Swimming WA OWS 1617 #11 - Rockingham
5 Feb 2017
Results
Details
Links
Race Website
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
All categories
Under 11
Under 15
Open (18-34)
Legends (35-49)
Super Legends (50+)
Chaperone
All clubs
Arena
Kwinana
MANDURAH
Peel Aquatic
Perth City Swimming Club
ROCKINGHAM
South Shore Swimming Club
Southlake Dolphins
Swan Hills Swimming Club
Thornlie
WEST COAST
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
Page 1 of 1 (42 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
State
Country
Pace
1
262
Daniel KEMPSON
Daniel KEMPSON #262
Male Under 15
00:06:52.2
00:06:52.2
1
(1)
Under 15
1
Male
1
Southlake Dolphins
Western Australia
AUS
1:22 min/100m
2
270
Benjamin RUSSELL
Benjamin RUSSELL #270
Male Under 11
00:07:33.0
00:07:33.0
1
(2)
Under 11
1
Male
2
South Shore Swimming Club
Western Australia
AUS
1:30 min/100m
3
271
Lenny RUSSELL
Lenny RUSSELL #271
Male Under 11
00:07:59.0
00:07:59.0
2
(3)
Under 11
2
00:00:26.0
Male
3
Kwinana
Western Australia
AUS
1:35 min/100m
4
257
Carrick DODDS
Carrick DODDS #257
Male Under 15
00:08:01.4
00:08:01.4
2
(4)
Under 15
2
00:01:09.2
Male
4
Southlake Dolphins
Western Australia
AUS
1:36 min/100m
5
256
Caleb DIETRICH
Caleb DIETRICH #256
Male Under 15
00:08:24.0
00:08:24.0
3
(5)
Under 15
3
00:01:31.8
Male
5
MANDURAH
Western Australia
AUS
1:40 min/100m
6
261
Shaun HUMFREY
Shaun HUMFREY #261
Male Chaperone
00:08:37.2
00:08:37.2
1
(6)
Chaperone
1
Male
6
Western Australia
AUS
1:43 min/100m
7
283
Hannah HUMFREY
Hannah HUMFREY #283
Female Under 11
00:08:38.1
00:08:38.1
1
(1)
Under 11
1
Female
1
Peel Aquatic
Western Australia
AUS
1:43 min/100m
8
272
Philip RUSSELL
Philip RUSSELL #272
Male Chaperone
00:08:59.1
00:08:59.1
2
(7)
Chaperone
2
00:00:21.9
Male
7
Western Australia
AUS
1:47 min/100m
9
279
Amelie CUMMINS
Amelie CUMMINS #279
Female Under 11
00:09:11.0
00:09:11.0
2
(2)
Under 11
2
00:00:32.9
Female
2
Kwinana
Western Australia
AUS
1:50 min/100m
10
255
Stephen CUMMINS
Stephen CUMMINS #255
Male Chaperone
00:09:12.3
00:09:12.3
3
(8)
Chaperone
3
00:00:35.1
Male
8
Western Australia
AUS
1:50 min/100m
11
278
Lily BETTERIDGE
Lily BETTERIDGE #278
Female Under 15
00:09:20.5
00:09:20.5
1
(3)
Under 15
1
Female
3
Western Australia
AUS
1:52 min/100m
12
273
Finn VAN DE NADORT
Finn VAN DE NADORT #273
Male Under 15
00:09:24.1
00:09:24.1
4
(9)
Under 15
4
00:02:31.9
Male
9
Swan Hills Swimming Club
Western Australia
AUS
1:52 min/100m
13
284
Taleisha HURFORD
Taleisha HURFORD #284
Female Under 11
00:09:24.3
00:09:24.3
3
(4)
Under 11
3
00:00:46.2
Female
4
Thornlie
Western Australia
AUS
1:52 min/100m
14
274
Sean WALSH
Sean WALSH #274
Male Legends (35-49)
00:09:29.0
00:09:29.0
1
(10)
Legends (35-49)
1
Male
10
Western Australia
AUS
1:53 min/100m
15
292
Tess ROGERS
Tess ROGERS #292
Female Under 11
00:09:30.1
00:09:30.1
4
(5)
Under 11
4
00:00:52.0
Female
5
Kwinana
Western Australia
AUS
1:54 min/100m
16
287
Jorja JOHNSTON
Jorja JOHNSTON #287
Female Under 15
00:09:42.7
00:09:42.7
2
(6)
Under 15
2
00:00:22.2
Female
6
Perth City Swimming Club
Western Australia
AUS
1:56 min/100m
17
280
Andrea GIBBS
Andrea GIBBS #280
Female Legends (35-49)
00:09:47.6
00:09:47.6
1
(7)
Legends (35-49)
1
Female
7
Western Australia
AUS
1:57 min/100m
18
286
Sharon SHEPHERD
Sharon SHEPHERD #286
Female Chaperone
00:09:48.5
00:09:48.5
1
(8)
Chaperone
1
Female
8
Western Australia
AUS
1:57 min/100m
19
293
Aroha TARRANT
Aroha TARRANT #293
Female Under 15
00:09:51.0
00:09:51.0
3
(9)
Under 15
3
00:00:30.5
Female
9
Peel Aquatic
Western Australia
AUS
1:58 min/100m
20
260
