St James' Anglican School Cross Country
10 May 2019
Results
Details
 
Contact
Year 2
Year 3-4
Year 5-6
Senior
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (107 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Points
Pace
1.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.5km
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
43
Lucas PALMER
Lucas PALMER #43
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
CER
0
44
Bethany PAPPS
Bethany PAPPS #44
Female Y05
DNS
DNS
Y05
Female
CER
0
45
Santiago PUERTA
Santiago PUERTA #45
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
CER
0
46
Mollie SELFRIDGE
Mollie SELFRIDGE #46
Female Y05
DNS
DNS
Y05
Female
CER
0
47
Chino TANCREDI
Chino TANCREDI #47
Male Y05
DNS
DNS
Y05
Male
CER
0
64
Perry YOUSSEF
Perry YOUSSEF #64
Female Y06
DNS
DNS
Y06
Female
CER
0
29
52
Taylor CROSSMAN
Taylor CROSSMAN #52
Female Y06
00:13:03.95
00:13:03.95
3
(9)
Y06
3
00:01:21.49
Female
9
CER
1
48
5:13 min/km
00:06:59.25
6:59 min/km
25
3
7
00:06:04.70
6:04 min/km
32
3
10
39
53
Emily FAITHFULL
Emily FAITHFULL #53
Female Y06
00:14:21.92
00:14:21.92
6
(15)
Y06
6
00:02:39.47
Female
15
CER
2
45
5:44 min/km
00:07:54.04
7:54 min/km
42
6
18
00:06:27.87
6:27 min/km
38
5
14
46
62
Remmi WILBY
Remmi WILBY #62
Female Y06
00:15:48.95
00:15:48.95
8
(21)
Y06
8
00:04:06.50
Female
21
CER
3
43
6:19 min/km
00:08:21.39
8:21 min/km
50
11
25
00:07:27.56
7:27 min/km
51
10
22
47
56
Anique SCHOEMAN
Anique SCHOEMAN #56
Female Y06
00:15:48.96
00:15:48.96
9
(22)
Y06
9
00:04:06.50
Female
22
CER
4
42
6:19 min/km
00:08:19.64
8:19 min/km
49
10
24
00:07:29.31
7:29 min/km
52
11
23
50
60
Bailey LOVE
Bailey LOVE #60
Male Y06
00:16:04.71
00:16:04.71
18
(27)
Y06
18
00:06:35.18
Male
27
CER
5
33
6:25 min/km
00:08:31.15
8:31 min/km
53
18
27
00:07:33.56
7:33 min/km
56
20
31
68
63
Jordon THOMSON
Jordon THOMSON #63
Male Y06
00:18:00.06
00:18:00.06
22
(36)
Y06
22
00:08:30.53
Male
36
CER
6
29
7:12 min/km
00:09:33.09
9:33 min/km
70
24
38
00:08:26.97
8:26 min/km
67
22
36
81
55
Wyatt CONSTANTINE
Wyatt CONSTANTINE #55
Male Y06
00:22:45.97
00:22:45.97
27
(44)
Y06
27
00:13:16.43
Male
44
CER
7
24
9:06 min/km
00:12:02.15
12:02 min/km
83
28
45
00:10:43.82
10:43 min/km
79
27
44
86
54
Ryleigh LAWRENCE
Ryleigh LAWRENCE #54
Female Y06
00:24:05.98
00:24:05.98
17
(38)
Y06
17
00:12:23.52
Female
38
CER
8
34
9:38 min/km
00:13:02.16
13:02 min/km
87
18
40
00:11:03.81
11:03 min/km
83
16
36
88
39
Caitlyn BRIGHT
Caitlyn BRIGHT #39
Female Y05
00:24:10.47
00:24:10.47
22
(40)
Y05
22
00:13:08.02
Female
40
CER
9
29
9:40 min/km
00:12:56.52
12:56 min/km
85
22
39
00:11:13.95
11:13 min/km
84
21
37
49
57
Murray MACPHERSON
Murray MACPHERSON #57
Male Y06
00:16:02.45
00:16:02.45
17
(26)
Y06
17
00:06:32.92
Male
26
CER
10
34
6:24 min/km
00:08:30.76
8:30 min/km
52
17
26
00:07:31.69
7:31 min/km
54
19
30
67
42
Kayla MACDONALD
Kayla MACDONALD #42
Female Y05
00:17:54.95
00:17:54.95
17
(32)
Y05
17
00:06:52.50
Female
32
CER
11
34
7:09 min/km
00:09:37.37
9:37 min/km
73
18
35
00:08:17.58
8:17 min/km
62
15
29
71
41
Shaun KAUNDA
Shaun KAUNDA #41
Male Y05
00:18:23.71
00:18:23.71
16
(39)
Y05
16
00:08:59.51
