MetaSprint Series #1 Singapore Aquathlon
12 Feb 2017
Results
Details
 
Contact
Sprint Aquathlon
Discovery Aquathlon
Youth Aquathlon
Kids Aquathlon
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Nation
CorpSchoolName
Swimmer
Runner
Pace
Wave
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
152
Lodovico De Ferrari
Lodovico De Ferrari #152
Male 10-11
00:09:06.79
00:09:06.79
1
(1)
10-11
1
Male
1
Team Fabian
CHE
Singapore American School
5:31 min/km
Wave 18 Blue
00:02:40.01
1
1
1
00:00:41.41
10
4
4
00:05:45.36
5
4
4
26
131
Isabelle Smith
Isabelle Smith #131
Female 10-11
00:11:11.86
00:11:11.86
9
(10)
10-11
9
00:00:45.04
Female
10
AUS
St Joseph Institution International
6:47 min/km
Wave 20 White
00:02:50.27
2
1
1
00:00:43.02
14
6
7
00:07:38.56
80
23
28
14
138
Ewan Lee Pedersen
Ewan Lee Pedersen #138
Male 10-11
00:10:36.85
00:10:36.85
10
(10)
10-11
10
00:01:30.06
Male
10
SIN
Anglo Chinese School
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:02:51.53
3
2
2
00:00:55.98
55
20
29
00:06:49.33
34
18
21
3
145
James Smith
James Smith #145
Male 10-11
00:09:46.60
00:09:46.60
3
(3)
10-11
3
00:00:39.81
Male
3
AUS
St Joseph Institution International
5:55 min/km
Wave 18 Blue
00:02:52.52
4
3
3
00:00:37.63
5
2
2
00:06:16.44
12
10
10
11
79
Sienna Rigg
Sienna Rigg #79
Female 10-11
00:10:30.86
00:10:30.86
2
(2)
10-11
2
00:00:04.04
Female
2
AUS
Australian International School
6:22 min/km
Wave 20 White
00:02:58.01
5
2
2
00:00:42.28
12
4
5
00:06:50.57
36
9
10
6
62
William Linke
William Linke #62
Male 10-11
00:09:59.85
00:09:59.85
6
(6)
10-11
6
00:00:53.06
Male
6
TriEdge
AUS
Australian International School
6:03 min/km
Wave 19 Red
00:03:00.02
6
4
4
00:01:00.00
68
24
36
00:05:59.83
7
6
6
15
121
Amelia Ng
Amelia Ng #121
Female 10-11
00:10:37.86
00:10:37.86
4
(4)
10-11
4
00:00:11.03
Female
4
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:26 min/km
Wave 20 White
00:03:02.03
7
3
3
00:00:52.64
44
14
17
00:06:43.19
26
5
5
10
44
Harriet Strand
Harriet Strand #44
Female 10-11
00:10:26.82
00:10:26.82
1
(1)
10-11
1
Female
1
GBR
Tanglin Trust School
6:19 min/km
Wave 20 White
00:03:08.41
8
4
4
00:00:40.56
8
3
4
00:06:37.85
24
4
4
8
56
Zak Halsall
Zak Halsall #56
Male 10-11
00:10:08.11
00:10:08.11
8
(8)
10-11
8
00:01:01.32
Male
8
GBR
Marlborough College Malaysia
6:08 min/km
Wave 19 Red
00:03:09.17
9
5
5
00:00:48.28
29
11
13
00:06:10.65
10
8
8
16
4
Malorie Gell
Malorie Gell #4
Female 8-9
00:10:41.95
00:10:41.95
1
(5)
8-9
1
Female
5
NZL
Australian International School
6:29 min/km
Wave 22 Pink
00:03:11.42
10
1
5
00:00:36.83
4
1
1
00:06:53.69
41
2
13
7
54
Kobe Gaytant
Kobe Gaytant #54
Male 10-11
00:10:01.04
00:10:01.04
7
(7)
10-11
7
00:00:54.25
Male
7
BEL
GEMS World Academy (Singapore)
6:04 min/km
Wave 19 Red
00:03:11.43
11
6
6
00:00:52.17
41
15
21
00:05:57.43
6
5
5
2
148
Jit Yin Elgin Low
Jit Yin Elgin Low #148
Male 10-11
00:09:41.75
00:09:41.75
