MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
16
4
Malorie Gell
Malorie Gell #4
Female 8-9
00:10:41.95
00:10:41.95
1
(5)
8-9
1
Female
5
NZL
Australian International School
6:29 min/km
Wave 22 Pink
00:03:11.42
10
1
5
00:00:36.83
4
1
1
00:06:53.69
41
2
13
40
112
William Wickes
William Wickes #112
Male 8-9
00:11:55.87
00:11:55.87
5
(22)
8-9
5
00:01:06.10
Male
22
GBR
7:13 min/km
Wave 21 Green
00:03:16.28
14
1
8
00:00:55.97
54
9
28
00:07:43.61
84
19
50
26
131
Isabelle Smith
Isabelle Smith #131
Female 10-11
00:11:11.86
00:11:11.86
9
(10)
10-11
9
00:00:45.04
Female
10
AUS
St Joseph Institution International
6:47 min/km
Wave 20 White
00:02:50.27
2
1
1
00:00:43.02
14
6
7
00:07:38.56
80
23
28
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
38
94
ReRaTan
ReRaTan #94
Mixed Team
00:11:53.10
00:11:53.10
4
(4)
Team
4
00:01:38.44
Mixed
4
Rae Tan
Reanne Tan
7:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:14.86
13
1
1
00:00:35.38
3
2
2
00:08:02.84
97
6
6
9
92
Lexi Run
Lexi Run #92
Mixed Team
00:10:14.66
00:10:14.66
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Erica Bouverot
Lucas Bouverot
6:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.03
18
2
2
00:00:33.13
1
1
1
00:06:20.49
14
1
1
14
138
Ewan Lee Pedersen
Ewan Lee Pedersen #138
Male 10-11
00:10:36.85
00:10:36.85
10
(10)
10-11
10
00:01:30.06
Male
10
SIN
Anglo Chinese School
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:02:51.53
3
2
2
00:00:55.98
55
20
29
00:06:49.33
34
18
21
11
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
00:10:30.86
00:10:30.86
2
(2)
10-11
2
00:00:04.04
Female
2
AUS
Australian International School
6:22 min/km
Wave 20 White
00:02:58.01
5
2
2
00:00:42.28
12
4
5
00:06:50.57
36
9
10
29
97
Rey Min Soh
Rey Min Soh #97
Female 8-9
00:11:26.28
00:11:26.28
2
(11)
8-9
2
00:00:44.33
Female
11
MAL
Marlborough College Malaysia
6:55 min/km
Wave 22 Pink
00:03:19.29
17
2
7
00:00:58.96
60
4
23
00:07:08.03
56
3
18
34
21
Johann Mikail Loh Bin
Johann Mikail Loh Bin #21
Male 8-9
00:11:48.79
00:11:48.79
3
(18)
8-9
3
00:00:59.01
Male
18
SIN
7:09 min/km
Wave 21 Green
00:03:22.17
20
2
10
00:00:53.08
47
8
23
00:07:33.53
74
15
46
76
Jie Li Loh
Jie Li Loh #76
Female 8-9
DNF
DNF
8-9
00:02:48.18
Female
SIN
Wave 22 Pink
00:03:22.54
21
3
9
00:01:37.76
125
13
54
00:08:29.83
109
7
42
15
121
Amelia Ng
Amelia Ng #121
Female 10-11
00:10:37.86
00:10:37.86
4
(4)
10-11
4
00:00:11.03
Female
4
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:26 min/km
Wave 20 White
00:03:02.03
7
3
3
00:00:52.64
44
14
17
00:06:43.19
26
5
5
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
20
163