Male
39
CER
12
35
7:21 min/km
00:09:52.64
9:52 min/km
77
16
42
00:08:31.07
8:31 min/km
68
15
37
62
40
Te Kyi HAIMONA
Te Kyi HAIMONA #40
Male Y05
00:17:34.70
00:17:34.70
14
(35)
Y05
14
00:08:10.49
Male
35
CER
13
37
7:01 min/km
00:08:33.42
8:33 min/km
55
11
29
00:09:01.27
9:01 min/km
74
16
41
24
58
Noah MONGER
Noah MONGER #58
Male Y06
00:12:45.12
00:12:45.12
13
(18)
Y06
13
00:03:15.59
Male
18
CER
14
38
5:06 min/km
00:06:49.65
6:49 min/km
20
10
14
00:05:55.47
5:55 min/km
28
13
20
55
37
Finn BAILEY
Finn BAILEY #37
Male Y05
00:16:28.62
00:16:28.62
12
(32)
Y05
12
00:07:04.42
Male
32
CER
15
39
6:35 min/km
00:08:32.83
8:32 min/km
54
10
28
00:07:55.79
7:55 min/km
58
12
33
22
59
George OREILLY
George OREILLY #59
Male Y06
00:12:25.95
00:12:25.95
11
(16)
Y06
11
00:02:56.42
Male
16
CER
16
40
4:58 min/km
00:06:47.88
6:47 min/km
18
9
13
00:05:38.06
5:38 min/km
23
12
17
42
49
Marissa WHITE
Marissa WHITE #49
Female Y05
00:15:01.96
00:15:01.96
11
(18)
Y05
11
00:03:59.51
Female
18
CER
17
40
6:00 min/km
00:07:30.64
7:30 min/km
36
9
13
00:07:31.31
7:31 min/km
53
13
24
36
50
Neave WILLIAMSON
Neave WILLIAMSON #50
Female Y05
00:14:03.69
00:14:03.69
9
(13)
Y05
9
00:03:01.23
Female
13
CER
18
42
5:37 min/km
00:07:42.14
7:42 min/km
38
11
15
00:06:21.54
6:21 min/km
37
9
13
15
51
Cameron BRIGGS
Cameron BRIGGS #51
Male Y06
00:12:05.45
00:12:05.45
8
(11)
Y06
8
00:02:35.92
Male
11
CER
19
43
4:50 min/km
00:06:59.25
6:59 min/km
24
13
18
00:05:06.20
5:06 min/km
13
8
11
48
61
Robyn THOMAS
Robyn THOMAS #61
Female Y06
00:16:01.45
00:16:01.45
10
(23)
Y06
10
00:04:18.99
Female
23
CER
20
41
6:24 min/km
00:08:42.73
8:42 min/km
56
12
27
00:07:18.71
7:18 min/km
48
9
20
30
48
Owen WEBBER
Owen WEBBER #48
Male Y05
00:13:10.88
00:13:10.88
7
(21)
Y05
7
00:03:46.68
Male
21
CER
21
44
5:16 min/km
00:07:21.89
7:21 min/km
34
8
23
00:05:48.98
5:48 min/km
25
6
18
9
38
Ava BRIGGS
Ava BRIGGS #38
Female Y05
00:11:02.45
00:11:02.45
1
(1)
Y05
1
Female
1
CER
22
50
4:24 min/km
00:06:05.66
6:05 min/km
8
1
1
00:04:56.79
4:56 min/km
10
1
1
176
Karter STEVENSON
Karter STEVENSON #176
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
EGLI
0
178
Jae TURNILL
Jae TURNILL #178
Male Y06
DNS
DNS
Y06
Male
EGLI
0
73
174
Aaronnik NOYSHORGO
Aaronnik NOYSHORGO #174
Male Y06
00:18:42.72
00:18:42.72
25
(41)
Y06
25
00:09:13.19
Male
41
EGLI
1
26
7:29 min/km
00:09:51.90
9:51 min/km
76
26
41
00:08:50.82
8:50 min/km
71
24
39
72
175
Jack SANDY-HODGETTS
Jack SANDY-HODGETTS #175
Male Y06
00:18:30.27
00:18:30.27
24
(40)
Y06
24
00:09:00.74
Male
40
EGLI
2
27
7:24 min/km
00:09:42.42
9:42 min/km
74
25
39
00:08:47.84
8:47 min/km
70
23
38
76
163
Lily MONTGOMERY
Lily MONTGOMERY #163
Female Y05
00:20:46.91
00:20:46.91
20
(35)
Y05
20
00:09:44.46
Female
35
EGLI
3
31
8:18 min/km
00:07:53.39
7:53 min/km
41
12
17
00:12:53.52
12:53 min/km
85
22
38
74
158
Tahlia ETCHELLS
Tahlia ETCHELLS #158
Female Y05
00:20:06.97
00:20:06.97
18
(33)
Y05
18
00:09:04.52
Female
33
EGLI
4
33
8:02 min/km
00:10:38.61
10:38 min/km
78
19
36
00:09:28.36
9:28 min/km
76
19
34
83
157
Joshua BENNETT
Joshua BENNETT #157
Male Y05
00:23:45.16
00:23:45.16
18
(46)
Y05
18
00:14:20.96