2
(2)
10-11
2
00:00:34.96
Male
2
Aquatic Masters Swim Club
SIN
Nanyang Primary School
5:52 min/km
Wave 18 Blue
00:03:12.87
12
7
7
00:00:43.88
17
6
6
00:05:44.98
4
3
3
38
94
ReRaTan
ReRaTan #94
Mixed Team
00:11:53.10
00:11:53.10
4
(4)
Team
4
00:01:38.44
Mixed
4
Rae Tan
Reanne Tan
7:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:14.86
13
1
1
00:00:35.38
3
2
2
00:08:02.84
97
6
6
40
112
William Wickes
William Wickes #112
Male 8-9
00:11:55.87
00:11:55.87
5
(22)
8-9
5
00:01:06.10
Male
22
GBR
7:13 min/km
Wave 21 Green
00:03:16.28
14
1
8
00:00:55.97
54
9
28
00:07:43.61
84
19
50
52
133
Sienna Nixon-Rice
Sienna Nixon-Rice #133
Female 10-11
00:12:16.11
00:12:16.11
16
(19)
10-11
16
00:01:49.29
Female
19
AUS
Nexus International School
7:26 min/km
Wave 20 White
00:03:17.17
15
5
6
00:00:54.37
49
16
19
00:08:04.57
98
32
37
28
60
Joshua James
Joshua James #60
Male 10-11
00:11:20.86
00:11:20.86
13
(15)
10-11
13
00:02:14.07
Male
15
AUS
Australian International School
6:52 min/km
Wave 19 Red
00:03:17.92
16
8
9
00:01:03.99
77
26
40
00:06:58.94
48
23
30
29
97
Rey Min Soh
Rey Min Soh #97
Female 8-9
00:11:26.28
00:11:26.28
2
(11)
8-9
2
00:00:44.33
Female
11
MAL
Marlborough College Malaysia
6:55 min/km
Wave 22 Pink
00:03:19.29
17
2
7
00:00:58.96
60
4
23
00:07:08.03
56
3
18
9
92
Lexi Run
Lexi Run #92
Mixed Team
00:10:14.66
00:10:14.66
1
(1)
Team
1
Mixed
1
Erica Bouverot
Lucas Bouverot
6:12 min/km
Wave 22 Pink
00:03:21.03
18
2
2
00:00:33.13
1
1
1
00:06:20.49
14
1
1
19
41
Sophie Schwalb
Sophie Schwalb #41
Female 10-11
00:10:56.67
00:10:56.67
5
(6)
10-11
5
00:00:29.85
Female
6
GER
Marlborough College Malaysia
6:37 min/km
Wave 20 White
00:03:22.03
19
6
8
00:00:48.69
32
12
13
00:06:45.95
29
6
7
34
21
Johann Mikail Loh Bin
Johann Mikail Loh Bin #21
Male 8-9
00:11:48.79
00:11:48.79
3
(18)
8-9
3
00:00:59.01
Male
18
SIN
7:09 min/km
Wave 21 Green
00:03:22.17
20
2
10
00:00:53.08
47
8
23
00:07:33.53
74
15
46
76
Jie Li Loh
Jie Li Loh #76
Female 8-9
DNF
DNF
8-9
00:02:48.18
Female
SIN
Wave 22 Pink
00:03:22.54
21
3
9
00:01:37.76
125
13
54
00:08:29.83
109
7
42
54
78
Tegan Sweeney
Tegan Sweeney #78
Female 10-11
00:12:17.57
00:12:17.57
18
(21)
10-11
18
00:01:50.74
Female
21
AUS
Canadian International School
7:27 min/km
Wave 20 White
00:03:22.70
22
7
10
00:01:00.80
70
21
26
00:07:54.06
89
27
32
4
160
Josiah Kho Rui Ming
Josiah Kho Rui Ming #160
Male 10-11
00:09:48.60
00:09:48.60
4
(4)
10-11
4
00:00:41.81
Male
4
MAL
5:56 min/km
Wave 18 Blue
00:03:23.68
23
9
11
00:00:41.46
11
5
5
00:05:43.46
3
2
2
18
159
Kang Le Mike Lee
Kang Le Mike Lee #159
Male 8-9
00:10:49.77
00:10:49.77
1
(12)
8-9
1
Male
12
SIN
Anglo Chinese School
6:33 min/km
Wave 21 Green
00:03:24.28
24
3
12
00:00:51.48
39
5
19
00:06:34.00
22
2
15
23
117
Amanda Ng
Amanda Ng #117
Female 10-11
00:11:04.82
00:11:04.82
7
(8)
10-11
7
00:00:38.00
Female
8
Team Fabian
SIN
Tanglin Trust School
6:42 min/km
Wave 20 White
