:29 min/km
200
168
1400
Lochlan SMITH
Lochlan SMITH #1400
Male Y05
00:10:23.43
00:10:23.43
168
(168)
Y05
168
00:02:14.95
Male
168
Richmond Primary School
639
22
3
4:09 min/km
00:07:00.81
4:40 min/km
178
00:03:22.62
3:22 min/km
153
161
1396
Tully GASPAR
Tully GASPAR #1396
Male Y05
00:10:21.23
00:10:21.23
161
(161)
Y05
161
00:02:12.75
Male
161
Richmond Primary School
639
22
2
4:08 min/km
00:07:00.36
4:40 min/km
176
00:03:20.87
3:20 min/km
135
149
2262
Jacob MICHAEL
Jacob MICHAEL #2262
Male Y05
00:10:17.48
00:10:17.48
149
(149)
Y05
149
00:02:09.00
Male
149
Whitford Catholic Primary School
633
21
2
4:06 min/km
00:07:00.36
4:40 min/km
177
00:03:17.11
3:17 min/km
107
150
1907
Cohen JAMES
Cohen JAMES #1907
Male Y05
00:10:17.71
00:10:17.71
150
(150)
Y05
150
00:02:09.23
Male
150
St Peter's Primary
743
30
1
4:07 min/km
00:07:01.00
4:40 min/km
180
00:03:16.71
3:16 min/km
104
180
1905
Sunny NEEDS
Sunny NEEDS #1905
Male Y05
00:10:27.91
00:10:27.91
180
(180)
Y05
180
00:02:19.43
Male
180
St Peter's Primary
743
30
3
4:11 min/km
00:07:01.00
4:40 min/km
179
00:03:26.91
3:26 min/km
179
172
2073
Xavier DAVIS
Xavier DAVIS #2073
Male Y05
00:10:23.98
00:10:23.98
172
(172)
Y05
172
00:02:15.50
Male
172
Subiaco Primary School
556
19
2
4:09 min/km
00:06:58.95
4:39 min/km
172
00:03:25.03
3:25 min/km
165
211
1713
Flynn BAXTER
Flynn BAXTER #1713
Male Y05
00:10:39.18
00:10:39.18
211
(211)
Y05
211
00:02:30.70
Male
211
St Anthony's Wanneroo
797
33
3
4:15 min/km
00:06:59.98
4:39 min/km
175
00:03:39.20
3:39 min/km
249
155
1556
Sam SCOTT
Sam SCOTT #1556
Male Y05
00:10:19.74
00:10:19.74
155
(155)
Y05
155
00:02:11.26
Male
155
Serpentine Primary School
1
4:07 min/km
00:06:58.65
4:39 min/km
168
00:03:21.09
3:21 min/km
136
175
875
Kaizen FARRELL
Kaizen FARRELL #875
Male Y05
00:10:24.86
00:10:24.86
175
(175)
Y05
175
00:02:16.38
Male
175
Landsdale Primary School
951
37
1
4:09 min/km
00:06:59.56
4:39 min/km
174
00:03:25.29
3:25 min/km
167
156
813
Caleb SMITH
Caleb SMITH #813
Male Y05
00:10:19.98
00:10:19.98
156
(156)
Y05
156
00:02:11.50
Male
156
Lake Joondalup Baptist College
439
14
4
4:07 min/km
00:06:58.88
4:39 min/km
171
00:03:21.09
3:21 min/km
137
1
2
[3]
4
5
6
7
8
Page 3 of 8 (357 items)
© 2023