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #260
Male Under 11
00:09:51.1
00:09:51.1
3
(11)
Under 11
3
00:02:18.1
Male
11
Western Australia
AUS
1:58 min/100m
21
288
Lisette KANSE
Lisette KANSE #288
Female Chaperone
00:09:52.5
00:09:52.5
2
(10)
Chaperone
2
00:00:04.0
Female
10
Western Australia
AUS
1:58 min/100m
22
307
Kieran CULLINANE
Kieran CULLINANE #307
Male Under 15
00:09:57.2
00:09:57.2
5
(12)
Under 15
5
00:03:05.0
Male
12
ROCKINGHAM
Western Australia
AUS
1:59 min/100m
23
290
Jenna NEALE
Jenna NEALE #290
Female Under 11
00:10:02.0
00:10:02.0
5
(11)
Under 11
5
00:01:23.9
Female
11
Arena
Western Australia
AUS
2:00 min/100m
24
676
Andrew RIZOPOULOS
Andrew RIZOPOULOS #676
Male Legends (35-49)
00:10:12.0
00:10:12.0
2
(13)
Legends (35-49)
2
00:00:43.0
Male
13
AUS
2:02 min/100m
25
264
Finlay MCROBBIE
Finlay MCROBBIE #264
Male Under 11
00:10:12.3
00:10:12.3
4
(14)
Under 11
4
00:02:39.3
Male
14
Swan Hills Swimming Club
Western Australia
AUS
2:02 min/100m
26
263
Rodrigo LUCAS FRIAS
Rodrigo LUCAS FRIAS #263
Male Open (18-34)
00:10:29.3
00:10:29.3
1
(15)
Open (18-34)
1
Male
15
Western Australia
AUS
2:05 min/100m
27
254
Nicholas COHEN
Nicholas COHEN #254
Male Under 15
00:10:40.4
00:10:40.4
6
(16)
Under 15
6
00:03:48.2
Male
16
WEST COAST
Western Australia
AUS
2:08 min/100m
28
291
Samantha ROGERS
Samantha ROGERS #291
Female Chaperone
00:10:44.8
00:10:44.8
3
(12)
Chaperone
3
00:00:56.3
Female
12
Western Australia
AUS
2:08 min/100m
29
289
Donna LOVE
Donna LOVE #289
Female Legends (35-49)
00:11:18.1
00:11:18.1
2
(13)
Legends (35-49)
2
00:01:30.5
Female
13
Western Australia
AUS
2:15 min/100m
30
252
Nick BRETLAND
Nick BRETLAND #252
Male Super Legends (50+)
00:11:23.0
00:11:23.0
1
(17)
Super Legends (50+)
1
Male
17
Western Australia
AUS
2:16 min/100m
31
269
Kyle NEALE
Kyle NEALE #269
Male Chaperone
00:11:31.0
00:11:31.0
4
(18)
Chaperone
4
00:02:53.8
Male
18
Western Australia
AUS
2:18 min/100m
32
265
Ben MEADOWS
Ben MEADOWS #265
Male Under 11
00:11:33.2
00:11:33.2
5
(19)
Under 11
5
00:04:00.2
Male
19
Peel Aquatic
Western Australia
AUS
2:18 min/100m
33
266
Martin MEADOWS
Martin MEADOWS #266
Male Chaperone
00:11:34.1
00:11:34.1
5
(20)
Chaperone
5
00:02:56.9
Male
20
Western Australia
AUS
2:18 min/100m
34
276
Nathan YATES
Nathan YATES #276
Male Under 11
00:11:42.0
00:11:42.0
6
(21)
Under 11
6
00:04:09.0
Male
21
MANDURAH
Western Australia
AUS
2:20 min/100m
35
294
Tara YATES
Tara YATES #294
Female Chaperone
00:11:43.2
00:11:43.2
4
(14)
Chaperone
4
00:01:54.7
Female
14
Western Australia
AUS
2:20 min/100m
36
251
David BAKER
David BAKER #251
Male Chaperone
00:11:50.1
00:11:50.1
6
(22)
Chaperone
6
00:03:12.9
Male
22
Western Australia
AUS
2:22 min/100m
37
277
Vanessa BAKER
Vanessa BAKER #277
Female Under 11
00:11:50.2
00:11:50.2
6
(15)
Under 11
6
00:03:12.1
Female
15
Western Australia
AUS
2:22 min/100m
38
275
Lenny WILLIAMS
Lenny WILLIAMS #275
Male Under 15
00:12:55.0
00:12:55.0
7
(23)
Under 15
7
00:06:02.8
Male
23
MANDURAH
Western Australia
AUS
2:35 min/100m
39
259
Finlay HAYES
Finlay HAYES #259
Male Under 11
00:12:59.7
00:12:59.7
7
(24)
Under 11
7
00:05:26.7
Male
24
MANDURAH
Western Australia
AUS
2:35 min/100m
40
281
Rachael HAYES
Rachael HAYES #281
Female Chaperone
00:16:14.5
00:16:14.5
5
(16)
Chaperone
5
00:06:26.0
Female
16
Western Australia
AUS
3:14 min/100m
41
253
Jeremy CLOWRY
Jeremy CLOWRY #253
Male Under 11
00:17:33.2
00:17:33.2
8
(25)
Under 11
8
00:10:00.2
Male
25
Kwinana
Western Australia
AUS
3:30 min/100m
282
Lauren HOWES
Lauren HOWES #282
Female Open (18-34)
DNS
DNS
Open (18-34)
Female
Western Australia
AUS
Page 1 of 1 (42 items)