00:03:24.96
25
8
11
00:00:52.77
46
15
18
00:06:47.09
30
7
8
21
134
Stella Crow
Stella Crow #134
Female 10-11
00:10:57.92
00:10:57.92
6
(7)
10-11
6
00:00:31.09
Female
7
AUS
6:38 min/km
Wave 20 White
00:03:25.16
26
9
12
00:01:14.63
92
28
35
00:06:18.12
13
3
3
22
16
Jacob Kuan
Jacob Kuan #16
Male 8-9
00:10:59.61
00:10:59.61
2
(13)
8-9
2
00:00:09.83
Male
13
SIN
6:39 min/km
Wave 21 Green
00:03:25.20
27
4
13
00:00:45.64
21
2
8
00:06:48.76
32
3
20
13
149
Angus Howat
Angus Howat #149
Male 10-11
00:10:35.85
00:10:35.85
9
(9)
10-11
9
00:01:29.06
Male
9
GBR
Marlborough College Malaysia
6:25 min/km
Wave 18 Blue
00:03:25.51
28
10
14
00:00:46.64
23
8
10
00:06:23.70
16
11
11
48
35
Si Rong Lee
Si Rong Lee #35
Female 10-11
00:12:07.48
00:12:07.48
14
(17)
10-11
14
00:01:40.65
Female
17
SIN
Holy Innocents' Primary School
7:20 min/km
Wave 20 White
00:03:25.78
29
10
13
00:00:46.97
26
10
11
00:07:54.72
90
28
33
24
38
Jinn Ong
Jinn Ong #38
Female 10-11
00:11:08.49
00:11:08.49
8
(9)
10-11
8
00:00:41.66
Female
9
Team Fabian
SIN
6:45 min/km
Wave 20 White
00:03:27.00
30
11
14
00:00:48.51
31
11
12
00:06:52.98
38
10
11
59
124
Michaela Chong
Michaela Chong #124
Female 10-11
00:12:28.86
00:12:28.86
22
(25)
10-11
22
00:02:02.04
Female
25
AUS
Australian International School
7:33 min/km
Wave 20 White
00:03:30.54
31
12
15
00:00:59.36
65
20
25
00:07:58.96
94
30
35
69
114
Sky Neo
Sky Neo #114
Male 8-9
00:12:52.19
00:12:52.19
9
(38)
8-9
9
00:02:02.41
Male
38
SIN
Henry Park
7:47 min/km
Wave 21 Green
00:03:34.76
32
5
15
00:01:17.93
99
20
53
00:07:59.50
95
21
55
30
125
Sophie Autenrieth
Sophie Autenrieth #125
Female 10-11
00:11:28.38
00:11:28.38
10
(12)
10-11
10
00:01:01.55
Female
12
GER
6:57 min/km
Wave 20 White
00:03:34.78
33
13
16
00:01:04.48
78
25
31
00:06:49.11
33
8
9
32
64
Daniel Lukasevits
Daniel Lukasevits #64
Male 10-11
00:11:37.19
00:11:37.19
14
(16)
10-11
14
00:02:30.40
Male
16
Olympia Swimming Club
SIN
Tanjong Katong Primary School
7:02 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.42
34
11
16
00:00:41.04
9
3
3
00:07:18.73
63
29
39
5
53
Marc Feddal
Marc Feddal #53
Male 10-11
00:09:52.92
00:09:52.92
5
(5)
10-11
5
00:00:46.13
Male
5
FRA
Lycee Francais de Singapore
5:59 min/km
Wave 19 Red
00:03:37.77
35
12
17
00:00:35.02
2
1
1
00:05:40.12
2
1
1
71
115
Samuel Josh Chew
Samuel Josh Chew #115
Male 8-9
00:13:01.57
00:13:01.57
10
(39)
8-9
10
00:02:11.79
Male
39
SIN
Maris Stella High School
7:53 min/km
Wave 21 Green
00:03:44.73
36
6
18
00:01:11.63
86
16
46
00:08:05.19
99
22
56
39
135
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian
Nur Fitra Esha'al Mohamed Norian #135
Female 10-11
00:11:53.86
00:11:53.86
12
(14)
10-11
12
00:01:27.04
Female
14
Swim Lab
SIN
Riverside Primary School
7:12 min/km
Wave 20 White
00:03:45.28
37
14
17
00:01:01.36
71
22
27
00:07:07.22
54
14
16
20
163
Flying Firebolts
Flying Firebolts #163
Mixed Team
00:10:57.38