Flying Firebolts
Flying Firebolts #163
Mixed Team
00:10:57.38
00:10:57.38
2
(2)
Team
2
00:00:42.72
Mixed
2
Marlborough College Malaysia
Cordelia Marshall
Jemima Appiah Metcalf
6:38 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.20
38
3
3
00:00:43.04
15
3
3
00:06:28.13
19
4
4
78
91
Girls Star
Girls Star #91
Mixed Team
00:13:19.21
00:13:19.21
7
(7)
Team
7
00:03:04.55
Mixed
7
Maki Shibuya
Kaito Fujita
8:04 min/km
Wave 22 Pink
00:03:56.43
47
4
4
00:00:54.41
50
7
7
00:08:28.37
108
7
7
45
7
Matilda Pearce
Matilda Pearce #7
Female 8-9
00:12:00.85
00:12:00.85
3
(16)
8-9
3
00:01:18.90
Female
16
GBR
Tanglin Trust School
7:16 min/km
Wave 22 Pink
00:04:24.04
72
4
28
00:00:52.46
43
3
16
00:06:44.35
27
1
6
22
16
Jacob Kuan
Jacob Kuan #16
Male 8-9
00:10:59.61
00:10:59.61
2
(13)
8-9
2
00:00:09.83
Male
13
SIN
6:39 min/km
Wave 21 Green
00:03:25.20
27
4
13
00:00:45.64
21
2
8
00:06:48.76
32
3
20
10
44
Harriet Strand
Harriet Strand #44
Female 10-11
00:10:26.82
00:10:26.82
1
(1)
10-11
1
Female
1
GBR
Tanglin Trust School
6:19 min/km
Wave 20 White
00:03:08.41
8
4
4
00:00:40.56
8
3
4
00:06:37.85
24
4
4
6
62
William Linke
William Linke #62
Male 10-11
00:09:59.85
00:09:59.85
6
(6)
10-11
6
00:00:53.06
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
6:03 min/km
Wave 19 Red
00:03:00.02
6
4
4
00:01:00.00
68
24
36
00:05:59.83
7
6
6
8
56
Zak Halsall
Zak Halsall #56
Male 10-11
00:10:08.11
00:10:08.11
8
(8)
10-11
8
00:01:01.32
Male
8
GBR
Marlborough College Malaysia
6:08 min/km
Wave 19 Red
00:03:09.17
9
5
5
00:00:48.28
29
11
13
00:06:10.65
10
8
8
52
133
Sienna Nixon-Rice
Sienna Nixon-Rice #133
Female 10-11
00:12:16.11
00:12:16.11
16
(19)
10-11
16
00:01:49.29
Female
19
AUS
Nexus International School
7:26 min/km
Wave 20 White
00:03:17.17
15
5
6
00:00:54.37
49
16
19
00:08:04.57
98
32
37
69
114
Sky Neo
Sky Neo #114
Male 8-9
00:12:52.19
00:12:52.19
9
(38)
8-9
9
00:02:02.41
Male
38
SIN
Henry Park
7:47 min/km
Wave 21 Green
00:03:34.76
32
5
15
00:01:17.93
99
20
53
00:07:59.50
95
21
55
96
98
Hailey Marshall
Hailey Marshall #98
Female 8-9
00:14:07.37
00:14:07.37
6
(37)
8-9
6
00:03:25.42
Female
37
GBR
Marlborough College Malaysia
8:33 min/km
Wave 20 White
00:04:32.22
79
5
32
00:00:49.72
36
2
14
00:08:45.42
119
11
49
27
165
Florence and Ella-Mae
Florence and Ella-Mae #165
Mixed Team
00:11:17.96
00:11:17.96
3
(3)
Team
3
00:01:03.30
Mixed
3
GBR
Marlborough College Malaysia
Florence Gibbob
Ella-Mae Cox
6:50 min/km
Wave 22 Pink
00:04:09.59
62
5
5
00:00:47.80
28
5
5
00:06:20.56
15
2
2
67
162
Team Birds
Team Birds #162
Mixed Team
00:12:48.55
00:12:48.55
5
(5)
Team
5
00:02:33.89
Mixed
5
DCIS
DCIS
Emily Bird