Male
46
EGLI
5
33
9:30 min/km
00:12:55.10
12:55 min/km
84
18
46
00:10:50.06
10:50 min/km
81
19
46
45
171
Tim GROBBELAAR
Tim GROBBELAAR #171
Male Y06
00:15:44.69
00:15:44.69
16
(25)
Y06
16
00:06:15.16
Male
25
EGLI
6
35
6:17 min/km
00:08:45.78
8:45 min/km
57
19
30
00:06:58.90
6:58 min/km
42
16
25
77
164
Nirronto PRONOY
Nirronto PRONOY #164
Male Y05
00:20:46.96
00:20:46.96
17
(42)
Y05
17
00:11:22.76
Male
42
EGLI
7
34
8:18 min/km
00:11:35.39
11:35 min/km
81
17
43
00:09:11.57
9:11 min/km
75
17
42
80
170
Stephanie FENDER
Stephanie FENDER #170
Female Y06
00:21:55.72
00:21:55.72
16
(37)
Y06
16
00:10:13.26
Female
37
EGLI
8
35
8:46 min/km
00:07:54.65
7:54 min/km
43
7
19
00:14:01.07
14:01 min/km
86
17
39
61
167
Samuel SUTTON
Samuel SUTTON #167
Male Y05
00:17:31.02
00:17:31.02
13
(34)
Y05
13
00:08:06.82
Male
34
EGLI
9
38
7:00 min/km
00:09:06.65
9:06 min/km
62
14
34
00:08:24.37
8:24 min/km
65
13
34
64
472
Abigail WILSON
Abigail WILSON #472
Female Y06
00:17:39.97
00:17:39.97
14
(29)
Y06
14
00:05:57.51
Female
29
EGLI
10
37
7:03 min/km
00:09:22.53
9:22 min/km
68
15
31
00:08:17.44
8:17 min/km
61
14
28
63
168
Taiya BAXTER
Taiya BAXTER #168
Female Y06
00:17:39.61
00:17:39.61
13
(28)
Y06
13
00:05:57.16
Female
28
EGLI
11
38
7:03 min/km
00:09:20.65
9:20 min/km
66
14
30
00:08:18.96
8:18 min/km
63
15
30
58
180
Katelyn WITHEROW
Katelyn WITHEROW #180
Female Y06
00:16:43.35
00:16:43.35
12
(26)
Y06
12
00:05:00.90
Female
26
EGLI
12
39
6:41 min/km
00:09:29.85
9:29 min/km
69
16
32
00:07:13.50
7:13 min/km
46
8
19
41
165
Ebony RIDGWAY
Ebony RIDGWAY #165
Female Y05
00:14:57.20
00:14:57.20
10
(17)
Y05
10
00:03:54.75
Female
17
EGLI
13
41
5:58 min/km
00:07:55.39
7:55 min/km
44
13
20
00:07:01.81
7:01 min/km
44
11
18
18
179
Nicholas VAN DEN HAM
Nicholas VAN DEN HAM #179
Male Y06
00:12:10.14
00:12:10.14
9
(13)
Y06
9
00:02:40.60
Male
13
EGLI
14
42
4:52 min/km
00:06:57.65
6:57 min/km
22
11
16
00:05:12.48
5:12 min/km
15
9
12
31
162
Elijah LAWNICZAK
Elijah LAWNICZAK #162
Male Y05
00:13:15.82
00:13:15.82
8
(22)
Y05
8
00:03:51.62
Male
22
EGLI
15
43
5:18 min/km
00:07:13.64
7:13 min/km
30
7
21
00:06:02.18
6:02 min/km
31
8
22
11
173
Lincoln MORRIS
Lincoln MORRIS #173
Male Y06
00:11:21.88
00:11:21.88
7
(10)
Y06
7
00:01:52.34
Male
10
EGLI
16
44
4:32 min/km
00:06:24.74
6:24 min/km
9
5
8
00:04:57.13
4:57 min/km
11
7
10
40
177
Tatum TAYLOR
Tatum TAYLOR #177
Female Y06
00:14:29.68
00:14:29.68
7
(16)
Y06
7
00:02:47.22
Female
16
EGLI
17
44
5:47 min/km
00:07:56.39
7:56 min/km
45
8
21
00:06:33.28
6:33 min/km
39
6
15
25
159
Zac HOUSTON
Zac HOUSTON #159
Male Y05
00:12:50.88
00:12:50.88
6
(19)
Y05
6
00:03:26.68
Male
19
EGLI
18
45
5:08 min/km
00:06:59.86
6:59 min/km
26
6
19
00:05:51.02
5:51 min/km
26
7
19
17
161
Amelia KUIPER
Amelia KUIPER #161
Female Y05
00:12:09.13
00:12:09.13
4
(5)
Y05
4
00:01:06.67
Female
5
EGLI
19
47
4:51 min/km
00:06:32.14
6:32 min/km
14
4
4
00:05:36.98
5:36 min/km
22
4
6
5
166
Harry SMITH
Harry SMITH #166
Male Y05
00:10:29.26
00:10:29.26
3
(5)
Y05
3
00:01:05.06
Male
5
EGLI
20
48
4:11 min/km
00:05:56.64
5:56 min/km
6
3
6
00:04:32.61
4:32 min/km
4
2
4
[1]
2
3
Page 1 of 3 (107 items)