00:10:57.38
2
(2)
Team
2
00:00:42.72
Mixed
2
Marlborough College Malaysia
Cordelia Marshall
Jemima Appiah Metcalf
6:38 min/km
Wave 22 Pink
00:03:46.20
38
3
3
00:00:43.04
15
3
3
00:06:28.13
19
4
4
126
167
Isaiah Patrick
Isaiah Patrick #167
Male 8-9
00:16:07.36
00:16:07.36
27
(68)
8-9
27
00:05:17.59
Male
68
SIN
9:46 min/km
Wave 21 Green
00:03:48.53
39
7
19
00:01:41.60
128
25
65
00:10:37.23
139
31
73
84
169
Annabel Roue
Annabel Roue #169
Female 10-11
00:13:43.67
00:13:43.67
27
(31)
10-11
27
00:03:16.84
Female
31
AUS
8:19 min/km
Wave 20 White
00:03:48.60
40
15
18
00:01:30.28
118
39
49
00:08:24.77
106
34
40
17
153
Quentin Bossens
Quentin Bossens #153
Male 10-11
00:10:47.32
00:10:47.32
11
(11)
10-11
11
00:01:40.53
Male
11
A4 sports
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:32 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.08
41
13
20
00:00:48.41
30
12
14
00:06:09.83
9
7
7
58
130
Yuma Kaneko
Yuma Kaneko #130
Female 10-11
00:12:27.44
00:12:27.44
21
(24)
10-11
21
00:02:00.61
Female
24
JPN
7:32 min/km
Wave 20 White
00:03:49.44
42
16
19
00:00:46.78
24
9
10
00:07:51.22
86
25
30
43
137
Nao Mladenic
Nao Mladenic #137
Male 10-11
00:11:58.97
00:11:58.97
19
(24)
10-11
19
00:02:52.18
Male
24
JPN
7:15 min/km
Wave 18 Blue
00:03:49.91
43
14
21
00:00:45.73
22
7
9
00:07:23.33
67
30
41
12
116
Sybella Hawley
Sybella Hawley #116
Female 10-11
00:10:31.61
00:10:31.61
3
(3)
10-11
3
00:00:04.78
Female
3
AUS
6:22 min/km
Wave 20 White
00:03:50.78
44
17
20
00:00:38.91
6
1
2
00:06:01.92
8
2
2
64
32
Nora Howard
Nora Howard #32
Female 10-11
00:12:44.36
00:12:44.36
23
(26)
10-11
23
00:02:17.54
Female
26
TriEdge
NED
ISS Singapore
7:43 min/km
Wave 20 White
00:03:51.28
45
18
21
00:01:18.23
100
31
39
00:07:34.85
77
21
26
31
46
Eugenie Van Wersch
Eugenie Van Wersch #46
Female 10-11
00:11:30.49
00:11:30.49
11
(13)
10-11
11
00:01:03.67
Female
13
FRA
Lycee Francais de Singapore
6:58 min/km
Wave 20 White
00:03:51.49
46
19
22
00:00:45.33
20
8
9
00:06:53.66
40
11
12
78
91
Girls Star
Girls Star #91
Mixed Team
00:13:19.21
00:13:19.21
7
(7)
Team
7
00:03:04.55
Mixed
7
Maki Shibuya
Kaito Fujita
8:04 min/km
Wave 22 Pink
00:03:56.43
47
4
4
00:00:54.41
50
7
7
00:08:28.37
108
7
7
79
119
Alissa Becker
Alissa Becker #119
Female 10-11
00:13:24.12
00:13:24.12
26
(29)
10-11
26
00:02:57.29
Female
29
GER
GESS
8:07 min/km
Wave 20 White
00:03:56.58
48
20
23
00:01:31.17
120
40
51
00:07:56.36
93
29
34
62
141
Fred Wilkes
Fred Wilkes #141
Male 10-11
00:12:37.58
00:12:37.58
27
(33)
10-11
27
00:03:30.79
Male
33
GBR
Dulwich College Singapore
7:39 min/km
Wave 18 Blue
00:03:59.70
49
15
22
00:01:25.56
110
36
58
00:07:12.31
58
28
35
108
151
Zac Tan
Zac Tan #151
Male 10-11
00:15:07.85
00:15:07.85
38
(58)
10-11
38
00:06:01.06
Male
58
SIN
River Valley Primary School
9:10 min/km
Wave 18 Blue
00:04:00.27
50
16
23
00:01:45.85
133
43
70
00:09:21.73
129
39
67
[1]
2
3
4
Page 1 of 4 (158 items)