Sophie Bird
7:45 min/km
Wave 22 Pink
00:04:19.99
71
6
6
00:00:49.41
33
6
6
00:07:39.15
81
5
5
93
101
Maya Debray
Maya Debray #101
Female 8-9
00:14:03.30
00:14:03.30
5
(36)
8-9
5
00:03:21.35
Female
36
FRA
Lycee Francais de Singapore
8:31 min/km
Wave 22 Pink
00:04:33.63
81
6
33
00:01:11.01
85
7
33
00:08:18.65
105
6
39
71
115
Samuel Josh Chew
Samuel Josh Chew #115
Male 8-9
00:13:01.57
00:13:01.57
10
(39)
8-9
10
00:02:11.79
Male
39
SIN
Maris Stella High School
7:53 min/km
Wave 21 Green
00:03:44.73
36
6
18
00:01:11.63
86
16
46
00:08:05.19
99
22
56
7
54
Kobe Gaytant
Kobe Gaytant #54
Male 10-11
00:10:01.04
00:10:01.04
7
(7)
10-11
7
00:00:54.25
Male
7
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
6:04 min/km
Wave 19 Red
00:03:11.43
11
6
6
00:00:52.17
41
15
21
00:05:57.43
6
5
5
19
41
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #41
Female 10-11
00:10:56.67
00:10:56.67
5
(6)
10-11
5
00:00:29.85
Female
6
GER
Marlborough College Malaysia
6:37 min/km
Wave 20 White
00:03:22.03
19
6
8
00:00:48.69
32
12
13
00:06:45.95
29
6
7
105
8
Elliot Simpson
Elliot Simpson #8
Female 8-9
00:15:00.63
00:15:00.63
8
(42)
8-9
8
00:04:18.68
Female
42
GBR
9:05 min/km
Wave 22 Pink
00:04:49.07
89
7
37
00:01:41.15
127
14
55
00:08:30.40
110
8
43
54
78
Tegan Sweeney
Tegan Sweeney #78
Female 10-11
00:12:17.57
00:12:17.57
18
(21)
10-11
18
00:01:50.74
Female
21
AUS
Canadian International School
7:27 min/km
Wave 20 White
00:03:22.70
22
7
10
00:01:00.80
70
21
26
00:07:54.06
89
27
32
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
70
1
APS Nico & Tristan
APS Nico & Tristan #1
Mixed Team
00:12:54.66
00:12:54.66
6
(6)
Team
6
00:02:40.00
Mixed
6
Arrivo Primo Singapura
Tristan De Belligny
Nicolas Alarcon De Laiglesia
7:49 min/km
Wave 22 Pink
00:05:14.93
119
7
7
00:01:12.64
89
8
8
00:06:27.08
18
3
3
126
167
Isaiah Patrick
Isaiah Patrick #167
Male 8-9
00:16:07.36
00:16:07.36
27
(68)
8-9
27
00:05:17.59
Male
68
SIN
9:46 min/km
Wave 21 Green
00:03:48.53
39
7
19
00:01:41.60
128
25
65
00:10:37.23
139
31
73
122
2
Team Rascals
Team Rascals #2
Mixed Team
00:15:59.28
00:15:59.28
8
(8)
Team
8
00:05:44.62
Mixed
8
St Stephens Primary School
Ashesh Ratnarajah
Liam Sivashanmugam
9:41 min/km
Wave 22 Pink
00:05:33.51
128
8
8
00:01:47.74
134
9
9
00:08:38.02
114
9
9
23
117
Amanda Ng
Amanda Ng #117
Female 10-11
00:11:04.82
00:11:04.82
7
(8)
10-11
7
00:00:38.00
Female
8
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:42 min/km
Wave 20 White
00:03:24.96
25
8
11
00:00:52.77
46
15
18
00:06:47.09
30
7
8
37
109
Maximilian Autenrieth
Maximilian Autenrieth #109
Male 8-9
00:11:51.63
00:11:51.63
4
(21)
8-9
4
00:01:01.85
Male
21
GER
7:11 min/km
Wave 21 Green
00:04:02.53
53
8
26
00:01:23.60
106
22
57
00:06:25.49
17
1
12
100
3
Chelsia Chan
Chelsia Chan #3
Female 8-9
00:14:29.80
00:14:29.80
7
(40)
8-9
7
00:03:47.85
Female
40
SIN
8:47 min/km
Wave 22 Pink
00:04:51.29
92
8
38
00:00:59.21
61
5
24
00:08:39.29
115
9
46
28
60
Joshua James
Joshua James #60
Male 10-11
00:11:20.86
00:11:20.86
13
(15)
10-11
13
00:02:14.07
Male
15
AUS
Australian International School
6:52 min/km
Wave 19 Red
00:03:17.92
16
8
9
00:01:03.99
77
26
40
00:06:58.94
48
23
30
51
12
Morag Grossman
Morag Grossman #12
Male 8-9
00:12:14.83
00:12:14.83
6
(29)
8-9
6
00:01:25.05
Male
29
ISR
Dulwich College Singapore
7:25 min/km
Wave 21 Green
00:04:31.70
78
9
41
00:00:52.70
45
7
22
00:06:50.43
35
4
22
110
102
Sze Ying Khoo
Sze Ying Khoo #102
Female 8-9
00:15:11.50
00:15:11.50
9
(44)
8-9
9
00:04:29.55
Female
44
SIN
Nan Hua Primary School
9:12 min/km
Wave 22 Pink
00:04:55.20
97
9
40
00:01:28.91
117
10
48
00:08:47.38
120
12
50
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
21
134
Stella Crow
Stella Crow #134
Female 10-11
00:10:57.92
00:10:57.92
6
(7)
10-11
6
00:00:31.09
Female
7
AUS
6:38 min/km
Wave 20 White
00:03:25.16
26
9
12
00:01:14.63
92
28
35
00:06:18.12
13
3
3
93
Novi
Novi #93
Mixed Team
DNF
DNF
Team
00:04:48.22
Mixed
Hannah Jasmori
Izzah Jasmori
Wave 22 Pink
00:05:42.04
132
9
9
00:00:43.46
16
4
4
00:08:37.38
113
8
8
13
149
Angus Howat
Angus Howat #149
Male 10-11
00:10:35.85
00:10:35.85
9
(9)
10-11
9
00:01:29.06
Male
9
GBR
Marlborough College Malaysia
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:03:25.51
28
10
14
00:00:46.64
23
8
10
00:06:23.70
16
11
11
98
113
Tze Kai Yeo
Tze Kai Yeo #113
Male 8-9
00:14:11.70
00:14:11.70
18
(53)
8-9
18
00:03:21.92
Male
53
SIN
Ngee Ann Primary School
8:36 min/km
Wave 21 Green
00:04:37.80
83
10
43
00:01:51.35
140
30
74
00:07:42.54
83
18
49
82
5
Keira Liu Hauske
Keira Liu Hauske #5
Female 8-9
00:13:41.36
00:13:41.36
4
(30)
8-9
4
00:02:59.41
Female
30
GER
Stamford International American School
8:17 min/km
Wave 22 Pink
00:04:55.41
99
10
42
00:01:37.06
124
12
53
00:07:08.89
57
4
19
48
35
Si Rong Lee
Si Rong Lee #35
Female 10-11
00:12:07.48
00:12:07.48
14
(17)
10-11
14
00:01:40.65
Female
17
SIN
Holy Innocents' Primary School
7:20 min/km
Wave 20 White
00:03:25.78
29
10
13
00:00:46.97
26
10
11
00:07:54.72
90
28
33
24
38
Jinn Ong
Jinn Ong #38
Female 10-11
00:11:08.49
00:11:08.49
8
(9)
10-11
8
00:00:41.66
Female
9
Team Fabian
SIN
6:45 min/km
Wave 20 White
00:03:27.00
30
11
14
00:00:48.51
31
11
12
00:06:52.98
38
10
11
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)